Atrax robustus

Diskusia hľadom iných pavúkov, slovenské pavúky, wolfspiders, reclusa, čierna vdova, Nephila spp. a iné

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 14. Januára 2008, 20:06

Raqua napísal:Atrax zabil nejakych 10 ludi kym na neho urobili serum.
Btw najviac mrtvych bolo v roku 1981 kedy zomrelo v Australii 13 ludi.Medzi nich patril aj dvojrocny chlapec ktory zomrel podla zaznamov po 15 minutach. :?

Serum sa podarilo vyvinut az v roku 1985.Urcite ste uz videli v niakom dokumente ako tomuto pavukovi odoberaju jed kvapkajuci z chelicier....
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Januára 2008, 21:21

Ahoj


Ked dobre viem tak rod Atrax ma nurotoxin takze nerozklada bielkoviny a svaly, co tam hnije sposobil Loxoceles a ten ma nekrotoxin, co by som nechcel, radsej sa zadusim za par hodin ako hnit mesiace a postupne amputovat koncatiny.

A ked chces nieco co sa da zohnata je extremne jedovate a pekne a da sa kupit tak kup Phoneutriu a to aj skace :lol: 8)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 15. Januára 2008, 09:45

brachy napísal:Ahoj


Ked dobre viem tak rod Atrax ma nurotoxin takze nerozklada bielkoviny a svaly, co tam hnije sposobil Loxoceles a ten ma nekrotoxin, co by som nechcel, radsej sa zadusim za par hodin ako hnit mesiace a postupne amputovat koncatiny.

A ked chces nieco co sa da zohnata je extremne jedovate a pekne a da sa kupit tak kup Phoneutriu a to aj skace :lol: 8)
Ano, Phoneutria je krajsia a na rozdiel od Atraxa aj naozaj rychla. Mal som tu moznost chovat ich vzdialenych pribuznych a na tu rychlost sa ziaden vtackar nechyta.
Tomu jedu sa hovori nekrotoxin len laicky, odborne je to cytotoxin. A spravidla sa na to nezomiera.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 15. Januára 2008, 11:35

Nemusim na to zomriet, ale musi to byt dost neprijemny pocit hnit zaziva.

Užívateľov profilový obrázok
Gabo
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 27. Augusta 2007, 13:16
Bydlisko: Snina

Príspevok od užívateľa Gabo » 2. Marca 2008, 14:17

Vcera som otom pozeral dokument a samicky atrax robustus niesu smrtelne jedovate smrtelne jedovate su len samce maju 10 krat silnejsi jed jak samicky
Naposledy upravil/-a Gabo v 2. Marca 2008, 14:52, upravené celkom 2 krát.

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 8. Marca 2008, 14:08

to je pravda a lahko sa daju rozoznat podla bruska samicka ho ma leskle zatial co samec matne

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 8. Marca 2008, 15:10

Ahoj

Podla mna je to dost nepresny sposob urcovania.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 8. Marca 2008, 15:18

ved to ze sa nanho musis pozriet z blizsa a ked ho zle chytis si dead ale vraj je to tak

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 8. Marca 2008, 16:23

Mam rad presnesie udaje, nie ako vraj je to tak a tak...
Co nepoznam to nechytam holo rukou a samce hned poznas podla bulbusov na pedipalpach.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Októbra 2008, 22:51

dospele samce ...... a nedospele ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Atrax robustus

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 14. Mája 2012, 23:17

informace, že samec atraxe je více toxický než samice je veliká hloupost a mimo mísu :roll: :roll: samec i samice jsou stejně jedovatí, samici navíc člověk potká jen velmi těžko, takže není ani tak dobře prozkoumána. samec i samice jsou stejně jedovatí, tak tady nepište hlouposti.

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re:

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 15. Mája 2012, 05:44

SeBra napísal:pokial by si ho choval dopustis sa trestnej cinnosti, pretoze je to druh pri ktorom musis poziadat o akusi vynimku, ktora zahrna chov smrtelne jedovatych zvierat. ...podla mna by si musel mat vazne opodstatnenie k tomu aby ti to schvalili a v pripade chovu na cierno sa jedna o dost velky problem a hlavne ked sa niekomu v tvojom okoli nieco stane...

velký nesmysl :roll: tato vyjimka neexistuje, jde jen a pouze o to, že vývoz atraxe je nelegální co se týče legislativy Austrálie. Jsou pak pouze zvířata, která by se měla zapsat v CITES, pozvat si domů veterináře a ten po schválení udělí povolení, to se ale netýká pavouků. nepište zde hlouposti :!:


Napísať odpoveď