Uz to zacalo?????????

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 31. Augusta 2007, 13:56

Janett napísal:Vdaka Adi, opatrne som to odstranila. UZ JE CELA ZVLECENA. Fesanda je to.
Ostala jej ale na abdomene spominana bullina. Je priesvitna. Pod nou to vyzera byt tekute.Cvabo spominal ze to moze byt nahromedena exuvialna tekutina. Co je to? Co s tym?
exuvialnu tekutinu na pavukovi pred zvlekom na 100% neuvidis. A uz vobec nie "nahromadenu". Ak tvrdis ze sa ta "bublina" nachadza aj po zvleku tak ta asi moc nepotesim. Tvojmu pavukovi nedavam dlhu zivotnost........
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 31. Augusta 2007, 14:13

ja som nechcel prave toto ....., viem ze by to mohla byt rakovina , pluzgier, ine poskodenie ...... ale netreba strasit ......., ak nebude fotto ... nevyjadrujem sa k tomu .... lebo vlastne nieje k comu ......,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Augusta 2007, 14:46

pozicaj si fotoaparat, odfot to a zaves to sem na forum , posudime co to ten tvoj pavuk ma :) ok ?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 31. Augusta 2007, 15:14

Janett nevyzera to nahodou nejako takto ako obrazky v tejto teme:
http://forum.lasiodora.sk/viewtopic.php?t=368

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 31. Augusta 2007, 17:17

Bebe,
vyzera to podobne. Len je to nastastie mensie ako na tych fotkach a rovno v strede abdomenu. Posobi to dojmom ze je to vnutri plne nejakej tekutiny.
Zacalo sa jej to tvorit vcera vecer, dnes sa zvliekla a po zvleceni je to o kusok vacsie.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 31. Augusta 2007, 18:56

tak to mas blbe ....

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 31. Augusta 2007, 20:12

Preco chodite okolo toho ako okolo horucej kase? Preco je to blbe.
Co to vobec je?
Bebe ako to dopadlo s Tvojou samicou spominanou v tom odkaze?

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 31. Augusta 2007, 22:59

Janett napísal:Preco chodite okolo toho ako okolo horucej kase? Preco je to blbe.
Co to vobec je?
Bebe ako to dopadlo s Tvojou samicou spominanou v tom odkaze?
janett skutocne iba jasnovidec alebo blazon by si trufol povedat co je Tvojmu vtackarovi. Ja to naozaj neviem a ani nebudem hadat, pokial neuvidim nejaku fotku, nakres, bez toho je to len strielanie do vzduchu.

Vyobrazena samica zije, dobre prijima potravu je aktivna a nema nijake prejavy malatnosti. Cakam co bude ked sa zvlecie, odvtedy stale nic.

Este ma napadla jedna vec co moze mat Tvoja parahybana na abdomene - moze to byt zaschnuta kvapka hemolymfy ("krv" vtackarov, presnejsie obehova tekutina) po porepichnuti bruska napr niecim ostrym ako lezal na chrbte alebo o upon svalu zaludka zospodu karapaxu (ten je ostry, je to ale velmi nepravdepodobne). Ak by to bolo "iba" taketo mechanicke poskodenie, nemalo by sa nic stat pokial to netecie.

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 1. Septembra 2007, 00:34

Ahoj

ja by som typoval na to ze sa u nej nahromadilo prilis vela exuvialnej tekutiny a takto sa zbavila toho.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 1. Septembra 2007, 00:41

Jannet ja uz chovam pavuky vyse rok a tristvrte a nikdy som nezachytil uplne zvliekanie vacsich vtackarov vzdy len ked uz boli zvleceni. Ale vcera som nasiel B. smithi prekotenu na boku a zacala sa zvliekat. Pozoroval som ju az do konca no bolo to pre man poprvy krat co som sa mi podarilo odsledovat viac ako 80 % a mas pravdu bolo to uzastne :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Septembra 2007, 07:52

mal som chromatusa ktoremu sa urobila hrcka |nemam foto:(|, bolo to pred cca rokom , a nevdel som co to je a tak som ho vykmoval ze aspon po zvleku budem vediet co to je ... a po zvleku nic , podla mna po cerstvo po zvleku sa trocha poranil no nic extra a heamolynfa sa tam nahromadila ... a po dalsom zvleku ked sa kutikula zvliekla aj s vydutou a urobila nova bez ranky tak nic .... ale treba jednoznacne foto ...

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Septembra 2007, 10:51

Janett napísal:Preco chodite okolo toho ako okolo horucej kase? Preco je to blbe.
Co to vobec je?
Bebe ako to dopadlo s Tvojou samicou spominanou v tom odkaze?
nechodime okolo horucej kase , ale ako spominale bebe ... fotku ! inac to moze byt cokolvek, chapes :idea:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 1. Septembra 2007, 12:19

môj usambara má tiež ako sa zvliekol sa mu kusoček nadulo bruško presnejšie bok bruška, a nič som s ním neurobil, len som ho preložil do väčšej nádoby a už sa mu to zmenšuje, možno po zvleku to už úplne zmyzne, dúfam :roll:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 29. Novembra 2007, 17:59

PiXeL napísal:
Janett napísal:Predpokladam ze ona si s tym "lubrikantom" uz nejako poradi....

Zaujimalo by ma este ci si pavuk liha na chrbat aj v nejakych inych situaciach ako je zvliekanie.
odpoved : NIE , ja som to nikdy nespozoroval

Ja som to uz videl u adult samca N.Chromatus...spravil si pavucinu do rohu teraria a pod nu si lahol na chrbat a len tak tam lezal...o 1 hod som sa siel znovu pozriet a uz bol klasicky.

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 29. Novembra 2007, 18:02

Pipo napísal: Ja som to uz videl u adult samca N.Chromatus...spravil si pavucinu do rohu teraria a pod nu si lahol na chrbat a len tak tam lezal...o 1 hod som sa siel znovu pozriet a uz bol klasicky.
To bolo s najväčšou pravdepodobnosťou prečerpávanie.

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 29. Novembra 2007, 18:03

Chruno napísal:
Pipo napísal: Ja som to uz videl u adult samca N.Chromatus...spravil si pavucinu do rohu teraria a pod nu si lahol na chrbat a len tak tam lezal...o 1 hod som sa siel znovu pozriet a uz bol klasicky.
To bolo s najväčšou pravdepodobnosťou prečerpávanie.
Samozrejme.

Užívateľov profilový obrázok
aja25
Príspevky: 40
Dátum registrácie: 30. Marca 2008, 19:12

Príspevok od užívateľa aja25 » 20. Mája 2008, 20:11

ja som zazila zvliekanie prvý raz...teda nezazila..lebo sa mi zvliekala v kokose...zazila som snou to obdobie ..vsetko prvý raz...stresy ci je v poho ked je taká zabarikadovana v tom kokose...vcera vecer som uz len videla ako ma uplne vykrivene nohy..hore dupkom..kusok som zahliadla ale fakt sa to nedalo sledovat viac ...heh a dnes som ju uz videla peknu ciernu..malinku..aaa citila som sa akoby bola po nejakej operacii:DDnechala som jej kusok zvlek a teraz som ho vytiahla..mam uz asi 10 fotiek..a mam strasne super pocit z toho ze uz som zas o krok dalej...


Napísať odpoveď