Vek termitej kralovnej

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Graint
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 28. Októbra 2018, 21:16
Vek termitej kralovnej

Príspevok od užívateľa Graint » 4. Novembra 2020, 01:02

Udajne kralovne niektorych druhov termitov mozu zit 50 a viac rokov... zauimalo by ma ci cely zivot zostavaju v jednom exoskelete, alebo nejako absolvuju zvliekania na styl napr vtackarov, i ked kedze su stavane skorej ako tovarne na vajicka je to tazka predstava.. je mi jasne ze v termitisku ma prvotriednu starostlivost,robotnici ju osetruju cistia, krmia... ale i tak 50 a viac rokov v jednom exoskeletone?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Vek termitej kralovnej

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 10. Novembra 2020, 03:12

Obrázok

Kód: Vybrať všetko

https://animals.howstuffworks.com/insects/termite.htm
zaujimave tvorecky... ako vidis i kralovne aj krali absolvuju do dospelostneho zvleku 6zvliekani. (termiti nediskriminuju krali ziju rovnako dlho ako kralovne)... potom absolvuju pariaci let (ako rojenie mravcov) a zakladaju novu koloniu. po pripadnom uhyne krala ci kralovnej sa zmeni feromonove nastavenie termitiska a z povodne neplodnych nymf sa sformuje nova slachta. :)

tvojich 50 teroretickych rokov sa doziva par africkych podzemnych druhov...navyse chitin (stavebny material exoskeletu hmyzu) je pri spravnej starostlivosti neskutocne trvaci material. je vodeodpudivy a kedze samicky sa prakticky nehybu je mechanicke poskodenie tiez eliminovane. Robotnici a vojaci sa zoderu za cca 5 rokov cinnosti :)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď