Kuriozita ??

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Kuriozita ??

Príspevok od užívateľa Dudo » 25. Augusta 2006, 21:44

K tomuto "pokusu" som sa dostal len nahodou,po tom,čo sa mi vypálila moja červená žiarovka.Chcel som si obzreť pavučikov aj škorpikov za tmy a zobral som si k tomu baterku s vysokosvietivými led-diodami a na moje prekvapenie zostaly uplne kludní.Keď som na nich zasvietil obyčajnou baterkou,alebo som zažal svrtlo,poväčšine sa hneď rozutekali do ukrytov.Skéšal som to tri dni za sebou a vysledok bol taký istý,zaujímavé,nie ??

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 5. Septembra 2006, 15:28

Zajímavá zkušenost... mám na kontrolování pavouků taky svítilnu s vysoce svítivou LED. Mohu říci, že často pavouci na její světlo téměř nereagují, když na ně ale svítím déle, stejně se většina stáhne do úkrytu, domnívám se ale, že kdybych svítil nehnutě, nemuseli by reagovat vůbec. Dokonce se mi stalo, že P. cambridgei při takovém svícení agresivně útočil na domnělého protivníka!
Na druhou stranu dlouho jsem nepoužíval jinou baterku, takže nemám s čím srovnávat. Ovšem když v noci rozsvítím v místnosti s pavouky, řada z nich se klidí do "bezpečí" .-)


Napísať odpoveď