Hawk Wasp

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
Hawk Wasp

Príspevok od užívateľa feri » 22. Apríla 2009, 17:17

CO TO JE PREPANA JE TO NADHERNE CHCEL BY SOM TO KDE SA TO DA ZOHNAT ?????

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:
Re: Hawk Wasp

Príspevok od užívateľa cruelty » 22. Apríla 2009, 17:37

feri napísal:CO TO JE PREPANA JE TO NADHERNE CHCEL BY SOM TO KDE SA TO DA ZOHNAT ?????
Nevím jestli sem si jistý, ale tohle je ta potvora uspí pavouka a naklade do něj vajíčka, které ho potom rozežírají zevnitř, až se dostanou k životu důležitým orgánům pavouk zahyne.

Myslím, že je to, ale špatně zvolená kategorie pro toto téma :)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 22. Apríla 2009, 19:44

Opravte ma ak sa mýlim ale neoznačuje sa takto tá osa z rodu Pepsis ktorá je najväčším nepriateľom vtáčkarov južnej Ameriky? Ešte mi povedz prosím ťa čo je na nej také úchvatné okrem toho že je veľká a zabíja pavúky??? :cry:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 22. Apríla 2009, 19:58

to poslední co bych si pořídil domů :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Apríla 2009, 20:32

L.Hadek napísal:to poslední co bych si pořídil domů :lol:

Vtackar/Sklipkan by sa mal podla mojich info spravat k rodu Pepsis spp. vo volnej prirode inak ako v terariu. V terariu ju normalne zozerie.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 22. Apríla 2009, 20:36

jo jo,viděl jsem o tomi nějakej dokument
ochromí ho naklade do něj JEDNO JEDINÝ VAJÍČKO a ta vosa co se znovu vylíhne toho pavouka sežere

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 22. Apríla 2009, 20:44

Sceptic napísal:
L.Hadek napísal:to poslední co bych si pořídil domů :lol:

Vtackar/Sklipkan by sa mal podla mojich info spravat k rodu Pepsis spp. vo volnej prirode inak ako v terariu. V terariu ju normalne zozerie.
Hm, zaujímavé a čím to je??? Prečo by ju mal zožrať? Je agresívnejší alebo čím to je?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

L.Hadek
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 11. Apríla 2009, 12:36
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa L.Hadek » 22. Apríla 2009, 21:26

možná si trochu uděláš představu

http://www.youtube.com/watch?v=WhTyzkWTFCE

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 22. Apríla 2009, 21:42

Takže ide "mostly" o situácie kedy sa samce vydávajú hľadať samičku...pretože vtedy im nie je známe ich prostredie ako je to v teráriu, a preto sú zraniteľnejší. Pochopil som to dobre?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Apríla 2009, 22:18

patmos napísal:Takže ide "mostly" o situácie kedy sa samce vydávajú hľadať samičku...pretože vtedy im nie je známe ich prostredie ako je to v teráriu, a preto sú zraniteľnejší. Pochopil som to dobre?

Nie. Zjednodusene povedane v zajati sa v nom nieco "aktivizuje" co je inak vo volnej prirode potlacovane.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 23. Apríla 2009, 08:52

a neda sa to niekde zohnat?????ci to ani niklo nechce nama rad kedže to usmrcuje vtáčkate???

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 23. Apríla 2009, 09:09

Tak ja osobne by som nechcel nic co mi moze mojeho vtackara usmrtit, naco riskovat.

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 24. Apríla 2009, 10:33

OrasM napísal:Tak ja osobne by som nechcel nic co mi moze mojeho vtackara usmrtit, naco riskovat.
ale aj Hawk Wasp je len zivocich a preto ma pravo aby zil vies to mas ako ked niekto chova skracka alebo myši a vtačkare ich usmrcujú a travia je to vec nazoru i ja chovam vtačkare ale fascinuje ma ako Hawk Wasp dokaze to čo dokaže
Naposledy upravil/-a feri v 26. Apríla 2009, 11:09, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 11:26

skuska
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
OrasM
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 20. Apríla 2009, 16:12
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa OrasM » 24. Apríla 2009, 12:09

Tak ako je to zaujimavy druh osi, to mas pravdu, neviem mozno som to zle pochopil, ale myslel som ze ta osa sa bude davat do spolocneho terarka s pavukom ako potrava alebo tak a toto by som ja neriskoval. No ale ked chovat samostatne tak budiz, len to ze zabija pavuciky pri mnozeni mi vadi :-)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 12:49

mozno pri prebitku albopilos alebo parahyban by bolo zaujimave pozorovat obranne schopnosti vtackara pri utoku osi. Je to jeden z predatorov kt. sa zivi predatormi ....,

vcelku zaujimave ale pre vacsinu chovatelov nepripustne alebo drahe ... . :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 24. Apríla 2009, 13:20

Na účely zistenia či je teória o "aktivovaní neznámeho" pravdivá by som možno súhlasil ale len tak skúmať ako sa bude pavúk osi brániť a riskovať to že ho zabije...radšej nie.

Mimochodom kdesi som našiel že jed žihadla tejto osi je v Schmidt Sting Pain Index hneď na druhom mieste. Schmidt bolesť opisuje ako "Blinding, fierce, shockingly electric. A running hair drier has been dropped into your bubble bath." Takže ak by ťa nedajbože urvala, tak sa bolesťou asi pos...š. :)
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 14:06

patmos napísal:Na účely zistenia či je teória o "aktivovaní neznámeho" pravdivá by som možno súhlasil ale len tak skúmať ako sa bude pavúk osi brániť a riskovať to že ho zabije...radšej nie.

Mimochodom kdesi som našiel že jed žihadla tejto osi je v Schmidt Sting Pain Index hneď na druhom mieste. Schmidt bolesť opisuje ako "Blinding, fierce, shockingly electric. A running hair drier has been dropped into your bubble bath." Takže ak by ťa nedajbože urvala, tak sa bolesťou asi pos...š. :)
Skumat, neskumat ... je to vec osobneho presvedcenia. Ale keby nebolo ludi odhodlanych napriek vsetkym "moralnym" zasadam skumat. Ludstvo by bolo asi tak v dobe bronzovej.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 24. Apríla 2009, 14:22

S tým súhlasím. Ale pochybujem že Feri chce túto osu skúmať na vedecké účely, alebo sa mýlim? :lol: :lol: :lol:
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 14:32

feri napísal:
OrasM napísal:Tak ja osobne by som nechcel nic co mi moze mojeho vtackara usmrtit, naco riskovat.
ale aj Hawk Wasp je len zivocich a preto ma pravo aby zil vies to mas ako ked niekto chova skracka alebo myši a tarantuli ich jedia je to vec nazoru i ja chovam vtačkare ale fascinuje ma ako Hawk Wasp dokaze to čo dokaže
Az teraz som si tvoj prispevok precital poriadne .,... a odhliadnuc od pravopisnych chyb ( aj ja casto sterlim neaku tu tvrdku ... ) by si mohol pouzivat jednotne pomenovanie VTACKAR ,

Ako odkaz pre ostatnych laikov navstevujucich toto forum ...., lebo ak by sme chceli byt presny tak si pomenoval a spomenul 2 rôzne druhy (tarantula a vtackar) z toho by sme tu na fore nemali pouzivat jedno ked sa bavime o pavukoch, a to tarantula, kedze ide o zludovely nazov pre miestenho zivocicha ( smer Iraq a podobne krajiny). Drzme sa zasad a sirme osvetu , aby sme sa k niecomu posunuli.

:wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 24. Apríla 2009, 16:33

adi napísal: a to tarantula, kedze ide o zludovely nazov pre miestenho zivocicha ( smer Iraq a podobne krajiny).
Tarantula je nazov pre rad Amblypygi, ktore sa vyskytuju viac-menej v Juznej Amerike(nie len tam), nie na Strednom Vychode a podobne, ako to uvadzas ty.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 17:26

Chruno napísal:
adi napísal: a to tarantula, kedze ide o zludovely nazov pre miestenho zivocicha ( smer Iraq a podobne krajiny).
Tarantula je nazov pre rad Amblypygi, ktore sa vyskytuju viac-menej v Juznej Amerike(nie len tam), nie na Strednom Vychode a podobne, ako to uvadzas ty.
Ja mam ine info .,..

Tarantula je Solifuga ....,

No neviem .... aky mas zdroj ?

Wikipediu ? :lol:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 24. Apríla 2009, 17:33

adi napísal: Ja mam ine info .,..

Tarantula je Solifuga ....,

No neviem .... aky mas zdroj ?

Wikipediu ? :lol:
:lol: ja mam zdroj stranku lasiodora.sk :D
lasiodora.sk napísal: Je pomenovanie tarantula pre vtáčkara správne:

Odpoveď:
Nie je ! Tarantule sú bičovce radu Amblypygi. Dodržiavajte správne názvoslovie.
http://lasiodora.sk/index.php?clanok=faq

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 24. Apríla 2009, 18:03

Chruno napísal:
adi napísal: Ja mam ine info .,..

Tarantula je Solifuga ....,

No neviem .... aky mas zdroj ?

Wikipediu ? :lol:
:lol: ja mam zdroj stranku lasiodora.sk :D
lasiodora.sk napísal: Je pomenovanie tarantula pre vtáčkara správne:

Odpoveď:
Nie je ! Tarantule sú bičovce radu Amblypygi. Dodržiavajte správne názvoslovie.
http://lasiodora.sk/index.php?clanok=faq
To aby som o5 prekutal wikipediu a nasiel iny zdroj...., :lol:

Ale mas pravdu ....,

Zatial to plati takto ...., len si musim spomenut skade mam to ze solifuga.
hmmm. :idea:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna

Príspevok od užívateľa feri » 26. Apríla 2009, 11:07

ale dost hraciek slovnych hadate sa tu o slovicka kaslat nato ok.nechcem robyt ziadne pokusi ani nic ine len chcem vediet o Hawk Wasp nieco konkretnejsie ako co spôsobuje jeho jed nielen ze to boly ako ... to nieje konkretna odpoved dalej kde sa vyskytuje ci je legalny ci sa dá unas kupit atd...
:)


Napísať odpoveď