Tegenaria ferruginea

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Tegenaria ferruginea

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 14. Novembra 2009, 22:32

2. článok zadných bradaviek je bledý, blanitý, kužeľovitý, rovnako dlhý alebo kratší ako 1. článok. Nohy sú škvrnité (toto platí aj pred T. domestica, no pomýlenie druhov hlavne dospelých jedincov dôvodom veľkých rozdielov nehrozí). Hl 4,5 - 7 mm. Abd na chrbte červenavý. Pozdĺžny prúžok ster je úzky, zašpicatený 2x zaškrtený, po jeho stranách 3 páry okrúhlych škvŕn. Ti.ped samca vpredu na vonkajšej strane s 3 apof: dve predné ležiace za sebou, sú sploštené, zaoblené, namierené dopredu a trochu hore, horná apof leží za oboma postrannými, je čierna, hore a von namierená a opatrená na prednom okraji zúbkom. Epig vzadu s červenohnedou lamelou, ktorá je viac ako 2x širšia ako dlhá, dookola ostro ohraničená, zadný okraj je mierne, predný veľmi hlboko konkávny, postranné okraje potom slabo prehnuté a dopredu slabo zbiehavé. Jazýček zapadajúci spredu do lamely je bledý a leží sním v rovnakej výške. Najčastejšie ho nájdeme v hociktorej pivnici, či kôlne na vidieku, ale aj vo voľnej prírode. Samičky po celý rok, samce na jar.
ObrázokObrázoksamica
(podla kluca mi to tak vyslo ak som ho determinoval zle tak ma opravte)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

smiguel
skúsený chovateľ
Príspevky: 88
Dátum registrácie: 20. Januára 2009, 19:48
Bydlisko: Zlin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa smiguel » 25. Novembra 2009, 16:42

Pavouka jsi determinoval správně. Pokoutník stájový je impozantní exemplář, který náleží mezi největší druhy v rodě a může se dožít až 5ti let. Připoměl bych jistou opatrnost s manipulací, neboť dokáže citelně kousnout.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Tegenaria ferruginea

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Júna 2014, 15:00

Obrázok
samicka straziaca svoj stacionarny kokon
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď