Vtipne prispekvy nie len z nasho fora ...

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Vtipne prispekvy nie len z nasho fora ...

Príspevok od užívateľa adi » 9. Januára 2009, 21:15

Vtipy a bludy co najdete na fore .... nerad robim reklamu ... alebo v tmto pripade antireklamu ....


citajte ...

http://www.chovatelia.sk/forum/viewtopic.php?t=882
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 9. Januára 2009, 22:41

ty kokos jake bludy

Užívateľov profilový obrázok
trogar
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 22:52
Bydlisko: NITRA

Príspevok od užívateľa trogar » 9. Januára 2009, 22:57

to je pi.. :D :D :D , pane boze taketo trubky milujem..

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 10. Januára 2009, 08:35


killer610
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 21. Decembra 2007, 16:12
Bydlisko: Dubnica nad Váhom
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa killer610 » 10. Januára 2009, 10:36

no tak to je teda poriadna pecka :D:D:D ako nehovorim ze som v pavukoch nejaky odbornik ale to co tam pisu :D:D:D
Acanthoscurria geniculata
Psalmopoeus irminia
Chromatopelma cyaneopubescens
____________________________
Heterometrus cyaneus
____________________________
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 10. Januára 2009, 13:24

bodaj by tu pisulu stipla poecka do laveho oka :evil:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 10. Januára 2009, 15:33

To je masaker: 11. „Pojmenovanou mám pouze A. geniculatu, říkám jí „svině malá pruhovaná“ :!: Najlepsie na tom vsetkom je ze ti ludia su tam tak prirodzeni, toto nevymyslis :)

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 10. Januára 2009, 16:11

27. „Můj pavouk je ve dne pořád zalezlej. Asi je mu blbě…“
:lol: hehehe no nech sa nedivi ked po nociac chlasta :lol:

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 10. Januára 2009, 16:51

Ked som hovoril znamemu ze chovam vtackare tak mi povedal ze aj on mal nejakeho ale ze ho vratil do zverimexu, lebo mal parazity.. tak som sa ho pital ze kde ich mal :) a on ze na zadocku.. a aj si ho stale skrabkal... a chudaka ho to asi svrbelo velmi lebo si tam aj kozu zodral... hahaha.. som sa smiaaaaal... a v zverimexe mu ho zobrali naspet ze to povedia dodavatelovy.. a este sa mu aj ako nejakemu znalcovy ospravedlnili a dakovali za upozornenie :D :D
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 10. Januára 2009, 16:58

presne tak!! :D mne sa paci toto: „Můj pavouk je ve dne pořád zalezlej. Asi je mu blbě…“ kks!!

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 10. Januára 2009, 17:39

GaRoL napísal:Ked som hovoril znamemu ze chovam vtackare tak mi povedal ze aj on mal nejakeho ale ze ho vratil do zverimexu, lebo mal parazity.. tak som sa ho pital ze kde ich mal :) a on ze na zadocku.. a aj si ho stale skrabkal... a chudaka ho to asi svrbelo velmi lebo si tam aj kozu zodral... hahaha.. som sa smiaaaaal... a v zverimexe mu ho zobrali naspet ze to povedia dodavatelovy.. a este sa mu aj ako nejakemu znalcovy ospravedlnili a dakovali za upozornenie :D :D

!!! - a takto to dopadne ked mame nevzdelanych , a lahostajnych ludi v predajniach. Nemaju sajn o tom co maju a chovaju ...., a takto sa siria bludy do laicej verejnosti ....
Sak koho sa pojde pytat laik .... sak odbornika do predajne predsa ...

pch ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 10. Januára 2009, 21:34

prave citam inzerat na ifaune:
Popis
Predám Poecilotheria Regalis.Velkosť v tele asi 4 cm,v rozpati 8 cm.Aktivny,zravy pavuk.Nie je agresivny,pasivna obrana (utek).Je v 100% stave.
Cena 500 Sk,- ( 16,6 Eur )
Tel.č.:0914 171 678
Som z Trnavy.

no ja neozem.. katastrofa.. neviem ci na smiech ci na plac...
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
oblHis
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 9. Decembra 2008, 19:23
Bydlisko: Dolný Kubín
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa oblHis » 10. Januára 2009, 22:55

hehehe zatial na smiech..ked niekto pociti pasivnu obranu na ruke to uz bude o necom inom...a mozno ju casom aj aportovat nauci :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Januára 2009, 00:10

TAK TOTO MA ZABILO .....
Chromatopelma cyaneopubescens

Tento velice pěkný sklípkan pochází z Jižní Ameriky, přesněji z Venezuely, kde žije pozemním způsobem života v savanovém lese.

Je to poměrně štíhlý a drobný sklípkan dorůstající v dospělosti 5 cm v těle. Pyšnit se může svým pestrým zbarvením a to už od 1. svleku. Mladí pavoučci by trochu mohli připomínat mladé Aviculárie díky svým tzv. “bačkůrkám” a pruhovaným zadečkům. Mláďata nejsou problémová, s chutí přijímají potravu a vcelku rychle rostou. Odrostlé a dospělé chromatopelmy jsou zbarveny odlišně. Z pruhovaného zadečku se stává celkově červenooranžový a karapax i končetiny jsou zbarveny tmavě modrozeleně. Pro chromatopelmy je typické tzv. zrcátko na zadečku, z kterého občas při obraně vyčesávají žahavé chloupky. Ty se ale tak snadno neuvolňují jako např. žahavé chloupky brachypelm. Odrostlí jedinci se nesnaží kousnout, spíše odbíhají, aby se schovali.


• mládě v 1. svleku

U tohoto druhu je známo to, že silně opřádá své úkryty jemnou pavučinou. Už i mláďata v 1. svleku jsou tak činorodá, že si většinou zapředou celou svou filmovku.

Tento druh mi silně připomíná sklípkana Cyclosternum fasciatum, a to nejen svou velikostí, chováním, pruhovaným zadečkem, ale i právě již zmiňovaným opřádáním.] Chromatopelma cyaneopubescens vyžaduje vyšší vlhkost, 60 - 80%. Teplota by měla kolísat mezi 24 - 26 °C

V poslední době je tento dRuh dosti žádaným a není divu, jedná se totiž o velice pěkný, elegantní a vcelku i aktivní druh. Doporučila bych jej spíše pokročilým a zkušenějším chovatelům.
text a foto: Jarmila Opluštilová
Link:

Kód: Vybrať všetko

http://www.ifauna.cz/rubriky/clan_show.php?id=439&r=2
Neviem akeho stareho ma pavuka, ale moja adult samica sa nepohla zo sucheho miesta ked som ju premiestnil. Az ked vyschla vrchna vrstva lignocelu zacala sa pohybovat po terariu ( dovtedy bola iba na kuse dreva - vtedy jediny suchy v terarku )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 30. Januára 2009, 07:37

ten pavuk sa pri tej vlhkosti dlheho veku asi nedozil......

chromatopelmy vlhko neznasaju - netreba im vobec vlhcit substrat staci im v terariu len mensia miska s cerstvou vodou
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Januára 2009, 17:26

17. „Jo,jo, cvrček je něco jako šváb, přežije všechno….můj kamarád je krmí čokoládou a pivem a tvrdí, že velmi prosperujou.“

a ja sa mozem trapit so zeleninou :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 31. Januára 2009, 10:31

Ten pavuk kt. ich potom zerie musi byt tlusty jak balon .... a o pecenovych testoch ani nehovorim.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 24. Februára 2009, 22:34

Můj pavouček
Dobrý den mám doma dvě hrozný tarantule a mám je v terárium a oni jsou poslední dobou takový agresivní a žerou se navzájem pomozte mi nevim co mám dělat bud jestli je mám zabít nebo jít k veterináři !!! prosím pomozte mi !!!!! :-) budu ráda když mi jakkoli poradíte!! :-)
:D:D bez komentára...
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Februára 2009, 23:25

super .... ale lepsi je ten madar na ifaune .... ale neviem ten prispevok uz najst .... :-([/quote]
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 24. Februára 2009, 23:53

GaRoL napísal:Ked som hovoril znamemu ze chovam vtackare tak mi povedal ze aj on mal nejakeho ale ze ho vratil do zverimexu, lebo mal parazity.. tak som sa ho pital ze kde ich mal :) a on ze na zadocku.. a aj si ho stale skrabkal... a chudaka ho to asi svrbelo velmi lebo si tam aj kozu zodral... hahaha.. som sa smiaaaaal... a v zverimexe mu ho zobrali naspet ze to povedia dodavatelovy.. a este sa mu aj ako nejakemu znalcovy ospravedlnili a dakovali za upozornenie :D :D
nemyslis vazne :-D hahahahahaha
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 00:13

to tak .... v nasich predajniach pracuju iba chudaci

ja som kupoval cvrcky na chov a pytal som samice .... a ona nevedela rozoznat cvrcky - samca od samice ....


to je vacsi masaker ako to ze niekto nevie ze pavuk vykopava .... to uz je asi prve stadium demencie ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 25. Februára 2009, 00:17

haha ale to secko co som tu cital:D ta baba na chovatelia.sk tom¨moja holka je blondina ale hento nevymysli :D a tie hlody na dalejes stranke arachnoamanie ..no koniec..tak to je aj u nas tak rozumie sa rybyckam ale o ostatnom nema ani paru :D
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Augusta 2009, 22:31

Kto preda alebo daruje velkeho pavuka ktory uz zerie holatka mysi alebo skreckov a pripadne aj dospele hlodavce...dakujem
dalsi exot ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lipo
Príspevky: 132
Dátum registrácie: 4. Októbra 2008, 23:51
Bydlisko: nitra

Príspevok od užívateľa lipo » 28. Augusta 2009, 12:23

Darujem 10 domacich pavukov su chovane v teple u nas doma a je ich vela ked pridete mozte si u nas v rohoch stien najst svojho pavuka. Odber ihned



toto ma celkom pobavilo ..

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 28. Augusta 2009, 12:53

tak toto bolo dobre lipo, som zvedavy kto moze byt taky sibnuty ze toto napise, ale väcsia bola sranda jak v tv strecha v spravach hovorili ze sa pasuju cierne vdovy pod karoseriou aut, to su uplne chori ti ludia
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj


Napísať odpoveď