Anglické názvy

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Používate anglické názvy?

áno
5
13%
nie
24
60%
a načo ?
11
28%
 
Celkom hlasov: 40

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 9. Septembra 2007, 17:48

Razor napísal:Pre mna to matúce neni. Tak zoberme si za príklad Psalmopoeus irminia. Viete mi povedať z tohto názvu odkial tento vtáčkar pochádza? nie a z anglického názvu VENEZUELAN SUNTIGER. Hned je jasnejšie no nie? Alebo A. minatrix Venezuelan redslate. Ale taku Ch. cyaneopubescens sa neda určiť odkial pochádza z názvu.: Greenbottle blue tarantula :D
Všetky spomínané pavúky sú z Venezuely. Podla mna je to zaujímavé, chcem vedieť aj viac ako len latinské názvy. Je to kazdého osobná vec, podla mna to nie je sprostosť. To som uviedlol len 3 druhy vtáčkarov.
Väčšina vtáčkarov má v anglickom názve oblasť v ktorej žije no neplatí to pri všetkých druhoch.
A na to potrebujes mat taky nazov ? Tak rovno nech sa vola Venezuel Toxic Tree Blue HeatLike Neviem_Aky_Este_Shit Spider .... ked uz ta tak ten pavuk zaujima, tak ti staci odborny nazov a vyhladas si to na nejakej stranke konkretne informacie k nemu.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 10. Septembra 2007, 09:18

mám názvy skoro od všetkých pavúkov. Venezuel toxic blue??? Však chromatopelma neni toxicky významný pavúk.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 10. Septembra 2007, 15:38

Jezis to bol priklad :D Ja som ten nazov nehovoril na ziadny konkretny druh ...

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 10. Septembra 2007, 18:26

anglinu mam rad a aj ju dobre ovladam, ale anglicke nazvy zivocichov su hruza. vobec v nich nevidim ziadny system, ziadna binomicka nomenklatura, vsetko je len dajaky tree african green shit whatever snake, spider, lizard, ved oni ani nemaju poriadnu slovnu zasobu. sorry Razor, tebe sa to mozno paci, ale vacsine z nas akosi nie :twisted: vedecke nazvy su exaktne, presne, kazdy po celom svete vie o co ide ked sa povie trebars brachypelma smithi. nejaky mexicky cerveny clenok proste vedla toho neobstoji :lol:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 11. Septembra 2007, 10:34

Razor napísal:Pre mna to matúce neni. Tak zoberme si za príklad Psalmopoeus irminia. Viete mi povedať z tohto názvu odkial tento vtáčkar pochádza? nie a z anglického názvu VENEZUELAN SUNTIGER. Hned je jasnejšie no nie? Alebo A. minatrix Venezuelan redslate. Ale taku Ch. cyaneopubescens sa neda určiť odkial pochádza z názvu.: Greenbottle blue tarantula :D
Všetky spomínané pavúky sú z Venezuely. Podla mna je to zaujímavé, chcem vedieť aj viac ako len latinské názvy. Je to kazdého osobná vec, podla mna to nie je sprostosť. To som uviedlol len 3 druhy vtáčkarov.
Väčšina vtáčkarov má v anglickom názve oblasť v ktorej žije no neplatí to pri všetkých druhoch.
Vsetky ostatne okrem veteckych nazvov povazujem za totalne nezmyselne, a tie anglicke obzvlast.
A co sa tyka oblasti odkial pavuk pochadza, nie je jednoduchsie si zapamatat, ze irminia je z Venezuely ako kadejake slnecne tigre a modro zelene flasky od piva ?
:roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 11. Septembra 2007, 11:05

......este jedna, aspon pre nna, dost podstatna vec:

Honduran curly hair
Costa Rican red
Giant orange knee
Flame knee
Mexican orangebeauty
Mexican fireleg
Mexican redleg
Yucatan rustrump
Mexican pink
Rose gray
Mexican black & gold
Guatemalan redrump
Mexican redknee (orange)

....zistis z tychto nazvov o ake druhy sa jedna?????? Teda lepsie povedane za sa jedna o druhy patriace do jedneho rodu?! Su to totisto fsetko brachypelmy. Mozes vediet akokolvek dosre anglicky ale k tejto podstatnej informacii sa z tohto nijako nedopracujes.......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 11. Septembra 2007, 12:11

Ako som vyššie písal, neplatí to pre všetky druhy ! Ale väčšina sa dá zistiť.
Raqua ak sa ti nepáči tvoj problém, si myslíš, že ked sa o to zaujímam, že je to totálna debilina, podla mna to je zaujímavé a už to sem viac krát písať nebudem. :evil:
Terno taký čo sa vyzná zistí, že Mexické pavúky môžu byť tak Brachypelmy ako Aphonopelmy, (niektoré). Ale ked tam už máš názov Mexican red knee určite každého napadne že je to Brachypelma smithi, Honduran curly hair, no asi ktorý vtáčkar z rodu Brachypelma má kučeravé chlpy? hm? No predsa B. albopilosum. Taký začiatočník by to možno nevedel, ale pokročilejší chovatel to určite zvládne.
Nechápem prečo to odsudzujete, je to veľmi zaujímavé. Prečo nevedieť viac ked môžeme.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 11. Septembra 2007, 13:37

Razor napísal:Raqua ak sa ti nepáči tvoj problém, si myslíš, že ked sa o to zaujímam, že je to totálna debilina, podla mna to je zaujímavé a už to sem viac krát písať nebudem. :evil:
Jediny, kto tu s tym ma problem si evidentne Ty, mne je suma fuk, co robis po veceroch, kludne si studuj co len chces, ja sa zameriam na nieco, v com vidim aspon nejaky zmysel. Ak nevies rozchodit, ze tu s Tebou nesuhlasim, mal by si s tym nieco robit, bude to s Tebou dost vazne. :roll: :wink:
Razor napísal: Taký začiatočník by to možno nevedel, ale pokročilejší chovatel to určite zvládne.
Nechápem prečo to odsudzujete, je to veľmi zaujímavé. Prečo nevedieť viac ked môžeme.
Cize anglicke nazv su pre pokrocilych chovatelov ? LOL !! :lol:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 11. Septembra 2007, 14:53

no raqua to so nikdy nepovedal, a som úplne v poriadku.

keby ste si to rozmysleli obrázok pre inšpiráciu :

Obrázok
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 11. Septembra 2007, 23:50

Razor napísal: Honduran curly hair, no asi ktorý vtáčkar z rodu Brachypelma má kučeravé chlpy? hm? No predsa B. albopilosum.
Ano, mas pravdu ... ale povedzme si normalny chovatel a uvidis napisane Honduran curly hair ??? Ako z toho prosim ta vycitas ze je to brachypelma ?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 12. Septembra 2007, 07:29

Razor napísal: Terno taký čo sa vyzná zistí, že Mexické pavúky môžu byť tak Brachypelmy ako Aphonopelmy, (niektoré). Ale ked tam už máš názov Mexican red knee určite každého napadne že je to Brachypelma smithi, Honduran curly hair, no asi ktorý vtáčkar z rodu Brachypelma má kučeravé chlpy? hm? No predsa B. albopilosum. Taký začiatočník by to možno nevedel, ale pokročilejší chovatel to určite zvládne.
Nechápem prečo to odsudzujete, je to veľmi zaujímavé. Prečo nevedieť viac ked môžeme.
rataj s tym ze nie kazdy chovatel je skuseny....
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Septembra 2007, 10:20

Ano obaja máte pravdu, taký, ktorý tie názvy v živote nevidel sa do toho nemôže vyznať.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 13. Septembra 2007, 09:42

radsej by som sa zameral na spravene pisanie vedeckych nazvov - rodove velkym pismenom (Lasiodora) a druhove nazvy malym (parahybana), zlc mi dvihaju aj rozne zdrobneniny a skratene nazvy (chromka, coloratumka) alebo len druhove nazvy, ktore niektory pisete vo svojich prispevkoch, pritom sa druhovy nazov moze hodit k viacerym pavukom (murinus - Pterinochilus, Ephebopus).

vedecke nazvy pavukov su odvodzovane z 90 percent z latinciny zvysok je grectina.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 13. Septembra 2007, 10:43

ja tie názvy píšem správne, aspoň sa snažím ich písať správne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 29. Marca 2008, 11:52

Mne sa tie anglicke celkom pačia.a prave to ze su uplne nevedecke az take "poeticke". samozrejme ze bez vedeckych nazvou by sa to nezaobyslo,to je jasne.

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 29. Marca 2008, 12:34

Razor: napr. ja viem aj tie anglicke, a čo sa stane nepraskne ti mozog od toho, aspon si múdrejší. A sú celkom zaujímavé niektoré názvy, mozu hovorit o sfarbení vtáckara ci velkosti, co ti latinsky nazov nepovie, takže
tak vezmime si taku Avicularia versicolor versicolor = pestrobarevný, Haplopelma lividum lividus = zmodralý,
Grammostola rosea rosea = ružová.....tie preklady som si nevymyslel všetko som mal zo slovnika

Emka
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 4. Apríla 2008, 19:15
Bydlisko: dubravka-bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Emka » 3. Mája 2008, 10:13

mne osobne sa viac pacia latinske nazvy.. su pekne a ak sa tomu niekto venuje aj lahko naucitelne.. :)

Užívateľov profilový obrázok
GaRoL
Príspevky: 86
Dátum registrácie: 10. Marca 2008, 18:57
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa GaRoL » 3. Mája 2008, 18:22

ja ked som este pavukov nemal tak som si hovoril ze si to nikdy nezapametam ale jak som si kupi lprveho.. jak keby ma osvietilo uz hned som vedel jak sa vola.. a na to sa nabalili dalsie a teraz uz nemam problem vetsinou :)
A. geniculata 9. 0,1; N. chromatus 10. 1,0?; B. smithi 9. 0,1; P. regalis 6.; H. hercules 10. 0,1; A. insubtilis 5.;
a skorpiony: H. spinifer, P. imperator 0,1

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 3. Mája 2008, 18:37

Ja to vobec nepouzivam..podla mna to je zbytocnost ale komu sa to paci nech si to pre mna pouziva..necital som tento prispevok cice cely,takze neviem ci to tu uz nahodov nieje pisane ale podla mna je to blbost pretoze Latinskymi nazvamy sa dohovoris s kazdym a vsade(moj naroz ale zrejme to tak bude)..

Užívateľov profilový obrázok
D-back
Príspevky: 101
Dátum registrácie: 15. Marca 2008, 19:51

Príspevok od užívateľa D-back » 3. Mája 2008, 19:23

No pri "vedeckych" diskusiach je to fakt zbytocne ale ja ked sa ma pytaju priatelia ze akeho pavuka mam tak poviem ze napr. :Brachypelma smithi, po angilcky sa vola Mexican redknee a hned vedia ze pochadza z Mexika a ze "na nohach ma nieco cervene" :lol: .......pre nas su vacsinou zbytocne ale na druhej strane su vystizne a obcas aj srandovne....
"Si vis pacem, para bellum."


Napísať odpoveď