lubo ferianc

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Októbra 2010, 08:47

Marek prepáč na teba som zabudol ......

rey_619
Príspevky: 97
Dátum registrácie: 11. Decembra 2009, 16:55
Bydlisko: ZC, BA

Príspevok od užívateľa rey_619 » 18. Októbra 2010, 16:16

ja som kupoval pavuky len od luba, aj budem kupovat. mne to tak pripada, ze tu lopatu na prehadzovanie penazi si uz moze zacat kupovat T. Rehor, lebo iba on je tu podla vas chovatelsky boh :) kupujme vsetci od rehora, nie?
inak lubo je aspon maximalne seriozny, to mu hadam nemozete odopriet

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 18. Októbra 2010, 16:30

ja som kupoval tiež pavuky od Luba a neraz....a môžem povedať že je to veľmi seriozny človek ochotny zohnať aj pavuky ktore nemava v ponuke....ja som s nim nikdy nemal žiadny problem a pavuky od neho boli vžy tip-top zdrave v dobrom stave :wink: takže tak moje skusenosti s nim

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Októbra 2010, 16:33

Tu sa neriesi ci je Lubo dobry alebo zly :) Ja som nikdy nepovedal, ze je to zly clovek. Ci neseriozny ...

Ani nikto iny ..,

Mam taky pocit, ze gro problemu je skor v jeho lahostajnosti. To je vsetko :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Októbra 2010, 17:16

od Rehora som nekupoval pavúky dva roky, kľudne sa ho opýtaj ... každý ti rád a ochotne donesie pavúky, keď na tebe zarobí ...

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 18. Októbra 2010, 19:02

Najčastejšie sťažnosti páni majstri, ktoré počúvam na vás sú typu: objednal som si pavúka, kedy my už konečne príde? No veď počkám ešte týždeň-dva, možno už je na ceste. A vy hovoríte o ľahostajnosti?
Mám doma objednávku i to čo objednávajú, zabalím, posielam... 30 min. roboty
Ak zháňaš 1 kus nejakej chuťovky, chvílu to i potrvá a niečo to i stojí (ak si to pre niekoho robil, tak potom vieš, že na 1 kuse nezbohatneš Daniel), ale je to hlavne o ochote a nie o ľahostajnosti.
Ak myslíš ľahostajnosť k systematike - priznávam.


Tú cristatu opravím, zdá sa, že máte pravdu.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Októbra 2010, 19:14

ja som o ľahostajnosti nič nepovedal ...

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 19. Októbra 2010, 13:10

cvabo napísal::) mne prešlo viac samcov cambridgei cez ruku ako ty si videl kokónov .... a zamysli sa prečo som ti ho ani neposlal ... lebo by boli napredaj nejaké čísté formy ps. cirminia
no mne to už konečne svitlo :idea: tvoj samec bol teda vlaste imbridgei. :?:
Potom áno, malé by boli cirminie, keby sa podali na babku. Ak by boli po mame, tak byto boli cimbridgeiovia. Všetko čisté rasy! To by bol kšeft. A potom, že genetika a systematika pavúkov je ťažká :P :P :P

Nože toho samca konečne pošli, dám ti po polke kokonov. A ktoré kúsky budeme predávať drahšie? Ja už to radšej idem hneď i nahodiť do cenníka.
Alebo to najskor pošleme pánovi P., nech nám to spatentuje (pardon, nechcem si z tohto človeka strielať) a budeme to švihať Nemcom? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
Naposledy upravil/-a lubof v 19. Októbra 2010, 14:10, upravené celkom 4 krát.
lubof

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 19. Októbra 2010, 14:03

Pre tých čo sem náhodou zablúdia a len kukajú, čo sa tu píše zhrňujem takto:
- nikdy som neponúkal nič pod iným názvom ako som odchoval, prípadne zohnal.
- v mojej ponuke nájdete to, čo uvádzam.
- nikdy som nekrížil a neponúkal 2 rozdielne druhy
- Ponúkané kúsky sú pôvodom z ČR a PL, takže tým je velká šanca, že sa jedná o jedince, ktoré nie sú príbuzné s jedincami, ktoré ste si obstarali na SK.
- Nikdy som vedome neposlal nič, čo by ste si neobjednali. Jediná chyba ku ktorej sa priznám sa my stala ked som predal niekolko kusov br. albopilosum ako br. smithi – bol som podvedený a jednalo sa o malé zvleky kde sa to rozoznáva ťažko. Všetkým, na ktorých som našiel kontakt som to oznámil a dohodli sme sa na kompenzácii. Na koho sa my nepodarilo nakontaktovať sa my môže prihlásiť, dáme to do poriadku.
- Bolo my poradené aby som sem umiestnil svoj cenník, kedže by to bol príspevok k téme, a hoci ma táto myšlienka zaujala, nechcem byť arogantný.
- Zvážim a prediskutujem názov lasiodora cristata i inde ako tu a ak som v omyle, opravím ponuku.
- väčšinu ľudí, ktorý tu o mne píšu nepoznám, nikdy u mňa neboli, tak neviem ako môžu posúdiť môj chov. Aj tak je každému, čo sa nad tým zamyslí úplne jasné, že sa jedná o peniaze a nepotrebujú ďalšiu konkurenciu s možno inými cenami. Tak napádajú kvalitu, hoci o nej nemajú ani páru.
lubof

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 19. Októbra 2010, 14:08

:oops:
lubof

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Októbra 2010, 14:19

topiaci aj slamky sa chytá :D :D :D :D

netrapoš :) mne ty ako pseudochovateľ exotického hmyzu nemáš ako ublížiť :D :D :D

je jedno z akého štátu máš pavúky ... podstatný je dodávateľ a jeho vierohodnosť ... tak sa neoháňaj ČR a PL.... lebo to je jedno či ťa poedvedie poliak, čech alebo rumun ...

a ku cristate... čo tam chceš prehodnocovať ? ? ?

a jaku konkurenciu ? :D ja predám mladé preč bez toho aby som niekde dal inzerát tak sa uvedom čo píšeš ... a ty nie si konkurencia, lebo na trhu dlho nebudeš ... prestane ťa to baviť ako XYZ ďalších pseudochovateľov exotického hmyzu pred tebou ...

Užívateľov profilový obrázok
Nery
skúsený chovateľ
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 18. Novembra 2008, 21:35
Bydlisko: Tábor (czech)
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Nery » 19. Októbra 2010, 14:28

Chlape ty prodáváš babouky a chceš někomu tvrdit, že existuje nějaká tvrdá konkurence, nebo že v tom sou dokonce skovaný těžký prachy?
:shock:
Lidi, já z něj nemůžu :lol: :lol: :lol:

Ps: kdo z vás by se obecně chlubil, že prodává pavouky původem z polska? :roll:

Vím, zas rejpu a jsem ošklivý chlapec, až se (za pár hodin) přestanu zlomyslně pochechtávat, potrestám se tvrdou interní kritikou :)
(-(-(-_-)-)-)
© - příspěvek je chráněn autorskými právy - pravděpodobně jde o jedinečný intellectualní kotrmelec...
Bez povolení autora je zakázáno na text zírat !

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 19. Októbra 2010, 17:30

lubof napísal: Alebo to najskor pošleme pánovi P., nech nám to spatentuje (pardon, nechcem si z tohto človeka strielať) a budeme to švihať Nemcom? :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:
ešte mi povedz kto je pán P. :D lebo naozaj nemám poňatie o koho ide :) a dosť ma to zaujíma :)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 19. Októbra 2010, 20:44

Povedal som všetko, čo bolo treba, viac na samochválne pseudourážky nereagujem. Verím, že sa ti raz vrátia.

Vy sa potrebujete posmievať a na to ja nemám čas, proste s končím.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 19. Októbra 2010, 21:33

ináč cvabo teba tu dlho som nevidel :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Októbra 2010, 06:28

musel som sa pobaviť :) ...

povedal si prd ... tak mi prosím ťa odpovedz na otázku :D a to nie sú pseudourážky ale argumenty :) ... a keď sa mi vrátia právom tak nemám nič proti :) ....

my sa neposmievame, my sa bavíme .... ako človek v tvojich rokoch za nič na svete neuzná chybu, aj keď je do oči bijúca :)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 20. Októbra 2010, 13:12

Predsa my nedá, aby som 1 neomylnému pseudobohovi neodpovedal na argument : Norman I. Platnick :shock:
Nepoznám ho - zaoberá sa sytematikou...

Ale teraz už fakt končím, idem sa radšej baviť so zvieratami. :wink:
lubof

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Októbra 2010, 13:52

ja nie som neomylný :) ani z ďaleka ale radšej sa opýtam chovateľa a je ich milión lepších odo mňa ... a nie som Boh, ani pseudoboh, nikdy som to o sebe netvrdil, ani sa tak necítil ....

a netuším kto je Norman I. Platnick, tak neviem prečo si s ním narážal na moju osobu :)

a máš pravdu, znova vravím choď už :) lebo 8 nohý hmyz čaká ;)

robbie131313
skúsený chovateľ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 27. Augusta 2006, 19:25
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa robbie131313 » 20. Októbra 2010, 15:03

Zdravim vsetkych,

po dlhociznej odmlke si citam tieto fora a som trochu zarazeny co tu prebieha. Niektori si ma este snad budu pamatat.

@lubof: netusim kto si a ked citam tvoje prispevky ani netuzim ta spoznat, je ubohe ignorovat chovatelsku komunitu takto hrubym a arogantnym sposobom ako to robis ty.
Tvoj utok na cvaba, beriem pomerne osobne kedze viem ako ako tento chalan makal a maka na tom aby bol zodpovedny a spolahlivy chovatel (pozor nie priekupnik ako mnohi ale chovatel). Bol som pri tom ked zacinal s prvymi pavukmi a viem ako sa vypracoval, co sa tyka vedomosti aj schopnosti.

Trik predavania jedneho druhu pod roznymi nazvami je hodne stary a je mi luto ze sa este aj dnes niekto spusti k niecomu takemu a dovolim si povedat okrada lahkovernych a veci menej znalych zacinajucich chovatelov (co v ziadnom pripade nema byt pre zacinajucich dehonestujuce).

Zmena nazvu prebehla uz pred skoro 10 rokmi a pravdepodobne budu dalsie zmeny este nasledovat. Odvolavat sa na Platnicka alebo inych ludi, ktory vo svojich publikaciach tvrdili raz jedno raz druhe je velmi skreslujuce, pretoze zmeny nazvov a tym aj ich prvotnych, druhotnych ... vyrokov vychadzaju z dalsieho vyskumu.

Ked skutocne chces byt tym co o sebe tvrdis (spolahlivy chovatel) NEMOZES si dovolit nieco take ako ignorovanie aktualneho nazvoslovia, uz vobec nie sucastne pouzivanie dvoch oznaceni na jeden druh.

S pozdravom
Robbie

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57

Príspevok od užívateľa lubof » 20. Októbra 2010, 16:46

Jasne, týmto teda verejne uznávam, že som sa mýlil a to čo som pokladal za Lasiodora cristata je teda Nhandu chromatus. Konzultoval som to u viacerých zdrojov a L. Cristata bude staršie označenie tohto druhu. Na svoju obranu poviem len toľko, že pod týmto názvom som kúpil rodičov. Ďalej to u mňa už budú nhandovia.
Ak som niekomu kúpou tohto tvora spôsobil chovateľskú ujmu, môže sa my ozvať a veci doriešime.
Ľutujem, že sme to s chovateľmi nekonzultovali inou formou, nemuselo dôjsť k spísaniu tohto niekoľkostránkového
dokumentu.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 20. Októbra 2010, 16:50

posielal som ti veci uz skor :)

Ale berme to takto - vsetko zle je na nieco dobre :)

Hadam sa sem aspon obcas mrknes, ze co je nove :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 20. Októbra 2010, 18:42

ved všetci sme len ludia mýliť sa je ludské ,ku mne sa zachoval velmi korektne ,kupoval som od neho dva krát a budem aj nadalej ,ked niečo vydím a zoberem to potom nech sa trhám za vlasy že je to moja chyba .ak to obzerám niekolko minút tak sa musím rozhodnúť,a ked to raz kúpim tak to kúpim .

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 20. Októbra 2010, 19:26

ivan napísal:ved všetci sme len ludia mýliť sa je ludské ,ku mne sa zachoval velmi korektne ,kupoval som od neho dva krát a budem aj nadalej ,ked niečo vydím a zoberem to potom nech sa trhám za vlasy že je to moja chyba .ak to obzerám niekolko minút tak sa musím rozhodnúť,a ked to raz kúpim tak to kúpim .
tu ide o to, aby si sa za vlasy vôbec trhať nemusel .... a potom tým, čo kúpiš ďalej nedegeneroval chovy ... :) teraz to myslím všeobecne, nie konkrétne na nikoho ...

ivan
Príspevky: 29
Dátum registrácie: 14. Mája 2010, 09:51
Bydlisko: Habovka

Príspevok od užívateľa ivan » 20. Októbra 2010, 19:35

ja som zatial len začiatočník ,odchov zatial nerozmýšlam ale to čo som od neho zobral vyzerá tak ako má .B.Emilia,B.Auratum,B.Epireanum a Aj A.Versikolorka

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Októbra 2010, 20:58

Stranka lasiodora.sk sluzi aj na oboznamovanie podobnych pripadov. To, ze ste oznamili pripad je vyborne. Komplexna nevedomost o vtackaroch Vam ale nedovoluje kricat aj o poschodia vyssie, kde pripady zamen nie su take okate. Len na okraj ku korespondentom temy.

Mohli by sme sa dohodnut na novej kulture stranky. Podobne pripady pred oznamenim konfrontujete mailom a ked chovatel neodstrani problem, ktory mu vyargumentujete potom nahodite na stranku. V maily by ste mu mohli oznamit, ze jeho pocinanie bude sledovane komunitou chovatelov. Poprosil by som Vas aby ste podobne problemy nabuduce riesili tu:
http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=383

Meno chovatela, ktory ma zaujem podvadzat sa napokon do zoznamu dostane.


Napísať odpoveď