Lykozrut

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Augusta 2008, 15:08

Ano ano su miesta Vysoke tatry a jaskyne, inak poponahlal by som sa lebo uz aj do tatier ide striekat lykozrutov, je tam malo smogu a exhalatov preto sa tam este nieco zive rozmnozuje a preziva. Stromy su uz fuc tak este medvede a likozruty a potom uz nic nebrani tomu aby sa krasne naviezol beton a zasadili hotelíky. :oops: Asi som sa nechal uniest.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Augusta 2008, 12:38

Ibs .... velmi dobre krmivo .... pomozeme vycistit tatry ... je ich tam na myliony .. proste nevycerpatelny zdroj ... a male pavuky s nimi nebudu mat problem .... to je napad na brigadu .... heh :idea: hned pisem na ministerstvo ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Augusta 2008, 16:04

SKUUUUUBI napísal:Ano ano su miesta Vysoke tatry a jaskyne, inak poponahlal by som sa lebo uz aj do tatier ide striekat lykozrutov, je tam malo smogu a exhalatov preto sa tam este nieco zive rozmnozuje a preziva. Stromy su uz fuc tak este medvede a likozruty a potom uz nic nebrani tomu aby sa krasne naviezol beton a zasadili hotelíky. :oops: Asi som sa nechal uniest.
Tak vies, budes budes mat stromy alebo lykozrutov, vyber si ... ja si asi beriem tie stromy.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Augusta 2008, 16:06

BTW vy si myslite ze tie kobylky co mate z obchodu su ciste ? Cim si myslite ze ich krmi ? Zeleninou z obchodu ktora je nasiaknuta pesticidmi, travou z travnika vedla hlavnej cesty, atd. alebo si myslite ze ich krmia BIO potravinami ? :) Heh ....

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 12. Augusta 2008, 16:47

Tryri napísal:
SKUUUUUBI napísal:Ano ano su miesta Vysoke tatry a jaskyne, inak poponahlal by som sa lebo uz aj do tatier ide striekat lykozrutov, je tam malo smogu a exhalatov preto sa tam este nieco zive rozmnozuje a preziva. Stromy su uz fuc tak este medvede a likozruty a potom uz nic nebrani tomu aby sa krasne naviezol beton a zasadili hotelíky. :oops: Asi som sa nechal uniest.
Tak vies, budes budes mat stromy alebo lykozrutov, vyber si ... ja si asi beriem tie stromy.
Neviem o tom aby sa striekalo proti lykozrutom vsade sa pouzivaju feromonove lapace, inak lykozrut ti nikdy nezozerie cely les, pretoze je to jeho zivotne prostredie a potrava a teda sam by sa zabil, ak sa premnozi zacina hynut ako kazdy zivocich teda na relativne obmedzenom priestore cim su smrekove lesy VT :idea: Tak ber postrek a stromy ale pamataj ze je to subor vztahov ak nebude skodcov nebude ani zdraveho lesa :wink:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 12. Augusta 2008, 19:11

Ano, ale nemoze ich byt vela, tak ako je to s lykozrutmi, nie ?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 12. Augusta 2008, 23:18

SKUUUUUBI napísal:
Tryri napísal:
SKUUUUUBI napísal:Ano ano su miesta Vysoke tatry a jaskyne, inak poponahlal by som sa lebo uz aj do tatier ide striekat lykozrutov, je tam malo smogu a exhalatov preto sa tam este nieco zive rozmnozuje a preziva. Stromy su uz fuc tak este medvede a likozruty a potom uz nic nebrani tomu aby sa krasne naviezol beton a zasadili hotelíky. :oops: Asi som sa nechal uniest.
Tak vies, budes budes mat stromy alebo lykozrutov, vyber si ... ja si asi beriem tie stromy.
Neviem o tom aby sa striekalo proti lykozrutom vsade sa pouzivaju feromonove lapace, inak lykozrut ti nikdy nezozerie cely les, pretoze je to jeho zivotne prostredie a potrava a teda sam by sa zabil, ak sa premnozi zacina hynut ako kazdy zivocich teda na relativne obmedzenom priestore cim su smrekove lesy VT :idea: Tak ber postrek a stromy ale pamataj ze je to subor vztahov ak nebude skodcov nebude ani zdraveho lesa :wink:
Suhlas,priroda je systém, ktorý je sám o sebe dokonalý-t.z.bez zásahov človeka.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 13. Augusta 2008, 00:03

Asi nie je az tak dokonaly, lebo ked si to tak vezmes tak ty si tak isto sucast prirody a zatial nemame ziadnych skodcov ktory by drzali nasu populaciu na uzde :D

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 13. Augusta 2008, 00:17

Tryri napísal:Asi nie je az tak dokonaly, lebo ked si to tak vezmes tak ty si tak isto sucast prirody a zatial nemame ziadnych skodcov ktory by drzali nasu populaciu na uzde :D
ok,tak to sformulujem trochu inač,priroda by bol dokonaly systém,nebyť čisto hypoteticky človeka,tým nič postranne nenaznačujem,len konštatujem z ekologického hladiska...

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 13. Augusta 2008, 09:57

Tryri napísal:Asi nie je az tak dokonaly, lebo ked si to tak vezmes tak ty si tak isto sucast prirody a zatial nemame ziadnych skodcov ktory by drzali nasu populaciu na uzde :D
Clovek sa vymanuje zo zivej prirody prostrednictvom vzniku druhej signalnej sustavy, lebo nema ziadnu biologicku adaptaciu k ekologickemu prostrediu a teda jeho adaptacie musela byt kulturnou a dala za vznik vedomiu, mysleniu a jazyku, preto sa clovek vymanil z jeho nahoty. Preto si clovek vytvara vlastne zivotne prostredie (nema kozusinku, plutvicky ani kridielka) toto je jediny skodca cloveka, odstupom casu ho to polozi tak ako premnozenie v zivocisnej risi.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Októbra 2008, 00:31

Cawte .... kukam ze sa rozprudila debata o zivote ....


trosicku prispejem aj ja ...

Co sa tyka lykozruta , Ips typografus .... ak si este dobre pametam zo skoly .....,

najcastejsie preziva v smrekovych monokulturach.

Rad by som uviedol na pravu mieru boj proti tomuto skodcovy: Bojuje sa prevenciou - feromonove lapace (pre kontrolu poctu populacie na lokalite) a klasicke lapaky , kto nevie co su lapaky tak kuknite na google ..... :lol: , Populacna expozia ipsov moze sposobyt znacne skody na lokalitach a v niektorych extremnych pripadoch aj znicenie lokalyty. Vtedy uz chrobackovia napadaju aj zdrave jedince a dokonca aj ine ihlicnate aj listnate stromy.
V takom pripade sa uz naozaj pouzivaju rozne druhy postrekov. Nie ako na vosky .... ale je to svojim sposobom postrek. Takze postrek je niekedy lapsia varianta ako nechat to tak. Ved dnes sa uz nepoziva DDT :lol: .


A k cloveku a jeho prirodzenym nepriatelom. Niekedy davnejsie som videl taky dokument o bakteriach a vyrusoch. Jednoducho mirkroorganizmy kt. dokazu mutovat, su odolne voci X klasickym bojovym technykam. A zaver dokumentu vravel prve o tom, ze prave tieto minipotvorky boli, su a aj budu ak ich nejako viac nepochopime nastrojom kt. pomoze dost podstatne zredukovat ludsku populaciu. Ved porozmyslajte co vsetko sa udialo v historii a ake veselijake pandemie zachvatili ludstvo.


S pozdravom adi - v Decembri DOMA 8)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Spuco
Príspevky: 192
Dátum registrácie: 17. Augusta 2006, 09:13
Bydlisko: Zvolen

Príspevok od užívateľa Spuco » 16. Novembra 2008, 17:09

to je pravda...tieto pliagy sú ako náš prirodzený regulátor...akšak netreba byť zase veľmi vystrašený.....vždy je určitá skupina ľudí čo prežije všetko a je voči tomu ktorému vírusu či baktérií odolný...napr. HIV tiež nieje smrteľný pre 100% nakazených atď ale čo to má sakra spoločné s KOBYLKAMY a STAROSTLIVOSŤOU :shock:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 16. Novembra 2008, 17:23

OT vymazem:
Rozdelil som temu preto je Spucov prispevok jemne vytrhnuty z kontextu.


Napísať odpoveď