Lycosa singoriensis

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 29. Decembra 2008, 19:39

no ja co ho mam tak ma v tera opretu kôru a ked nieje na kôre tak je v nore ktoru ma vykopanu a pri kôre ..

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 29. Decembra 2008, 20:14

Aj keď sa v posledných rokoch populácia tohto pavuka na Slovensku výrazne zvýšila (o com aj svadci velmi oblubena tema nasej tv hnoj "ataky nebezpecnych tarantul" :D )je tento vzhladovo atraktivny pavúk zákonom chránený a v chovoch nemá čo robit.

Viac info odomňa na predchádzajucej stránke.
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 29. Decembra 2008, 20:33

mm .. ved ja nehovori ze ho chcem chovat .. ja ho vypustim na jar .. tak kde som ho nasiel .. ja som ho nasiel niekedy koncom leta .. ked sa uz pomali ochladzovalo .. na jar ho vypustim pekne do prirody ..

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 29. Decembra 2008, 21:18

on by zimu prezil... to si sa nemusel bat :)
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Duri
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Septembra 2008, 01:00
Re:

Príspevok od užívateľa Duri » 3. Septembra 2011, 01:03

gryf napísal:Aj keď sa v posledných rokoch populácia tohto pavuka na Slovensku výrazne zvýšila (o com aj svadci velmi oblubena tema nasej tv hnoj "ataky nebezpecnych tarantul" :D )je tento vzhladovo atraktivny pavúk zákonom chránený a v chovoch nemá čo robit.

Viac info odomňa na predchádzajucej stránke.
Dnes som jedneho nasiel na zahrade, kedze nas syn miluje pavuky, tak som si povedal, ze by to mohol byt vhodny pavuk zaciatok. Pozrel som si teda zoznam chranenych zivocichov, ale nenasiel som ho tam. Je tam sice Lycosa, ale ina - vultuosa. Ak mam zly zoznam, nasmerujte ma na ten spravny prosim.

Duri

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Re:

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 3. Septembra 2011, 18:04

Duri napísal:
gryf napísal:Aj keď sa v posledných rokoch populácia tohto pavuka na Slovensku výrazne zvýšila (o com aj svadci velmi oblubena tema nasej tv hnoj "ataky nebezpecnych tarantul" :D )je tento vzhladovo atraktivny pavúk zákonom chránený a v chovoch nemá čo robit.

Viac info odomňa na predchádzajucej stránke.
Dnes som jedneho nasiel na zahrade, kedze nas syn miluje pavuky, tak som si povedal, ze by to mohol byt vhodny pavuk zaciatok. Pozrel som si teda zoznam chranenych zivocichov, ale nenasiel som ho tam. Je tam sice Lycosa, ale ina - vultuosa. Ak mam zly zoznam, nasmerujte ma na ten spravny prosim.

Duri
si robis srandu? mam taky pocit ze ochrane tohoto pavuka sa venuje asi najvacsia pozornost a je v kazdom zozname ohrozenych pvovodnych druhov, a urcite nieje ani vhodny ako pavuk pre zaciatocnika uz len tym ze zije v miernom pasme a vyzaduje zimovanie pri spravnych podmienkach, to nieje len tak vynst von chytit si prveho vacsieho pavuka a nechat ho v pohari, to je take tazke kupit grammostolu za 10e?
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Co je to za pavuka ??? (Lycosa singoriensis)

Príspevok od užívateľa sharky » 3. Septembra 2011, 20:48

kazdopadne ju pusti s5 , zila v prirode a ty ju chces zobrat domov ???? a este k tomu Lycosa singoriensis .....
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Duri
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Septembra 2008, 01:00
Re: Co je to za pavuka ??? (Lycosa singoriensis)

Príspevok od užívateľa Duri » 3. Septembra 2011, 21:57

Tak ste mi to teda nalozili pani :) Ak citam ten svoj prispevok, vyjadril som sa moc strucne.
"kazdopadne ju pusti s5 , zila v prirode a ty ju chces zobrat domov ???? a este k tomu Lycosa singoriensis ....."
Domestikovat sa ho nechystam, je to pavuk z prirody a ja ho odtial brat nebudem. Viem kde byva, mozem si ho pozerak kedy budem chciet pokial sa neodstahuje. Ak by som ho chcel chovat kupim si ho z chovu.

"si robis srandu? mam taky pocit ze ochrane tohoto pavuka sa venuje asi najvacsia pozornost a je v kazdom zozname ohrozenych pvovodnych druhov,
Ak je nieco zakonom chranene, malo by to byt niekde spomenute a napisane, najlepsie v nejakom oficialnom dokumente (vid moj link). Na to som sa pytal, takze namiesto vseobecnych vyhlaseni, poprosim ten zdroj.

"a urcite nieje ani vhodny ako pavuk pre zaciatocnika uz len tym ze zije v miernom pasme a vyzaduje zimovanie pri spravnych podmienkach, to nieje len tak vynst von chytit si prveho vacsieho pavuka a nechat ho v pohari, to je take tazke kupit grammostolu za 10e?"
Ak by som sa pre neho rozhodol (po overeni tej ochrany) urcite by som si o nom nastudoval co sa da. Rozhodne dakujem za upozornenie, toto by mohol byt fakt problem pre zaciatocnika.

Duri

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:
Re: Co je to za pavuka ??? (Lycosa singoriensis)

Príspevok od užívateľa oblHis » 4. Septembra 2011, 09:50

http://www.fpv.umb.sk/bioeko/images/doc ... _RL_Sk.pdf
strana 84..Lycosa singoriensis (Laxmann,1970)..zaradený v kategórii menej ohrozených druhov
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Septembra 2011, 11:42

Koncom tohto mesiac zacina obdobie parenia a trva do zaciatku novembra. Samica musi na zdarny vyvoj kokona zimovat. Preto neodporucam v tomto obdobi, setember - az do jari podobne "chovatelske" aktivity.

Duri
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Septembra 2008, 01:00
Re: Co je to za pavuka ??? (Lycosa singoriensis)

Príspevok od užívateľa Duri » 7. Septembra 2011, 13:15

oblHis napísal:http://www.fpv.umb.sk/bioeko/images/doc ... _RL_Sk.pdf
strana 84..Lycosa singoriensis (Laxmann,1970)..zaradený v kategórii menej ohrozených druhov
Dakujem za odkaz. Pozrel som si to, ale nenasiel som ziadne prepojenie na pravne normy, tak som teda este pohladal v zakonoch/zbierkach.
Podla mojich vedomosti a zisteni:
K Zákonu o ochrane prírody a krajiny existuje vyhlaska 24/2003, ktorou sa tento zakon vykonava, v roku 2008 bola pozmenena vyhlaskou 597/2008, v ktorej najdete aj zoznam chranenych zivocichov a rastlin a Lycosa singoriensis sa tam nenachadza.
Podla mojho nazoru, tento pavuk u nas zakonom chraneny nie je a zrejme ani jeho chov by nemal byt v rozpore so sucasnou legislativou. A aky je vas nazor?
Ak je tu niekto kto rozumie zakonom, bolo by super keby sa na to pozrel.

Juraj

PS: Ak by linka na vyhlasku nefungovala, chodte na www.zbierka.sk a dajte vyhladat "lycosa".

Užívateľov profilový obrázok
sharky
Príspevky: 1103
Dátum registrácie: 10. Januára 2010, 16:33
Bydlisko: trenčín
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa sharky » 7. Septembra 2011, 18:41

nemusi byt chraneny ale to neznamena ze nemoze byt ohrozeny , naozaj by nebolo spravne zobrat ho domov ....
Obrázok
FB- Đenis Čičo
Anything is possible for those who are willing to try
Go HARD or Go HOME !

Duri
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 17. Septembra 2008, 01:00
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa Duri » 25. Septembra 2011, 01:34

Dnes som nasiel na zahrade farebne tak nejak trocha ineho strehuna. Tmavsi, zavalitejsi zadocek, ovela vacsia nora - priemer aj hlbka. Ak som dobre nasiel na webe obrazky, je to geolycosa vultuosa. Neskor prilozim aj fotky.
J.

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa Kaco » 23. Septembra 2013, 15:33

Obrázok
našiel som ho dnes v miske pre psa... v tele tak 2-2,5cm.. čítal som že žijú v norách, tak na našom cvičáku v Zálesí sú v dooosť hojnom počte :D :D
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
kovboj
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 28. Septembra 2012, 21:23
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa kovboj » 23. Septembra 2013, 22:10

Je to samec, ti migrují a vyhledávají samice. Je to zvláštní, často osidlují ruderální, antropogenně ovlivněné stanoviště. Kde se ta lokalita přesně nachází? V ČR, máme pouze velmi nestabilní populace (klima, geneticky drift?), někdy se objeví a další rok zase nejsou... :-(
Spiders:
Araneomorphae: Phoneutria fera, Latrodectus spp., Heteropoda spp.
Mygalomorphae: Therapohosa stirmi, Xenesthis immanis, Poecilotheria formosa, Poecilotheria ornata, Pelinobius muticus, Megaphobema robustum, Linothele megatheloides, Macrothele gigas, Heteroscodra maculata, Psalmopoeus irminia, Lasiodora parahybana, Brachypelma smithi, Phormictopus platus atd.

Užívateľov profilový obrázok
Kaco
Príspevky: 160
Dátum registrácie: 17. Mája 2012, 18:06
Bydlisko: Ivanka pri Dunaji
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa Kaco » 25. Septembra 2013, 22:13

Myslel som si že je to samec... samice sú v norách a čakajú na nich :D všimol som si ich až tento rok keď je ich tak veľa...
Lokalita je cvičák v obci Zálesie :D normálne trošku veľký trávniček, pravidelne kosený...
Daj si do googlu mapy a tam zadaj 48.177787,17.283269
zháňam
Pelinobius muticus
Ephebopus murinus
Pachistopelma bromelicola

Užívateľov profilový obrázok
kovboj
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 28. Septembra 2012, 21:23
Re: Lycosa singoriensis

Príspevok od užívateľa kovboj » 26. Septembra 2013, 10:27

Pěkně, to celkem odpovídá... jsou dost závislé na půdním profilu v těžších půdách prostě těžce stavějí nory... Tak snad se populace udrží! ;-)
Spiders:
Araneomorphae: Phoneutria fera, Latrodectus spp., Heteropoda spp.
Mygalomorphae: Therapohosa stirmi, Xenesthis immanis, Poecilotheria formosa, Poecilotheria ornata, Pelinobius muticus, Megaphobema robustum, Linothele megatheloides, Macrothele gigas, Heteroscodra maculata, Psalmopoeus irminia, Lasiodora parahybana, Brachypelma smithi, Phormictopus platus atd.


Napísať odpoveď