Burza

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 3. Septembra 2007, 00:33

PiXeL napísal:FoXo - samozrejme s tebou suhlasim ale ked to neriskne nebude vediet o com to je :) :shock: a ako da sa to ... nie je to az tak narocne , samozrejme narocnejsie ako Brachypelma ale nie az tak aby s tym mala extremne velky problem... Ja ich mam dost vela a nemam az tak problem jedine Avicularia metallica sa zle zvliekla ale to bola moja chyba / prekladal som ju 1 den pred zvlekom / :( kto to mohol tusit ...
No ja som mal s metalicou nieco podobne pre mna doteraz zahadne :) Premiestnil som ju do mensieho s tym ze sa 9 mesiacov nezvliekla a neprijimala dobre potravu. Akonahle bola v mensom tak sa pripravila nazvliekanie ale dako sa to pokakalo a bolo ponej.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Septembra 2007, 10:28

PiXeL napísal:odporucam nieco z tohoto :

Bachypelma, Gramostola, Avicularia minatrix alebo versicolor, tak ako pisal bebe Nhandu je rovnako dobry pavuk aj ked mozno trosku impulzivnejsi. dalej odporucam Psalmopoeus cambridge, irminia a mozno Tapinauchenius alebo Aphonopelma

blizsie info o tychto druhoch najdes na : http://www.lasiodora.sk/index.php?page=vizitky

ale vyber si to co sa tvojmu oku paci. Urcite nic toxicke a ostatne je uz na tebe samozrejme ...
nemôžem s tebou súhlasiť, akože A minatrix začiatočníkovi?? Tapinauchenius? Psalmopoeus. ak sa začiatočník bojí smithiho, nie je to najlepší nápad kupovať rýchle Psalmopoeusy, rýchlešie Tapinaucheniusy či náchilné Avicularie. Ja súhlasím s tým čo napísal Bebekexxx. Akože Aphonopelma??? To by som netrvdil, lebo aphonopelmy sú síce nenáročné, ale kým vyrastú tak začiatočníka z unuje chov. A. bicoloratum riastie pomalšie ako G. rosea. tam treba mať strpenie čo väčšina začiatočníkov nemá !

Ja osobne by som odporúčal G. roseu, N. chromatus, B. smithi, Bohemei, Albopilosum, Auratum, Vagans, a odvážnejší by to mohli skúsiť s A. geniculatou. Ak začiatočník pochopí život vtáčkarov potom by sa mohol pustiť na Psalmopoeusy a neskôr ked získa cit pre rosenie aj s Aviculariami.

Napr. ja ked som začínal môj 2. pavúk bol H. hercules a 4. pavúk C. crawshayi, no mohol som si to dovoliť, lebo pavúkmi sa zaobrerám od 8 rokov. Takže viem čo sú to za zvieratá. Na Aviculariu som si trúfol až teraz.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Septembra 2007, 11:37

je to o stasti a o tom ako si schopny pavuka pochopit a kolko informaci si nadobudol. Ja som mal prvu aviculariu asi po 1/2 roku chovania pavukov a nemal som absolutne ale ked pisem absolutne tak asi myslim ze ziaden problem. Je to fakt ... Keby som mal kupit holke pavuka / a to by bola uplne novacikom/ kupim je Aviculariu a verim ze sa o nu postara dobre... Ak ma clovek k tomu vztah , tak si najde dostupne a spravne informacie ako sa o pavuka ma starat dobre. Pisat co si moze kupit a co nie je trosku blbe. Ak si trufa nech to skusi a uvidime casom ako sa jej vodilo. Alebo jej mozete napisat harmonogram kedy si co moze kupit .. ze 1 rok Gramostola 2 rok Nhandu a na prelome 3roka irminky ... Malo kto si kupuje pavuka podla tohto ... kupuju si ludia pavuky ake su lahko dostupne a to z pravidla su najjednoduchsie rovnako na chov ako aj na mnozenie ... Velku ulohu hraje pri rozhodovani cena... a tu zase plati stare zname pravidlo ... :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 3. Septembra 2007, 17:52

AQUA-TERRA Ostrava


Akce probíhá: 22.9.2007
Na adrese: DK města Ostravy, ul. 28.října 124, CZ
Vstup na akci: 08:00 - 12:00
Kontakt - e-mail: aqterra@email.cz
Kontakt - telefon: +420 596 651 376
Jedná se o pravidelně pořádané Akva-Terra burzy v Kulturním domě města Ostravy. Vstupné pro dospělé činí 20,- Kč, pro děti do 15 let 10,- Kč.

- davam ako informaciu , ja tam budem na isto ... stretneme sa tam ? :)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Septembra 2007, 11:32

Tak prave som sa dozvedel ze v den burzy ktoa je v Nitre som na dvojdnovom skoleni v Presove takze sa tam pravdepodobne nestretneme co ma dost mrzi tak snad sa to podari inokedy :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 16. Septembra 2007, 13:24

v Presove ???? parada .... ja som z presova 8) ..... dame streta ???
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 16. Septembra 2007, 15:10

Mna dost mrzi ze dali 2 burzy v jeden den .... cize sa to asi rozdeli, respektive do prievidze nikto nepride a vsetci budu v nitre :D coz je na hovno, lebo PD mam za rohom :D

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 16. Septembra 2007, 18:54

Ahoj

V Nr asi aj ja sa ukazem, no velmi sa mi nechce ale chcem ist na autosalon takze kuknem aj burzu :)
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 16. Septembra 2007, 23:19

Do frasa ked vidim kolko vas tam bude tak ma to strasne serka ze to nestihnem by som musel ist uz spresova rano o 4 aby som dorazil do tej deviatej do NR :)

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 17. Septembra 2007, 14:16

Tryri napísal:Mna dost mrzi ze dali 2 burzy v jeden den .... cize sa to asi rozdeli, respektive do prievidze nikto nepride a vsetci budu v nitre :D coz je na hovno, lebo PD mam za rohom :D

je to skoda. povodne mala byt burza v prievidzi o tyzden neskor. Nechapem pocinanie usporiadatelov - asi byva v prievidzi prilis vela ludi a neda sa to zvladnut tak to treba rozdelit na dve burzy. Je to skutocne na skodu. Osobne budem asi v NR (mam to doma)
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
M150
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 6. Apríla 2007, 10:51
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa M150 » 17. Septembra 2007, 14:51

Nieje v PD burza 22.9.?
Mam doma taky listok kde su terminy a tam je 22.9, a v Nitre je az 29 tak tomu necham o com hovorite. Zmenil sa termin v prievidzi?

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 17. Septembra 2007, 14:54

M150 napísal:Nieje v PD burza 22.9.?
Mam doma taky listok kde su terminy a tam je 22.9, a v Nitre je az 29 tak tomu necham o com hovorite. Zmenil sa termin v prievidzi?
presne o tom hovorim......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Septembra 2007, 20:00

Ano, ale nie pre to ze tam maju vela ludi (BODAJ BY TO TAK BOLO) ale preto, ze v tej budove sa 22.9. nieco deje, takze to museli posunut o tyzden neskor .... a sup, uz sa to kryje s nitranskou burzou .... skoda skoda, teraz v PD bude 1 stol s pavukmi a 1 stol s krmivom pre pavuky .... a este za to aj peniaze budu pytat :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 17. Septembra 2007, 20:59

ono tych ludi v PD je skutocne dost len dost malo aj nieco kupi... a je to o ničom samozrejme takto nepride terno a nebudu holatka... :(

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 17. Septembra 2007, 21:11

Tak ja neviem ako to vyzera na inych burzach, ale je fakt ze niekedy sa tam zide dost ludi.

Hmmm, to kupujes aj do ,,zasoby,, ? Kolko ti vydrzia ?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 18. Septembra 2007, 19:13

tak co pojde niekto z vas na tu Ostravu ?

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 18. Septembra 2007, 19:35

Ja nie,ale zato bývam a budem bývať na každej (skoro) brnenskej :wink:

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 18. Septembra 2007, 22:48

ja taky byvam skoro na kazdej v brne :P

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 18. Septembra 2007, 23:22

Cafte sokolici

Takze v NR sa neukazem na 101 % jedine ze by som stihol zazrakom prist busom s presova v mensom case ako je 7 hodin :) Snad nabuduce.

Este sa chem opytat Banskobystrickeho kraja, ci nevedia dake informacie o vystave/burze ktora sa ma konat 6, 7, 8 oktobra v badine niekde v zakladnej skole alebo byvalej zakladnej skole, pretoze som uz daco pocul ale zda sa mi to cudne tak ak niekto vie nieco blizsie informujte dikes

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 19. Septembra 2007, 15:31

Tryri napísal:Mna dost mrzi ze dali 2 burzy v jeden den .... cize sa to asi rozdeli, respektive do prievidze nikto nepride a vsetci budu v nitre :D coz je na hovno, lebo PD mam za rohom :D
suhlasim, opat ten isty problem, ked sa zainteresovany nevedia dohodnut na terminoch a mame v jeden den dve burzy. Aj to malo predavajucich sa rozdeli. Vsetci budu v NR to je snad vsetkym jasne :D.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 29. Septembra 2007, 17:07

tak čo, boli ste niekto v sobotu? ja som bol v prievidzi, no nič moc ako aj vzdy... ale aspon som doplnil stavy krmiva a takisto jednu B. ruhnaui co mi uhynua minuly rok som doplnil. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 29. Septembra 2007, 19:38

bebekexxx napísal:tak čo, boli ste niekto v sobotu? ja som bol v prievidzi, no nič moc ako aj vzdy... ale aspon som doplnil stavy krmiva a takisto jednu B. ruhnaui co mi uhynua minuly rok som doplnil. :-)
Jasne nakoniec sa mi podarilo ist :) No na zaciatku to nebolo bohvieco ale postupne sa to tam preplnilo s tych znamejsich tam bola Sestak (ale len frajerka), Brachy, Terno, Rehor. Hlavne som siel kvoli krmivu ale okrem cvrkov, svabov a vacsich mysi nebolo nic skoda. Napriek tom u som si doniesol.

Poecilotheria regalis
Nhandu chromatus (darcek)
Haplopelma albostriatum
Haplopelma aureopilosum
Haplopelma lividum
Haplopelma longipes

Chilobrachys andersoni
Chilobrachys dyscolus
Chilobrachys huahini

Cize sa da povedat ze mi toho do zbierky pribudlo viac :)

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Septembra 2007, 00:55

Tiez som bol v prievidzi, no bolo tam viacej predajcov ako som cakal ze bude :D

Nesiel som s nejakym planom kupovat, ale tak samozrejme som neodolal :D Ale len tak mierne, H. maculatu, H. lividum, B.smithi a A.seemani

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Októbra 2007, 11:05

nuz, pokial sa nebudu vediet predajcovia dohodnut na terminoch tak budu uz aj tak slabe burzy na slovenku este slabsie. V Nitre bola celkom fajn burza (konecne po dlhsej dobe), i ked to nebolo este stale take ako pred par rokmi. Keby nepresunuli usporiadatelia burzu v Prievidzi mohla byt podstatne lepsia. Asi si neuvedomuju ze v prvom rade oberaju sami seba, ked im uz na chovateloch nezalezi!!!! :x
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 1. Októbra 2007, 11:28

Mne to pride tiez obzvlast hlupe s organizaciou burz na Slovensku.

Ked sme robievali volakedy s kapelou koncerty, tak sme sa tiez v prvom rade dohodli so vsetkymi ostatnymi BA kapelami, aby sa nam nekryli terminy, lebo sme vedeli, ze potom sa nam predsa ludia budu delit na dve skupiny a na kazdy z koncertov pride menej ludi. Ked sme sa dohodli, mali sme obaja plno a bolo to daleko lepsie. Podla mna je to elementarna logika ale u usporiadatelov burz u nas to akosi neplati a preto to aj vyzera ako to vyzera.

Ja osobne, ked uz by som na nejaku z tych burz mal ist, tak si urcite vyberiem Nitru - je blizsie a zaroven by som dal Prievidzi signal, ze si mala presunut termin na iny datum. Keby ich kvoli tomu vsetci raz odignorovali, tak sa budu spravat rozumnejsie.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.


Napísať odpoveď