neobvykle chovanie mojich pavukov

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Anton
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 19. Apríla 2007, 09:48
Kontaktovať užívateľa:
neobvykle chovanie mojich pavukov

Príspevok od užívateľa Anton » 30. Mája 2007, 07:40

Zdravim vsetkych
Chovam pavuky asi tak cca nieco cez 2 roky ale az teraz som si vsimol neobvykle chovanie mojich spajderkov.Moj Vagans a moja Cristata sa mi asi tak pred tyzdnom zvliekli do 9zvl. Ale moj vagans nejak moooc rychlo vypije vsetku vodu co mu dam, nikdy sa tak nechoval, niekedy mu dolievam vodu do misticky aj 2x za den. :lol:
Cim by to mohlo byt sposobene??? :idea: Od zvleku som im este nic nedaval zrat :mrgreen: a co teplo maju v slnecne dni v terarku tak 27C a 80%vlhkost tak cim to je?? Diki moc vsetkym za odpoved

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 30. Mája 2007, 12:55

Pavouci ziskavaji velke procento vody take z potravy, tedy pokud nezraly, je jasne ze nejak tekutiny musi ziskat na zpet. Nebud znepokojeny a doprej ji vody kolik bude chtit. myslim si ze s krmenim se situace zmeni a tolik uz pit nebude. Jinak celkove brachypelmy jsou celkem zname tim ze hodne piji (tim nemyslim ze jsou alkoholici:) )

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvykle chovanie mojich pavukov

Príspevok od užívateľa Sceptic » 30. Mája 2007, 17:02

Anton napísal:Zdravim vsetkych
Chovam pavuky asi tak cca nieco cez 2 roky ale az teraz som si vsimol neobvykle chovanie mojich spajderkov.Moj Vagans a moja Cristata sa mi asi tak pred tyzdnom zvliekli do 9zvl. Ale moj vagans nejak moooc rychlo vypije vsetku vodu co mu dam, nikdy sa tak nechoval, niekedy mu dolievam vodu do misticky aj 2x za den. :lol:
Cim by to mohlo byt sposobene??? :idea: Od zvleku som im este nic nedaval zrat :mrgreen: a co teplo maju v slnecne dni v terarku tak 27C a 80%vlhkost tak cim to je?? Diki moc vsetkym za odpoved
1. ak mas cez misku natiahnutu pavucinu ta automaticky vysaje vsetku vodu do substratu.
2. pri vysokej teplote sa voda vyparuje :D , takze voda, ktoru stale dolievas ostava ako vysoka vlhkost v terariu. Skus vymysliet lepsie vetranie.

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 2. Júna 2007, 16:02

Ešte ma zaujali tie slnečné dni - pevne verím, že terária nemáš na priamom slnečnom svetle...

Inak ako písal Sceptic, voda nemusí zmiznúť len tým, že ju pavúk vypije (ja s tým mám večný problém, buď do napájačky pavúky donesú kus lignocelu alebo tade natiahnú pavučinu, a takto sa to vpije do substrátu). Videl si ich pri dlhom pití?
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
neobvikle...

Príspevok od užívateľa geemon » 4. Júna 2007, 22:42

Je to neobvikle ked sa mi pavuk "Nhandu chromatus" skryl do nory a odmieta vyjst?? uz sa aj vyzliekol asi pred dvoma tyzdnami, zvlek vystrcil a nadalej "odmieta komunikovat" a je zalezeny. na kraji si teraz urobil aj pavucinu a vcera vedla vchodu lezal na boku... Je to normalne? nerad by som urobil nejaku chybu
Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa thefox » 4. Júna 2007, 23:34

geemon napísal:Je to neobvikle ked sa mi pavuk "Nhandu chromatus" skryl do nory a odmieta vyjst?? uz sa aj vyzliekol asi pred dvoma tyzdnami, zvlek vystrcil a nadalej "odmieta komunikovat" a je zalezeny. na kraji si teraz urobil aj pavucinu a vcera vedla vchodu lezal na boku... Je to normalne? nerad by som urobil nejaku chybu
Dakujem
To, že sa pavúk zašije do substrátu a nevylieza, je úplne normálne. Pavúk sa takto chráni a skrýva. Keď chcem takýchto partizánov skontrolovať, tak ich väčšinou z úkrytu vyženiem (ale len malé kúsky, veľkým nechcem likvidovať bydlisko), prípadne predložím k otvoru nory krmivo.

Ležať vtáčkara na boku som ešte nikdy nevidel (okrem zvliekania) a každopádne to nie je bežná poloha, naozaj leží na boku, alebo je len nejak zvláštne zavesený?
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa geemon » 5. Júna 2007, 01:28

ups
Naposledy upravil/-a geemon v 5. Júna 2007, 01:36, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa geemon » 5. Júna 2007, 01:35

thefox napísal:
Ležať vtáčkara na boku som ešte nikdy nevidel (okrem zvliekania) a každopádne to nie je bežná poloha, naozaj leží na boku, alebo je len nejak zvláštne zavesený?

Mam tam rolku zo zachodoveho papiera namiesto tunela je tak aku aku a ako si ju "zablomboval" (aj ked len tak "aby sa nepovedalo,")tak tam bol na boku akokeby chcel vyliezt pomedzi svoju pavucinu. myslel som si ze je po nom (tak od poobedia do neskorej noci) ale ked som rosil terarko, tak sa schoval (teda chvalabohu zije!). inak spolu so zvlekom je tam 2 mesiace a neje asi o dva tyzdne viac

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Júna 2007, 07:50

Mam tam rolku zo zachodoveho papiera



to si robíš srandu? rolku zo záchodového papiera v teráriu??? :D
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa geemon » 5. Júna 2007, 09:51

Razor napísal:Mam tam rolku zo zachodoveho papiera

to si robíš srandu? rolku zo záchodového papiera v teráriu??? :D
Len ten tvrdy papier z jedra.. jemu sa to zjavne paci ked odtial odmieta vyliezt

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa Razor » 5. Júna 2007, 13:12

Len ten tvrdy papier z jedra.. jemu sa to zjavne paci ked odtial odmieta vyliezt[/quote]
ok, tvoj pavúk, no ja by som mu tam dal neaky ten vhodnejší úkryt ako kokosovú škrupinu, alebo neakú koru pod ktorú sa vie skryť...Obchody ponukaju vela takýchto úkrytov pre vtáčkare
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
geemon
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 23. Apríla 2007, 00:12
Bydlisko: Banska Bystrica
Kontaktovať užívateľa:
Re: neobvikle...

Príspevok od užívateľa geemon » 5. Júna 2007, 14:10

Razor napísal: ok, tvoj pavúk, no ja by som mu tam dal neaky ten vhodnejší úkryt ako kokosovú škrupinu, alebo neakú koru pod ktorú sa vie skryť...Obchody ponukaju vela takýchto úkrytov pre vtáčkare
Jo malo to byt docasne no odmieta ho opustit. inak je to len vchod to jeho nory. tu si vydlabal v substate


Napísať odpoveď