Euscorpius carpathicus - kedy oddelit mladata od samice

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
hiena11
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 20. Januára 2008, 21:38
Euscorpius carpathicus - kedy oddelit mladata od samice

Príspevok od užívateľa hiena11 » 24. Marca 2008, 18:39

Zdravim.. Moj problem spociva v tom ze v jednom terariu chovam 1par tychto skorpionov,a dnes som zbadal ze samicka ma na sebe mlade. Chcem poradit v tom ci ich rozdelit, alebo nechat nadalej spolu. Vdaka za rady

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 24. Marca 2008, 20:25

pokial su na samici urcite neoddelovat a nerusit......urcite by ti zahynuly keby si ich teraz oddelil. pockaj kym sa na chrbte samici zvlecu a same opustia chrbat samici potom ich oddel...
facebook: Marek Terno
Obrázok

Jean-Jacques
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 3. Decembra 2007, 16:43
Bydlisko: ČR

Príspevok od užívateľa Jean-Jacques » 26. Marca 2008, 12:31

:lol: myslím, že čekal jinou odpověd. Já osobně bych z terária vyndal samečka a dal ho do nějaké menší elementky kdy těch 15 dní přečká dokud se malí poprvé nesvlečou. Samičku bych zbatečně manipuůací nestresoval. Mladé po prvním svleku bych pak raději rozdělil, u rodu euscorpius je u mladých častý kanibalismus.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 29. Marca 2008, 23:01

mne hodili dávnejšie 3 samice mladé,pekné škorpiony, samice som oddelil a počkal kým sa mladé zvliekli,ako podklad ti odporučím piesok,máš prehľad o mladých nezahrabávaju sa ti radšej suchšie aby nechytili plieseň,s potravou je problém sú to krpce,nakrmiť ich môžeš pôdnymi roztočmi,tei si vychováš tak,že zabiješ cca 10 cvrčkov necháš ich splesnivieť na vlhkom lignoceli napr. a potom ich vyberieš a zasipeš to lignocelom po takom týždni cca tam daj malé škorpíky a pekne sa nažerú :)nechcem ťa strašiť,ale asi sa ti ich nepodarí dlhšie udržať pri živote :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS


Napísať odpoveď