Import - ano alebo nie ?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Ste za, aby sa aj nadalej vozili zvierata z odchytu ?

Ano
9
35%
Nie
5
19%
Ano, ale ...
12
46%
 
Celkom hlasov: 26

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Augusta 2010, 11:35

napisal som ze ich chcem naucit zapednej kulture ? Absolutne nechapes ..., vooobec. Melies si svoje ... dookola a nepocuvas. Asi nechces.

Tie kultury su uz daaavno zasiahnute zapadnou civilizaciou, preto maju existencne problemy - ako nakrmit rodinu a pod.

Preto pisem to co pisem ... uz to tak je ... nezmenis to, mozes iba pomoct tak ako sa da. Myslim ... pomoct sa spametat a aplikovat svoju a nasu ( aj ked nie je nasa ) kulturu. Aby sa nasiel zas spominany kompromis a konsenzus.


Mozes tu spominat vymrete narody ... alebo narody uz na pokraji vymretia, vymyznutia alebo spacifikovane , potlacene zapadnou kulturov a sposobm zivota.

Je to ako keby si plakal nad rozliatym mliekom.

Vystup zo svojho sna idealizmu a bud racionalny a realisticky. Potom sa bude s tebou dat rozpravat.

To je ako greenpeace, lesoochranarske zruzenie vlk a kopec dalsich organizacii ktore len kricia do sveta svoju pravdu a vobec sa nesnazia o kompromis - ale to je dalsia debatka, pre co tak robia a kto ich plati :) A o tom viem svoje, som vystudovany lesnik ( nie pilcik, ale odborny pracovnik) A naozaj .... nie vsetko je tak ako sa verejnosti prezentuje. Kto nevidi za oponu, moze byt pobureny, ohromeny ... len nie informovany. Aj ked si to mozno bude namyslat.


Tak je to zo vsetkym ... aj ta tvoja ochrana ... sposob zivota aky chces pretlacit.


Videl som jeden dokument - maximalne seriozny a naozaj vazny. Veci nezlahcoval ani neprikrasloval. Ale myslienka naozaj brutalna --- aplikovat nase terajsie znalosti a technologicke zrucnosti do praktickeho zivota. Aj ked je konzumny a vela rokov este bude. Da sa s prirodou nazivat v harmonii - aj ked staviame coraz via, viac jeme, jazdime, pijeme, miname vodu na zbitocnosti a pod.


Stareho psa novym trikom nenaucis. A pokial nebudes chapat zakladnym principom zivota ... tazko presadis svoj nazor. Aj ked je mozno spravny s tym najuslachytlejsim umyslom. Ale proste sa ti na to kazdy vykasle. Slusne povedane.


Viem o com hovorim. Je to velmi podobne ako zbavovat ludi fobie z hadov, pavukov a hmyzu. Nejde to lahko, skor tazssie. Ale da sa to. Sistematickou pracou, usilim a trpezlivostou. Urcite nie tak, ze dakomu poviem - ta ty si debil ... ze sa toho bojis, ... sak si rob jak chces ... a pod. ( na priklad tvojich vyjadreni , kde sa nas snazis presvedcit o niecom - takymto sposobom) Mam na konte niekolko "vylieceni" a mozem povedat, ze ludia to siria dalej. Nebolo to jednoduche. Ale vysledok stoji za to.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 28. Augusta 2010, 12:07

meliem si svoje aby to neboli dookola stale len jednostranne prispevky
pretoze ked sa hovori stale len jedna vec to je ta spominana demagogia
ak sa ukazuje len pohlad z jednej strany to je ta spomina totalita

organizacie typu peta, greenpaece ci vlk mi ani nespominaj neznasam ich :evil: ich nazory niekedy hranicia zo zdravym rozumom

som rad ze je tu tato tema a som rad ze je tu diskusia (i ked len dvaja) aspon si mozu ludia vytvorit podla nej svoj vlasny nazor
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 28. Augusta 2010, 12:10

Z0oMb3E napísal:meliem si svoje aby to neboli dookola stale len jednostranne prispevky
pretoze ked sa hovori stale len jedna vec to je ta spominana demagogia
ak sa ukazuje len pohlad z jednej strany to je ta spomina totalita

organizacie typu peta, greenpaece ci vlk mi ani nespominaj neznasam ich :evil: ich nazory niekedy hranicia zo zdravym rozumom

som rad ze je tu tato tema a som rad ze je tu diskusia (i ked len dvaja) aspon si mozu ludia vytvorit podla nej svoj vlasny nazor
Pozri , ziadna demagogia ...

Len cakam kedy pridu prispiet dvaja ludia ... potom bude haluska.


Ja len nechapem, pre co tak striktne odmietas import ... aj ked dobre vies, ze bez neho to nejde. ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď