lubo ferianc

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
patres585
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16. Januára 2011, 19:42
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa patres585 » 27. Februára 2011, 13:14

mne predal aviculariu versicolor udajne 6zv. ale tak je maximalne 5zv.

Užívateľov profilový obrázok
Rain
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 4. Januára 2011, 17:52
Bydlisko: Zlate Moravce
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Rain » 27. Februára 2011, 13:55

zaujimalo by ma z coho tak usudzujes

Užívateľov profilový obrázok
patres585
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 16. Januára 2011, 19:42
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa patres585 » 28. Februára 2011, 12:38

tak uz som videl versinu v 6zv. a pola vecsia

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2011, 13:11

to je individualne ....,

nepoviem 3-4zv rozdiel ... ale jeden ?

to mu uz krivdis kus.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Rain
Príspevky: 245
Dátum registrácie: 4. Januára 2011, 17:52
Bydlisko: Zlate Moravce
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Rain » 28. Februára 2011, 14:51

Suhlasim s tym co pisal adi, ergo preto som sa vlastne pytal.

Lweon
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22. Februára 2011, 11:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Lweon » 28. Februára 2011, 19:03

Ahoj,
Neviem kto tu trpi aroganciou. Oznacujete p. L. Ferianca za neviem akeho podvodnika. Ale co sa stalo, je len neodbornost. Ale takto osocovat .. Preco ste si to nevyriesili medzi sebou? Mailom? A ten co sa tu ohanal a obranoval kamarata. Je zaujimave, ze to iste , resp horsie robis ty. Ako si dovolujes urazat niekoho, koho nepoznas? Nikdy si unho nebol a ani si ho nevidel?
Sa spamatajte..
Vsetci odbornici jak svina, ale nikto mi nevie povedat preco moj pavuk tancoval.. OMG


A spia pavuky, ci nespia?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 28. Februára 2011, 19:30

Lweon napísal:Ahoj,
Neviem kto tu trpi aroganciou. Oznacujete p. L. Ferianca za neviem akeho podvodnika. Ale co sa stalo, je len neodbornost. Ale takto osocovat .. Preco ste si to nevyriesili medzi sebou? Mailom? A ten co sa tu ohanal a obranoval kamarata. Je zaujimave, ze to iste , resp horsie robis ty. Ako si dovolujes urazat niekoho, koho nepoznas? Nikdy si unho nebol a ani si ho nevidel?
Sa spamatajte..
Vsetci odbornici jak svina, ale nikto mi nevie povedat preco moj pavuk tancoval.. OMG


A spia pavuky, ci nespia?

Mas neaky osobny problem ? Ak ti nedokazali poradit ... napis mi ss, aky mas problem. Pokusim sa ti pomoct.


No a ... s panom Feriancom som si mailoval ... opravoval som mu chyby a daval mu zdroje informacii. Vykaslal sa na to. Ale neni to bezduche osocovanie, iba upozornujeme na chyby a preslapi , medzery a taktiez navrh ako to napravit. Toto tu nema byt hon na carodejnice ani genocida.

No a pavuky nespia. Len oddychuju a setria energiou. To tak v skratke. Ked ces vediet viac, mi napis. Ak to nebola iba provokacna otazka.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 28. Februára 2011, 21:53

adi napísal:
Lweon napísal:Ahoj,
Neviem kto tu trpi aroganciou. Oznacujete p. L. Ferianca za neviem akeho podvodnika. Ale co sa stalo, je len neodbornost. Ale takto osocovat .. Preco ste si to nevyriesili medzi sebou? Mailom? A ten co sa tu ohanal a obranoval kamarata. Je zaujimave, ze to iste , resp horsie robis ty. Ako si dovolujes urazat niekoho, koho nepoznas? Nikdy si unho nebol a ani si ho nevidel?
Sa spamatajte..
Vsetci odbornici jak svina, ale nikto mi nevie povedat preco moj pavuk tancoval.. OMG


A spia pavuky, ci nespia?

Mas neaky osobny problem ? Ak ti nedokazali poradit ... napis mi ss, aky mas problem. Pokusim sa ti pomoct.


No a ... s panom Feriancom som si mailoval ... opravoval som mu chyby a daval mu zdroje informacii. Vykaslal sa na to. Ale neni to bezduche osocovanie, iba upozornujeme na chyby a preslapi , medzery a taktiez navrh ako to napravit. Toto tu nema byt hon na carodejnice ani genocida.

No a pavuky nespia. Len oddychuju a setria energiou. To tak v skratke. Ked ces vediet viac, mi napis. Ak to nebola iba provokacna otazka.
ohľadom tých chýb, ktoré si mu opravoval- mňa "znervózňoval" len názov inzerátu : predám pavúky, škorpióny a INÝ exotický hmyz :-D :arrow: to len k tomu mailovaniu a opravovaniu chýb...
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 28. Februára 2011, 22:11

pozrite,
nebaví ma furt dostávať maily tipu: Pozri čo o tebe zas napísali.
Písal som jasne už viackrát, že nikomu hlavu neodtrhnem ked my napíše priamo a povie kde má problém. Niekedy môže mať i pravdu, lebo nik nie je neomylný. Nie však v tomto prípade. Každý, kto chová skupinku vtáčkarov z 1 kokonu od malička vie, že vývoj u všetkých jedincov neprebieha rovnako a sú medzi nimi často velké rozdiely. Závisí to od množstva vecí. Neviem aké skúsenosti s chovom dotyčný má, ani ho nemienim urážať, ale rozdiel 1 zleku? Ja by som posudzoval radšej kvalitu jedinca a nie tu uvádzať odhady.

Adi - hon na čarodejnice to nie je??? Je to trochu smiešne, ked vytvoríte názov témy s menom človeka, tak očakávaš že tam bude 20 príspevkov - "výborný človek", alebo čo? Ak ti na 20 spokojných pripadne 1 nespokojný, tak čo myslíš, kto sem napíše príspevok? Skús vytvoriť príspevok so svojim menom a potom buď hrdina. Vieš dobre ako si naložil s mojim samcom cyanopubescens, a tiež som ti o tom písal kopec správ. Ty si ma vtedy neignoroval? Nemienim to tu rozmazávať, verím, že to bol len nedostatok času z tvojej strany a tvoju odbornosť nemienim znevažovať, ale ver že si ma poriadne nahneval a v ten moment by si tam mal taký príspevok....
Túto stránku som odporúčal veľa ľudom, ale asi s tým prestanem, lebo toto nie je ok.

Ešte raz zdôrazňujem, že sa snažím robiť tak, ako viem najlepšie, ale verte, že každému sa vyhovieť nedá a to hlavne vtedy ked budete vypisovať poza chrbát, miesto aby ste šli na vec priamo.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Sceptic » 28. Februára 2011, 23:43

Pointa tejto temy na zaciatku reflektovala len stav Slovenskeho chovatelstva. V zahranici sa bezne upozornuju na podobne veci. Diskusie su o dost inteligentnejsie s argumentami na oboch stranach.

Zvysok temy sa neskor stal len prostriedkom pre osobne spory a nesympatie. Osobne tiez nesuhlasim s obvinovanim typu patres585 . Keby uz nevznikla diskusia urcite by som to vymazal.

patres585
Pokial vtackar neprechadza v urcitych zvlekoch ontogenezy vyraznou premenou farby podobne tvrdenia su scestne.

Lweon
Vsetci odbornici jak svina, ale nikto mi nevie povedat preco moj pavuk tancoval.. OMG
Ked som si prvy krat precital tvoju otazku v teme viewtopic.php?f=5&t=1668 nevedel som ci ide o recesiu alebo to myslis vazne. Zial myslis to vazne. Ake odborne vysvetlenie potrebujes? Mame na konzultaciu privolat siroko-specializovany tym odbornikov? Spravil neobvykly pohyb, ktory sa ti zdal ako "tanec", je to pavuk. Ten pohyb mohol vyplyvat od okolnosti situacie. Aero a Sturm ti dali dostacujucu odpoved. Doplnujuca Z0oMb3Eho intervencia bola svetlou vsuvkou a nieco navyse, mizerie podstaty otazky. Cakal si snad, ze sa stalo nieco az tak vynimocne, ze mas problem prijat normalnu odpoved "nic sa dokopy nestalo".


lubof
Ako jeden z mala ste sa dokazal postavit vlastnemu pochybeniu. Formu ako, nekomentujem. Co sa tyka problemu L. cristata bol legitimny*. Ako vo verejnom aj v chovatelskom sektore pre mna plati "neznalost zakona neospravedlnuje". Ako clovek, ktory predavate pavuky by ste mal mat prehlad co sa deje vo svete taxonomie. Je kopec inych zahranicnych zdrojov nemusite chodit prave na lasiodora.sk ked stratila Vase sympatie. Ste na ociach chovatelov. Keby ste hned na zaciatku zbytocne nehladal klucky ako z toho von, nemusela mat tato tema par stran. Stacilo sa spytat nejakeho taxonoma co do toho vidi. Casom pride aj na inych len dospeju prve samce a samice na potrebnu deteminaciu.


* V teme viewtopic.php?f=1&t=48&hilit=Lasiodora+ ... &start=150 uz v roku 2009 bolo jasne, ze Lasiodora cristata sa v chovoch nenachadza.

Ak uz ste do uvahy nebral moj nazor hned pod nim bol uvedeny link na CZ stranku, ktora patri k tomu naj. z urcovania vtackarov.
Osobne som po konzultaciach s CZ kolegom a dodatocnych prestudovani viacerych prac presvedceny, ze v chovoch nachadza len Nhandu chromatus.

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 09:14

ano,
uznal som to a cristatu so škrtol. Tiež treba ale opraviť i vaše stránky, kde pri popise N. chromatus uvádzate, že: Tento druh mal do nedávna názov Lasiodora cristata.

Ak som túto problematiku dobre pochopil, nejde o synonymum, ale zámenu názvov. Väčšina chovatelov si to asi stále ešte neuvedomila. Oba názvy sa používali (a občas ešte i používajú v ČR) súčasne. Ide pritom o 2 druhy, ale cristata sa v chovoch nevyskytuje.

Musím skonštatovať, že táto stránka sa my páči a občas z nej čerpám i ja, ale mala by slúžiť hlavne na výmenu skúseností a nie osočovanie nepohodlných - tým stáca svoju úroveň. Založiť tému s menom človeka - to je trochu nekorektné. Tiež téma Blacklist slúži len čiastočne svojmu účelu, lebo časom by sa na ňu dostal každý - kto nerobí chyby - je boh. Vedel by som na ňu pripísať i svoje poznatky s niektorými chovateľmi, ale nemienim tu robiť zbytočné roztržky a je to pod moju úroveň.
lubof

Lweon
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 22. Februára 2011, 11:29
Bydlisko: KE
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa Lweon » 1. Marca 2011, 09:16

Podla mna je tento topic pod uroven... tot vsjo


toto je hodne tak 7 rocnika na ZS

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Marca 2011, 09:48

Lweon napísal:Podla mna je tento topic pod uroven... tot vsjo


toto je hodne tak 7 rocnika na ZS

myslím, že pre teba to akurát spĺňa parametre :D lol ...

ak raz budeš vedieť, že chovateľstvo je koníček a nie biznis pochopíš ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 1. Marca 2011, 10:46

lubof napísal:
Adi - hon na čarodejnice to nie je??? Je to trochu smiešne, ked vytvoríte názov témy s menom človeka, tak očakávaš že tam bude 20 príspevkov - "výborný človek", alebo čo? Ak ti na 20 spokojných pripadne 1 nespokojný, tak čo myslíš, kto sem napíše príspevok? Skús vytvoriť príspevok so svojim menom a potom buď hrdina. Vieš dobre ako si naložil s mojim samcom cyanopubescens, a tiež som ti o tom písal kopec správ. Ty si ma vtedy neignoroval? Nemienim to tu rozmazávať, verím, že to bol len nedostatok času z tvojej strany a tvoju odbornosť nemienim znevažovať, ale ver že si ma poriadne nahneval a v ten moment by si tam mal taký príspevok....
Túto stránku som odporúčal veľa ľudom, ale asi s tým prestanem, lebo toto nie je ok.

Ešte raz zdôrazňujem, že sa snažím robiť tak, ako viem najlepšie, ale verte, že každému sa vyhovieť nedá a to hlavne vtedy ked budete vypisovať poza chrbát, miesto aby ste šli na vec priamo.

viewtopic.php?f=13&t=1629 - tu mas topic o mne. A pokojne zaloz dalsi.
Lebo nejde o to, ze kazdy robi chyby ... ano , robi. Ide o to ako sa k tomu postavi a ako ich napravi.

A k tym maliom ... som ti vravel, som nemal internet ... alebo zeby som nebol doma :?: . Jednoducho, ja nikdy neignorujem ludi. A zbitocne to nerozmazavaj. Mam maily odlozene, ak chces mozem ich zverejnit. Nemam sa za co hanbit. :)

No a inak, ak chces samca chromatopelmy dalsieho ... napis mi mail. Poslem ti jedneho cerstveho adulta. Ak naparis. Poslem ti aj samice. Lebo viem ako to je s tymto druhom. 2 roky som makal na jeho rozmnozeni. O tom daco viem. Tak zbitocne mi budes pisat, ze za ten cas ... mohol obstastnit niekolko samic. Take som uz dlho nevidel. Ak sa podari naparit 2 samice jednym samcom, je to uspech. A naozaj dobry samec. ! Mal som takeho jedneho ... z 13tich sa nasiel 1ks ..., ale to je na samostatnu temu. Aj fintu som ti prezradil. Tak ... sa do mna nenavazaj. Dostal si odomna kopec informacii.

A ak si si nevsimol. Niesom nespravodlivy. Aj som sa ta zastal ..., a nerobil som to z neakej krivej pohnutky. Ale iba koly korektnosti.

Ak mas este neake vyhrady pokojne pis.

Temy ako je tato a Black list budem postupne premazavat. Aby tam ostali veci ktore tam patria.

Napr. s MP som sa stretol v KE na burze, rozpravali sme osobne, a veci si vysvetlili. Doteraz nezmizol topic o nom. Ale pochopil kde bol problem. Dokonca sme aj cosi pomenili. Ku spokojnosti myslim :) Hadam este ma tie geniculaty :)

Som clovek ferovy. Tak ako aj tato stranka sa snazime pozdvyhnut uroven chovatelstva. Lebo na burzach sa tu ludia bavia len o tom, kto mal aky odchov a o samich debilitach.

Tak kedy dvihneme latku ? A mali by zacat predajcovia. Lebo ... z vasej strany je to len o biznise. A slovami nepresvecis ze nie ... lebo spravanie a ciny hovoria opak. ( dristy o laske k pavukom mozu mat vahu akurat vtedy, ked o nich clovek nieco bude vediet ... )

A moju odbornost znevazovat nemusis. Nepokladam sa za odbornika. Mam len mooooozno troska viacej skusenosti oproti ostatnym. A iny pohlad na veci. To je cele.

Vela zdrau.


PS: Vykasli sa na deti kt. nevedia rozoznat pavuka o jeden zvlek ( ja pouzivam . ze pisem rozpatie medzi zvlekmi. A kazdemu hovorim, ze zvleky su nepodstatne, lebo ... su :) Ja si ich ani poriadne nezapisujem uz ... )

Venuj sa podstatnym veciam. A to ... aspon teoretickej taxonomii ... a prekrizovaniu pavukov. A t d.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 13:30

No to pekné fórum je síce o moderovaní a nie o chove a je tam 23% nespokojných :wink:, tak vieš čo som písal.
Tiež neviem prečo stále píšeš o krížení, nikdy som to nerobil a ani nebudem. Chodím na dosť vela búrz, aby som si vedel zohnať samca správneho druhu a neboj že na oklame každý kto si dá inzerát, svoje som si už tiež odpáril. Kríženci sú navyše väčšinou neplodný, tak sa o to postará i príroda.
Latku vyššie? Súhlas, ale každý sa učí časom, tak nepodrážajme nohy niekomu v blbom blackliste, neverím, že ho to bude pozitívne motivovať. Viac by asi pomohla odborná rada a myslím, že v tom si dobrý.
Čo sa týka taxonómie... hm, mňa moc počítanie vaginálnych chĺpkov brachypelmám nebaví, a tiež my to pripadá skôr ako sezónne trendy, ked sa to mení každú chvílu. Tieto debaty radšej prenechám vedátorom. Ale ak mám chybu v označení druhov, kľudne daj vedieť, budem riešiť.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 1. Marca 2011, 13:58

lubof napísal:No to pekné fórum je síce o moderovaní a nie o chove a je tam 23% nespokojných :wink:, tak vieš čo som písal.
Tiež neviem prečo stále píšeš o krížení, nikdy som to nerobil a ani nebudem. Chodím na dosť vela búrz, aby som si vedel zohnať samca správneho druhu a neboj že na oklame každý kto si dá inzerát, svoje som si už tiež odpáril. Kríženci sú navyše väčšinou neplodný, tak sa o to postará i príroda.
Latku vyššie? Súhlas, ale každý sa učí časom, tak nepodrážajme nohy niekomu v blbom blackliste, neverím, že ho to bude pozitívne motivovať. Viac by asi pomohla odborná rada a myslím, že v tom si dobrý.
Čo sa týka taxonómie... hm, mňa moc počítanie vaginálnych chĺpkov brachypelmám nebaví, a tiež my to pripadá skôr ako sezónne trendy, ked sa to mení každú chvílu. Tieto debaty radšej prenechám vedátorom. Ale ak mám chybu v označení druhov, kľudne daj vedieť, budem riešiť.

De ja tocim o krizeni ? ---- ale neries. V zivote som nepovedal, ze krizis.

Iba, ze sa nerozumies, nevies co ma ako vyzerat a potom nakupis krizence ... a myslis si, ze to je real. O tom to je ... nie o tom, ze by si mal krizit ty.

Tu sa bezne riesia veci ako Poecilotheria spp. ( mas tam smitky - preco su lacnejsie ako cyanognathusi ? - neviem skade su .. ale nekupil by som si ich. )
Pterinochilus spp. - najbeznejsie sa krizia murinusi TCF a RCF -. preto su dnesne TCFka neake ... zlteee - mame tu o tom topic.
Brachypelma spp. - ani sa nevyjadrujem
Tapinauchenius - pokukaj co je dostupne a co jak vypatra .... mozno ta nieco napadne.
A skus si urobit Psalmopoeus spp. ( irminocambridgei) - mame doma krizence, parik zhodou okolnosti .., vyzera to zaujimavo, tesim sa na ich potomkov.

A ... mala drobnost.
Kríženci sú navyše väčšinou neplodný, tak sa o to postará i príroda.
- BLBOST - u pavukov to neplati. - inak by nebol albovagans ( ex. vagans dark ) .... atd.

Ale to ti uz musi vysvetlit Sceptic, pripadne skus pohladat na fore, uz sa to tu niekde riesilo :)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 14:12

Môžeš byť kľudný, už dávnejšie si dávam pozor, čo od koho kupujem.
P. smithi sú od lojika z ČR a tomu zatial verím, ešte my nedal blbosť, inak by som 1. zvl nekupoval.
Cena - vec dohody - lacno kúpim, lacnejšie môžem predať. Prečo by mali byť drahšie? Ak mám svoj odchov, viem spraviť dobrú cenu, ak kúpim, alebo mením 2 kusy isto budú drahšie.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 1. Marca 2011, 14:47

lubof napísal:Môžeš byť kľudný, už dávnejšie si dávam pozor, čo od koho kupujem.
P. smithi sú od lojika z ČR a tomu zatial verím, ešte my nedal blbosť, inak by som 1. zvl nekupoval.
Cena - vec dohody - lacno kúpim, lacnejšie môžem predať. Prečo by mali byť drahšie? Ak mám svoj odchov, viem spraviť dobrú cenu, ak kúpim, alebo mením 2 kusy isto budú drahšie.
Jirka ...

To mas pravdu. Ale ... v tomto verim malo komu. smiti boli dovezene neakym sposobom. A neakym clovekom. Ale ako sa dalej mnozili ..., No , to je na inu dlhsi debatku a nie osobne.

Pokukaj si kluc na urcovanie poecilotherii :) A pozri sa napr. na svoje regalisi a striaty a tak :) Uvidime ci najdes odlisnosti :) Aby si ma pochopil ....

No ... vyjadril si sa k poeckam, ale ku krizeniu ani ne ...

Tak hadam uz budes vediet, ze u pavukov ... to neni tak ako si si myslel. Krizi sa a kriznce maju dalej potomkov.
Tak ... pozor.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 15:13

Kríženie...
No myslím že ano, možno máš pravdu, ale ak zoženiem pavúky od teba - si si 100 % istý, že nie sú "šmrncnuté"? Neverím, že celý chov máš priamo z prírody. Tiež si to len od niekoho zohnal. Istota nebude nikdy pokial si to nebudeš voziť sám. Môžeš to mať od hocikoho.
Taktiež - bežne ako každý - meníš pavúky s ostatnými. Myslím, že máš doma zhruba to čo i my i ked si dávaš väčší pozor.
Skúsenosti v tejto oblasti treba len získať. Ale hoci sa i budeš vyhýbať luďom, ktorým neveríš, ich pavúčky sa k tebe možno dostanú cez niekoho iného.
Pozri ja zásadne neberiem kúsky, čo vyzerajú podozrivo a už vôbec nie od hocikoho. Ak sa my i v chove objaví niečo zvláštne, neponúkam to a dám to bokom na pozorovanie, čo z toho bude až to podrastie. Niektoré kúsky nepredávam vôbec.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa adi » 1. Marca 2011, 15:48

v tomto mam pravdu ...., krizence sa daju mnozit dalej ...


a ... taky alibizmus si nechaj :) Vsetci vieme, ze brachypelmy napr. vagansky su urcite prekrizene.

Napr. co mam usambaru ... tak to je ciste cistucke :) Tak oranzove pavuky je dnes vidiet uz pomenej. Moja samica je starsia jak pavuky chovam ...,

Ale dost o tomto.

Uvediem priklad.

Hys. laticeps.
Samicku mam odchyt / stary stary) samec bol F1 a islo to vonku ako cf. - po konzultacii. Zvlecka samice putovala na determinaciu, tak ako dalsie zvlecky a samce co sa mi dostali do ruk. Napr. take Davus / Cyclosternum ..., tam sa nevysomari asi nik. Kukni arachnoboards ...,

Netvrdim, ze mam ciste veci ....

Tu ide o tvoju lahostajnost. Ludia sa tu snazia s tym daco aspon robit. Nazbierat vedomosti a postupne sa zdokonalovat a ziskat isty druh zodpovednosti. Ale tebe bolo dllllho jedno, ze si mal cristatu drahsiu ako chromatusa ... a dusoval si sa jak ti kazdy ublizuje. Troska pokory .... lebo ( aspon ja ) sa drzim hesla, ze mnozstvo pavukov este nerobi chovatela. :wink:

Si predajca ... mas ponuku vacsiu. Ja som si nikdy nemohol dovolit nakupit pavuky za vela penazi a kde to este poskupovat dospele samice ...., ( Toho sanderiho ti neodpustim ... som chcel ja :) :P ) To na teba vrha svetlo ... tak preto tu bude tema s tvojim menom. A priniesla ovocie. Troska mozno ...

PS: Ak by si sa rozumel ... tak by si napr. kupil toho Ornitoctonus sp. xxxxx od kamosa :) Predaval ho za vynikajucu cenu ... ked jeho cena je ... v podstate ... nevycislitelna :) - to len na margo toho, ze nemas tak celkom prehlad. Nic v zlom, len mala ukazka :) A pre biznismena ako ty by to bolo lukrativne .... isty ludia by polozili aj 80e za samca :) A ... nehovorim, ze to je asi samicka :) A co stoji odchov ... sa ani nepytaj. Ale Haplopelma sp. BachMa ... je lacnejsia :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 17:27

Tvoje škatulkovanie - predajca - chovateľ je smiešne. Na predaji vtáčkarov sa zbohatnúť nedá a vie to každý, čo sa v tom hýbe. Ak som do toho vrazil éčka, tak nie čisto za účelom zisku. Nerobím si evidenciu, ale myslím, že som hlboko v červenom -. Sám dobre vieš, že zázemie nie je velké a v podstate kupujú stále tý istý ľudia.
Áno, mám hotovosť a nie som odkázaný na "zisk" z predaja. Ked niečo kúpim, tak je to pre zoznámenie sa s novým druhom. Možno ho potom posuniem ďalej, ok nezaujal ma - napr. toho sanderiho ti kludne dám za cenu ako som kúpil. Nie som špecialista a je my úplne jedno, že ich je v chovoch len pár kusov, pre mňa to nie je dôležité. Omnoho viac ma zaujal obyčajný darlingi. Nie som zberateľ rarít, ani sa okolo toho netočí celý moj život. Je to pre mňa koníček a tým že predávam my cez ruky prejde veľa druhov, ku ktorým by som sa asi normálne nedostal.
Ornito... tam som sa ešte nedostal, času je dosť.

Inak neviem, či takáto diskusia musí prebiehať verejne. A či táto téma priniesla ovocie? Robím všetko tak ako pred tým, akurát som vyškrtol cristatu. :!:
lubof

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa paint » 1. Marca 2011, 17:54

ok Lubo, napr. ja som ťa neosočoval - len som konštatoval, že keď si mi predával A.geniculatu tvrdil si mi v tel. rozhovore,že je adult a napárená (čomu som neveril- určite by si predával napárenú samicu :) ) ale keď som prišiel do Blavy na burzu a zbadal tam tu subadult 6,5cm samicu tak som chytil nervy( 100km cesta autom ),ale kedže moja 9cm adult samica mi predtým skapala a mal som voľné tera tak som ju za tých 50 eur kúpil .Odvtedy sa 2*zvliekla (za 1,5 roka) a má 8cm v tele a už je naozaj aj napárená.Takže asi toľko, keby si ma nezavádzal do telefónu. :twisted:Nemám tvoj email, ale toto ti kľudne poviem aj do očí, ešte som sa tam s tebou bavil či si to myslel vážne s tým, že to mala byť dospelá samica a nechcel si spustiť z ceny.

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 18:12

Neviem presne o aký prípad sa jedná, bolo to už asi dávnejšie kedže na burze v Blave som už dlho nebol. Ale jedno viem isto - napárenú samicu by som nepredával. Mohol som povedať, že som k nej skúšal dať samca a za výsledok neručím, alebo ju páril niekto iný od koho som ju mal...neviem. Ak by sa my ju podarilo napáriť, tak by som si to vážil, lebo geniculata nie je na párenie jednoduchá. Ale takú vec, že predávam zaručene napárenú samicu som 100% nepovedal a tiež cena by bola rozhodne väčšia. Neprešlo my ich cez ruku veľa a isto si na to spomeniem.
Ale ak ste so samicou neboli spokojný, nemuseli ste ju predsa brať. Ak ste ju mali pred sebou, videli ste, čo kupujete.
Čo sa týka adultnosti pozrite si prosím popis druhov tu na stránke. Uvádza sa tu velkosť 7-10 cm. Dĺžka života 15 rokov. Isto vaša pôvodná samica bola už staršia, tak tu velkostný rozdiel bol. Ja ponúkam na predaj väčšinou mladé jedince. Podla intervalu zvlekov čo uvádzate asi adult nebola, ale videli ste ju predsa pred kúpou a ak vám nevyhovovala, nemuseli ste ju kúpiť. Určenie adultnosti samíc nie je jednoduché. Veľkostne už bola ok.
lubof

lubof
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 15. Októbra 2010, 11:57
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa lubof » 1. Marca 2011, 18:59

Myslím, že som si na ten prípad spomenul. Vy ste vtedy i dosť váhali, či ju zoberiete a ste sa niekolkokrát i vrátil. Asi viem. Ak si pamätáte - pri vedľajšom stole bol so mnou jeden český kolega a som sa s ním pred vami i radil - tá samica bola jeho, rušil vtedy chov a ja som mu pomohol niečo popredať na SK. Nechcem sa však vyhovárať, je to vlastne môj obchod i ked som samicu videl asi 1x na tej burze. Info som mal od neho, to napárenie si už presne nespomeniem. Ale ak si ju dobre pamätám nebolo to žiadne úbožiatko, inak by som si za cenou nestál. Ešte raz hovorím, nemuseli ste ju zobrať.
Ale som rád, že sa jej darí. A prajem pekný kokon, mne sa to podarilo len 1x a to mám 3 samice.
lubof

Užívateľov profilový obrázok
paint
Príspevky: 233
Dátum registrácie: 25. Marca 2008, 11:44
Bydlisko: Senica
Re: lubo ferianc

Príspevok od užívateľa paint » 1. Marca 2011, 20:12

O.K., preto ten chlapík pri vedľajšom stole tvrdil, že je 100% adult, pretože ju predával v podstate on, tým sa to vysvetľuje.Kúpil som ju len preto, že som mal voľné výstavné tera po skapatej geniculate a išiel som na buzu 100km tam a 100 naspäť. Tak takýto konštruktívny dialóg sa mi páči, díky za odpoveď. Bolo by dobré kedy ste spolupracovali s užívateľmi tohto fóra, prijali od nich relevantné rady, prinieslo by Vám to asi aj zlepšenie "obchodného mena", zvýšenie predaja, resp. napr. možnú výmenu pavúkov, al. samcov... :) .( p.s.: to, že ste predali niekomu pavúka v 4zvl. a on si myslí že je v 3ťom - je ozaj imbecilita zo strany kupujúceho, nikdy nepochopím načo je niekomu to, v ktorom zvleku je pavúk).Inak dobrá pamäť :shock: A ešte jedna vec- párenie geniculaty bolo asi najjednoduchsie aké som kedy videl.


Napísať odpoveď