Stredoškolská odborná činnosť-SOČ

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Stredoškolská odborná činnosť-SOČ

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 2. Októbra 2008, 19:10

Dobry den chovatelia,

teraz sa k vam prvy krat na fore prihovaram v takejto trosku odbornejsej forme.Prave ma na skole caka praca SOČ,predpokladam ze vacsina skusenych chovatelov co maju uz po strednej maju o nej nejake informacie.Moja tema na SOČ-ku bude o Vtáčkaroch v odbore 4 Biológia.Bude to robene naucnou formou,ale v odbore biologia to je preto ze uz nebolo miesto pre Učebne pomôcky.V teoretickej casti popisem nejake tie vychodiska ohladom pavukou,historiu,vyznam,systematicke zaradenie,charakteristiku,miesta vyskytu,zaujimavosti zo zivota(zvliekanie,parenie,lov potravy...) a podobne veci a problematiky.

V praktickej casti mojej prace by som chcel oboznamit rozne skupiny ludi s vtackarmi(najblizsie materska skola,skola,vyssi stupen ZŠ,mozno SŠ).Chcel by som ludi oboznamit s tym, ze sa ich netreba bat ked im nic nerobime mi a podobne problematiky ktore sa tu asi pisat nebudu,lebo kazdy chovatel ich urcite pozna velmi dobre.

Touto formou by som vas skusenejsich i menej skusenych chovatelov chcel velmi pekne poprosit o to,ci by ste mi vedeli poradit nejake doverihodne zdroje na cerpanie informacii(samozrejme ich mam vela ale predsa), popripade ak by sa nasla tolka ochota a mal by som nejake problemy vas telefonicky kontakt(sukromna sprava) a bol by som vam nesmierne vdacny,pricom by vam samozrejme patrilo uprimne podakovanie v praci SOČ.

Myslim si ze by to mohlo byt celkom fajn,pretoze mam v hlave rozmyslenych velmi vela napadov,ktore by som chcel realizovat v praci..

Pre zaciatok vam vsetym ochotnym dakujem a tesim sa na pripadnu spolupracu..

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 2. Októbra 2008, 20:09

tiez musim tento rok spravit nejaku socku ale kedze studujem strojarstvo tak tema vtackare nepripada do uvahy... ale moja slovencinarka (bebe nech ju pozdravi :D :D ) tak nam poveedala ze tento rok budeme robit na SJ taku cvicnu tak tu spravim o vtackaroch...

a k teme... ak by bolo nieco z cim by som mohol pomoct tak rad...

a otazka.. na aku skolu chodis ze mozes robit soc z biologie?
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 2. Októbra 2008, 20:23

Uuuuha,dakujem ze taka rychla reakcia..xex..ani som to necakal..

..studujem na Gymnaziu zo zameranim na cudzie jazyky,kedze vsetky dobre publikacie a clanky su bud v anglictine alebo nemcine tak sa to velmi hodi..

..temu Vtackare som si vybral kvoli tomu,ze ma to v prvom rade velmi bavi a aj preto ze v podstane nemam o com inom pisat,kedze v praktickej casti musia byt napisane a spomenute tvoje vlastne poznatky a pozorovania k danej problematike..

..zatial to je len v stadiu pripravy,kedze termin je az do januara,ale musim na tom pracovat postupne aby som to spravil poriadne a malo to nejaky zmysel.Momentalne nemam ziadne otazky na skusenejsich chovatelov,ale ak by som nieco mal tak by som sa urcite ozval aj tu na fore...dakujem

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 7. Októbra 2008, 17:41

ved soc mozes robit aku chces .. ja som na veterine ale robi kazdy kto chce a o com chce .. ja som mal pred dvoma rokmi vyskum s melatoninom na mysiach a minuly rok som mal tiez pavuky ...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 7. Októbra 2008, 19:23

ANo..to je pravda,SOČku mozes robit v podstate o hocicom,vacsina si robi SOČky o nejakej teme pribuznej vysokej skole,mohlo by to aj pomoct a zvazit pri primackach..Ja som si vybral vtackare pretoze si myslim ze tam je velmi vela moznosti o com pisat a aj prakticka cast by nemala byt problem..

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 19. Decembra 2008, 18:05

tiey som bol na veterine v nr a robol som socku o vtackaroch.cerpal som z knih a vyskum som porovnaval vek a velkost zvlekov k danemu zlveku.postupil som ale vysral som sa na to...mam ju este v pc,ak dakto bude chciet,nech sa ozve


Napísať odpoveď