jedovaté, alebo nie?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

..máte, alebo by ste chceli mať takýto druh?

áno
36
68%
nie
6
11%
neviem
1
2%
už o tom uvažujem
10
19%
 
Celkom hlasov: 53

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:
jedovaté, alebo nie?

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 23:24

...co pre Vas znamena vlastnit nebezpecne pavuky? ...preco prave taketo druhy Vas lakaju a aky je to pocit, ked mate doma niektoreho zastupcu podobneho druhu...

lopo
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 18. Februára 2007, 16:10
Bydlisko: Kosice-okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa lopo » 21. Júla 2007, 23:44

no povedal by som ze ma to aj trosku pritahuju taketo zvierata...ale zase to nie je len o toxicite co rozhoduje

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 21. Júla 2007, 23:47

..tak urcite to nieje len o toxicite, no urcite si si vedomy ze druhov ktore su nebezpecne je dost na to, aby sa ti niektory z nich aj pacil... 8)

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 22. Júla 2007, 09:38

ja si nevyberam druhy podla toxicity ale podla toho ci ma zaujmu. toxicita pre mna nie je az taka dolezita pri vybere vtackara ale urcite to netreba podcenovat

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Júla 2007, 10:07

ja cakam prirastok : H. hercules 9zv. samica - tak uvidime :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 10:12

ja sa zameriavam prevazne na toxickejsie druhy nie su take hrozne ako si kazdy mysli ... ako sa clovek sprava tak sa sparava aj pavuk ... vcera mi napr. usla dospela samica usambary a ked som ju chytal tak mi vysla na ruku a celkom poho :) ... vsetko je od pristupu cloveka ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Júla 2007, 12:28

pre mna znamenaju vacsi respekt a opatrnejsiu manipulaciu, velmi tieto druhy nevyhladavam...hoci mam aj druhy s toxickejsim jedom. Su ale v menšine

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Júla 2007, 12:30

:) mne sa zas velmi pacia mam ich tak 1,5:1 s miernymi druhmi no tie farebne su csto krat jedovatejsie ....

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:
Jedovaté druhy

Príspevok od užívateľa thefox » 22. Júla 2007, 15:51

No u mňa nejde ani tak o to, či je pavúk jedovatý, vyberám si ich primárne podľa výzoru. Prírodná zákonitosť je však taká, že jedovaté druhy si môžu dovoliť byť výraznejšie, výstražné sfarbenie je pre ne výhoda. Mne sa proste páčia kresby na poecilotheriách, rovnako ako výstražné žlté pásy na spodných stranách ich nôh.

Takže jedovatejšie druhy mám, no nie práve kvôli ich toxicite, to je pre mňa nežiadúci "vedľajší účinok" :-). Samozrejme to obnáša vyššiu opatrnosť a pozornosť pri manipulácii, no tomu sa už nevyhneme.
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 22. Júla 2007, 19:26

Ahoj

mna dost pritahuju jedovate mrchy. Vela krat len neskorsie sa dozviem, ze ten dany druh by mi mohol ublizit, ale to mna nezaujima lebo davam pozor. Tento rok co by sa mi hodilo na vianoce su Latrodectusky a Phoneutrie :)

Jaaaaj a skoro som vynechal skorpionov. Este par druhov Androctonusov a hlavnym cielom su Hottentotty, Tityusky a Centruoidesky.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Júla 2007, 18:29

brachy mas aj mactansy ?

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 23. Júla 2007, 20:54

Ahoj

mactans nie :( ale tridecimguttatus zatial.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 24. Júla 2007, 07:55

ja som chcel mactansy ale kym som sa spamatal tak neboli ... ale vraj sa daco chysta ....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 25. Júla 2007, 19:58

Určite si pavúka nevyberám kôli tomu či je jedovatý, alebo nie. Vyberám si ho predovšetkým pre jeho správanie a spôsob ktorým žije, sila jedu je teda vedľajšia. Chovám rôzne pavúky v mojom chove sa nájde aj maculata či rosea, a nevyberal som si ich kôli sile jedu.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 26. Júla 2007, 08:11

ako pises je rozdiel agresivne spravanie a silny jed ... ved ak chces slabojedovateho agresora tak napr. chromatus alebo geniculata :) ale ak chces agresiv. jedovateho pavuka tak napr. murinus ...

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 08:41

toxicky vyznamne druhy su väčšinou agresivne ale niektore su krasne co sa tyka sfarbenia... myslim ze zalezi od chovatela aky ma k nemu pristup

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Augusta 2007, 12:09

Ja osobne vyberam pavuka podla toho, ako vyzera a potom podla toho prisposobujem spravanie voci nemu a prisposobujem aj podmienky na chov (vela, malo rosenia, teplota, terarko, atd atd) ked sa mi pavucik paci, tak mi je jedno ci je stromovy a vbidim ho stale alebo je norovy a vidim ho raz za 2 tyzdne .... kludne si pockam a pokocham sa aky je pekny skor ako zalezie do nory.

Len taky priklad ... mal som H.herculesa a pocul som ze je trosku ostrejsi, ale ze taka pohoda .... tak som s nim narabal tak normalne, klasicky ... ale ked som si potom precital ze je to riadna toxicka mrcha, tak mi pekne stiahlo ritku ked som si predstavil ako som s nim manipuloval predtym :D Nastastie sa nic nestalo.

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 18:02

ty si ho mal na ruke?? tak odvazny... ja mojho neberiem radsej... nechcem aby ma ustipol...ale zas ked som mu menil lignocel tak sa iba schulil do kuta a cakal..neutocil

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Augusta 2007, 18:23

Nenazval by som sa odvazny, ale sprosty :D

Mal som ho na ruke ako maleho, to je v pohode, ale aj ked som mu vyberal nejake zvysky z terarka alebo mu ho upravoval, tak normalne rukou, ziadna bezpecnost ... a teraz mam dalsieho ktory je v 3 zvleku, ma asi 1 cm a uz teraz utoci na pinzetu :D na toho si budem musiet davat bacha.

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 18:32

moj ma v tele cca 4cm ale neutoci...hodim svrcka,vylezie z nory zdrapy ho a ide spat...iba vecer chodi von ...vtedy ho pozorujem

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Augusta 2007, 18:33

Ked je pavúk mladý môže sa brať na ruku, bezohladu či je to Grammostola, alebo Poecilotheria. No niektoré mladé pavúky sú agresívne už ako mládatá ako H. lividum, či P. murinus, no dá sa zvládnuť. Mal som na ruke 3 zv. usambaru, ale viac už nechcem, ten začal utekať ako pojašený, ale mal som ho pod kontrolou. Väčšina pavúkov naberá agresivitu dospievaním, veľkým príkladom je rod Nhadnu, Acanthoscurria, atd...
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 18:39

ale zase taku Poecilotheriu metallicu by bolo krasne mat na ruke ked je adult...ale nebezpecne

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Augusta 2007, 19:08

Ritchie napísal:ale zase taku Poecilotheriu metallicu by bolo krasne mat na ruke ked je adult...ale nebezpecne
Takú vec by som nikdy nespravil, lebo mohol by sa pavúk poškodiť, alebo by pavúk poškodil teba. Taká adultná samica Poecilotherie metallici môže byť fakt nádherná.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 21:10

v buducnosti by som ju chcel mat...ale to je este daleko...ty???

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Augusta 2007, 18:20

Ritchie napísal:v buducnosti by som ju chcel mat...ale to je este daleko...ty???
moc o poecky nestojím, radšej mám zemné druhy, Mám dosť jedovatú H. maculatu a tá mi úplne stačí. Rozvíjam hlavne zemné druhy...Acanthoscurrie, Grammostoly, a rôzne perly chovu Cyriocosmus, Ornitoctonus, Phormictopus.....Xenesthis atd
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď