Stredoškolská odborná činnosť-SOČ

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Stredoškolská odborná činnosť-SOČ

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 2. Októbra 2008, 19:10

Dobry den chovatelia,

teraz sa k vam prvy krat na fore prihovaram v takejto trosku odbornejsej forme.Prave ma na skole caka praca SOČ,predpokladam ze vacsina skusenych chovatelov co maju uz po strednej maju o nej nejake informacie.Moja tema na SOČ-ku bude o Vtáčkaroch v odbore 4 Biológia.Bude to robene naucnou formou,ale v odbore biologia to je preto ze uz nebolo miesto pre Učebne pomôcky.V teoretickej casti popisem nejake tie vychodiska ohladom pavukou,historiu,vyznam,systematicke zaradenie,charakteristiku,miesta vyskytu,zaujimavosti zo zivota(zvliekanie,parenie,lov potravy...) a podobne veci a problematiky.

V praktickej casti mojej prace by som chcel oboznamit rozne skupiny ludi s vtackarmi(najblizsie materska skola,skola,vyssi stupen ZŠ,mozno SŠ).Chcel by som ludi oboznamit s tym, ze sa ich netreba bat ked im nic nerobime mi a podobne problematiky ktore sa tu asi pisat nebudu,lebo kazdy chovatel ich urcite pozna velmi dobre.

Touto formou by som vas skusenejsich i menej skusenych chovatelov chcel velmi pekne poprosit o to,ci by ste mi vedeli poradit nejake doverihodne zdroje na cerpanie informacii(samozrejme ich mam vela ale predsa), popripade ak by sa nasla tolka ochota a mal by som nejake problemy vas telefonicky kontakt(sukromna sprava) a bol by som vam nesmierne vdacny,pricom by vam samozrejme patrilo uprimne podakovanie v praci SOČ.

Myslim si ze by to mohlo byt celkom fajn,pretoze mam v hlave rozmyslenych velmi vela napadov,ktore by som chcel realizovat v praci..

Pre zaciatok vam vsetym ochotnym dakujem a tesim sa na pripadnu spolupracu..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 2. Októbra 2008, 20:09

tiez musim tento rok spravit nejaku socku ale kedze studujem strojarstvo tak tema vtackare nepripada do uvahy... ale moja slovencinarka (bebe nech ju pozdravi :D :D ) tak nam poveedala ze tento rok budeme robit na SJ taku cvicnu tak tu spravim o vtackaroch...

a k teme... ak by bolo nieco z cim by som mohol pomoct tak rad...

a otazka.. na aku skolu chodis ze mozes robit soc z biologie?
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 2. Októbra 2008, 20:23

Uuuuha,dakujem ze taka rychla reakcia..xex..ani som to necakal..

..studujem na Gymnaziu zo zameranim na cudzie jazyky,kedze vsetky dobre publikacie a clanky su bud v anglictine alebo nemcine tak sa to velmi hodi..

..temu Vtackare som si vybral kvoli tomu,ze ma to v prvom rade velmi bavi a aj preto ze v podstane nemam o com inom pisat,kedze v praktickej casti musia byt napisane a spomenute tvoje vlastne poznatky a pozorovania k danej problematike..

..zatial to je len v stadiu pripravy,kedze termin je az do januara,ale musim na tom pracovat postupne aby som to spravil poriadne a malo to nejaky zmysel.Momentalne nemam ziadne otazky na skusenejsich chovatelov,ale ak by som nieco mal tak by som sa urcite ozval aj tu na fore...dakujem
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2008, 17:41

ved soc mozes robit aku chces .. ja som na veterine ale robi kazdy kto chce a o com chce .. ja som mal pred dvoma rokmi vyskum s melatoninom na mysiach a minuly rok som mal tiez pavuky ...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Októbra 2008, 19:23

ANo..to je pravda,SOČku mozes robit v podstate o hocicom,vacsina si robi SOČky o nejakej teme pribuznej vysokej skole,mohlo by to aj pomoct a zvazit pri primackach..Ja som si vybral vtackare pretoze si myslim ze tam je velmi vela moznosti o com pisat a aj prakticka cast by nemala byt problem..
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 19. Decembra 2008, 18:05

tiey som bol na veterine v nr a robol som socku o vtackaroch.cerpal som z knih a vyskum som porovnaval vek a velkost zvlekov k danemu zlveku.postupil som ale vysral som sa na to...mam ju este v pc,ak dakto bude chciet,nech sa ozve


Napísať odpoveď