Váš najvzácnejší pavúk...

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

...dali by ste za vzácny druh aj niekoľko tisíc?

áno
60
67%
nie
29
33%
 
Celkom hlasov: 89

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 7. Marca 2013, 11:35

Presne o to ide lebo na jednej strane ludia chcu chovať pavuky, hady, škorpiony atd... čo je v podstate ,,adrenalinovy chov,, ale na ruhej strane nechcu velmi jedovate atd. mne sa to zda nelogicke, lebo ja jak začiatočnik ak mam uctu a rešpekt pred tým čo chovam je len nepatrne percento nejakej kolizie. Ak ma človek rešpekt tak može chovať aj tigra, čo je nebezpečnejšie zviera ako napr. T.blondi. Už dlhodobejšie sa pozastavujem nad dopytom u niektrích inzerentov. Pritom je to najväčši vtáčkar na svete, tieto pavuky by mal mať každy ako som spominal, su niečim vynimočne. B.smithi je pekny pavuk, je tak isto vinimočny v sfarbeni ale velkosťou, potrebami, jedovatostou je jak každy druhy. blondi je len jeden (ak neratam stirmi ale aj ten je už iný). Podme chovať a rozmnožovať všetci tohto pavuka ak sa zachrani len 5 z jedneho kokonu co už je prehnane tak ajtak za rok by cena toho pavuka klesla min o polovicu aspon na slovensku ...

Trošku utópia ? :D
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Sceptic » 7. Marca 2013, 12:05

Cena sa riadi zakonom trhu. Pet trade je biznis ako kazdy iny. T. blondi sa tazko odchovava v kokone je malo mladat, pricom ho vela ludi chce a je ochotne ponuknut aj vyssie sumy. Bud si ochotny zaplatit alebo nie v rade za tebou je dalsich xy ludi.

Užívateľov profilový obrázok
jony
skúsený chovateľ
Príspevky: 433
Dátum registrácie: 20. Marca 2009, 17:22
Bydlisko: Bratislava
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa jony » 7. Marca 2013, 12:25

Sceptic napísal:Cena sa riadi zakonom trhu. Pet trade je biznis ako kazdy iny. T. blondi sa tazko odchovava v kokone je malo mladat, pricom ho vela ludi chce a je ochotne ponuknut aj vyssie sumy. Bud si ochotny zaplatit alebo nie v rade za tebou je dalsich xy ludi.
presne tak.....ja som bol teraz na burze v Poltene a bol tam adult samec za 85e , bol som ochotný dať za samca max 60e
tak som ho prenechal iným. Prihliadnuc aj na to že moja adult samica sa zvliekala pred 11 mesiacmi......a presvedčil ma o tom aj veľavravný pohľad mojej partnerky..... :lol: :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Acanthoscurria Frenky
Príspevky: 128
Dátum registrácie: 12. Apríla 2010, 21:32
Bydlisko: Poprad
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Acanthoscurria Frenky » 7. Marca 2013, 13:03

Sceptic napísal:Cena sa riadi zakonom trhu. Pet trade je biznis ako kazdy iny. T. blondi sa tazko odchovava v kokone je malo mladat, pricom ho vela ludi chce a je ochotne ponuknut aj vyssie sumy. Bud si ochotny zaplatit alebo nie v rade za tebou je dalsich xy ludi.
Ja nehovorim že nie, že nedať 100€ 2-3zvl. ale podla mojich utopistickych napadov by bolo možne ich chov rozširiť keby ludia nekupovali pavukov aby sa im mohli šprtať v terarku, brať na ruku a pod. preto si zoberu radšej nejedovateho vtačkara lebo pri blondi by si to nemohli dovoliť. A vižšie som spominal že momentalne som mal väčšie vydavky a blondi si nemožem dovoliť najskor o mesiac. A 100-150€ za určenu samicu nieje tak hrozne vela pri najlepšom investicia na dalšich 15 rokov :)
Peniaze sú lepšie ako chudoba. Ak pre nič iné, tak aspoň z finančných dôvodov.

Keby nahodou FB: Dominik Ponaučený Farkaš

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 7. Marca 2013, 13:37

Sceptic napísal:Cena sa riadi zakonom trhu. Pet trade je biznis ako kazdy iny. T. blondi sa tazko odchovava v kokone je malo mladat, pricom ho vela ludi chce a je ochotne ponuknut aj vyssie sumy. Bud si ochotny zaplatit alebo nie v rade za tebou je dalsich xy ludi.
este by som doplnil ze dolezite je i mnozstvo importov...svojho casu sa dali urcene samicky (i adultne) kupit za par vtedajsich korun...a pocul som pribehy o tom ako ich deti zazobancov nechavali bojovat medzi sebou :twisted:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa kurec » 25. Marca 2013, 20:35

Harpactira spp teď...

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 29. Marca 2013, 17:23

Acanthoscurria Frenky napísal:Ja nehovorim že nie, že nedať 100€ 2-3zvl. ale podla mojich utopistickych napadov by bolo možne ich chov rozširiť keby ludia nekupovali pavukov aby sa im mohli šprtať v terarku, brať na ruku a pod. preto si zoberu radšej nejedovateho vtačkara lebo pri blondi by si to nemohli dovoliť. A vižšie som spominal že momentalne som mal väčšie vydavky a blondi si nemožem dovoliť najskor o mesiac. A 100-150€ za určenu samicu nieje tak hrozne vela pri najlepšom investicia na dalšich 15 rokov :)
nejde len o potrebu šprtania sa v terárku...ale...chceš pavúka..len preto, že Ťa pavúk zaujíma...dáš radšej 30€ za dospelú samicu Brachypelma smithi, než 100€ za neurčeného 3-oj zvekového drobca, pri kotorom je celkom dosť vysoká pravdepodobnosť úhynu...nie každý si môže dovoliť dať veľa peňazí za pavúky...a hlavne dosť ľuďom viac učaruje farebná smithina, než veľká blondi...inak...čo si spomínal o častejšom odchove blondi a poklese ceny...keby to bolo také jednoduché (odchovať blondi), bolo by toho asi trošku viac..nie??? ja mám 4 adultné samice...odpáriť sa nechali dve, len jedna urobila kokón a aj v ňom sa vajíčka zničili....
Z0oMb3E napísal:este by som doplnil ze dolezite je i mnozstvo importov...svojho casu sa dali urcene samicky (i adultne) kupit za par vtedajsich korun...a pocul som pribehy o tom ako ich deti zazobancov nechavali bojovat medzi sebou :twisted:
a povedal by som, že aj tak z nich bolo asi len máločo blondi a zvyšok stirmi
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 29. Marca 2013, 20:22

ani nie...ked boli este povolene velkoimporty z guayany boli to ciste blondyny
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Sanko2
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 7. Apríla 2006, 14:51
Bydlisko: Neslusa
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Sanko2 » 23. Marca 2015, 20:58

cas nam kustik poskocil a tak trochu ozivme temu, co vy na to??? zmenilo sa nieco u vas v tomto smere za tych par rokov???

mne osobne sa celkom zapacili H.incei...a casom mi ostali uz len tie (ciastosne sposobene aj nedostatkom casu)...ale zas to trosku rozsirim...no o par drobnejsich druhov...
www.plazyunas.com - stranka venovana ochrane plazov na Slovensku

Užívateľov profilový obrázok
Blondi :)
skúsený chovateľ
Príspevky: 1720
Dátum registrácie: 3. Júna 2010, 12:57
Bydlisko: PP(Ždiar) /Praha
Kontaktovať užívateľa:
Re: Váš najvzácnejší pavúk...

Príspevok od užívateľa Blondi :) » 25. Marca 2015, 09:25

Z0oMb3E napísal:ani nie...ked boli este povolene velkoimporty z guayany boli to ciste blondyny
nejak som vtedy na to nereagoval, tak teraz-> z Guyany je práve stirmi...blondi je zo severu Francúzskej Guyany a zo Surinamu :-)
ak by ste mali záujem o farebné mutácie Gekončíkov nočných, odporúčam túto stránku http://gekoncik.weebly.com/predaj--available.html


Napísať odpoveď