Ceny

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Ceny

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 11:54

kde to bude mat koniec ? kazdy chce predat a tak dava nizsie a nizsie ceny ... kde to konci ?

co vy na to ?

Užívateľov profilový obrázok
diss
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 21. Marca 2007, 17:03
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa diss » 30. Júla 2007, 12:01

ked sa ti narodi 500 - 1000 jedincov a dopyt boh vie aky velky neni este aj vetcsina ludi si mysli ze su aj jedovate do toho este arachnofobia :) , nic ine sa cakat neda

:D ked chces zarobit na chove, zacni chovat psov, pavukov len pre radost :roll:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 12:08

jasne ale kde to speje ked idu ceny dole ? potom vsetko straca na hodnote .... mal som 1200 parahyban a nedaval som ich po 5sk .... cena je aj tak dost nizka ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 30. Júla 2007, 12:17

ano straca ... to je normalne ze coho je malo je drahe a to co sa rozmnozuje takmer " samo " kazdy predava po 30 Sk ... Ceny nepojdu len dole ale pojdu aj hore ... zalezi to co je momentalne v nasom chove SR pripadne CR ostatne nekupis za pan boh zaplat ... ak ces zarabat tak odchov budes takmer 95 percent exportovat vonku , tu chce kazdy pavuka za 25-50 korun .... a ten kto to chce vazne ten sleduje trh aj vonku :) , je to proste tak , ja som na tuto temu uz dost popisal ale vysledok je ak ces predavat parahybany po 200 Sk tak jedine na trhu , kupi to len ten kto to nepozna... je to smutne , proste oplati sachovat vzacne druhy ak ces aby sa ti nieco aj casom vratilo / co si investoval /

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 12:24

mne tu nejde o parahybany ale napr. p. miranda niekedy 1zv 1800-200,- minuly rok 1500,- a tento od 900-1300,- nakoniec to bude ako regalis ?

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 30. Júla 2007, 12:28

Presne tak ako hovoria chalani predomnou.Ak chceš zarobiť, chovaj psov alebo vzacnejšie druhy.Ja mám doma ešte asi 200 parahyban a dávam ich každému kto má záujem ZADARMO.Pretože čím viac bude chovateľov tým sa viac ludia o týchto krásnych tvoroch dozvedia a možno sa postupne vytratí aj odpor k nim.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 12:31

ved mne nejde o zarobok je to konicek .... len pisem ze to je chore donekonecna znizovat ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 30. Júla 2007, 12:56

cvabo napísal:ved mne nejde o zarobok je to konicek .... len pisem ze to je chore donekonecna znizovat ...
je to chore ale ty sa mozes len prizerat, alebo si stanovis cenu pod ktoru nepojde ziaden predajca ... nieco ako dohoda , ale stale tu bude jeden co to porusi aby to kupili od neho a tak to nastava retazova reakcia ... neustriehnes to

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Júla 2007, 14:56

PiXeL napísal:ano straca ... to je normalne ze coho je malo je drahe a to co sa rozmnozuje takmer " samo " kazdy predava po 30 Sk ... Ceny nepojdu len dole ale pojdu aj hore ... zalezi to co je momentalne v nasom chove SR pripadne CR ostatne nekupis za pan boh zaplat ... ak ces zarabat tak odchov budes takmer 95 percent exportovat vonku , tu chce kazdy pavuka za 25-50 korun .... a ten kto to chce vazne ten sleduje trh aj vonku :) , je to proste tak , ja som na tuto temu uz dost popisal ale vysledok je ak ces predavat parahybany po 200 Sk tak jedine na trhu , kupi to len ten kto to nepozna... je to smutne , proste oplati sachovat vzacne druhy ak ces aby sa ti nieco aj casom vratilo / co si investoval /
To co si investoval sa Ti nikdy nevrati. Na pavukoch sa zarobit neda, jedine, ze by si to mal ako zamestnanie a venoval sa tomu 8h denne a aj tak to nebude ziaden uzasny zarobok. Trochu zarobit sa da na priekupnictve, teda nase krasne slovenske 'nakupim v zahranici lacno a tu predam (92 druhov ale len do 3.8. :wink: )' ale ani to nie je ziadne uzasne terno. Len drobaky.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Júla 2007, 16:16

hi ....
Ja mám doma ešte asi 200 parahyban a dávam ich každému kto má záujem ZADARMO.Pretože čím viac bude chovateľov tým sa viac ludia o týchto krásnych tvoroch dozvedia a možno sa postupne vytratí aj odpor k nim.

Toto je celkom OK sposob ,......, ved ak mam moznost rozmnozit tak to kazdeho laka ... no a co uz na tom ze mam doma iba parahybany a albopilosky ...., Tie nizke ceny su celkom fajn ....., ale iba u tychto dvoch pavukov ,.... to aby aj ten co sa odhodla zacat mal k tomu pristup....

Ale jedna vec co ma naozaj stve je to ak niekto chce naozaj na tom zarobit .... a silou mocou tlaci ceny dole hlavne u tych vzacnejsich a chovatelsky narocnejsich druhov ......, to potom demoralizuje ....., ja som toho nazrou ze takyto pavuk je "za odmenu" - staram sa chovam a nieco vymenim a doplatim a mam povedzme p. metallicu ......,

A nebol tu spomenuty este jeden fenomen ... ak niekto krizi rozne druhy a potom to vydava ako novy druh alebo jeho inu endemicku formu ... a samozrejme za vyssiu cenu ......, toto je este horsie ako nizke ceny vzacnejsich druhov ......

Radsej si zaplatim viac - ale dam to skusenejsiemu chovatelovy kt. ma nejake meno a viem co kupujem .... hlavne co sa tyka mladat ...., (ved cesky chovatelia uz mali nie jednu takuto kauzu)
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Júla 2007, 17:04

cvabo napísal:mne tu nejde o parahybany ale napr. p. miranda niekedy 1zv 1800-200,- minuly rok 1500,- a tento od 900-1300,- nakoniec to bude ako regalis ?
určite, nie tak lacno ale pojde to este ovela dole. Ono to podlieha obycajnemu trhovemu mechanizmu a krivkam dopytu a ponuky. Ak si to dobre pamatam tak to vyzera takto.
To D - demand, to je dopyt, kolko ludi chce dany tovar. To S- supply - ponuka, je mnozstvo komodity vstupujucej na trh. A to E- to je equilibrium alebo rovnovazna cena. To je vzacny moment ked je na trhu presne tolko vyrobkov, kolko je obyvatelstvo ochotne a schopne kupit. (ako si to pekne pamatam a to ekonomiku nezanasam).

Obrázok

Z tejto jednoduchej krivky vyplyva, ze ak by bolo na slovensku na predaj 50 kusov parahyban dovezenych z niekade a inak by sa nechovala, lebo je to nezaujimavy pavuk, tak by po niekolych rokoch s tymi 50 kusmi (pri svojej atraktivnej velkosti) spravila cenovy boom a pokojne by sa predala aj za ceny priam astronomicke :-)

Tak isto to bude s mirandou, je to skratka len dalsia poecka, ktora sa nedavno dostala do chovov, za 5 rokov bude stat ako kazda ina priemerna- 150-400 korun, vezmi si aj pederseni, pred dvomi rokmi bola za 700 teraz 250. Svoju cenu si udrzia iba druhy, ktore maju male potomstvo alebo sa obtiazne rozmnozuju ako blondi, Xenesthisy a pod.

To je ako s DVD prehravacom, tento mesiac si ho vyšperkovany novinkami kupiš za 16 000 a za tri roky by si donho nestrčil ani dvd za 10 korun ;)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Júla 2007, 22:31

ja to chapem ... len by sa mohli nejako urcit hranice ..

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 31. Júla 2007, 13:44

Urcit hranice ? Pred rokom 1989 boli urcene hranice a mne osobne sa to nezda ako nieco co by som chcel vratit. Trhovy mechanizmus je fajn. Ak by nefungoval, tak by Ta pavuky co mas doma stali mnohonasobne viac. Ale ak chces, kludne sa mi ozvi, spravim Ti nejake specialne ceny ake boli 10 rokov dozady na niektore pavuky, napr. mlade versiny za 500sk / ks ! :))))
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Júla 2007, 14:46

pripadne ak ma niekto problem s nizkimi cenami mozem mu aj ponuknut pavuky za ceny ktore som ich pred par rokmi kupoval ja. Napr. Brachypelma smithi 1zvl. 500,-Sk, Psalmopoeus cambridgei 1zvl. 180,-Sk, Lasiodora parahybana 1zvl. 150,-Sk atd, atd, atd....... :lol: :lol: :lol:
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Júla 2007, 14:58

terno napísal:pripadne ak ma niekto problem s nizkimi cenami mozem mu aj ponuknut pavuky za ceny ktore som ich pred par rokmi kupoval ja. Napr. Brachypelma smithi 1zvl. 500,-Sk, Psalmopoeus cambridgei 1zvl. 180,-Sk, Lasiodora parahybana 1zvl. 150,-Sk atd, atd, atd....... :lol: :lol: :lol:

aj moja smithi stala asi pred 5 r. 550 Sk v 1zvleku ... a to som na nu cakal a cakal a cakal .... no bolo to ine ....

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 31. Júla 2007, 17:36

Ahoj

tj Terno kto chce muze aj drahsie kupit od nas tie pavuky :), ale zas ked das drahsiu cenu tak ti pisu, ze si k....t.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Augusta 2007, 10:18

brachy napísal:Ahoj

tj Terno kto chce muze aj drahsie kupit od nas tie pavuky :), ale zas ked das drahsiu cenu tak ti pisu, ze si k....t.
je to tak......nech zije slovensko.
U nas je pavuk nad 150,-Sk prakticky nepredajny. Ludia ktory na slovensku daju ochotne za pavuka viac penazi (aj za novy druh) by som zratal na prstoch oboch ruk...... Najlepsia alternativa nakupu pavuka pre slovensko je nasledovna: Moznost kupenia p.metalica za 150,-Sk (najlepsie urcena samica) s naslednou moznostou ohovorenia dotycneho predavajuceho na forach, ako to ten k....t predava lacno a tlaci ceny pavukov dolu..... bohuzial to je realita. Ak si niekto mysli ze s pavukov na slovensku zbohatne je uplne vedla. Take casi tu boli a ty co ich vyuzili uz davno s pavukmi nerobia. Chov vtackarov je dnes cisto konicek nie biznis..... ja osobne mam hranice pod ktore pavuka nepredam, viem ze ten kto naozaj chce napr. b.albopilosu tak da za nu aj 50,-Sk a nie len 20,-Sk....
facebook: Marek Terno
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Augusta 2007, 10:36

terno - velka pravda co si napisal ... ak niekto chce tak si zaplati / mam ale rad ale ak sa cena dohoduje a zjednava, je to zazivnejsie :twisted: /

vcera vecer som si sadol za stol, vytiahol som papier a pero a skusil som si napisat kolko som dal do pavukov ja osobne za obdobie 2,5 mesiaca.
Konecna suma sa vysplhala na 14 900 Sk / len pavuky /, tak to je za mna ... + teraria a doplnky / to nebudem udavat / ...

inac sa pokusam zkontaktovat z Polskom ako chovatelskov velmocov :) :wink: uvidime co sa mi podari dohodnut a zajednat pre SVK, tak drzte prsty ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Augusta 2007, 10:45

inac sa pokusam zkontaktovat z Polskom ako chovatelskov velmocov Smile Wink uvidime co sa mi podari dohodnut a zajednat pre SVK, tak drzte prsty ...

drzim prsty ......, my s kamosom sme uz nad tym tiez uvazovali, on aj napisal par ludom ... ale asiq iba takym radovym co sa tym velmi nzaoberaju ...... tak nemal velky uspech..., ak mas kontakty na par chovatelov .... skus mi poslat tez SS (ak chces ....) budem rad ....., a daj potom vediet ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Augusta 2007, 11:02

PiXeL napísal:terno - velka pravda co si napisal ... ak niekto chce tak si zaplati / mam ale rad ale ak sa cena dohoduje a zjednava, je to zazivnejsie :twisted: /

vcera vecer som si sadol za stol, vytiahol som papier a pero a skusil som si napisat kolko som dal do pavukov ja osobne za obdobie 2,5 mesiaca.
Konecna suma sa vysplhala na 14 900 Sk / len pavuky /, tak to je za mna ... + teraria a doplnky / to nebudem udavat / ...

inac sa pokusam zkontaktovat z Polskom ako chovatelskov velmocov :) :wink: uvidime co sa mi podari dohodnut a zajednat pre SVK, tak drzte prsty ...
s polska vela noviniek neprivezies, to si mozes byt isty.....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Augusta 2007, 12:17

z PL sa ti ani neoplati dovazat ... maju cenny vyssie ... jeden moj znamy predal parahybany po 80-110sk za kus v 1zv. mal v kokone 1200 mladych a za mesiac predal vsetko ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Augusta 2007, 12:47

cvabo napísal:z PL sa ti ani neoplati dovazat ... maju cenny vyssie ... jeden moj znamy predal parahybany po 80-110sk za kus v 1zv. mal v kokone 1200 mladych a za mesiac predal vsetko ...
niekto tu pisal ze sa z toho neda zbohatnut ??? uz ani neviem kto :D 1200x80 to mas 96 000 Sk .... no to je pre niekoho 1/2 rocny prijem ....

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 1. Augusta 2007, 15:47

Cav

jj ale k tomu treba mat obrovske stastie a pochybujem, ze to predal tuna v SR.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Augusta 2007, 19:03

ale to sa ti na slovenksu nepodari aj keby si sa .... a potom este raz ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 1. Augusta 2007, 21:41

terno napísal:U nas je pavuk nad 150,-Sk prakticky nepredajny. Ludia ktory na slovensku daju ochotne za pavuka viac penazi (aj za novy druh) by som zratal na prstoch oboch ruk......
na toto som reagoval trochu tu :-)

http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=452


Napísať odpoveď