Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Marca 2011, 18:26

Zda sa mi, ze je tam dolezite slovne spojenie všetky nebezpečné jedovaté druhy - teda vratane tych, ktore sa este neopisali alebo presli taxonomickou zmenou. Mozno ma Patmos opravi.

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa patmos » 2. Apríla 2011, 01:48

Sceptic napísal:Zda sa mi, ze je tam dolezite slovne spojenie všetky nebezpečné jedovaté druhy - teda vratane tych, ktore sa este neopisali alebo presli taxonomickou zmenou. Mozno ma Patmos opravi.
Neopraví, správne.

Nejde o dieru v zákone, dôležitý je jeho výklad. Keď všetky - tak všetky :)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 2. Apríla 2011, 10:57

Ano ... treba dodrziavat zakony. Ludkovia, nechovajte nebezpecne veci, pokial nemate aspon 18. :idea:


Neznalost zakona neospravedlnuje no ,... :oops:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Mája 2011, 13:11

neviem ci to patri sem, ale ak nie nech to niekto trebars presunie

vzdy som mal trochu problem stym kde zohnad zoznam zivocichov cites, nedavno som nato narazil :)

http://www.cites.org/eng/app/appendices.shtml

a zaujimalo by ma ako je to hlavne so zvieratami z II. prilohy ci coho, ako na ne dopada nutnost registracie na slovensku (v cesku myslim ze je nejaka vinimka, aj v celej EU) tak ci to plati aj na slovensku, lebo pokial viem tak nikto/malokto ma registrovane napriklad constrictory alebo trebars P. regius,

pretoze by som sa rad venoval aj chovu ziab a v podstate vsetky krpce typu Dendrobates su tam zahrnute tiez.

ak je tu niekto kto ma vtom jasno bol by som rad keby jednoznacne napise ci je potreba zivocichy z II. prilohy registrovat alebo pokial ostavaju v EU zone tak nie a je to potrebne len pri vyvoze alebo dovoze z okolitych krajin
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 28. Mája 2011, 16:52

Treba prestudovat nasu vyhlasku. A davat pozor, chysta sa zmena. Pravidla dost vyrazne sprisneju.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Mája 2011, 16:57

ale ten novy zakon sa tyka chovu nebezpecnych zvierat nie?

to bude parada, zachvilku sa nebude dat chovat vobec nic, kvoli par nezodpovednym ludom :(
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 28. Mája 2011, 18:25

CITES a aj ine veci, import, je to obsiahlejsie. Vraj aj nieco okolo burz a pod.

musim si to nastudovat. Bolo to vsak na pripomienkovanie do konca februara myslim. Teraz uz len pockat na vysledok
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 28. Mája 2011, 18:52

tak ja sa skusim spytat sesternici ci by mi nevedela zohnat nejake publikacie a pak sa rad podelim s nejakimi vysledkami taktiez, na nete hladat je to onicom a hlavne citat to na monitore...
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Aero » 28. Mája 2011, 22:49

Milan.svk napísal:ale ten novy zakon sa tyka chovu nebezpecnych zvierat nie?

to bude parada, zachvilku sa nebude dat chovat vobec nic, kvoli par nezodpovednym ludom :(
No čo viem tak by to malo byť len na nebezpečné zvieratá ale nečudoval by so msa ak nie

A ak budú niekedy nejaké komplikácie s chovom "zachvilku sa nebude dat chovat vobec nic," tak to podľa mňa bude kvôli debilným byrokratom ktorí ničomu nerozumejú typu "krvilačné tarantule a tie treba jednoznačne zakázať!"
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 13:28

slovensko napreduje v chovoch uz aj tak dost pomaly oproti okolitym statom, a plus ked nam budu hadzat polityci polena pod nohy to bude parada,

a ak sa uplne zakaze chov jedovatych hadov tak dovi, stahujem sa do ceska a poziadam o chovatelsky azil.
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Mája 2011, 15:34

Milan.svk napísal:slovensko napreduje v chovoch uz aj tak dost pomaly oproti okolitym statom, a plus ked nam budu hadzat polityci polena pod nohy to bude parada,

a ak sa uplne zakaze chov jedovatych hadov tak dovi, stahujem sa do ceska a poziadam o chovatelsky azil.
s takouto gramatikou ti nic ine neostava :lol: :lol: ...sorry nedalo mi
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa kurec » 29. Mája 2011, 18:24

Milan.svk napísal:kurec: google - pre cr "seznam nebezpecnich zivocichu" - a malo by ti to najst,

patmos: asi som predtim daco prehliadol a toto sem dal zbytocne :oops: popripade by ma zaujimalo co s rodmi ktore su tam neni zahrnute a toxicky vyznamne su alebo rody ktory podlahly zmenam v taxonomii ako napr Citharischius
Nic kloudného jsem pro ČR nenašel.

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 29. Mája 2011, 20:42

zombee - moja gramatyka je nanic, ale opomenme diakritiku ktoru nepouzivam a nechce sa mi rozmyslat kam ake i ked word mi to popripade opravi :)

kurec - co je to kloudne? - niekde som videl aj zoznam nebezpecnych zivocichov pre cr a je v podstate rovnaky ako v sr

avsak co sa jedna Citesu tak u vas naprikald neni treba registrovat Pandinus imperator, Brachypelma spp. a podobne, u nas by to malo byt povinne ale neviem, prave ktomu som sa chcel dopatrat
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
Aero
Príspevky: 314
Dátum registrácie: 24. Mája 2010, 16:21
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Aero » 29. Mája 2011, 20:59

CITES je medzinárodný teda čo platí u nás, musí platiť aj u nich ... prblm je že brachypelma ti spraví kokon, z neho máš dajme tomu 300 krpcov a registruj každého ... do nejakého vyššieho zvleku sa ti neoplati ak by si tú brachyplemu fakt chcel mať registrovanú ...
"The cycle of life and death continues. We will live, they will die."

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 31. Mája 2011, 09:08

Aero napísal:CITES je medzinárodný teda čo platí u nás, musí platiť aj u nich ... prblm je že brachypelma ti spraví kokon, z neho máš dajme tomu 300 krpcov a registruj každého ... do nejakého vyššieho zvleku sa ti neoplati ak by si tú brachyplemu fakt chcel mať registrovanú ...

nie je pravda :)


jednotlive krajiny si prisposobuju veci. V CR mas CITES Bckove zvierata vo vynimke ... to znamena, ze k nim netreba skoro ani papiere ... takmer ( to velmo strucne )

Takze .... kukni si to lepsie :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa the_zako » 16. Mája 2012, 23:03

Toto som dnes pocul v radiu...od vcera by mal byt kazdy chovatel tychto druhov registrovany:

(1) Trieda pavúkovce (Arachnida)
a) pavúky (Araneida): všetky jedovaté druhy – Atrax sp., Ceratogyrus sp., Citharischius sp., Haplopelma sp., Harpactirella sp., Heteroscodra sp., Chiracanthium sp., snovačky – Latrodectus sp., Loxosceles sp., Lycosa erythrognatha, Mastophora sp., Ornithoctonus sp., Phoneutria sp., Phrynarachne sp., Poecilotheria sp., Pterinochilus sp., Selenocosmia sp., Stromatopelma sp.,
b) šťúry (Scorpiones): všetky nebezpečné jedovaté druhy – Androctonus sp., Buthacus sp., Buthotus sp., Buthus sp., Centuroides sp., Leiurus sp., Parabuthus sp., Tityus sp..

Mali by sme to postihat do konca roka. Tiez plati +18 :!:

Ak si dobre pamatam, pokuty sa pohybovali medzi 300 - 3000 eur

Cele znenie:
http://www.zakonypreludi.sk/zz/2012-143
_____________________________________________

Co si o tom myslite? Su to dalsie blaboly do vetra? Zaregistrovali by ste sa? Neviem si predstavit ako by mi prisiel domov kontrolovat pavuky niekto kto cely zivot robi okolo krav a pod. (nic v zlom).

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Fany » 17. Mája 2012, 00:10

bože čo už ty blbci nevymyslia :lol: se*iem im celú registráciu :D je tu vlastne niekto registrovaný?
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Mája 2012, 18:10

ako je spomenute tento zakon je len prisposobenie sa legislative v ramci europskej unie...podobne zakony uz platia v mnohych clenskych statoch (taliansko, rakusko...) i ked neviem aka je u nich realna prax...u nas je to prakticky nepostihnutelne kedze nejaka kontrola v sukromnom byte musi byt v ramci sudneho prikazu...teoreticky najcitlivejsie vsak mozu byt zasiahnute burzy :idea:
uvidime aka bude prax u nas ale podla mna je do len dalsi pro forma chovatelsky zakon a la brachypelma spp vs cites
...samozrejme ak sa nebudu v jojke pretrcat "ustipnuty" (uzasny vyraz v ramci zakona) pubertiaci leziaci na jis-ke po machrovani s poeckou na ruke :twisted:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Fany » 17. Mája 2012, 18:51

U čeľade Phoneutria,u smrteľne jedovatých norových pavúkov,taktiež u niektorích škorpionov,hadov by som tú registráciu pochopil,ale ak som dobre čítal tak ešte nebolo popísané smrteľné uhriznutie pavúkom z čeľade Theraphosidae takže ako spomenul Z0oMb3E "ustipnuty" pubertiaci leziaci na jis-ke po machrovani s poeckou na ruke" je tá registrácia podla mna prehnaná :twisted: ale fakt som zvedavý na tie burzy,či tam náhodou nebudú neake kontroly...
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Mája 2012, 20:29

1) phoneutria je rod
2) ono tam ani nejde o vlastne riziko ktore vyplyva z chovu toxikov ale skor o verejnu hysteriu ktoru moze sposobit unik a nalez v radoch dochodcov matiek dojciat a inych rizikovych skupin nachylnych na zvelicovanie
3) ak by zakon nebol cieleny len na "vytiahnutuie" nejakeho euricka aj z milionoveho teratrhu...tak ten atest na chovne nadoby by som celkom bral...ked citam na forach temy v style "usla mi hottentota z nezakryteho akrvarka" od uz spominanych juvenylnych borcov ktory si kompenzuju chovatelsku (a casto i realnu) negramotnost nakupom toho najjedovatejsieho tak by som za ten zakon/registraciu bol vsetkymi 10-timi
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Fany » 17. Mája 2012, 21:04

Jo preklep :D rod...keby som vtáčkare predával tak sa určite zaregistrujem,neriskoval by som pokutu...ale vlastne ani neviem kam by som sa šiel registrovať
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 18. Mája 2012, 20:23

takze par peral zo zakona:
1)
V chovnom zariadení musí mať každý nebezpečný živočích...zabezpečenú dennú kontrolu, najmä výživného stavu, telesnej kondície, prejavov zmien zdravotného stavu, pohybu, správania, celkového stavu povrchu tela, vzhľadu srsti, peria, kože, očí, uší, okolia análneho otvoru a končatín vrátane kopýt, paznechtov, ratíc a pazúrov a prítomnosti ektoparazitov, vzhľadu výkalov a zvyškov krmiva a nápojov,
chudaci noraci navyse ak u mna niektore druhy nevidim ako je rok dlhy...a kto si mysli ze ich chce chovat ako zemaky aby neporusil zakon tak...
...Pre nebezpečné živočíchy musia byť vytvorené primerané podmienky na zachovanie ich fyziologických funkcií a zaistenie ich biologických potrieb...
2)
O všetkých nebezpečných živočíchoch podľa § 3 ods. 3 a 4 vedie ich vlastník záznamy, ktoré obsahujú dátum narodenia nebezpečného živočícha, dátum zaradenia nebezpečného živočícha do chovného zariadenia, druh a počet nebezpečných živočíchov, pohlavie, vek, sfarbenie, identifikačné znaky a nezameniteľné označenie nebezpečného živočícha, v prípade vyradenia nebezpečného živočícha z chovu údaje o novom držiteľovi dátum a príčinu vyradenia.
toto netreba v ramci pavukov hadam ani komentovat

3)
Ak dôjde k zmene podmienok, na ktoré je rozhodnutie vydané, vlastník nebezpečného živočícha do 15 dní túto zmenu oznámi orgánu štátnej správy vo veterinárnej oblasti.

Rozhodnutie o schválení chovu nebezpečných živočíchov sa vydáva na tri roky a môže byť na písomnú žiadosť vlastníka nebezpečného živočícha opakovane predĺžené.
pri odporucanom postupe:filmovka->salatovka->vacsia krabicka->terarko mi napada analogia s filmom Shawshank Redemption a sceny pisania ziadosti o knihy...raz tie nervy niekomu musia rupnut

atd atd...peral je tam az az :D
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Fany
Príspevky: 254
Dátum registrácie: 16. Septembra 2011, 19:47
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Fany » 18. Mája 2012, 21:36

Obrázok
" Jak mohol pán boh dať takú krásnu krajinu takým škaredým ľuďom" :D

Užívateľov profilový obrázok
the_zako
Príspevky: 374
Dátum registrácie: 13. Novembra 2009, 16:26
Bydlisko: Nižná / Praha
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa the_zako » 19. Mája 2012, 14:11

Neviem preco si pri takychto veciach nevolaju odbornikov. Potom su na smiech.

Nemam nic proti tomu aby boli nebezpecne pavuky registrovane. Predsa aj maculaty a pod vedia narobit cloveku galibu. Dokonca nemam problem sa registrovat. Ale ta predstava ze mi pride niekto do izby kontrolovat pavuky nejaky trt ktory vie tak zastepit psa a pytat za to prachy ma znervoznuje. Je to silno nedorieseny zakon a preto nebude mat uspech. Jedine co schvalujem je to ze nebezpecne cokolvek nesmie mat nik pod 18. Predsa len je tam mensia pravdepodobnost stupidity. A pokial je clovek normalny nema problem vydrzat par rokov kym si zozenie stromatopelmy, vdovy atd.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Mája 2012, 21:33

len ty sa nikde neregistruj lebo ta bonznem ze si zafilmovkoval drobce :D ...na kazdy kusok si vyziadaju povolenie s 5eckovym kolkom...dodacia lehota 3 mesiace...a ty uz budes chystat salatovky a pisat dalsie ziadosti...a nakoniec zistis ze predavas i druhu oblicku :wink: :D

...ide o to ze odbornici ten zakon pripravia ale schvaluju a ho teraristicky/zoologicky absolutne nezainteresovani panacikovia spoza stola
tiez je pravda ze ziadny zakon nesadne kazdemu...ale hranica sa musi postavit
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď