Pomery na Slovensku

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 21. Augusta 2007, 22:31

cvabo napísal::) su to machri :) u nich sa to oplati nie ako v nasom vagansovo-alpolosovom svete ....
Zase až tak tragicky by som to nebral.Ze su na vyssej urovni neberem,ale aj u nás sa celkom dá.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 21. Augusta 2007, 22:40

no neviem ci s tebou uplne suhlasim .... je tui mozno 10-15 kupujucich co vezmu pavuka 1zv viac ako 700,- aspon 1 rocne a neskocia hned ....

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 21. Augusta 2007, 22:40

Ahoj

Vies to je vtom, ze oni na burzach sa nedebatuju o tom, ze sa moj pavuk svlekol a nezere ale o taxonomickych zmenach a inych o nieco zaujimavejsich zalezitostiach.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 22. Augusta 2007, 08:11

brachy napísal:Ahoj

Vies to je vtom, ze oni na burzach sa nedebatuju o tom, ze sa moj pavuk svlekol a nezere ale o taxonomickych zmenach a inych o nieco zaujimavejsich zalezitostiach.
brachy uplne s tebou suhlasim..... ked porovnavam chovatelov na slovensku a v cechach je to uplne nieco ine. A nie je to len v pocte chovatelov a rozmanitosti druhov ( v podstate co sa da zohnat v cechach zozeniete aj u nas ), ale je to hlavne v pristupe chovatelov k svojmu konicku - chovu pavukov. U nas si kazdy racej objedna pavuka cez net a necha si ho poslat (postou alebo busom). Preto je aj velky rozdiel teraristicka burza na Slovensku a v Cechach a preto aj v sucastnosti patria cesky teraristi medzi europsku spicku (teda v chove vtackarov urcite). Bohuzial na Slovensku sme este stale zvyknuty len "plakat nad rozliatim mliekom".
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 10:14

Tak tak, ale nie je to len v chovoch, je to aj v inych oblastiach. Vlastne vo vsetkom co sa tyka hobby nas cesi nakopu do zadku hocikedy si myslim.
Terno urcite vie ako je to napr. s koncertami kapiel u nas a v CR.
Kedze som volakedy hodnje koncertoval s kapelou, tak mozem uviest priklad. Koncert v BA - vstupne 60sk a pride 100 ludi a stazuje sa na vysku vstupneho (ale polovica z nich si da po koncerte 8 piv!). V CR v nejakej zapadnutej dedine, totalne lazy na koncert so vstupnym 150 Kc pride tiez 100 ludi a bavia sa nikto nema so vstupnym problem.
Vysledok je ten, ze u nas sa moc nekoncertuje, lebo zvukara, aparaturu, dopravu treba zaplatit a pri tak nizkom vstupnom a navstevnosti sa to proste nie ze neoplati ale ani len nezaplati.
A to iste je u nas aj s pavukmi, presne tento isty sposob a pristup sa prejavuje a ma to aj presne taky isty vysledok. A potom vsetci vyplakavaju, ako tu chovatelstvo stoji za prd. Je to o pristupe ludi.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 22. Augusta 2007, 10:36

Mna tiez hneva zena slovensku je burz velmi malo radsej pridem na burzu kde mozem nadviazat aj osobny kontakt porozpravat sa a popozerat si pavukov. Postou alebo busom si nerad nechavam posielat uz len hlavne s toho dovodu ze nikdy neviete co sa moze stat a moze vam zasielka komplet mrtva a mozno len 1 - 2 s 10 objednanych. V cechah som este na burzenebol ale chel by som ist akurat teraz mi brno tak nestastne vyslo ze akurat v ten den budem v prahe a den predtym v brne a neda sa mi tam byt v tom termine ide ma porazit :)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Augusta 2007, 12:14

ja by som mozno videl koren celeho problemu v pasivite slovakov. Ja som nikdy taky nebol, vzdy som sa o nieco zaujimal, tvoril, pisal ale coraz castejsie sa mi zda, ze stale viac a viac (a hlavne mladych) ludi je absolutne pasivnych ku vsetkemu. Ludia jednoducho nechcu nic robit, o nic sa nezaujimaju, len aby mali Nike tricko, adidas tenisky a nakrivo šilty na hlave a gate, v ktorych vyzeraju ako posrate decko v pamperskach.
Neviem cim to je ale jednoducho im je skoda penazi dat na cokolvek lebo potrebuju na chlast, kredit, nove telefony aby si mohli pustat melodie ked idu cez namestie a spominany konzum.
Je to skoda, lebo ja ked som bol decko, tak skoro nikto taky nebol, kazdy chcel daco robit a v dacom vynikat. Teraz nikto nechce nic, lebo slovensko hlupne a kazdy vidi len rychle prachy v cisteni hajzlov v zahranici s tym ze skola je mu na nic, lebo aj tak pojde von. to je skoda sa dalej rozpisovat... :evil: :evil: :evil:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Augusta 2007, 12:22

bebekexxx napísal:ja by som mozno videl koren celeho problemu v pasivite slovakov. Ja som nikdy taky nebol, vzdy som sa o nieco zaujimal, tvoril, pisal ale coraz castejsie sa mi zda, ze stale viac a viac (a hlavne mladych) ludi je absolutne pasivnych ku vsetkemu. Ludia jednoducho nechcu nic robit, o nic sa nezaujimaju, len aby mali Nike tricko, adidas tenisky a nakrivo šilty na hlave a gate, v ktorych vyzeraju ako posrate decko v pamperskach.
Neviem cim to je ale jednoducho im je skoda penazi dat na cokolvek lebo potrebuju na chlast, kredit, nove telefony aby si mohli pustat melodie ked idu cez namestie a spominany konzum.
Je to skoda, lebo ja ked som bol decko, tak skoro nikto taky nebol, kazdy chcel daco robit a v dacom vynikat. Teraz nikto nechce nic, lebo slovensko hlupne a kazdy vidi len rychle prachy v cisteni hajzlov v zahranici s tym ze skola je mu na nic, lebo aj tak pojde von. to je skoda sa dalej rozpisovat... :evil: :evil: :evil:
Totálne presne si na to kápol.No,zachvátila to tu Hip-Hopová kultúra :D :lol: ,teda aspoň väčšinu... Tiež nechápem keď mi niekto povie aký som debil keď dam zopár korun na zver a vzápätí sa on ožere do nemoty za 3x tolko lova.Ale veď čo už...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Augusta 2007, 13:53

ludia su blby , inac sa to neda napisat ale sak nech si robia co sa im paci .. a ked mu nevadi ze prepije za vecer aj 4 tisicky a rano neviem s kym sedel na pive :twisted: Ja si kupim noveho pavuka a chovam ho z laskou a mam z toho urcite lepsie a hlavne dlhsie potesenie ako ten co sa ozere a pusti si slovensky hip hop ktory aj tak stoji za **** a ked sme pri tom porovnavani tak uz aj v cechach je ten hip hop o moho kvalitnejsi ako ten naaas. Preco sme sa rozdeli ...jaaaaaaj nebolo nam lepsie spolu :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 22. Augusta 2007, 15:20

Priatelka tiez krutila hlavou ked som dal 3,5 tisic za posledne pavuky ... ale ake su kraasne ... to ludia nikdy nepochopia. Omnoho radsej dam tie peniaze za pavuky/terarka/atd. ako za nove boty, alebo handry.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 15:22

<offtopic>
Pouzit v jedenej vete slova hiphop a kvalitny resp. kvalitnejsi je samo o sebe dost divna vetna konstrukcia IMHO.
</offtopic> :lol:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Augusta 2007, 15:25

Raqua napísal:<offtopic>
Pouzit v jedenej vete slova hiphop a kvalitny resp. kvalitnejsi je samo o sebe dost divna vetna konstrukcia IMHO.
</offtopic> :lol:
a preco ?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Augusta 2007, 15:26

PiXeL napísal:ludia su blby , inac sa to neda napisat ale sak nech si robia co sa im paci .. a ked mu nevadi ze prepije za vecer aj 4 tisicky a rano neviem s kym sedel na pive :twisted: Ja si kupim noveho pavuka a chovam ho z laskou a mam z toho urcite lepsie a hlavne dlhsie potesenie ako ten co sa ozere a pusti si slovensky hip hop ktory aj tak stoji za **** a ked sme pri tom porovnavani tak uz aj v cechach je ten hip hop o moho kvalitnejsi ako ten naaas. Preco sme sa rozdeli ...jaaaaaaj nebolo nam lepsie spolu :)
Opäť sa to tuším zvrtlo tam kam nemalo.Po prvé - hip-hop je blbosť nech je už zhocikade a to o tom rozdelovaní nebudem komentovať :? ,nepatrí to sem ani nikde inde :?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Augusta 2007, 15:55

neviem kto tu zacal pisat o hip hope ... edit : pozri sa hore :D

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Augusta 2007, 16:00

Aha,no možno som to nezrozumitelne napísal,mal som na mysli to co si pisal o rozdelovani a vzajomnych CZ-SK vzťahoch,je tým zamorený celý internet a sú to reči úplne od veci a k ničomu to nevedie.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 22. Augusta 2007, 16:22

FoXo napísal:Mna tiez hneva zena slovensku je burz velmi malo
Bratislava, Nitra, Prievidza, Zvolen, Kosice, Levice a tento rok pribudnu este Trnava a mam info ze aj Komarno (alebo Sturovo???? - teraz som si neni isty). Mas pocit ze ich je malo????? Ja ten pocit nemam vobec, skor by som povedal ze ich je na pocet chovatelov az prilis vela!!!! Ja mam pocit ze cim ich je viac tym je to vetsia bieda. Je to o inom!!!!!! Nie o mnozstve.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 22. Augusta 2007, 16:32

Presne tak, burz je viac nez dost. To ze je niekto lenivy cestovat par km aby si pavuky kupil je uz druha vec. Alebo pride a kupi si pavuka za 50sk. Myslis, ze mne sa oplati trepat sa napriklad na burzu do PD predavat, ked viem, ze tym zabijem cely den kym sa dostanem tam a spat, zaplatim stolne a predam par pavukov, ze sa mi ani benzin nezaplati ?
Neoplati sa to a preto na tie burzy nechodia chovatelia. Ked budu ludia viac kupovat a budu ochotnejsi viac cestovat, tak budu aj chovatelia chodit na burzy a cele to bude lepsie frcat. Dovtedy, hura, slovenska klasika.

Nehovoriac o inych efektoch tohoto systemu .. Za vsetko hovori napr. toto:

vynatok z inzeratu tu na lasiodore -
Poecilotheria fasciata 4.zv 360,-
Poecilotheria regalis 3.zv 360,-

Ja som ich pred par mesiacmi predaval za 150sk v rovnakej velkosti a nemohol som sa ich zbavit. Nakoniec som ich predal do CR.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 22. Augusta 2007, 17:18

presne tak. racej navstivim 2xrocne Ostravu a 2x rocne Polten v Rakusku + z casu na cas Prahu/Brno a zistim ze som na tom lepsie ako ked idem 40km do Levic.... a to nehovorim ze informacie o pavukoch ktore chcem, mam s prvej ruky plus kopec inych zaujimavych informacii a uzitocnych rad. Som proste s ludmi ktory sa pavukom venuju naplno a to skutocne stoji za to ist aj tych niekolko km navyse
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 22. Augusta 2007, 17:18

terno napísal:
FoXo napísal:Mna tiez hneva zena slovensku je burz velmi malo
Bratislava, Nitra, Prievidza, Zvolen, Kosice, Levice a tento rok pribudnu este Trnava a mam info ze aj Komarno (alebo Sturovo???? - teraz som si neni isty). Mas pocit ze ich je malo????? Ja ten pocit nemam vobec, skor by som povedal ze ich je na pocet chovatelov az prilis vela!!!! Ja mam pocit ze cim ich je viac tym je to vetsia bieda. Je to o inom!!!!!! Nie o mnozstve.
Ok presvedcil si ma :) Ale mal som skor namysli tie Km ako pisal Raqua. Sice mne ked sa da tak idem vzdy bud ZV, PD, alebo NR ale ide o to ze viac ludi si naspori ledva na dakeho pavuka a ak sa ma trepat niekde kde da za cestu 600 Sk tak ho to rychlo omrzi a zase ze si moze vybrat mesto ktore mu je blizsie je tiez pravda ale nemusi tam byt tolko chovatelov. Ja som najviac spokojny s NR a ZV. BA alebo KE by boli uz pre mna daleko ako predavajucemu sa to oplati viac ale ako nakupujuci menej. Ale v jednom ma Raqua pravdu ze niektori chovatelia si prepocitaju ci sa im to vrati alebo nie a podla toho sa zariadia cest vinimkam. S tebou som sa napr stretol skor vzdy okrem PD co som raz bol :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 22. Augusta 2007, 17:21

terno napísal:presne tak. racej navstivim 2xrocne Ostravu a 2x rocne Polten v Rakusku + z casu na cas Prahu/Brno a zistim ze som na tom lepsie ako ked idem 40km do Levic.... a to nehovorim ze informacie o pavukoch ktore chcem, mam s prvej ruky plus kopec inych zaujimavych informacii a uzitocnych rad. Som proste s ludmi ktory sa pavukom venuju naplno a to skutocne stoji za to ist aj tych niekolko km navyse
Ano to mas pravdu ale ako som uz pisal nie kazdy si to moze dovolit. Moje zaciatky boli tiez take ze som bol rad ze m aniekto zviezol do NR a mohol som si kupit dvoch pavukov v hodnote 500 Sk. Teraz je to v mojom pripade uz ine dal som sa na podnikanie a mozem si dovolit viac ale nie vsetci maju na to tie iste pdomienky.

Do Brna sa chystam uz dlho ale ako naschval to vzdy dako nevyda aj tento rok som akurat v ten den v Prahe. Kebybolo o den skor tak som tam na 100 % :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 22. Augusta 2007, 17:28

Dudo napísal:Aha,no možno som to nezrozumitelne napísal,mal som na mysli to co si pisal o rozdelovani a vzajomnych CZ-SK vzťahoch,je tým zamorený celý internet a sú to reči úplne od veci a k ničomu to nevedie.
cely internet je zamoreny a nie CZ / SK ale zamoreny je VSETKYM !

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 22. Augusta 2007, 20:14

PiXeL napísal:
Dudo napísal:Aha,no možno som to nezrozumitelne napísal,mal som na mysli to co si pisal o rozdelovani a vzajomnych CZ-SK vzťahoch,je tým zamorený celý internet a sú to reči úplne od veci a k ničomu to nevedie.
cely internet je zamoreny a nie CZ / SK ale zamoreny je VSETKYM !
hmmm :? ,ok,ako myslíš.Nemám záujem túto ani podobné debaty ďalej rozoberať,ukoncime to a poprosím admina aby to cele zmazal.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 22. Augusta 2007, 20:26

Ahoj

Bebekexxx prosim ta ptoom vzcisti tuto temu vztvor prenu vhodne miesto :) Dakujem.

Aj ja radsej chodim do zahronicia na burzy. Pölten mam velmi rad hoci je tam drahota ale aj kvalita tomu zodpoveda. Praha a Brno je Praha a Brno :D su tam fakt fajnovy chovatelia. Menej je niekedy viacej. Chovatelia by sa mali dohodnut, ze ziadneho pavuka nepredaju pod 50sk a tak chovatel bude prinuteni kupit ho za tu cenu. Nie stale tlacit dole ceny. Tak to cele vyzera ze cele pavuckarstvo o 4-5 rokov skrachuje lebo kazdy bude mat vsetko a nic nove nebude chciet.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Oravák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22. Júla 2007, 15:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od užívateľa Oravák » 22. Augusta 2007, 21:46

Dávam ti uplne za pravdu. Dnešny mlady nemaju totalne o nič zaujem, len ako sa poriadne ožrať a pofajčiť marišku. Nezaslužia si nič ine ako ich nakopať poriadne do zadku. Vo väčších mestach to je z burzami ako tak, ale napr. tu na Orave totalne oničom. Ešte že je ten internet kde na lasiodore vo fore a na chate su fakt skvelí ludia ktory sa dokážu podeliť o svoje poznatky a skúsenosti z chovom.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 22. Augusta 2007, 22:38

chalani suhlasim s vami ale nie vo vsetkom je kopec malich deciek co sa radsej opiju ako maju nieco urobit ale aj ja som sopliak .. nemam ani 18.. a predsa som vynimka .. nepijem nefajcim ,samozrejme si niekedy dam pivko ale kto si nedal aj ked nebol plnolety ? ... ide o to ze dnesna mladez si nevie vazit peniaze , lebo bohaty otecko da peniazky "na syncek daj mi pokoj chod niekde prec ja si chcem oddychnut a nezaujima ma co mi chces povedat!" /u mna to tak nie je zvierata si platim sam/ ... problem nevidim v tom ze ludia kupuju na zaciatku lacnych pavukov ... tak zacinal kazdy problem je v tom ze vela ludi nevie ostat pri jednej veci .. a tak si najdu iny konicek alebo len tak tvrdnu pri bedni ... alebo sa rychlo rozmachnu lebo si myslia aky to bude zarobok a zistia ze to nejde tak lahko a ako by oni chceli a tak sa na to vykaslu a kazdy ma skusenost s takymi ludmi .... a moj nazor preco chova najviac studentov ... lebo vedia to je to zarobit / odlozit / usetrit si peniaze a vazit si vec co si za to kupia , ja to dobre poznam som na strednej bez staleho prijimu a predsa sa drzim a chovam ... lebo inak by bola nuda ....


Napísať odpoveď