Lycosa singoriensis

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 29. Septembra 2007, 20:43

ja viem ze v Nitre boli najdene aj Lycosy .---
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

mrhyde
Príspevky: 34
Dátum registrácie: 21. Februára 2007, 18:56
Bydlisko: trnava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mrhyde » 29. Septembra 2007, 22:34

Lycosu som nasiel aj ja v trnave zila cca pol roka a potom skapala. Vyzerala presne takto isto alo na tej fotto. :D

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 29. Septembra 2007, 22:56

Zdravim ja som Lycosu nasiel minuly rok pred zimou u babky na stene aj viem asik nie moc presny vyskyt v NR nachadza sa na Janikovskom letisku zevraj.Dneska mi kamos doniesol toho isteho liezol im akurat po vysokozdviznom voziku tak mi ho doniesol.Toho predchadzajuceho som pustil spat do prirody nebol to zrorvna klidas pavuk skor taky agresivny bol ale zral velmi dobre.
-=!_*RE5PECT*_!=-

sharky-no
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Septembra 2007, 23:19

Príspevok od užívateľa sharky-no » 29. Septembra 2007, 23:11

takze je to lycos?? ja sa v tom moc nevyznam ale tak xcem zacat nieco take chovat.. a ked je to samcek tak na zimu umre? lebo min rok som mal tiez nieco take a ten mi umrel :(

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 29. Septembra 2007, 23:13

Hej je to Lycosa.Ja neviem ake ma pohlavie ten moj musim porobit fotky.
-=!_*RE5PECT*_!=-

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Októbra 2007, 11:09

brachy napísal:Ahoj

Ja typujem na Lycosa signoriensis.
Ide na 100% o tento druh....
facebook: Marek Terno
Obrázok

sharky-no
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 27. Septembra 2007, 23:19

Príspevok od užívateľa sharky-no » 1. Októbra 2007, 21:39

dakujem :) .. a co by ste potrebovali vediet na urcenie pohlavia? alebo co by som ja mal vedet ? :P

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 1. Októbra 2007, 22:03

Ahoj

Podla mna to je uz adultna samicka.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 1. Októbra 2007, 22:04

Tu je moja Lycosa.Od soboty ju mam.Na fotkach zrovna chytila mucnaka do chelicier :).
Obrázok
Obrázok
-=!_*RE5PECT*_!=-

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Októbra 2007, 10:09

chyti aj mne niekto toho pavuka ??? kedze u nas nerastu ... :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 3. Októbra 2007, 11:33

chytanim tychto pavukov by som to neprehanal nakolko ide o chraneny druh a vystavujete sa tym masnej pokute.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Októbra 2007, 14:33

jj .... ja viem ..... ale tolko som o nom pocul ... aj fotky adult samice som videl ... aj s kokonom (myslim ze tvoje ) .....

a viem ze u nas na chalupe som ako chlapec zahliadol par kusov .... ale teraz nic ... ani jeden ....., tak som si myslel ze ak by sa nejaky volne pohodeny a nevyuzity kusok nasiel .....,

ja som toho nazoru ze zvierata sa chrania pred vandali a ludmi co ich zabijaju . jedo pre aku pricinu ,,,,,, u mna by sa mal mozno aj lepsie ako volne v prirode .....,

tot moj nazor a pohlad na vec ....., ale ponuka plati :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 4. Októbra 2007, 22:40

adi napísal:jj .... ja viem ..... ale tolko som o nom pocul ... aj fotky adult samice som videl ... aj s kokonom (myslim ze tvoje ) .....

a viem ze u nas na chalupe som ako chlapec zahliadol par kusov .... ale teraz nic ... ani jeden ....., tak som si myslel ze ak by sa nejaky volne pohodeny a nevyuzity kusok nasiel .....,

ja som toho nazoru ze zvierata sa chrania pred vandali a ludmi co ich zabijaju . jedo pre aku pricinu ,,,,,, u mna by sa mal mozno aj lepsie ako volne v prirode .....,

tot moj nazor a pohlad na vec ....., ale ponuka plati :wink:
tak podla mna mas trochu nepresny ( :?: ) nazor na ochranu zvierat ... verim tomu ze zvierata sa maju u teba velmi dobre ,ako jedincovi pomozes ale ak sa na to pozries ako druh tak keby si kazdy nosil domov co chcel tak kde skoncime :( ... a odsudit zabitie zvierata z dovodu ziskania potravy no to je na diskusiu v ktorej by si nemal velke sance :-) ... len tolko som chcel

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Októbra 2007, 10:04

lopo napísal:
adi napísal:jj .... ja viem ..... ale tolko som o nom pocul ... aj fotky adult samice som videl ... aj s kokonom (myslim ze tvoje ) .....

a viem ze u nas na chalupe som ako chlapec zahliadol par kusov .... ale teraz nic ... ani jeden ....., tak som si myslel ze ak by sa nejaky volne pohodeny a nevyuzity kusok nasiel .....,

ja som toho nazoru ze zvierata sa chrania pred vandali a ludmi co ich zabijaju . jedo pre aku pricinu ,,,,,, u mna by sa mal mozno aj lepsie ako volne v prirode .....,

tot moj nazor a pohlad na vec ....., ale ponuka plati :wink:
tak podla mna mas trochu nepresny ( :?: ) nazor na ochranu zvierat ... verim tomu ze zvierata sa maju u teba velmi dobre ,ako jedincovi pomozes ale ak sa na to pozries ako druh tak keby si kazdy nosil domov co chcel tak kde skoncime :( ... a odsudit zabitie zvierata z dovodu ziskania potravy no to je na diskusiu v ktorej by si nemal velke sance :-) ... len tolko som chcel


o com hovoris ??? zabit zviera na ziskanie potravy ....., my sa nebavime o dobe kamennej ...., ja som nic take nespomenul ak sa dobre pametam ....,

a tvoj nazor beriem .... je tio vsetko take polemicke , ale vies , moj dedo je chovatel a t d. a on chova vtaky, a chytal si hrdlicky lesne, potom ked odchoval pustal s5 .

to vsetko zalezi od uhla pohladu, mna staci uviest do varu ak niekto ide po lese a bucha s palicou po vsetkom .
Nepokladam sa barbara, ale za cloveka kt. ma o to seriozny zaujem a ak by ma to naaaaaaahodou prestalo bavit urcite by som to nepustil na ulicu alebo len bezhlavo zabil. Tak si myslim ze na pozorovanie a "osobny vyskum" prejavou atd. mam pravo si zaobstarat nejakeho jedinca.

Niesom isty ale pavuky urcite neboli chranene koly tomu ze ich drancovali podobne ako brachypelmy , a stavim sa ze do toho hralo vela aj hosp. pesticidy , a CHKO a pod. MYslim ze cely postup uznavania poznas ....

a este si neodpustim: Jednoznacne vyjadrenia typu Greenpeace, Vlk , Kup si svoj strom a podobne "slachetne organizacie" - su to blbci kt. sa skladaju prevazne z pravnikov a idiotov .. a maju super jednoznacne nazory ....

prijemny chov ..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Kenny4
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 5. Marca 2007, 21:37
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Kenny4 » 12. Októbra 2007, 15:11

Dneska som bol za jednym znamim pre tuto Lycosu je sfarbena do cierna a o nieco mohutnejsia ako ta predchadzajuca.Ale ako som si vsimol tak jej chybaju nohy.
Obrázok
Obrázok
-=!_*RE5PECT*_!=-

andel.69
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22. Januára 2008, 08:12
Bydlisko: Trnava

Príspevok od užívateľa andel.69 » 22. Januára 2008, 11:35

Ako tu citam,je Vas viac ktori mate nejake zazitky s tymto pavukom.Aj ja som ho nasiel.Mam ho od septembra 2007 a nasiel som ho v Galante,kde pracujem.Tiez som nemohol zistit aky je to pavuk.Hladal som v mnohych muzeach a ZOO po celom svete a nic.Nakoniec som ziskal kontakt na jedneho odbornika na europsku arachnofaunu v Cechach.Toto si pozrite /www.atypus.estranky.cz .Je to naozaj Lycosa singoriensis - najvacsi europsky pavuk , ktory sa opat vracia na Slovensko a do Ciech. Mam to stastie a velku radost ze mi neuhynul a dokonca mam aj prirastky.

Pre administratora , chcel by som vlozit fotky ale nedari sa mi to , prosim o pomoc,pretoze nemam s tym skusenosti.Vdaka.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Januára 2008, 12:04

http://www.lasiodora.sk/tutorial/ako_na_to.htm

alebo www.img.lasiodora.sk a vlozis do prispevku vygenerovany php kod pre nahlad.

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 18. Júna 2008, 21:16

awoj ja som take mala doma dve.. tusim uz o nej samej je tu tema.. ja som ich mala asi tak pol roka.. a pootm odisli aj mne..

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 6. Júla 2008, 16:55

neviete co je to za druh?

Obrázok
Boh je reálny, pokiaľ nebol deklarovaný ako integer.

--------------------
Život by bol omnoho jednoduchší, keby sme k
nemu mali zdrojový kód.

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 6. Júla 2008, 23:41

ntnjb. :D nemas oci?? co to asi tak bude??
p.regius,,p.irminia,,stichoplastoris spec,,damon variegatus

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 7. Júla 2008, 13:38

Chcel som si len overit ci je to naozaj Lycosa , kedze sa trochu odlisuje od tych na fotke a nevedel som ze zije aj u nas.
Nasiel som ju v lese pri Prievidzi.
Boh je reálny, pokiaľ nebol deklarovaný ako integer.

--------------------
Život by bol omnoho jednoduchší, keby sme k
nemu mali zdrojový kód.

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 8. Júla 2008, 21:06

M150 napísal:Chcel som si len overit ci je to naozaj Lycosa , kedze sa trochu odlisuje od tych na fotke a nevedel som ze zije aj u nas.
Nasiel som ju v lese pri Prievidzi.
podla toho krasneho kriza co tam vidim to je kriziak,ale neviem ako sa vola po latinsky,takze mozno ze Lycosa ako si pisal je jeho lat. nazov,ale mal som pocit ze pavuky ktore su tu na fotkach su Lycosi...
Avicularia versicolor 0,1 | Brachypelma smithi 1,0 | Heteroscodra maculata 0,1 | Poecilotheria ornata 1,0 | Ceratogyrus darlingi | Ephebopus cyanognathus

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Júla 2008, 21:27

oxYgen napísal: podla toho krasneho kriza co tam vidim to je kriziak,ale neviem ako sa vola po latinsky,takze mozno ze Lycosa ako si pisal je jeho lat. nazov,ale mal som pocit ze pavuky ktore su tu na fotkach su Lycosi...
na akych halucinogenoch ficis? ziaden kriz, ziaden kriziak- podla mna Lycosa sp.
Naposledy upravil/-a Chruno v 8. Júla 2008, 21:30, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 8. Júla 2008, 21:29

sry, duplicitny...

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 9. Júla 2008, 13:05

keby to bol kriziak tak to asi viem....
ma asi 2cm, je to fotene vo filmovke
Takze to nie je Lycosa singoriensis?
a potom aky druh by to teoreticky mohol byt?
Boh je reálny, pokiaľ nebol deklarovaný ako integer.

--------------------
Život by bol omnoho jednoduchší, keby sme k
nemu mali zdrojový kód.


Napísať odpoveď