...dokáže si zvyknúť?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

...myslíte si, že je to možné?

áno
4
11%
nie
31
89%
 
Celkom hlasov: 35

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Augusta 2007, 18:18

u takých akvarijných rybách by som povedal áno, ale u pavúka?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 7. Augusta 2007, 18:35

myslim ze pavuk si vie zvyknut na majitela ako na okolie v ktorom zije, ked som svojho dal do terarka tak prvych par dni sa bal uz len ked som celne sklo otvoril casom si na to zvykol ale pochybujem ze preto lebo ma spoznal ale preto ze si na tie otrasy zvykol :D

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 9. Augusta 2007, 15:07

sebra napísal:nevravim tu ze ci ma bude cakat ked pridem domov alebo ci mi bude kadit do mysky. Takze pre tych ktori citate so zavretymi ocami ESTE RAZ ...dokaze si vtackar zvyknut na svojho chovatela natolko, aby ho aspon ciastocne toleroval, popripade nepokusal pri brani na ruku? Mimochodom taka lienka sa asi tazko dozije cez 10 rokov :twisted:
To je ako tvrdit, ze keby si sa dozil 200 rokov, naucis sa ratat rovnako rychlo ako dnesne pocitace. Dlzka zivota neovplyvnuje schopnosti nervoveho systemu. Pavuky sa nevedia 'ucit'.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 9. Augusta 2007, 22:02

súhlasím s raquom , nervový systém pavúkov je chabý a pamäť je záležitosť čisto stavovcov , to že mal iné správanie pred tým, ako teraz je asi z neznámeho prostredia
merda in inferno est

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 25. Augusta 2007, 11:56

malo5 napísal:súhlasím s raquom , nervový systém pavúkov je chabý a pamäť je záležitosť čisto stavovcov , to že mal iné správanie pred tým, ako teraz je asi z neznámeho prostredia
je jasne, ze pavuky si nemozno skrotit ci vychovat, ale dovolim si ta opravit s tou pamatou - hlavonozce si pamataju :idea:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 25. Augusta 2007, 18:57

tak ale hlavonožce sú trochu aj výnimka, sú dokonalejšie ako niektoré chordáty /ascídie, salpy, vršovky/ a aj osnatokožce /majú komorové oko,.... a chobotnica dokáže otvoriť aj fľašu/ aj keď patria k primitívnym mäkkýšom
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Augusta 2007, 10:29

čo majú hlavonožce spoločné s pavúkovcami??? :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 26. Augusta 2007, 12:48

Puks napísal:
malo5 napísal:súhlasím s raquom , nervový systém pavúkov je chabý a pamäť je záležitosť čisto stavovcov , to že mal iné správanie pred tým, ako teraz je asi z neznámeho prostredia
je jasne, ze pavuky si nemozno skrotit ci vychovat, ale dovolim si ta opravit s tou pamatou - hlavonozce si pamataju :idea:
daj daky link o tom alebo viac info, mna to zaujima :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 27. Augusta 2007, 00:02

Hlavonozce su najinteligentnejsie bezstavovce, moje velmi oblubene zvierata. Najdite si nejake videa atd., to budete kukat! :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 27. Augusta 2007, 00:13

Hi

jj aj ja som videl par videi a maju schopnost ucenia, zvladnu primitivne ukoly.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 20. Septembra 2007, 16:34

mno podla mna ja suhlasim z oboma nazormi na jednu stranu ty co vravia ze je primitiv ano beriem lebo fakt on zije lahkym zivotom ale zase na druhu stranu ked som mal svojho herculesa v 2 zvl tak sa mi nedal pohladkat stale bud obranny postoj alebo utek ... ale ked sa mi dostal do 6 zvl tak uz sa nehal a uzival si to ...... jak keby vedel ze mu necem ublizit... samozrejme stale som to skusal aj ked bol v 3zvl a v 4 zvl ...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 20. Septembra 2007, 17:42

Shadow napísal:mno podla mna ja suhlasim z oboma nazormi na jednu stranu ty co vravia ze je primitiv ano beriem lebo fakt on zije lahkym zivotom ale zase na druhu stranu ked som mal svojho herculesa v 2 zvl tak sa mi nedal pohladkat stale bud obranny postoj alebo utek ... ale ked sa mi dostal do 6 zvl tak uz sa nehal a uzival si to ...... jak keby vedel ze mu necem ublizit... samozrejme stale som to skusal aj ked bol v 3zvl a v 4 zvl ...
To si tu robis s tymto prispevkom asi dobre rano.
Shadow napísal: svojho herculesa v 2 zvl tak sa mi nedal pohladkat stale bud obranny postoj alebo utek ... ale ked sa mi dostal do 6 zvl tak uz sa nehal a uzival si to
Ano ten pavuk si to urcite uzival, chybala len plaz,nejaky dobry drink a teple more.

Hladkat toxicky vyznamneho pavuka nie je najlepsi napad a nikomu so zdravym rozum to neodporucam. Sto x ti to moze prejst a budes sa citit aky si velky krotitel a na 101 x ti pavuk ustedri lekciu, na ktoru tak rychlo nezabudnes. Pavuky nie je domaci mazlicek, na hranie mas nieco ine ale to tu uz bolo napise x krat a nechce sa mi to rozpisovat. Momentalne ti je asi kazde nebezpecenstvo a pounaucenie na smiech ale hadam to casom pochopis.
Shadow napísal: samozrejme stale som to skusal aj ked bol v 3zvl a v 4 zvl ...
Super.
Shadow napísal: jednu stranu ty co vravia ze je primitiv ano beriem lebo fakt on zije lahkym zivotom
Pavuk nedokaze citit pocitovo, rozoznavat ta ako chovatela, evolucia ho zatial neposunula v tomto smere v takom pozadovam rozsahu ako by si niektory chovatelia zelali.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 20. Septembra 2007, 21:37

tak sorry.... dobre si ma zjazdil.....

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 20. Septembra 2007, 21:41

Shadow napísal:tak sorry.... dobre si ma zjazdil.....
napisal ti spravne ... hladkat pavuky ? :D a potom este ceresnicka hladkat toxicke ??? viem ze niektore poistovne poistuju aj psa :D ale ci mas ty taku skvelu poistku ze rad riskujes a cakat na to ci mu raz nesadne tvoja ruka ako ma ... chudak rodina , dufam ze zijes sam a nemas ani priatelku ani deti ...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 20. Septembra 2007, 21:59

Shadow napísal:heh mam 14 :D:D:D:D:D:DD::D:DD:D:D ok uz to nebudem robit :D
Ako kludne to mozes robit ale na vlastne nebezpecie :) Ked to vyskusas a pocitis potom sa budes bat aby ta ihlicie nepychlo nie to dalsi pavuk :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Septembra 2007, 00:23

Vsetky veci boli vyjadrene aj moje : No coment .... co som xcel ....,

ale v skratke je to sialenstvo a cista sprosta frajerina ......, mne minule behala po ruke maculata 2 zv ... a mal som dost ... a to som jum asi 15 minut nemohol dostat s5 do filmovky ..., ako vsetko s mierou ... ale ak xces pavuka na ruku .... kup si albopilosku ....., alebo skrecka (ako je tu oblubeny :P )

inak plny suhlas a obdiv ako sa xcelo Scepticovy rozpisovat ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 21. Septembra 2007, 13:51

Shadow napísal:heh mam 14
Tvoje prispevky citaju aj mladsi chovatelia, ktori si mozu z teba zobrat priklad a inspirovat sa, to nechcem.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 21. Septembra 2007, 14:21

dobre prepacte ale kolko rocny mozu byt chovateliaja som zacal v 12chovat....

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 21. Septembra 2007, 16:17

nejde o to koľko máš rokov, ide o to ako chováš svoje pavúky, či majú také podmienky aké majú mať, abo nie. Určite, kebyže začínam si nekúpim H. lividum, alebo iného pavúka, ktorý je určený pre skúsenejších.
Smiať a robiť si posmech z toho, že mi ušiel pavúk je kus detinské, záleží teda aj od veku chovatela. Mne ušla dospelá lividum a v pokoji som ju vrátil do tera, a uvedomoval som si čo robím.

Adi píšeš, že ti behala 2zv. maculata po ruke, taký krpec ešte nemá také dlhé zuby aby ti prederavil kožu, môžeš byť v pohode, mne behal po ruke 4 zv. murinus, to je vám stresák pavúk, pobehuje ako blázon. Netreba panikáriť, môže sa to zle vypomstiť.
Chovatelia sme rozdielny, ale snažme sa chovať pavúky rovnakým spôsobom.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 21. Septembra 2007, 16:34

razor len to ze dam smajlika... uz sa musim smiat.. ???? ja som sa vies jak bal ze mi zdochne ... sak chudak pavucik maly je atd... nebolo mi do smiechu nezmanea ze ked dam smajlika :D tak sa smejem

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 21. Septembra 2007, 16:38

chapem ze ste uz mudrejsi a skusenejsi ale ked moj brat ho kupoval v akvaristike lebo som ho dostal na narodky a pytal si pre zaciatocnika a takeho mu daju ja viem su hrozne hlupy v tych akvaristikach keby ja som toto vedel ze toto mu predaju tak pridem reklamovat ze co to je za pavuka ??? toto je pre zaciatocnika ???by som si pytal roseu abo parahybanku lebo o nih som si uz cital a viem ze su pre zaciatocnikov a su mierne len pomalsie rasttu...ja raz pojdem do akvaristiky.... a opytam si pavuka pre zaciatocnikov a ked mi donesu daco podobne jak je lividumka tak im tam pekne vynadam co oni predavaju pre zaciatocnikov...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 21. Septembra 2007, 16:41

1 velke pravidlo a fakt - v akvaristikach su vecsinou idioti (cest vinimkam - jednu poznam ) .... a po druhe ... su totalne drahy a ani nemaju sajn co predavaju - priklad u nas brachypelmy a ani nemaju CITES povolenie ... a je im to jedno ... :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55
na temu

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 14. Januára 2008, 15:16

myslim si ze je rozdiel ked pavuka bariete od malicka na ruky a keby ste sa o to pokusili vo volnej prirode ale aj ked toho vas najmilsi pavuk bude citit ohrozeny tak vas pokuse cize na 100 percent to nebude nikdy ale urcite tam bude hoci aj minimalny faktor nejakeho zvyknutia

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: na temu

Príspevok od užívateľa Razor » 14. Januára 2008, 15:37

h.daniel´s napísal:myslim si ze je rozdiel ked pavuka bariete od malicka na ruky a keby ste sa o to pokusili vo volnej prirode ale aj ked toho vas najmilsi pavuk bude citit ohrozeny tak vas pokuse cize na 100 percent to nebude nikdy ale urcite tam bude hoci aj minimalny faktor nejakeho zvyknutia
Blbosť ako 3 hromy. Na prostredie si zvykne, no na chovatela tažko, je jedno či mu dám cvrčka ja alebo ty. Nemajú mozog a tak si nevedia pamätat. Majú len vyššiu gangliovú nervovú sústavu a tá slúži len na reakcie na určité podráždenia. (iritabilita)
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Matelko
Príspevky: 155
Dátum registrácie: 14. Októbra 2007, 21:14
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Matelko » 14. Januára 2008, 16:08

Myslím. len si myslím :) , či by bolo možné pri vystavení niekoľko generácíí pavúčikov nejakému faktoru ktorý by bol pravidelný aby si na neho postupne navykli?

Vaše názory?

Edit: tak ma napadlo, že by šlo skôr o prispôsobivosť...


Napísať odpoveď