Brať na ruku ?!?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď

Beriete svojich vtáčkarov na ruku ?

áno, vždy keď sa mi zachce !
2
3%
áno, ale iba vtedy ak je to nutné.
39
51%
nie, pred vtáčkarmi mám rešpekt.
35
46%
 
Celkom hlasov: 76

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Brať na ruku ?!?

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Augusta 2007, 16:59

Hi. Už viac krát sa to tu rozoberalo a zbytočné hádky vznikajú kôli tejto problematike, či brať alebo nebrať na ruku vtáčkara. Ja som osobne proti, a vtáčkara beriem na ruku len ak je to nutné ! Naor. pri prekladaní, alebo čistení terária. PAvúk nie je žiadna plyšová hračka s ktorou sa môžeš hrať, radšej si kúp škrečka ! Tí čo si myslia, že pavúky neberiem na ruku preto že sa ich bojím sa míli. Mám to však odskúšané a viem, že pavúk po viacerych ukážkach na ruke je už poriadne vystresovaný a môže uhryznúť či utiecť. Chcem vidieť vaše názory. Dakujem.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Augusta 2007, 17:31

stane sa mi ze mam na ruke viac jedovateho pavuka a aj agresora ale nikdy pavuky nevyberam len tak ...

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 30. Augusta 2007, 17:34

ja vyberam na ruku len drobce, take 3cm pavučiky ked ich prestahuvam, je to rychlejsie. Velke len velmi vynimocne ak sami vybehnu, ucelovo nie.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 30. Augusta 2007, 18:10

Je tiež ako bebekexxx len v prípade prenášania do inej misky či nádobky, ináč s nimi nemanipulujem. Mal som na ruke od rosey až po usambaru samozrejme mladého 3-4 zv. a nechcem sa s tým chváliť , u tohto vtáčkara si držím odstup, ja a cvabo o tom niečo vieme však :). Zbytočne stresovať pavúka sa neoplatí, môže uhynúť ak sa často krát vyberá z terária. Radšej menej a opatrnejšie, alebo vôbec a na prenášanie, tí ktorí sa bojíte použite neakú misku do ktorej pavúka umiestnite pri čistení.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 30. Augusta 2007, 18:46

Mne minule vybehol na ruku Cambridgei a zrazu bol na stole, pod stolom a všade možne. :D Nakoniec sa mi ho podarilo chytiť (našťastie) :D Odvtedy si na moje malé potvorky dávam pozor a na ruku ich neberiem nikdy.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Augusta 2007, 19:49

Áno,na to treba dávať pozor ,kembridžáci sú strašné potvory ,skoči 20 cm a už máš problém.Dávam pri nich pomaly vacsi pozor ako pri lividumke :lol:

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 30. Augusta 2007, 19:57

ja nevyberam a ani sa o to nesnazim , vynimku tvoria pavuky druhu avicularia tie si berem na ruku koli rychlosti a manipulacii , je to prakticke , pavuk beha po mne a ja vyberem co potrebujem, ale ni koli tomu aby som to ukazoval aky som borec ...

Neberiem !! , a tie odpovede nie su dobre ...dal som ze nie ale ani to nie je 100 precent pravda ... 8)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Augusta 2007, 18:16

PiXeL napísal:Neberiem !! , a tie odpovede nie su dobre ...dal som ze nie ale ani to nie je 100 precent pravda ... 8)
Tak si mal hlasovať, že len ak je to nutné.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Augusta 2007, 19:04

Razor napísal:
PiXeL napísal:Neberiem !! , a tie odpovede nie su dobre ...dal som ze nie ale ani to nie je 100 precent pravda ... 8)
Tak si mal hlasovať, že len ak je to nutné.
no len ze to nie je nutne :) a o to slo

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Augusta 2007, 19:06

odpovede : ANO STALE
áno, ale iba prilezitostne
nie, naco ???

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 31. Augusta 2007, 19:16

PiXeL napísal:odpovede : ANO STALE
áno, ale iba prilezitostne
nie, naco ???
to je predsa to isté čo som dal ja len v inom zmysle :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2007, 16:48

PiXeL sorry ale ty vzdy vymyslas ......,

ta mate debatit o tom ci je to zdrave pre pavuka a pre vas (hlavne ak pavuk vykopava a vy mate 3. stupen tazkej astmy :D ) ale napriek tomu sa za maly moment zacnete natahovat ake odpovede do hlasovania su lepsie :P :P
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 08:50

adi napísal:PiXeL sorry ale ty vzdy vymyslas ......,

ta mate debatit o tom ci je to zdrave pre pavuka a pre vas (hlavne ak pavuk vykopava a vy mate 3. stupen tazkej astmy :D ) ale napriek tomu sa za maly moment zacnete natahovat ake odpovede do hlasovania su lepsie :P :P
ANO , a ja viem preco ... a kto nevie tak porozmysla a odpovie si za 38 sekund sam :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 21:42

PiXeL napísal:
adi napísal:PiXeL sorry ale ty vzdy vymyslas ......,

ta mate debatit o tom ci je to zdrave pre pavuka a pre vas (hlavne ak pavuk vykopava a vy mate 3. stupen tazkej astmy :D ) ale napriek tomu sa za maly moment zacnete natahovat ake odpovede do hlasovania su lepsie :P :P
ANO , a ja viem preco ... a kto nevie tak porozmysla a odpovie si za 38 sekund sam :twisted:
jednoduch konfliktny typ ......., ty asi neznesies ked niekto ma iny nazor ... a rad sa hadas .....


ale s5 k teme ..... pavuk nema rad ruky ludske .... lebo: 1. ani sa z nich nenaje 2. straca vela chlpkov (ak ma ) 3. musi sa namahat aby vydrzla to narabanie a ukazovanie kamaratom 4. pavuky nemaju radi obecenstvo a publicitu

:) :) :) :)

prajem pekny den/vecer
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Septembra 2007, 10:24

Adi vystihol si to dobre. Tak to má byť ! Pavúk na ruku nepatrí a BODKA.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 14. Októbra 2007, 02:29

priznam sa ze v zaciatkoch som vyberal roseu aj ked to nebolo nutne. Bolo to skor pre to aby som si dokazoval ze som prekonal strach z pavukov, ktory som pred tym mal. Postupom casu som sa tomu zacal vyhybat, pretoze to uz nepovazujem za potrebne. Nejaky ten piatok uz presiel a uvedomil som si ze je to vlastne hlupost, pokial to nieje nevyhnutne. Co sa tyka jedovatejsich druhov, tak tie ani keby to bolo nutne. Existuje predsa pinzeta a nejake tie krabicky :wink:

Užívateľov profilový obrázok
ADALLICA
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 29. Septembra 2008, 15:05
Bydlisko: Petržalka, Bratislava

Príspevok od užívateľa ADALLICA » 21. Novembra 2008, 19:36

KAZDY TO CHCE SKUSIT, AKY TO JE POCIT. NIEKOMU TO "CHUTI" A NIEKOMU NIE. JA KED VIDIM TO HOVADO V TERARKU,TAK MA PREJDE CHUT, STACILO MI, ZE SOM POCULA AKO PADOL A BUCHOL, JAK JE TO SILNE A UZ VOBEC SI NEVIEM PREDSTAVIT, ZE TO PO MNE VYSTRELI... RYCHLOSTOU SA ZVYSUJE SILA. JEDINE AVICULARKY, ALE AJ TIE HRYZU. EE, RYBICKY V AKVARIU TIEZ NEMADZGORITE :shock:

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 9. Januára 2009, 15:17

súhlasím s názormi čo sú tu - načo vyberať pavúka, keď to nie je ozaj nutné? sú to pre nich zbytočné stresy a náhodou sa mi má zvlieknuť a pak to môže dopadnúť zle...


Napísať odpoveď