CITES a kontrola

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Je to pravda ?

ano
6
43%
nie
8
57%
 
Celkom hlasov: 14

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
CITES a kontrola

Príspevok od užívateľa adi » 29. Mája 2007, 09:48

*** Brachypelma & CITES ***





Vyzyvam na opatrnost pri chove tohto rodu. Isty "odbornik" chodi na kontroly a rad si na nich "posmakne".
Pavuky urcuje na zaklade foto. Takze by som bol opatrny aj pri ostatnych napr. A. bicoloratum. Moze sa stat, ze ju urci ako B.boehmei :-).
Z toho dovodu koncim s chovom. Zoznam mailom cca 25 druhov. + Pholcus opilionoides za skrinou (ten zostava, aby bolo pri kontrole co ukazat :-) )




na ifaune bol tento inzerat ... urcite ste ho zaregistrovali ....., a pisal som tomu cloveku o nejake podrobnosti , lebo ma to zaujalo ..., ale neodpisal mi ....,
rad by som pocul vas nazor na to , ze ako to vidite vy a ci mate nejake inf. o tom ....,
lebo mi pripadne dost blbe ak "odbornik " kontroluje podla fotky .......,,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Mája 2007, 16:51

bez sudneho prikazu ti nemozu nic ... to je moj nazor ... v dnesnej dobe sa ale najdu velmi nezistny ludia co vas radi "citesakom" odporucia...

isty odbornik chodi na kontroly
do bytu alebo do chovni sa dostane na zaklade coho .. by ma zaujimalo.
na burzach je bezne, ze vam pavuky mozu pozriet, odfotografovat.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 31. Mája 2007, 09:18

no jasne ze si nepustim do bytu alebo k hou loveka , ktory nema povolenie alebo nejaky preukaz ......., a "odbornik" ktory si to chce pofotit narazil by na silny odpor ......,

nemam rad takychto ludi typu grenpeace a podobne ochranarske organizacie (ludi) co do toho nevidia a idu silou mocou ochranovat a branit ......., vsetko je to iba komercia podla mna ......,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asa_thor » 31. Mája 2007, 10:29

v tomto mozem s tebou len suhlasit, poviem priklad zo slovenska...."lesoochranarska" organizacia VLK, absolutne vymleti ludia, vacsina tycho ochranarov ani nevie o com hovori

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Júna 2007, 11:03

jj, VLK ,.,,,,,, a podobne amaterske debility robia len ludom zaludocne krce a nic viac .... ziadny osoch z toho nie je .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 2. Júna 2007, 01:37

adi napísal:jj, VLK ,.,,,,,, a podobne amaterske debility robia len ludom zaludocne krce a nic viac .... ziadny osoch z toho nie je .....
:) naposledy som o nich pocul teraz nedavno, ked ku hotelom v Tatrach chodil medved a nemohli ho odchytit, lebo VLK nesuhlasil....alebo sa len nestihol vyjadrit? ja uz neviem, ale chodil tam asi 2-3 tyzdne, ale bavil som sa no :lol: ale ak by som byval v tom hotely, smiesne by mi asi nebolo... o posramanej psychike medveda nehovoriac ..... ale to som troska uhol z temy ;)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Júna 2007, 11:40

no jo ..... mna hlavne zaujima to ci uz u niekoho bola ta "kontrola" .... a ako dopadol ......., lebo sa mi to zda byt dost pofiderne ......
najradsej by som takym ludom nakopal ......., utlacaju osvetu, chov.-... a veci s tym spojene ..... a potom necudo, ze kazda holka sa ide zblaznit ked vidi pavuka .... lebo sa nema moznost stretnut s nejakym v kamosovom chove alebo na vystave ,.,.,,,, a oboznamit a porozumiet tomu ....
lebo strach je nevedomost ......
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 29. Júla 2007, 10:29

ja som pocul a aj videl v telke ako pred par rokmi nabehli kuklaci k jednemu chovatelovi papagajov.ftedy ked este ten cites zacinal.ti kuklaci mu zobrali vsetky vtaky za niekolko 100 tisic a vyse polovicu pri chytani vo volierach usmrtili.a typek si mohol uz len piskat.....o com to je ked pridu kuklaci po chov vzacnych exotov a polovicu neodbornym manipulovanim zabiju????????????????????? to je chore!!!!!!!!!!!!!!!!!!!to je ten system.radsej ftaky zabit ako ich nechat ich chovatelovi kde sa uz nemozu mat lepsie???toto ma dost pohorsilo!!!!!!!!!!

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 29. Júla 2007, 11:13

Jasne ze ked chovate(a obchodujete) s nespocetnym mnozstvom chranenych druhou tak vas pridu pozriet, ale ked mate doma 1-2 ks pochybujem ze sa budu namahat.

Zbavovat sa teraz svojho pavuka urcite nebudem.

Sam urcite ten kontrolor chodit nemoze, jedine asi ten sudny prikaz + doprovod policajti


Ma to dakto prestudovane, co zrobia ked u vas najdu chranenych jedincov ?

tolko moj nazor :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 29. Júla 2007, 11:24

no v provom rade chodi ich viac a nechodia namatkovo ... takze vas niekto musi udat ... nic v zlom ale su to nevzdelani ludia co sa tyka chovatelstva a tak vam bez problemov zoberu vsetko lebo v ich katalogu to je takej farby .... ale nemusite sa bat o malych chovatelov zaujem nemaju ....

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Júla 2007, 15:10

Sceptic napísal:bez sudneho prikazu ti nemozu nic ... to je moj nazor ... v dnesnej dobe sa ale najdu velmi nezistny ludia co vas radi "citesakom" odporucia...
Uz sa to stalo, viem o konkretnych pripadoch. A viem aj o niektorych 'odbornikoch', ktori chodia bonzovat z radov chovatelov.
A mylis sa, po zmene zakona uz nepotrebuju sudny prikaz a v mene kontroly inspekcie ziv. prostredia mozu vojst aj do Tvojho sukromneho bytu.
Slovenska realita v praxi. Je to jediny pripad v nasom (a nielen v nasom) zakonodarstve, kedy plati prezumpcia viny a chovatel musi dokazovat, ze nie je zlocinec a nie naopak, ze by organy museli dokazovat, ze si zlocinec...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 30. Júla 2007, 16:52

kde presne najdem co vsetko patri do CITES , teda len co sa tyka pavukov ... dik

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Júla 2007, 17:17

tak to je vrchol. Najzaujimavejsie na tom celom je, ze tyto kontrolori kontroluju casto male rybky, 13 rocne decka co maju doma tri styri pavuciky z toho jednu albopilosku a uz je zle a realny priekupnici co vlacia cez hranice "v slipoch" nove sp.čka odidu ako vitazi :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Júla 2007, 17:42

bebekexxx napísal:tak to je vrchol. Najzaujimavejsie na tom celom je, ze tyto kontrolori kontroluju casto male rybky, 13 rocne decka co maju doma tri styri pavuciky z toho jednu albopilosku a uz je zle a realny priekupnici co vlacia cez hranice "v slipoch" nove sp.čka odidu ako vitazi :evil:
Tak to už poväčšine býva a je to tak skoro zo všetkým :!:

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 30. Júla 2007, 18:23

PiXeL napísal:kde presne najdem co vsetko patri do CITES , teda len co sa tyka pavukov ... dik
zoznam zvierat chranenych CITES si mozes stiahnut tu

su tam vsetky zvierata a je to usporiadane podla abecedy...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júla 2007, 19:46

Bohu zial ! je to uz raz tak ......., tieto ochranarske zdruzenia sa casto spravaju ako extremisticke organizacie .....,

Nic proti samotnemu chraneniu ... ved keby ho nebolo kopec druhov dnes uz nezije ....., ale zial pre nas "mensich" chovatelov system nie je dokonaly a napr. CITES nema dosah a ani prostriedky a kompetencie na to aby stopli ludi kt. si to naozaj zasluzia ....., takze aby neostali v necinnosti vyvrsuju sa na ludoch kt. nevedia ako sa branit a vo vecsine ani nemaju sancu .....,
a dal by som krk na to ze velkopriekupnici s CITES "spolupracuju" - takze sa mozeme ist stazovat na lamparen.....

este by tu bola moznost aby oslovila vlada SR aby udelila vynimku ako je to napr. v cesku ...., ale to by sa do toho odhodlane muselo pustit par ludi ..... ale je to vela nervou a problemov takze pochybujem ze sa niekto odhodla ....., ale ak by sa aj niekto taky nasiel ... so mnou mozete ratat na 101% - lebo rad bojujem proti systemu .....,

prajem vela zdaru v chove .... (aj brachypeliem) :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 30. Júla 2007, 20:07

Raqua napísal: Uz sa to stalo, viem o konkretnych pripadoch. A viem aj o niektorych 'odbornikoch', ktori chodia bonzovat z radov chovatelov.
A mylis sa, po zmene zakona uz nepotrebuju sudny prikaz a v mene kontroly inspekcie ziv. prostredia mozu vojst aj do Tvojho sukromneho bytu.
Slovenska realita v praxi. Je to jediny pripad v nasom (a nielen v nasom) zakonodarstve, kedy plati prezumpcia viny a chovatel musi dokazovat, ze nie je zlocinec a nie naopak, ze by organy museli dokazovat, ze si zlocinec...
tomu neverim ze mozu hocikde vojst ako sa im zachce, to by sa potom hocikto hocikde mohol dostat s tym ze je kontrolor, tym padom by tyto ludia maly pristup do kazdeho bytu hocikedy hocikde ? dajak tomu neverim

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 22:26

diss necuduj sa je to tak ... maju na to pravomoc ....

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júla 2007, 22:41

tak to by som chcel vidiet ......., nie je to kontrolny organ ako policia .... ale aj ta potrebuje povolenie ... ked chce vstupit do tvojho bytu bez tvojho zvolenia ....., co ja viem tak davaju podpisovat papier v kt. je uvedene ze si im dovolil vstupit a volne sa pohybovat na tvojom majetku alebo pozemku ....., pokial to nepodpises ... ti mozu tak akurat *.......* , to ja napr. ako s revyzorom v autobuse ---, ten ked ta chce legitimovat tak musi volat policiu ...., on sam nie je kontrolny organ s takouto pravomocou ......,


bohuzial .....,
Kto vlastní, má v držbe, spracováva, predáva, vyváža, dováža alebo inak nakladá s jedincom chráneného druhu mimo prirodzeného výskytu v biotopoch, je povinný na výzvu orgánu ochrany prírody alebo stráže prírody preukázať svoju totožnosť a spôsob nadobudnutia jedinca chráneného druhu (najmä povolenie na dovoz, povolenie na zber alebo povolenie na chov živočíchov) a umožniť orgánu ochrany prírody vykonať identifikáciu a označenie jedinca chráneného druhu.
http://www.parrotclub.sk/cites.php?showsubmenu=cites


ale aj tak sa mi to nezda .....
Naposledy upravil/-a adi v 30. Júla 2007, 22:54, upravené celkom 1 krát.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 22:51

na kontroly do obchodou idu len oni ale do domov a bytov s policajtom ....

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 30. Júla 2007, 22:53

adi napísal:tak to by som chcel vidiet ......., nie je to kontrolny organ ako policia .... ale aj ta potrebuje povolenie ... ked chce vstupit do tvojho bytu bez tvojho zvolenia ....., co ja viem tak davaju podpisovat papier v kt. je uvedene ze si im dovolil vstupit a volne sa pohybovat na tvojom majetku alebo pozemku ....., pokial to nepodpises ... ti mozu tak akurat *.......* , to ja napr. ako s revyzorom v autobuse ---, ten ked ta chce legitimovat tak musi volat policiu ...., on sam nie je kontrolny organ s takouto pravomocou ......,
aj ja si myslim, keby to bolo tak ze mozu prist kde chcu kedy chcu, tak by to bolo vo velkom zneuzivane inymi osobami,

len tak zo srandy so sa pytal znamych ci vobec vedia co je to cites :) nikto absolutne nic o tom nepocul, :D
Kto vlastní, má v držbe, spracováva, predáva, vyváža, dováža alebo inak nakladá s jedincom chráneného druhu mimo prirodzeného výskytu v biotopoch, je povinný na výzvu orgánu ochrany prírody alebo stráže prírody preukázať svoju totožnosť a spôsob nadobudnutia jedinca chráneného druhu (najmä povolenie na dovoz, povolenie na zber alebo povolenie na chov živočíchov) a umožniť orgánu ochrany prírody vykonať identifikáciu a označenie jedinca chráneného druhu.
len najprv ti musia dokazat ze chovas jedinca chraneneho druhu, a to ti jak dokaze ked ty ho dnu nepustis ? jednine potom policajt + sudny prikaz, ale expert nie som nevyznam sa v tych zakonoch ,
pytal som sa aj znameho policajta hovoril tiez ze o nicom takom v kosiciach nepocul zeby kontrolovali resp. nerobili doprovod ziadnemu cites revizorovy :D

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júla 2007, 23:10

prave som napisal mail na obidva ministerstva a potom inspektoratu a jednotlivym inspektorom v krajoch ....., pytal som sa na pravomoci kontrolora .... pri vykonavani kontroly ......, dufam ze mi aspon jeden clovek posle odpoved ......
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 31. Júla 2007, 08:33

ludia oni nechodia namatkovo , to vas musi niekto udat a jasne ze si pojdu pre povolenie ... inak v KE je to caste ... taky jeden nemenovany idiot rad udava na forum meno nenapisem ale ked chcete vediet poslite SS ... ale je to fakt debil priekupnik .... kosicania asi vedia o koho ide ...

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 31. Júla 2007, 13:30

bebekexxx napísal:tak to je vrchol. Najzaujimavejsie na tom celom je, ze tyto kontrolori kontroluju casto male rybky, 13 rocne decka co maju doma tri styri pavuciky z toho jednu albopilosku a uz je zle a realny priekupnici co vlacia cez hranice "v slipoch" nove sp.čka odidu ako vitazi :evil:
Bohuzial Carapaxx, najzaujimavejsie na tom celom je, ze uz aj Teba presvedcili o tom, ake je to hrozne s priekupnikmi, ktori len likviduju faunu a ublizuju zvieratam. V skutocnosti sa u nas vlastne nic take nedeje.
Pozri si statistiky colnikov a podobne. Su tu nejake prevozy napr. z CR nakupenych jedincov (ktorych Vy vsetci potom kupujete :roll: ) ale to su aj tak odechovy a nikomu to vlastne neublizuje. Ziadni paseraci drancujuci prirodu u nas nie su.
Ale rozne ochranarske zdruzenia sa nam to neustale snazia prostrednictvom medii podsuvat, koniec koncov, musi predsa preukazat, na co minaju tie miliony, ktore dostavaju z fondov EU !!
V skutocnosti je to len dobry biznis pre ochranarov, paseractvo u nas neexistuje. Minimalne nie na urovni terariovych zvierat. Este mozno nejakeho toho orla si niekto niekde uchmatne, ale aj co sa tyka tohoto som dost skepticky, lebo viem o co sa jedna.
Je to bezna praktika ako dosiahnut zmenu zakonov alebo fin. si prilepsit, ked chces, mozem Ti dodat nejake linky a priklady toho, ako sa toto bezne zneuziva.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 31. Júla 2007, 13:35

este by tu bola moznost aby oslovila vlada SR aby udelila vynimku ako je to napr. v cesku ...., ale to by sa do toho odhodlane muselo pustit par ludi ..... ale je to vela nervou a problemov takze pochybujem ze sa niekto odhodla ....., ale ak by sa aj niekto taky nasiel ... so mnou mozete ratat na 101% - lebo rad bojujem proti systemu .....,

prajem vela zdaru v chove .... (aj brachypeliem) :wink:
Vynimku ... No ano, a na zaklade coho ? Toho, ze nejaky Raqua z dolnej hornej povie, ze Cites na Brachypelmy nema zmysel ? Ked sa o tychto veciach rozhoduje, Ti, ktori o tom rozhoduju - teda parlament ale ministerstvo su absolutne nekompetentni. A teraz si predstav, ze za nimi pridu dve strany - nejaky anonymny chovatel a napr. Greenpeace alebo ina ochr. organizacia. Komu myslis, ze daju za pravdu ? My sme niemandi a oni maju kopec $$ zo statneho rozpoctu a kadecoho, z ktorych si financuju kampane a podobne. Kto potom vyzera doveryhodnejsie ? A co myslis, co urobi uradnik, ktoremu to je jedno ? Pojde proti ochranarom, ked vie, ze z toho budu problemy, ze ho budu potahovat kade tade po mediach, europskych parlamentoch a pod. ? Nepojde. Nepise to tak ako to chcu oni a ma svaty pokoj. To je realita.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď