Terarium pre maleho skorpiona

Diskusia venovaná chovu a množeniu škorpiónov

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, Dudo

Napísať odpoveď
Milaaan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Apríla 2008, 20:22
Terarium pre maleho skorpiona

Príspevok od užívateľa Milaaan » 19. Apríla 2008, 15:50

Ja si idem bud. týžden kupiť new terarko také vačšie...aby sa mohol aj hýbať...he....bo čilka mam pomerne male...a potreboval by som iba upresniť....takže mam mu tam dať na spodok rašelinu cca 5cm...potom mu tam dať niečo ako úkrit...napr. polovicu z kvetinača...a nejake rastlinky alebo také niečo môžem mam ete malého škorpiona...tak že či by sa mu dalo tam dať niečo na hranie...a potom ete môžem mu tam dať aj nejaké konáriky?? alebo ako??

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 19. Apríla 2008, 16:09

ta na hranie mu tam mozes dat asi len cvrcka :D newem s cim inym by sa hral

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35
Re: terarko

Príspevok od užívateľa arsen8 » 19. Apríla 2008, 18:51

Milaaan napísal:Ja si idem bud. týžden kupiť new terarko také vačšie...aby sa mohol aj hýbať...he....bo čilka mam pomerne male...a potreboval by som iba upresniť....takže mam mu tam dať na spodok rašelinu cca 5cm...potom mu tam dať niečo ako úkrit...napr. polovicu z kvetinača...a nejake rastlinky alebo také niečo môžem mam ete malého škorpiona...tak že či by sa mu dalo tam dať niečo na hranie...a potom ete môžem mu tam dať aj nejaké konáriky?? alebo ako??
ja som to hovoril .... každú chvíľu iná otázka :roll:
na hranie jej tam daj loptu,alebo niejakú kosť :? to nieje pes,áno v jednej téme som ti už napísal čo ako máš dať nezakladaj dalšie :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Milaaan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Apríla 2008, 20:22

Príspevok od užívateľa Milaaan » 19. Apríla 2008, 22:12

ja viem už vam isto leziem rošku na nervy ale tak xcem prenho len najlepšie...však ma pochopte

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 20. Apríla 2008, 10:00

Milaaan napísal:ja viem už vam isto leziem rošku na nervy ale tak xcem prenho len najlepšie...však ma pochopte
Však my ťa chápeme len skús občas použiť google alebo vyhľadávanie na fóre ;-)

Milaaan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Apríla 2008, 20:22

Príspevok od užívateľa Milaaan » 20. Apríla 2008, 10:55

mno ale tak radšej sa spítam nezobere to zasa až tolko času....

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 20. Apríla 2008, 11:47

Milaaan napísal:mno ale tak radšej sa spítam nezobere to zasa až tolko času....
Keby lenivosť kvitla tak si zrejme samá ruža... tebe to zaberie pár sekúnd možno minútu ale ľuďom, ktorí ti odpovedajú a píšu znova a znova veci, čo tu už dávno sú len treba hľadať, to zaberie určite viac času... nehovoriac o tom, že vytváraš nezmyselné duplicitné témy.

Prajem ti veľa šťastia v chove!

Milaaan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Apríla 2008, 20:22

Príspevok od užívateľa Milaaan » 20. Apríla 2008, 12:17

klidek....čo sa rozčuluješ? nechaj tak dakujem tak sry

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 20. Apríla 2008, 19:57

Chcel som reagovat uz v threade Rozpoznání druhu, prve co som si vsimol ze maju male terarko a absolutne nedostacujuce skryse... Nedavno som cital jeden prispevok: musim predat imperatora klepe mi v noci klepetami na sklo a nemozem spat... podotykam od skuseneho chovatela vtackarov, skoro som spadol na zadok. Ak ma Pandinus dobre podmienky, nebude nikdy pobehovat po terarku a klepat po skle ! Tak im kup vyhovujuce terarko a sprav dobru skrysu. :wink:

Milaaan
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 16. Apríla 2008, 20:22

Príspevok od užívateľa Milaaan » 20. Apríla 2008, 20:36

vie mviem ale ako ten môj veru neklepe....aspon čo som doma, taq nič nepočujem...a vviem viem pôjdem pozrieť po nejakych shopoch alebo objednám z netu ale nwm kde googlil som mno dosť...a proste treba mu aspon aby sa nemal šance dotknuť vrchnej podstavy...a dostatočne dlhé... a dole dať rašelinu tak teda nejake kvetinky alebo také niečo mu tam ani davať nemám?? aspon aby krajšie bolo,....DiQ

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 21. Apríla 2008, 17:12

Quizath napísal: Ak ma Pandinus dobre podmienky, nebude nikdy pobehovat po terarku a klepat po skle !
V tomto s tebou uplne nesuhlasim :wink:

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 22. Apríla 2008, 12:58

hmm, ked bude deprimovany z terarka a este aj chory tak nebude behat po terarku a klepat po skle ale bude zalezeny niekde pod korou, je to normalne ze sa mota po terarku a sliedi a klepe po skle a hlada potravu :)
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 25. Apríla 2008, 23:49

Dudo napísal:V tomto s tebou uplne nesuhlasim :wink:
Dudo tak to mi napis kde je chyba. Pandinusov mam od prveho zvleku, asi tak rok a pol a za cely cas som ich nevidel von behat po terarku. Maximalne dosli tak po otvor skryse, kde si cvrcka vychmatli z pinzety... chodit po terarku a vyklepkavat po skle som ich fakt nevidel nikdy !!!

Sem tam sa dosli omocit, ked som zabudol zvlhcit terarko... ale vyklepavacky po skle nikdy !!! A podobne reakcie som sa docital aj na zahranicnych forach ... ak ma skorpion dobre podmienky nema preco zdrhat a snazit sa presunut inde...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 26. Apríla 2008, 00:39

Ahoj,

no tak chyba nieje nikde :) .Možeš si všimnut,že som nenapísal "nesuhlasim",ale len "z časti nesuhlasim".Je to moj subjektívny názor,ktorý som odpozoroval pri svojich chovancoch a nijak nesúvisí s podmienkymi,ake sa im vytvoria.Neviem ako rozsiahly máš chov,predpokladám že celkom dosť,takže ti je určite jasné,že postupným dokladaním novych jedincov atď vznika určita hierarchia,a práve tí "nechcení" ,ktorých ostatní od začiatku radia na koniec,sa správajú prave tak,že sa vo vacsine pripadov "tulaju".Tychto vytipovaných jedincov som si označil a pozorval,zatialco ostatní boli pokojne na miestach,oni sa snažili dostat preč.Tych par tulakov som potom poprekladal do novych terarok,1 kratko nato zdochol (možná pričina toho že bol tak nepokojný ?? ) a dvaja zatial žijú.Nepredkladám to ako dogmu,ale zdorazňujem,že su to len moje osobne pozorovania,ovladať dokonale etologiu spoločenských druhov škorpionov je už niečo celkom iné...

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 26. Apríla 2008, 02:15

V nadveznosti na môj príspevok vo vedlajšej téme môžem povedať, že máš pravdu, slabší a menší sa od tých čo ich naháňajú ( agresívnejší ) snažia dostať za každú cenu heh a bez rozmyslu, akonáhle som ich oddelil búchanie po skle sa stalo ojedinelým :) .

Užívateľov profilový obrázok
Quizath
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 17. Augusta 2007, 20:07
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Quizath » 26. Apríla 2008, 04:26

Dudo tak s tym suhlasim aj ja. Dik za objasnenie :wink: . Pravdou je ze som novych jedincov nikdy nezmixoval so starsou skupinou ale vzdy mali samostatne terarko, takze to neviem objektivne posudit ale predpokladam ze v takom pripade par kuskov bude pobehovat hore dole urcite. Ale inac ked pobehuju skorpici ktory su od zaciatku spolu po vonku dlhsiu dobu tak to bude niekde problem. Mojich oblubencov som von nevidel uz riadne dlho. Koli tomu som im spravil aj specialny ukryt, s takym krytom na zadnej stene terarka, po ktoreho odklopeni ich mozem priamo pozorovat. Inac by som ani nevedel ci este ziju :)


Napísať odpoveď