Heterometrus spinifer - socialne spravanie

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 6. Decembra 2009, 22:50

Chlape, ty si disgrafik? Skus to za sebou prečitať.

K veci - aké veľké máš tie H. spinifery? Ja mám 2.zvlekového H. laoticusa a mám ho v krabicke s podobnými rozmermi a je to LTT, ak máš dvoch, a tiež su min. v druhom zvleku, je to málo.

A oprav si za sebou tu hatlaninu.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Decembra 2009, 22:52

murinus napísal:adi nepredavas nahodov daco
inzercia je inde , alebo to riesme cez SS
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 6. Decembra 2009, 22:53

ok dobra rada do života budem sa snažit

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 6. Decembra 2009, 22:54

dobra rada zdo života budem sa snažit to pisat noramlne

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 6. Decembra 2009, 22:58

latinaky su alfa a omega chovatela
slovencina je alfa a omega slovaka
chapem kazdy sme s roznych folklornych oblasti ale vyjadrovat by sme sa mali co najspisovnejsie keby si tu kazdy hutoril gvazil vypraval alebo rikal po svojom daleko by sme sa nedostali
a perecitanie si odpovede este pred odoslanim urcite pomoze

...a k tvojej otazke 30x30x20 dxsxv bude stacit

PS: dufam ze to nebola moc sarkasticka odpoved (Habitus) :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 7. Decembra 2009, 08:30

to len kvoli tomu lebo mne ide net tak jakebi sme boli na severnom pole ta omg dakedi ucite poslem nieco 2 to sa stava a diky za radu musim zohnat nove boxi d

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 7. Decembra 2009, 19:33

ta poradte mam si kupit p.imperator alebo h.spinifer dospele a te inperatori su 1zv a stoja 5 euro a te spiniferi stoja 10euro 1 som zaciatocink chovam iba pavuky ale cehm aj škorpioni skusit a mam aj b.constrictor ale to je moj milačik tak prosim porate takze p.inperator 5euro 1zv a h.spinifer dospeli ta co je lebsie kupit na zaciatok

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 8. Decembra 2009, 15:27

tak nieco "velke, huste a malo jedovate" :-D
a teraz vazne, kup si adultov, samec samica, odpar ich, a ked sa ti podari tak mozes sledovat dalsich skorpikov :-)
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 8. Decembra 2009, 16:42

tak to chem urobit ale s h.spinifer

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 8. Decembra 2009, 16:55

tak to si ich kup viac nez dva, aby si nedostal 2 samce xD
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 8. Decembra 2009, 18:06

presne takto to vypada ked radi zaciatocnik zaciatocnikovy

1. odchov skorpikov nieje len tak tam treba dodrzat optimal vlhkost aj teplotu adulty su odolnejsie viac
2. kombinacia adultov s jedno-dvojzvlekovimy skorpikmi je takmer iste zozratie drobcov
3. male skorpiky sa velmi casto zahrabavaju preto sa chovaju na nissej vrztve substratu co je pre adultov nedostatocne
4. pri adult spiniferoch je rozoznanie pohlavia viac menej lahke a bezproblemove (kto to ma v oku ani pri imperatoroch to nieje problem)
5. ak si objednas parik adult skorpikov od nejakeho renomovaneho a seriozneho chovatela riziko ze ti posle to iste pohlavie je minimalne

...i ked stat sa moze hocico

a murinus dost pochybujem o tvojich teraristickych scopnostiach a znalostiach s pavukmi ak sa dokazes pytat take otazky ako sa pytas ohladne skorpionov. pretoze chov pavukov a skorpionov je az na male rozdiely totozny.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 8. Decembra 2009, 20:20

mne sa nezda pavuky su ine neš škorpioni možno trocha tou vlhkostou ale inac neveim chovam pavuky us asi rok a pol a to mam 1 g roesa red a potom iba jedovate a extremne richle mna to bavi mat pred zvieratmi daky rešpekt vies :lol: :lol: :oops:

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 8. Decembra 2009, 21:32

murinus napísal:mne sa nezda pavuky su ine neš škorpioni možno trocha tou vlhkostou ale inac neveim chovam pavuky us asi rok a pol a to mam 1 g roesa red a potom iba jedovate a extremne richle mna to bavi mat pred zvieratmi daky rešpekt vies :lol: :lol: :oops:
Bože chraň , před lidmi , jako si ty :shock: :evil:

husenica77
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 8. Februára 2009, 21:51

Príspevok od užívateľa husenica77 » 8. Decembra 2009, 22:35

murinus - ty budes Marek Mulik, moj oblubeny inzerent z ifauny, ze ? :))

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 9. Decembra 2009, 09:50

Z0oMb3E napísal:presne takto to vypada ked radi zaciatocnik zaciatocnikovy

1. odchov skorpikov nieje len tak tam treba dodrzat optimal vlhkost aj teplotu adulty su odolnejsie viac
2. kombinacia adultov s jedno-dvojzvlekovimy skorpikmi je takmer iste zozratie drobcov
3. male skorpiky sa velmi casto zahrabavaju preto sa chovaju na nissej vrztve substratu co je pre adultov nedostatocne
4. pri adult spiniferoch je rozoznanie pohlavia viac menej lahke a bezproblemove (kto to ma v oku ani pri imperatoroch to nieje problem)
5. ak si objednas parik adult skorpikov od nejakeho renomovaneho a seriozneho chovatela riziko ze ti posle to iste pohlavie je minimalne

...i ked stat sa moze hocico

a murinus dost pochybujem o tvojich teraristickych scopnostiach a znalostiach s pavukmi ak sa dokazes pytat take otazky ako sa pytas ohladne skorpionov. pretoze chov pavukov a skorpionov je az na male rozdiely totozny.

Podla mna ma Peto pravdu a poradil v celku dobre.

A mozem ta ubezpecit, ze niet ziadneho renomovaneho predajcu kt. by ta ne***** ale tuto temu nerozvyjajme ...


Mnozenie skorpikov je asi taka veda ako u pavukov. A preco s tym nezacat hned. Sak ked sa podari, chlapca to posunie dalej.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 9. Decembra 2009, 13:33

ok dam si poradit

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 9. Decembra 2009, 13:58

podla mna je odchov skorpikov tazsi ako u pavukov

ked mas pavuci kokon a ako nahle sa dostanu vajicka do nejakeho stadia N hras na istotu a kokon beriees cim vlasne znizis riziko znicenia kokonu samicov pri skorpionoch musis nechat mladata na samici az do prveho zvleku a tam je riziko ze mladata spadnu a uz nevylezu spat samica ich zozerie(co sa stava dost casto) samec zhodi zabije pozere vsetko(ak sa nechaju pri sebe)

akonahle 1zv skorpiony zlezu prestavaju bit potomstvo a stavaju sa pre samicu potenciaonalna korist to je aj jeden dovod preco sa male zahrabavaju za tim si stojim.

ak chovas dospele v nejakych podmienkach neznamena to ze take iste podmienky budu vyhovovat aj drobcom priklad adulty dokazu prezivat aj v pustnom tera bez pistupu k vode co je pre male absolutne nevyhovujuce ak ich uz dovtedy matka nezabila v pude sebazachovy pretoze jej odoberali s tela vodu (teoria nie moja prax)

co sa tika chovatelov a ojexxxxxxx ...viem... a asi aj viem kde by tato tema zasla tak preto som tam nechal pootvorene zadne vratka tim dodatkom ze stat sa moze hocico.

o zacati mnozenia s tebou suhlasim ano treba skusit ano ano treba ziskavat vlasne skusenosti lebo tie su na nezaplatenie ale netreba mat velke oci ze vsetko vijde hned na prvy krat a na 100% a to plati aj pri pavukoch aj pri skorpionoch vlasne aj pri vsetkom
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 9. Decembra 2009, 14:50

tak jj stim mas asi pravu ale u pavukoch hrozi zozratie samca neviem ci aj u škorpionoch a ze škorpioni nechovam tak neviem co je tažsie chovat a stimi mladatmi neviem no a oto mi ide ze mladata maju velku umrtnost a dospele us daco viac vidržia

Habitus
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 25. Júna 2009, 18:35
Bydlisko: Lipt. Mikuláš

Príspevok od užívateľa Habitus » 9. Decembra 2009, 17:08

Z0oMb3E napísal:o zacati mnozenia s tebou suhlasim ano treba skusit ano ano treba
sorry za brutal OT ale toto mi nedalo dopln si tam prosim ta bodky a ciarky :lol: :lol: :lol: :lol:
adulty: B.smithi - B.boehmei - E.pulcherrimaklaasi - H.lividum - P.murinus

murinus
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 5. Decembra 2009, 16:14
Bydlisko: ke

Príspevok od užívateľa murinus » 10. Decembra 2009, 13:58

ČAVTE prosim vas aj ked to nieje k tejto teme mam v terarku 84 %vlhk oa robi sa mi na kvore plessen neviete preco je aj vivarena šetko a robi sa plesen a tak neveim ma dat nišiu vlhkost

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 10. Decembra 2009, 16:27

zdravim............tak asi maš nedostatočne vetranie alebo nemaš tu kôru položenu na suchom mieste.........ja mam pri svojom iperatorovi taky akvaristicky koreň, mam ho na suchom mieste a nemam s nim problem ( ani ho nemam vyvareny a je ok )

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 11. Decembra 2009, 13:02

Ros opacnu stranu teraria tam kde nemas tu koru pretoze skorpiky nepotrebuju podnu vlhkost ale vzdusnu ak maju moc mokro pod nohami tak im mozu odist
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 25. Mája 2010, 16:42

Aké je veľké riziko u Heterometrus spinifer pri 1.zv.,že sa pri zvliekaní jedného nebudú chcieť pochutnať ostatný pri chove v skupine.A za podmienok,že ich aj kŕmiš.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Mája 2010, 17:38

mala sanca pokila sa zo skuiny nevyclenuje/u dominatne jedince kt. postupne utlacia / zjedia slabsie.

Ja som mal chvylku po kope aj 10 jedincov ... dlhsie....

Potom po 5 ks a v pohode. Az vo vyssich zvlekoch sa zacali bit.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 25. Mája 2010, 17:53

Ja ich aj tak budem radšej chovať oddelene.


Napísať odpoveď