Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 18:07

Cawky, kedze sa tu nedavno premielala tema s chovom jedovatych hadov a tak. Dovolim si pridat sem prepis zakona o veterinarnej starostlivosti. Vo svojej podstate sa tyka kazdeho z nas, ide iba o to, ci nasich milacikov zahrnu do priloh a zoznamov zvierat .... ci budu nebezpecne alebo nie. Prave CHOV NEBEZPECNYH ZVIERAT by mal byt sucastou tohto komplexneho zakona. Prajem prijemne citanie:


Kedze mi ukazalo FATAL EROR ked som to chcel skopcit tak pripajam iba link.

Kód: Vybrať všetko

http://www.vyhlaska.sk/wtabsheet/visual.php3?name=zbierka_zakonov&page=0&xres=1280
Naposledy upravil/-a adi v 25. Februára 2009, 18:49, upravené celkom 2 krát.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 18:16

male doplnenie z roku 2002

Kód: Vybrať všetko

http://www.vyhlaska.sk/wtabsheet/visual.php3?name=zbierka_zakonov&sid=1118&sidsub=&xres=1280&mod=PR%C1VO%20A%20LEGISLAT%CDVA&mods=Zbierka%20z%E1konov
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 25. Februára 2009, 18:38

adi nechce mi nacitat stranku......o co ide nejaka novela zakona alebo co?? zakaz chovania jedovatych exotickych zvierat??
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 18:46

link som opravil .... dufam ze uz ide ....

tu novelizaciu este pohladam ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 25. Februára 2009, 19:01

Ak dovolíte, nie žeby som nebol "od fachu" ale som :-) Skúste to hľadať tuná

http://www.svssr.sk/sk/legislativa/39_2007.asp

A ak by ešte niekto potreboval pomoc ohľadom právnych predpisov, nebojte sa opýtať. Samozrejme len ohľadom vtáčkarov, inak účtujem pevnú sadzbu :)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2009, 19:05

dikson . . toto uz vyzra rozumnejsie :)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 25. Februára 2009, 19:13

patmos to je dlhe jak biblia.....chcel by som vediet ci ide o zakaz chovu jedeovatych pavukov Theraphosidae alebo o nejake ine obmedzeniaako napr.. ze to musis mat nahlasene u nejakych veterinarnych organou alebo tak....
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2009, 19:13

patmos napísal:Ak dovolíte, nie žeby som nebol "od fachu" ale som :-)
co to presne znamena od fachu? mozno by som mal na teba nejake konkretnejsie otazky ak mozem cez SS

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 19:26

jurko ....

nejde o ziaden zakaz .... iba zakon kt. upravuje chov nebezpecnych zvierat .... povolenia na ich chov atd.

Ale ak chovas iba vtackare a skorpiky nemas sa coho bat si myslim ....

for patmos - dobre vediet ze si od fachu ...., aj mna by zaujimalo zopar veci .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 25. Februára 2009, 19:30

aha jasnacka dikes adi:-))) inak co je ten fach??
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 19:32

fach ? :lol: - to je remeslo .... da sa povedat ...

ked je niekto od "neakeho" fachu znamena to ze je z "neakeho" remesla

ale nemyslene remeslo ako ludove remeslo ale ako zameranie cinnost, vzdelanie, ... ( elektrikar, mesiar, pravnik, doktor .... )
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2009, 19:34

podla mna pavuky vobec nemusis riesit na prislusnych organoch . . . tu ide o nebezpecnejsie zivocichy jurko :wink:

Užívateľov profilový obrázok
juroBn
Príspevky: 39
Dátum registrácie: 25. Novembra 2008, 22:53
Bydlisko: Banovce nad Bebravou

Príspevok od užívateľa juroBn » 25. Februára 2009, 19:39

he vdaka Pani :-) a ked aj niekto chova jedovaze zviera tak co nato potrebuje mal by mat doma nejake lieky alebo protijedy???
Eucratoscelus pachypus
Phormictopus auratus
Heteroscodra maculata
Poecilotheria fasciata
Nhandu chromatus
Gromostola rossea

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Februára 2009, 19:44

hlavne by mal byt opatrny aby nepotreboval protijed ..... lebo ten je dost drahy ..... a iba tak v lekarni to nekuspis ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2009, 19:49

juroBn napísal:he vdaka Pani :-) a ked aj niekto chova jedovaze zviera tak co nato potrebuje mal by mat doma nejake lieky alebo protijedy???

no strasne si to zovseobecnil . . ide o to co ta kusne, postipe . . . ja sa zacinam venovat jedovatym hadom . . pravidlo c.1: nenechat sa pokusat
a dolezitejsie je vediet co robit a kam volat . . . treba kontaktovat toxikologicke centrum: Vedoucí lékař: MUDr. Valenta
Toxinologický poradce: Prof. MUDr. Kornalík, DrCs. . . najlepsie mat ulozene v mobile a co sa tyka protijedou . . su tazko dostupne a neoborna domaca aplikacia moze byt takisto samovrazda . . . lepsie je to nechat na odbornikov a modlit sa, ale tiez s kludom :)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 25. Februára 2009, 19:51

a lepsie ako lieky su haky :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 26. Februára 2009, 17:41

Nu chalani, takže reagujem - ospravedlnujem sa že až teraz ale oslavoval som štátnicu a až teraz som prišiel k sebe :D Takže:

1. zákon o veterinárnej starostlivosti č. 39/1997 Z.z. (ktorého link som sem hodil keďže tie Adiho nejako nejdú) sa vo svojej podstate nezaoberá právnou úpravou podmienok chovu nebezpečných zvierat. V § 22 stanovuje, že:
Vlastník alebo držiteľ zvieraťa je povinný pri chove zvierat alebo držaní zvierat zabezpečiť ich ochranu a pohodu, ktorou sa rozumie dosiahnutie takého vzťahu medzi prostredím a každým individuálnym zvieraťom, ktorý s ohľadom na druh zvieraťa, stupeň jeho vývoja, prispôsobenia sa a domestikácie zaručí jeho dobrý zdravotný stav, fyziologické a etologické potreby, dostatočnú voľnosť pohybu, sociálne vzťahy, rozvíjanie jeho daností a fyziologické prejavy správania, a to dodržiavaním požiadaviek na ochranu voľne žijúcich zvierat a nebezpečných zvierat chovaných v zajatí.
Link na tento zákon som sem hodil pretože tie predošlé boli nefunkčné, teda aby táto téma neostala nazmar.

2. Keďže zákon o veterinárnej starostlivosti je len "všeobecným právnym predpisom" a ako všetky právne predpisy tak aj tento vykonávajú tzv. vykonávacie právne predpisy (vyhlášky, výnosy resp. opatrenia jednotlivých ministerstiev). Na chov nebezpečných živočíchov sa vzťahuje vyhláška Ministerstva pôdohospodárstva Slovenskej republiky č. 231 z roku 1998 o chove spoločenských zvierat, divých zvierat a nebezpečných živočíchov a o ochrane pokusných zvierat. Táto v §9 a § 10 zákona stanovuje následovné:

§ 9
(1) Divé zvieratá a nebezpečné živočíchy možno chovať
na
a) zachovanie ich genofondu, na vedecké a vzdelávacie
účely, na obchodovanie s nimi a na výkon poľovníctva,
b) verejné predvádzanie, na záľubu chovateľa alebo
jeho inú potrebu.
(2) Divé zvieratá a nebezpečné živočíchy sa na účely
podľa odseku 1 chovajú alebo držia v zverniciach, vo
zverofarmách, v komorovacích zariadeniach, v zoologických
záhradách a zookútikoch, v cirkusoch a
v súkromných zbierkach zvierat. Divé zvieratá a nebezpečné
živočíchy nemožno chovať v zariadení spoločného
stravovania, v pojazdnom zverinci, ani v pojazdnom
teráriu.
(8 )V súkromnej zbierke možno chovať chránené
druhy divých zvierat len so súhlasom orgánu ochrany
prírody a krajiny.

Horeuvedené je stanovené na základe § 30 ods. 1 zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 287/1994 Z. z. o ochrane prírody a krajiny. Orgánom ochrany prírody a krajiny je momentálne (pre naše potreby) Obvodný úrad životného prostredia. Takže každý, kto chce, resp. má v záujme chovať chránený druh, potrebuje na to špeciálny súhlas tohto orgánu.

§ 10
(1) Chovné priestory, v ktorých sa chovajú divé zvieratá
a nebezpečné živočíchy, treba trvalo oplotiť, aby
sa zabránilo úteku chovaných zvierat a ich zmiešaniu
s voľne žijúcimi divými zvieratami a nebezpečnými
živočíchmi.
(2) Nebezpečného živočícha možno umiestniť iba
v takom chovnom priestore alebo zariadení na chov,
ktoré úplne znemožňuje jeho útek a ohrozenie života
alebo zdravia ľudí a zvierat uhryznutím, uštipnutím
alebo iným prejavom prirodzenej činnosti nebezpečného
živočícha. Zoznam nebezpečných živočíchov je uvedený
v prílohe č. 1.
(3) Technológia chovu divých zvierat a nebezpečných
živočíchov musí zodpovedať požiadavkám na chov jednotlivých
druhov chovaných zvierat. Podrobné požiadavky
na chov sú uvedené v prílohách č. 2 až 5. Tieto
požiadavky platia aj vtedy, ak je divé zviera chované
ako spoločenské zviera.

3. Táto vyhláška v prílohe č. 1 stanovuje nebezpečné druhy živočíchov, nás sa týka písm. 3 prílohy, kde vymenuváva nebezpečné druhy pavúkovcov (Arachnida):

a) pavúky (Araneida): všetky nebezpečné jedovaté druhy – Atrax sp., Ceratogyrus sp., Citharischius sp.,
Haplopelma sp., Herpactirella sp., Heteroscodra sp., Chiracanthium sp., snovačky – Latrodectus sp.,
Loxosceles sp., Lycosa erythrognatha, Mastophora sp., Ornithoctonus sp., Phoneutria sp., Phrynarachne
sp., Poecilotheria sp., Pterinochilus sp., Selenocosmia sp., Stromatopelma sp.

b) šťúry (Scorpiones): všetky nebezpečné jedovaté druhy – Androctonus sp., Buthacus sp., Buthotus sp.,
Buthus sp., Centuroides sp., Leiurus sp., Parabuthus sp., Tityus sp.

Upozorňujem na špeciálny výnam slovného spojenia "všetky nebezpečné jedovaté druhy", čo znamená že pod túto kategóriu spadá aj druh ktorý v tabulke vymenovaný nie je, avšak je preukázané, že spadá pod toxicky významné druhy (preto sem možno zaradiť napríklad aj H. herculesa a i.)
A pre potreby chovateľov hadov ešte uvediem písmeno 9 prílohy č. 1 kde sú vymenované nebezpečné druhy plazov:

a) kôrnatec (Heloderma): všetky druhy
b) jaštery (Sauria): všetky jedince, ktorých dĺžka tela vrátane chvosta presahuje 1,8 m
c) jedovaté hady: korálovcovité (Elapidae) – všetky druhy, vretenice (Viperidae) – všetky druhy, štrkáčovité
(Crotalidae) – všetky druhy, vodnárovité (Hydrophiidae) – všetky druhy, užovkovité (Colubridae) – všetky
druhy z podčeľade Aparallactinae, Atractaspis sp., Boiga sp., Dispholidus typus, Malpolon sp., Rhabdophis
sp., Thelotornis kirtlandi
d) hady (Ophidia): všetky jedince, ktorých celková dĺžka tela vrátane chvosta presahuje 3 m
e) korytnačky (Testudines): všetky jedince z čeľade kajmankovitých (Chelydridae), všetky jedince z čeľadí
Dermochelidae, Carettochelydidae a Trionyxidae
f) krokodíly (Crocodylia): všetky jedince, ktorých celková dĺžka tela vrátane chvosta presahuje 1 m

Ďalej sú v tejto vyhláške v prílohe č. 5 upravené aj podmienky chovu obojživelníkov a plazov, najmä minimálny priestor v ktorom majú byť živočíchy držané, výška ohrady, podiel vodnej a suchej plochy a podobne.

4. Pre všetky vyššie uvedené druhy platia ustanovenia už spomínanej vyhlášky. Nenašiel som žiaden zákon ani vykonávací predpis ktorý by upravoval podmienky registrácie chovu nebezpečných druhov zvierat takže sa to neodvážim tvrdiť na 100% ale pravdepodobne sa nič také nevyžaduje (ako je to vraj v Čechách, avšak tamojšiu legislatívu nepoznám a sorry ale ani sa mi to hľadať a analyzovať nechce). Samozrejme okrem dodržiavania ustanovení zákona. Toto sa však ešte pokúsim zistiť, aby sme veci uviedli na pravú mieru.

5. Pre nadšencov uvádzam link na danú vyhlášku
http://www.zbierka.sk/zz/predpisy/defau ... ocnik=1998

6. A pre ostatných (Adi a AAA a iní) - kľudne sa pýtajte cez SS "Od fachu" znamená v tomto prípade že som (teda o pár mesiacov budem) právnik a ak môžem, rád pomôžem.

Tak vám prajem príjemné čítanie, viem že je to trocha dlhé ale takto sú robené všetky legislatívne predpisy a inak sa to napísať nedá.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2009, 17:56

:? trosicku som pohorel na tych linkoch .... ale aspon som nastartoval ludi co tomu rozumeju :wink:

Rad by som sa opytal este jednu vec, co asi zaujima skoro kazdeho.

Ak by som mal dobrotiveho suseda, kt. by ma bonzol, ze chovam doma zvierata kt. spadaju pod tento zakon. Akoze nebezpecne zvierata ... .

Aky moze nastat postih, pripadne ako sa da branit ...


Viem ze je to mozno trosicka scifi, ale nic nie je vylucene a viem o niekolkych ludoch kt. prave to odradza od chovu aj ked su zanieteny.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 26. Februára 2009, 20:41

adi napísal::? trosicku som pohorel na tych linkoch .... ale aspon som nastartoval ludi co tomu rozumeju :wink:

Rad by som sa opytal este jednu vec, co asi zaujima skoro kazdeho.

Ak by som mal dobrotiveho suseda, kt. by ma bonzol, ze chovam doma zvierata kt. spadaju pod tento zakon. Akoze nebezpecne zvierata ... .

Aky moze nastat postih, pripadne ako sa da branit ...


Viem ze je to mozno trosicka scifi, ale nic nie je vylucene a viem o niekolkych ludoch kt. prave to odradza od chovu aj ked su zanieteny.
Chovať nebezpečné živočíchy zákonom zakázané nie je (resp. ani už spomínanou vyhláškou), jediný prípad kedy je potrebný súhlas, je chov chráneného druhu, je však potrebné dodržiavať pravidlá vyhláškou stanovené. Tieto pravidlá sú taktiež určené dosť všeobecne, preto obec na aplikáciu právnej normy vydá všeobecne záväzné nariadenie, ktorým určí konkrétnejšie podmienky chovu a zabezpečenia nebezpečného živočícha. Môže určiť napríklad zákaz vodenia, resp. nosenia týchto živočíchov na verejné priestranstvá, môže nariadiť registráciu takýchto živočíchov v obci a iné.
Samotný fakt že chováš nebezpečného živočícha nie je priestupkom, pokiaľ splnaš podmienky stanovené zákonom a všeobecne záväzným nariadením. Ak by ti napríklad nejaký hadík, alebo taka lividumka ušla, a sused by ju našiel ako sa s nou hraje jeho sedemročné dievčatko pri formovaní bábovičiek v pieskovisku, vtedy ťa môže nabonzovať. Prebiehlo by priestupkové konanie v ktorom by ti mohla obec/iný orgán nariadiť mastnú pokutu, resp prikázať ti niečo vykonať na odstránenie porušovania zákona a VZN (napríklad nariadiť chov týchto živočíchov v špeciálnych priestoroch).
Takže základom je pristupovať k chovu ZODPOVEDNE aby nedochádzalo k porušovaniu práva a ohrozovaniu seba či svojho okolia.
Naposledy upravil/-a patmos v 26. Februára 2009, 23:56, upravené celkom 1 krát.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 26. Februára 2009, 20:46

Ale aj tak je to uzitocne . . super Patmos, ulahcil si mi situaciu, este raz dakujem

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 26. Februára 2009, 23:40

Nie je zač, treba sa pýtať. Ja sa pýtam Vás ohľadom chovu, takto sa zasa môžem revanšovať ja Vám :-)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2009, 23:58

Super ....

Co sa tyka utekov a takychto veci , v tom problem nevidim. Takze som len rad, ze ak by nastal neaky konflikt u nas v bloku tak mam argumanty. Dik .... a urcite to pomoze aj inym, kt. sa boja zacat prave koly takymto veciam a svojim "dobrim" susedom.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa kurec » 5. Marca 2011, 18:57

Z čeho čerpáš prosím?

edit: Kdyžtak mi to nalinkuj po PM, mě se to zdá jako vytržené z kontextu. Jelikož se mi teď veterina motá po městě a obchází chovatele, díky incidentu s mambou. Tak bych chtěl být krytý a kdyžtak chov nějak uklidit :oops:

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 5. Marca 2011, 23:17

kurec: google - pre cr "seznam nebezpecnich zivocichu" - a malo by ti to najst,

patmos: asi som predtim daco prehliadol a toto sem dal zbytocne :oops: popripade by ma zaujimalo co s rodmi ktore su tam neni zahrnute a toxicky vyznamne su alebo rody ktory podlahly zmenam v taxonomii ako napr Citharischius
0,1 H. longipes 9.zv 25e 0,1 H. maculata 9.zv 20e 1,1 H. hercules 8.zv/ adult 25e 0,1 Ch. fimbriatus 9.zv 20e 0,1 L. violaceopes 6. zv 35e Ceratophrys cranwelli cca 6cm 30e B. albopilosa 5.zv, boehmei 4.a6.zv, emilia 4zv, klaasi 2.a3.zv, smithy 5.a6.zv po 2ks 30e splou 0,0,4 P. lugardi 6.z 20e PM

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: Pravna uprava chovu nebezpecnych zivocichov

Príspevok od užívateľa adi » 5. Marca 2011, 23:21

osobne by som to bral ako dieru v zakone a neako sa nad tym nezamyslal ....

aj tak nevedia co cinia ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď