Zahranicne teraristicke burzy a akcie

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Zahranicne teraristicke burzy a akcie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Júna 2015, 21:51

miesto konania: Euretco Expo Center, Houten, Holansko
dostupnost: autom vyborna, pre nemotorovizovanych je to kus od ruky
cas konania: 7.6.2015
vstupne:10€
cca 200 stolov/predajcov (nechcelo sa mi to pocitat)
Obrázok

zaujimave je to ze teraristicka burza je spojena s vystavou maciek, fretiek, kralikov skreckov a podobnych chlpacov... co je v jednej hale prezentovane ako domaci maznacik je vo vedlajsej predavane na tony ako krmivo
ObrázokObrázokObrázok

v samotnej teraristickej casti sa najde vsetko mozne... hady, varany, chameleony, krokodily agamy a kadejake jastericky...

ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

no ja som siel v prvom rade po nasich 8-nochych krasavcoch. vtackarov malo v ponuke asi 10 predajcov no drobce (do cca 5zv.) bolo problem zohnat. vacsinou sa predavali importy alebo odrastenejsie kusky (vraj po drobcoch na burzach nieje extra dopyt) co ma dost zarmutilo kedze si z burz vzdy rad nejaku tu pamatnu filmovku odnesiem.

ObrázokObrázokObrázokObrázok

oko mi vsak velmi casto padlo i na raritky so zistenim ze nevedomost pouzivania "sp." a "spp." nieje domena len slovenskych chovatelov :)
ObrázokObrázokObrázokObrázokObrázok

...a nielen od pavukov :wink:

ObrázokObrázokObrázok

a na zaver mala ukazka (ne)vkusu :lol:
Obrázok

nakolko v krajine tulipanov planujem zakorenit stava sa tato najvacsia tunajsia burza mojou "domovskou" (cca 2hod. cestovania) :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Burza Houten (NL)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Septembra 2015, 21:03

miesto konania: h2o recreatiecentrum, harmelen, holandsko
cas konania: 6.9.2015
vstupne: 0€
dostupnost: vlak-vlak-bus-cca 1km peso (ale nic hrozne)

Obrázok

v nedelu sa v dalekom (z pohladu slovenska) holandskom harmelene konala cisto pavuckarska burza.
cca 15 predavajucich
Obrázok

napriek tomu ze vstupne nebolo mnoztvo navstevnikov sa medzi stolmi nepohybovalo. zapradene salatovky ci filmovky asi niesu nejake extra lakadla pre nezainteresovanu verejnost.
Obrázok

vznikol tak zaujimavy burzovy ukaz kedy kazdy navstevnik bol od fachu a teda potencialny zakazik ... "nakukavaci" sa medzi nami takmer nevyskytovali. a presne tak to i vyzeralo. chovatelia si odnasali filmovky, menili a debatovali o chove.
Obrázok

v ponuke holandskych nemeckych a belgickych chovatelov toho bolo hodne. od zakladnych theraphosiade druhov cez raritky techniku krmivo az po specialitky :)
Obrázok

no nasli sa i cierne chovatelsko-taxonomicke flaky ktore ma posadili na zadok :( ... volny preklad: Obrí vtáčkar Theraphosa blondi, Brazília, (nové označenie "stirmi") Brazília ...
Obrázok

ako z kazdej akcie som si i z tejto odniesol malu spomienku v podobe dalsieho chovanca pre tento krat to bol drobec lapropelma violaceopes. velmi prijemne stravenie nedelneho casu ktore si urcite opat velmi rad zopakujem :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Burza Houten (NL)

Príspevok od užívateľa Sceptic » 9. Septembra 2015, 20:07

Vyber bol "klasika" alebo aj nieco menej bezne v chovoch?

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Burza Houten (NL)

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Septembra 2015, 13:20

tak gro samozrejme tvorili klasiky (theraphosidae) ale nasli sa i "vychytavky"... snovacky ci ine true spiders z juznej afriky, povodne som mal v plane splasit nieco trapdooroviteho charakteru ale to som v ponuke ziadneho predavajuceho nenasiel ... asi si budem musiet pockat na dalsi houten :)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zahranicne teraristicke burzy a akcie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Júna 2016, 22:42

miesto konania: sportova hala REEWEGHAL, dordrecht, holandsko
dostupnost: vyborna. dordrecht 15min. vlakom z rotterdamu, burza cca 15min chodze zo stanice
cas konania: 26.6.2016
vstupne: 5€
pocet predajcov: cca 30

Obrázok Obrázok Obrázok

opat (zrejme z financnych dovodov) bola teraristicka burza spojena s niecim inym. tento krat sa burza simultanne konala s akciou/workshopmi prezentujuce mysticko-spiritualne [cenzura]. nakolko ma mocna sila vesmiru, tarot, liecive kamene ani staroindicke techniky upokojovania mysle nezaujimaju nestali mi ani za jedinu fotku...http://www.paraview.nl/beursagenda.php?id=247

Obrázok Obrázok Obrázok

co sa tika nonarachno stolov tak bolo vidiet vsetko co na kazdej spravnej burze je k dostatiu. hady, jastericky, gekony gekonciky, varany, korytnacky... ci sa na burze nachadzali nejake specialitky i z tejto oblasti neviem... no z niektorych cenoviek ktore pytali za jastericku cez 500€ som usudil ze nejaka raritka v ponuke bola

Obrázok Obrázok Obrázok

nejednemu pavuckarovi vsak zasvietili oci pri ponuke asi 6 predajcov co ponukali nase milaciky. vtackare, phoneutrie, heteropody, skakavky, kriziaky, nephily ci trapdoory. a to nehovorim o scolopendrach, skorpionoch, mnohonozkach ci zakerniciach. no skratka maly chlapec pred vykladom cukrarne.

Obrázok Obrázok Obrázok

celkovo povazujem burzu za velmi uspokojivu. a nebyt mojho silneho vnutorneho hlasu tak pri fakte, ze pri mnohych predajcoch sa dalo platit i kartou odchadzal by som z burzy s "prezratym" najomnym a hodne nahlodanym vztahom :D. z burzy som si samozrejme doniesol spomienkovu filmovku a taky ten blby poburzovy "sakra mohol som zobrat aj hen to" pocit. :)
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zahranicne teraristicke burzy a akcie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Júna 2017, 17:33

dlhsie som rozmyslal ci sem nahodim dalsie akcie ktorych som sa zucasnil nakolko som pred casom zrusil svoj celkom obstojny telefon a teraz pouzivam (aj na fotenie) nieco kus starsie co robi aj menej kvalitne fotky ... ale vlastne aj z "vojnovych" zaberov sa da co to vycitat :D

miesto konania: priestory hotelu holiday inn, leiden
dostupnost: vyborna. leiden cca 25min. metrom z rotterdamu, burza cca 20min chodze zo stanice
cas konania: 21.5.2017
vstupne: 5€
pocet predajcov: 15

Obrázok Obrázok

burza pod znackou reptilica na ktoru som sa celkom tesil skonicka pre mna velkym sklamanim...

Obrázok Obrázok Obrázok Obrázok
Obrázok Obrázok

... hady, jastericky, chameleony, krmivo, technika, teraria ci literatura. vsetko toto malo na burze klasicke zastupenie a zaciatocnik by si urcite vybral, kupil a odniesol komplet s cim by chcel zacat.

Obrázok Obrázok

... bohuzial, ak by chcel zacat s chovom pavukov naskytne sa mu zalostna ponuka. ano fotka zachycuje kompletnu ponuku pavukov, ktora na tejto burze bola. par kusov odrastenejsich brachypeliem albopilosum. sice urcenych samiciek ale predsa :? ... kedze niesom velky fanusik tohto konkretneho druhu odisiel som z burzy prvy krat po dllllllllllhej dobe bez prirastku do mojej zbierky (krabicku s cvrckami nepocitam :D ).

na burze sa stavim i nabuduce avsak bez ambicii ci ocakavani :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zahranicne teraristicke burzy a akcie

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 1. Júna 2017, 18:59

uz dlhsie som bol v kontakte s jednou svajciarskou chovatelkou svabov. davnejsie som jej nieco predal a potom som jej radil s chovom, vybermi dalsich druhov, tipmi trikmi atd. toto viac menej profi poradenstvo postupom casu prerastlo do penfriendshipu a nakoniec sme sa rozhodli posunut o stupienok dalej a stretnut sa osobne. vylet do svajciarska som ako inak naplanoval na cas konania nejakej svajciarskej burzy aby z vyletu bol i nejaky chovatelsky suvenir :D . plus ak by vyslo pocasie a i chovatelka ludsky fajn vylet by dostal prijemne bonusy. ... a ano pocasie nam vyslo

miesto konania: sportove centrum Salle Polyvalente, Etoy (citaj Etoá), svajciarsko
dostupnost: OMG! netusil som ze sa da zorganizovat burza v tak zastrcenej dedinke (chvilami som neveril GPS ci nas vedie spravne)
cas konania: 28.5.2017
vstupne: 5CHF
pocet predajcov: 25

Obrázok Obrázok

ako som uz spomenul burza bola fakt od ruky. odbocit z dialnice na krizovatke a4 s napisom "burza" klukata uzka cesta medzi poliami a zrazu dedinka s polyfunkcnym sportovym centrom a fantastickymi priestormi na burzu. ako som sa dozvedel tato burza sa konala len druhy krat, takze dlhu tradiciu nemala.

Obrázok Obrázok Obrázok

akcia bola sice mensia ale vyber chovancov s menej nez 8 nohami bol celkom slusny. niektore druhy som na inych burzach dokonca este ani nevidel. zdalo sa mi vsak ze vsetko malo svajciarsku cenovu prirazku ktora mohla byt ale sposobena prepocitavanim kurzu z hlavy :wink:

Obrázok Obrázok Obrázok

predrazene sa mi vsak zdali byt aj pavuky, ktorych ceny si ako tak v hlave na porovnanie drzim. dobre je aspon to, ze ich bola slusna ponuka. na prcka pamphobeteus sp. solaris, ktory svojho casu strielal weber som nemal, tak som sa uskromnil s lacnejsim suvenirom.

vysledok burzy je vsak pre mna uplne uzasny, nakolko som spoznal a sadol si s fantastickym clovekom a zanietenou chovatelkou.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď