KRIZENIE P. murinus RCF 0.1 x P. murinus TCF 1.0

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď

Je to spravne a plnohodnotny druh ?

Ano
3
13%
Nie
20
87%
 
Celkom hlasov: 23

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
KRIZENIE P. murinus RCF 0.1 x P. murinus TCF 1.0

Príspevok od užívateľa adi » 16. Augusta 2009, 15:38

Zdravim !

Co si o tomto myslite ?

Je to s kostolnym poriadkom ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 16. Augusta 2009, 16:07

tato tema sa rozoberala uz vela krat a konecny vysledok bol asi taky ze aj tak sa tomu nezabrani ale treba na taketo chovy upozornovat !!! ak sa neprizna sam chovatel tak ho treba "udat" ... su chovatelia co to krizia pre vlastnu potrebu s tym, ze tieto pavuky sa nedostavaju na svetlo sveta ale vychovavaju sa aby chovatelia vedeli porovnavat ak sa taketo zviera vyskytne napr na burzach...

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 16. Augusta 2009, 16:26

Vrchol ludskej hluposti a chovatelskej nezodpovednosti. Taketo hranie sa na matku prírodu je nežiaduce, či už z hladiska premiešania druhovej variacie Pterinochilosov, či z hľadiska ľudského.
Čo sme mičuríni alebo čo? Nejde nám práve o zachovanie konkrétneho druhu v jeho najčistšej forme? Nie o tom je chovateľstvo?
Alebo je to o tom hrať sa na frajera ktorý zjedol všetku mudrosť sveta a zvyšovať si prehnilé ego odchovom takejto zmesky???? Kto môže niečo také urobiť?
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 16. Augusta 2009, 22:54

nechcem vraviet ze medzidruhove krizenie je zle alebo dobre ale...

ale vyuziva sa bezne v chovatelskej praxi ci uz ide o psov, macky, plazy...
na potlacenie alebo zvyraznenie nejakej tej vlastnosti napr velkost u jedneho a farba u druheho jedinca. (aj ja mam doma psa gulasa)

toto sa moze stavat aj vo volnej prirode tam kde sa biotopy jednotlivych durhov prekryvaju alebo su totozne no nie tak casto ako v umelych podmienkach chovu. kto si moze byt isty ze doma nechova napr. krizence vagansky a albopilosy.

stava sa to v dvoch pripadoch ked su dva podobne druhy velmi rozsirene a zacinajuci chovatel si chce otestovat co a ako robit pri prvom odchove nech uz je akykolvek. taketo krizence potom zaplnuju chovprodukty ktore ani sami nevedia co kupili tak napisu but Tarantula domaca lebo v "lepsom" pripade B.vagans lebo je to kratsie. dalsi nadejny chovatel si takeho pavuka kupi za nejake 2 eura a uz je krizenec v chove. a takto to ide dookola.
alebo ked je druh rozsireny ojedinele ako napriklad P. metallica, miranda... ked uz chovatelia nechcu parit rodicov s potomkami ale za ucelom vnesenia "novej krvy" prihodia nejaku tu regalis. ale toto sa vacsinou nehovori uz len s toho dovodu ze cena za takehoto jedinca by isla prudko doooooooole.

tak odpoved ci miesat-nemiesat spravna nieje. niekedy to vide a dokonca sa aj uznaju za nejake variety ako PMB, rozne albiny... alebo sa to posere (sorry za vyraz) a vzniknu s toho zrudy ako afrikanizovane vcely.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Augusta 2009, 23:05

Z0oMb3E napísal:nechcem vraviet ze medzidruhove krizenie je zle alebo dobre ale...

ale vyuziva sa bezne v chovatelskej praxi ci uz ide o psov, macky, plazy...
na potlacenie alebo zvyraznenie nejakej tej vlastnosti napr velkost u jedneho a farba u druheho jedinca. (aj ja mam doma psa gulasa)

toto sa moze stavat aj vo volnej prirode tam kde sa biotopy jednotlivych durhov prekryvaju alebo su totozne no nie tak casto ako v umelych podmienkach chovu. kto si moze byt isty ze doma nechova napr. krizence vagansky a albopilosy.

stava sa to v dvoch pripadoch ked su dva podobne druhy velmi rozsirene a zacinajuci chovatel si chce otestovat co a ako robit pri prvom odchove nech uz je akykolvek. taketo krizence potom zaplnuju chovprodukty ktore ani sami nevedia co kupili tak napisu but Tarantula domaca lebo v "lepsom" pripade B.vagans lebo je to kratsie. dalsi nadejny chovatel si takeho pavuka kupi za nejake 2 eura a uz je krizenec v chove. a takto to ide dookola.
alebo ked je druh rozsireny ojedinele ako napriklad P. metallica, miranda... ked uz chovatelia nechcu parit rodicov s potomkami ale za ucelom vnesenia "novej krvy" prihodia nejaku tu regalis. ale toto sa vacsinou nehovori uz len s toho dovodu ze cena za takehoto jedinca by isla prudko doooooooole.

tak odpoved ci miesat-nemiesat spravna nieje. niekedy to vide a dokonca sa aj uznaju za nejake variety ako PMB, rozne albiny... alebo sa to posere (sorry za vyraz) a vzniknu s toho zrudy ako afrikanizovane vcely.
Vsetko co pises beriem , ale - to patri ku stavovcom. Bezstavovce su obrovsky rozdiel. Je to omnoho zlozitejsie ako sa zda , ale je vela hodin a rano vstavam ....,

Vznikaju rozne farebne variety a pod. ako pises - ale dlhe storocia sa to formuje. V prirode , alebo slachtitelskej stanici ( stavovce) Tuna nik take nieco nema. Vsetko sa tu pari nekontrolovane ....

A to co pises o poeckach ... je pravda iba s casti ...,

Kukni nieco o genetike ....

PS: Toto som si nemyslel, zeby si prave ty mohol vypustit. Mozno si sa snazil byt diplomaticky .... ale preco ?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 16. Augusta 2009, 23:31

Niekto si tu mýli pojmy s dojmami (alebo ako vravieval môj dedo "hovno s pitralónom").
Zombie - porovnávať kríženie pavúkov s mačkami a psami je značne scestné. Aké vlastnosti pavúka by si chcel jeho krížením vyzdvihnúť? A aké naopak potlačiť? Nie som odborník na genetiku ani biologiu ale som si istý že farebné variácie Pterinochilusov určite nevznikli umelým krížením.
Kríženie je možno bežné ale určite nie žiaduce - sám píšeš o albovagansoch v predajniach - to je žiaduci stav? Chceme chovať niečo čo ani nevieme ako veľmi zmutované je?
A často sa potom divíme že dva jedince toho istého druhu su potom podľa jedného chovateľa kľudné a podľa iného strašne agresívne, hoci maju vytvorené rovnaké a vhodné podmienky.
Zamyslime sa radšej nad tým, či krížením druhov neubližujeme aj samotným tvorom ktoré chováme, či z nich týmto nerobíme niečo čím nikdy neboli a nikdy nemali byť a len pre vlastnú ziskuchtivosť alebo nezodpovednosť potom takéto stvorenia vypúšťame do sveta.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 17. Augusta 2009, 00:18

OK beriem vas ja som ale narazal na krizenie ako take nie konkretne na pavuky osobne tieto konkretne dva druhy nepoznam. tie albovagansky som dal len ako priklad. ale co som napisal za tim si stojim. :wink: deje sa to obcas to vide obcas nie
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
gabrielli
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 3. Júna 2009, 00:42
Bydlisko: ENEMY TERITORY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gabrielli » 17. Augusta 2009, 11:11

ja som vyrazne proti ale tomu sa neda zabranit ludia su hyjeni a vdaka nam trpia zivocichy uz vela druhou zvierat zahynulo vdaka nam je my to luto tak isto ako ked si nicime planetu clovek je najvecia chyba sveta mne sa tiez teraz nechcene podaril naparit p.murinus RCF z TFC no netusil som ze pacham krizenie moja chyba no ale postaram sa o to aby sa ani jeden nedostal do obehu tak ...chovu zdar aj ked radost sneho si samy nicime
Dosť pavúkov zopár scolopendier a nejake te hady atď........Ospravedlňujem sa za gramatické chyby
"Nenávidím lúdi ktorý si myslia že sú najmúdrejší musia komentovať aj to čo sa nedá máju stále nejaký problém nevedia si pomyslieť svoje ale stále musia vyrývať"
Venované niektorým členom Fora

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 17. Augusta 2009, 13:12

patmos napísal: A často sa potom divíme že dva jedince toho istého druhu su potom podľa jedného chovateľa kľudné a podľa iného strašne agresívne, hoci maju vytvorené rovnaké a vhodné podmienky.
no tak toto je podla mna dosť veľká kravina, tá agresivita s tým nemá nič spoločné, mne prišli nedávno trapdoory, z 10 kusov máš veľa pováh, do jedného tukneš s pinzetou a zdrhá druhý spraví hned výpad, dalši dá obranný postoj, :) ale inak si to napísal dobre :wink:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
patmos
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 10. Septembra 2008, 12:03
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa patmos » 17. Augusta 2009, 15:23

Podľa teba je, podľa mňa až taká veľká nemusí byť - mutácia druhu sposobená krížením nevyusťuje len do zmeny vonkajších znakov toho-ktorého jedinca, ale s najväčšou pravdepodobnosťou spôsobuje aj zásah do "charakterových vlastností" pavúka, v dôsledku čoho sa jeho správanie môže vymykať tzv. typovým vzorom správania (Grammostola - kluďas, Pterinochilus - agresor).
Netvrdím, že práve toto je hlavná príčina charakterových rozdielov, nemám vzdelanie v oblasti biológie ale mám za to, že kríženie takýto zásah spôsobiť môže a aj spôsobuje.
My collection:
0.1 B. vagans, 0.1 B. smithi, 1.0 B. emilia, 1.0 N. chromatus, 1.0.1 Ch. cyaneopubescens, 0.1 H. lividum, L. striatipes, 0.1 P. murinus RCF , 1.0 P. cancerides cancerides, G. rosea RCF, 0.0.2 G. rosea TCF, 1.0 H. hercules, A geniculata, P. irminia a ďalšie sa mi vypisovať nechce...

Arguing on the internet is like running special olympics - even if you win, you are still retarded.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 17. Augusta 2009, 15:42

Myslim, ze to az taka blbost nebude. Skor by som to upresnil.

Lebo ci uz murinus RCF alebo TCF - obaja su povahovo rovnaky.

Dobre by sa to dalo vysvetlit na pocetnejsich rodoch - kt. obyvaju rozne biotopy.

Velmi dobrym prikladom je Brachypelma spp. a Acanthoscurria spp.

Kedze su z jedneho rodu biologicky by slo namnozit. Ale u pavukov je problem v tvare bulbu a spermateky.

Tymito charakteristickymi tvarmi pohlavnych organov priroda zabezpecila zamedzenie krizeniu medzi jed. druhmi.

Su vsak druhy. kt. sa nesmierne podobaju a maju aj podobne tvary pohl. organov - co znamena , ze sa krizit mozu. Ale je to neziaduce.

Dalej pre tych co tu spominali medzidruhove krizene v prirode.

Nemam dostatocne informacie, ale ani som to extra neskumal. Komu sa xce nech si pozrie lokality vyskytu pod. druhov ( vagans, sabulosum, epicureanum, geniculata a jej podobne)

Moja teoria je , ze podobne druhy sa nenachadzaju v jednej lokalite a preto sa nemozu stretnut a ani naparit. Cim sa nadalej zachovava cista linia. Samozrejme, ze mozu byt vynimky.

Kto sa na to podujme spolu somnou ? Je tam vela druhov.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Augusta 2009, 13:28

tak nadabil som na celkom dobry clanok odporucam strany 211-214 ktore su venovane murinusovi

Kód: Vybrať všetko

http://test.baboonspiders.de/files/Gallon.Richard.2002.Pterinochilus.and.Eucratoscelus.Revision.description.pdf
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď