Burza

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 1. Septembra 2007, 18:14

Janett napísal:Kde je budova CVC Domino?
Hodte nejaky orientacny bod.
V Nitre sa vobec nevyznam.
Ma vyznam prist na tu burzu po 10.00. Nie je to tak ze sa uz v druhej polovici ucastnici balia na odchod? Mam takuto skusenost z vystav maciek.

skusite mi niekto odpovedat? Pŕŕŕŕŕŕósim.

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 1. Septembra 2007, 18:18

Janett napísal:No tak Pixel.........kušuj.
Pixel som Ta nechcela zrusit.
Len Ti to obcas uleti niekde inde.
Chybas tu, tak uz netrucuj.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 1. Septembra 2007, 18:35

ahoj

CVC Domino je blizko autobusovej stanice a velkeho tesca a ak sa tam niekoho spytas urcite ti poradia.Burza zacina az o 9:00( o 8 00 len pre predajcov)takze ma to zmysel tam ist aj po 10.00.Ale zas necakaj niaku obrovsku burzu je to taky priemer a co by si chcela kupit? :wink:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 1. Septembra 2007, 18:57

Jak kresli ? Cim ? A vydrzi to aj ked sa to operie ?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Septembra 2007, 19:14

no neviem cim kresli ... ale vydrzi ... opytaj sa bebeho ....., vraj ma niekolko .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 1. Septembra 2007, 19:41

Este neviem presne co by som chcela kupit, chcela by som sa najprv porozhliadnut. Urcite nieco pre zaciatocnika-lajka.

Co sa tyka kreslenia na textil, existuju fixy, farby vo flakonoch ktore sa nanasaju stetcom. Na tricko sa daju pouzit aj farby urcene povodne na hodvab-tie vyjdu drahsie ale z tych co som zatial videla su najstabilnejsie pri prani.Moznosti je viac.

Užívateľov profilový obrázok
gryf
Príspevky: 220
Dátum registrácie: 5. Novembra 2006, 13:59
Bydlisko: Dunajská Streda
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa gryf » 1. Septembra 2007, 19:49

Tryri napísal:Jak kresli ? Cim ? A vydrzi to aj ked sa to operie ?
vydrzi to v pohode uz som to niekolkokrat pral a furt tricko vyzera ako nove :wink:
Na čo sa báť ďalšieho dňa? Možno žiadny nepríde.

Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 21:55

Janett chces dalsich pavucikov ???

A mas uz vybrate ??
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 2. Septembra 2007, 22:10

No, povodne som rozmyslala o Brachypelme. Ale momentalne som skor za Grammostolu roseu.
Nie som si ista ci sa na tu burzu dostanem. Tak som skusila reagovat na jeden inzerat tu na stranke. Dostala som ponuku poslat pavuka dobierkou. Bolo to pre mna velkym prekvapenim ze sa daju zvierata posielat postou. Je to bezna prax? Ja s takym niecim vobec nemam skusenosti. Ja len viem ako pocas prevozu so zasielkami zaobchadzaju.............Adi co si o tom myslis?

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 22:13

Ak ti mozem poradit pouzij skor autobusovu dopravu. Je podla mna bezpecnejsia a autobusar da balicek do autobusu a viacej z nim nemanipuluje. Postu som vyuzil niekolko krat ale myslim si ze to nie je najlepsie riesenie. Od kupujuceho si vyziadas cas prichodu autobusu na stanicu, ŠPZ a popis autobusu / farba - nalepky atd / potom to mas lahke pockas a on ti na meno vyda balicek. Potom posles peniazky na ucet predavajuceho. Takuto metodu vyuzivam ja. Pomohol som ti ?

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 2. Septembra 2007, 22:21

O.K. Pixel, to ma nenapadlo.
Tato cesta sa mi zda byt schodnejsia. Su vodici dialkovych busofff ochotny robit takuto sluzbu?

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 2. Septembra 2007, 22:21

Tak tak ja tiez radsej autobus pretoze ako vravis Janett s tym zaobchadzanim na poste. Busom je to najlepsie len ti nesmie ujst :) Tam ale zase niekedy sa stane to ze ak beries len jedneho pavuka tak niekedy preplatis lebo soferi niektori su blbci a pytaju daky poplatok aj od toho co posiela a este zoberu aj od teba uz som sa s tym stretol a to nie raz. Sice to bolo dakedy len 20 sk niekedy 50 Sk ale islo o princip slovak sa hned ukaze ze je slovak :)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 22:25

Janett napísal:No, povodne som rozmyslala o Brachypelme. Ale momentalne som skor za Grammostolu roseu.
Nie som si ista ci sa na tu burzu dostanem. Tak som skusila reagovat na jeden inzerat tu na stranke. Dostala som ponuku poslat pavuka dobierkou. Bolo to pre mna velkym prekvapenim ze sa daju zvierata posielat postou. Je to bezna prax? Ja s takym niecim vobec nemam skusenosti. Ja len viem ako pocas prevozu so zasielkami zaobchadzaju.............Adi co si o tom myslis?

ako uz bolo spomenute ... bezna prax je asi autobus ......, ale ja mam s postou celkom fajn skusenosti ......, ak je to uz odrastenejsi kus a nie mlada tak kludne prezije cestu v malom balicku ......, zas treba prihliadat na pocasie a hlavne druh pavuka

No a autobus je asi najjednoduchsi a najspolahlivejsi ....., jednoducho sa dohodnes s chovatelom na konkretnom spoji ( www.cp.sk ) a uz len SMS s SPZ autobusu .... a vec je vybavena ....., jednoznacne v zime je to naj .....,


A ak chces Grammostolu odporuvam odrastenejsi kus .... alebo adult ... mohlo by sa stat ze ta to prestane bavit ako pomaly rastie ......,

Ak by boli ine otazky kludne SS .... aby sme to tu nezakidali spamom ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 22:26

Janett napísal:O.K. Pixel, to ma nenapadlo.
Tato cesta sa mi zda byt schodnejsia. Su vodici dialkovych busofff ochotny robit takuto sluzbu?
ano , samozrejme mu da clovek ktory ti pavuciky posle nieco do vrecka a oni to maju vecsinov uz dohodnute a robia to takto casto. Nikto nemusi vediet co je v zasielke , proste povie ze si to vyzdvihne jedna kocka a on to v pohodke dovezie.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 22:34

normalne to maju zakazane ......, a keby im na to prisli tak maju dost vazny problem ......, ale vecsina je ochotna ... ved ake maju platy .....


a dolezita vec ,.... na balik sa nepise meno ani adresa ani nic .... Pise sa iba miesto dorucenia (mesto) a telefonne cisla odosielatela a prijemcu ... popripade prezivka prijemcu ......,

mena nie su dobre ....., to by sa dalo skaredo zneuzit .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 2. Septembra 2007, 22:40

Ja som Brachypelmy napokon zavrhla (fuj ake skarede slovo) prave preto ze pomaly rastu. ........ Tak som hladala nieco ine pre zaciatocnika. A v zasade neviem ci by mi vadil pomaly rast.
Mozno by sa mohla otvorit nova tema ( lebo taku tam momentalne nevidim):
AKE VTACKARE SU VHODNE PRE ÚÚÚPLNYCH LAJKOV ??

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 2. Septembra 2007, 22:44

Janett napísal:Ja som Brachypelmy napokon zavrhla (fuj ake skarede slovo) prave preto ze pomaly rastu. ........ Tak som hladala nieco ine pre zaciatocnika. A v zasade neviem ci by mi vadil pomaly rast.
Mozno by sa mohla otvorit nova tema ( lebo taku tam momentalne nevidim):
AKE VTACKARE SU VHODNE PRE ÚÚÚPLNYCH LAJKOV ??
Si odporujes :) Pises ze si ich zavrhla prave kvoli pomalemu rastu a za tym pises ze nevies ci by ti to vadilo :) Ale grammostola rastie pomalsie ako brachypelma ale zalezi aj aka

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 2. Septembra 2007, 22:50

Foxo, ved prave to je to. Neviem presne co chcem. Lebo nepoznam moznosti. Lajko.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 2. Septembra 2007, 22:52

myslim ze to sa omiela stale dookola a stale su to tie Brachypelma vagans, Brachypelma smithi, Brachypelma albopilosum, Grammostola rosea.
Pre uuuplnych laikov ma hlavne napada rada - citat dostupnu literaturu, byt opatrny a trochu zvedavy a snazit sa zabezpecit svojim zvieratam to najlepsie co je v jeho silach :-)

Ono niektore druhy sa neoporucaju hlavne preto, ze su rychle alebo impulzivne alebo maju silny jed a to clovek bez skusenosti tazko zvladne. Kazdy pavuk je iny druh od druhu ale aj exemplar od exemplaru, takze je dolezite si nacvicit zakladne praktiky a rutinu a ziskat istotu.

Ono moj nazor je ze treba vydrzat s parahybanou a dakou brachypelmou alebo cimsi (alebo Nhandu) daky rocik a potom sa clovek moze osmelit a hned ma na vyber dalsich 50 druhov :-) alebo APhonopelmy alebo Phormictopusy su fajn

Janett
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 19:35

Príspevok od užívateľa Janett » 2. Septembra 2007, 22:59

Vies Bebe, prave v tej literature som nasla tak protichodne doporucenia az som z toho zblbla.
Ono je to asi presne o tych skusenostiach.
Ten posledny odstavec, to bolo to co som potrebovala.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 23:06

odporucam nieco z tohoto :

Bachypelma, Gramostola, Avicularia minatrix alebo versicolor, tak ako pisal bebe Nhandu je rovnako dobry pavuk aj ked mozno trosku impulzivnejsi. dalej odporucam Psalmopoeus cambridge, irminia a mozno Tapinauchenius alebo Aphonopelma

blizsie info o tychto druhoch najdes na : http://www.lasiodora.sk/index.php?page=vizitky

ale vyber si to co sa tvojmu oku paci. Urcite nic toxicke a ostatne je uz na tebe samozrejme ...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Septembra 2007, 23:17

Janett napísal:Ja som Brachypelmy napokon zavrhla (fuj ake skarede slovo) prave preto ze pomaly rastu. ........ Tak som hladala nieco ine pre zaciatocnika. A v zasade neviem ci by mi vadil pomaly rast.
Mozno by sa mohla otvorit nova tema ( lebo taku tam momentalne nevidim):
AKE VTACKARE SU VHODNE PRE ÚÚÚPLNYCH LAJKOV ??

co si predstavujes pod slovom UPLNY LAJIK ,,???? lebo ak to je niekto kt. nema ani sajn ako sa o to ma postarat a nejaky prehlad medzi druhmy ..... tak taky by nemal mat ani pavuka doma pokial nevie vobec nic .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 2. Septembra 2007, 23:27

myslim ze tim laikem myslela spis zacatecnika bez zkusenosti...sama psala ze ma literatury dost prectene...

sice se to bude omylat, ale kdyz uz jsem pisi, tak doporucim na zacatek b. smithi...klidny, ne extreme narocny pavouk a i pohledny (to je ovsem vec vkusu)

a jak psal bebe, ziskat si nejake navyky, zkusenosti a potom si clovek muze poridit temer cokoli...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 2. Septembra 2007, 23:48

PiXeL napísal:odporucam nieco z tohoto :

Bachypelma, Gramostola, Avicularia minatrix alebo versicolor, tak ako pisal bebe Nhandu je rovnako dobry pavuk aj ked mozno trosku impulzivnejsi. dalej odporucam Psalmopoeus cambridge, irminia a mozno Tapinauchenius alebo Aphonopelma

blizsie info o tychto druhoch najdes na : http://www.lasiodora.sk/index.php?page=vizitky

ale vyber si to co sa tvojmu oku paci. Urcite nic toxicke a ostatne je uz na tebe samozrejme ...
Ja osobne by som pre zaciatocnikov neoporucal avicky kvoli tomu ze starostilovos o ne je narocnejsia ako u inych hlavne co sa tyka umrtnosti. Ak by sa to Janett stalo tak by ju to mohlo odradit ako zaciatocnicku kupit dalsie pavuky :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Septembra 2007, 23:59

FoXo - samozrejme s tebou suhlasim ale ked to neriskne nebude vediet o com to je :) :shock: a ako da sa to ... nie je to az tak narocne , samozrejme narocnejsie ako Brachypelma ale nie az tak aby s tym mala extremne velky problem... Ja ich mam dost vela a nemam az tak problem jedine Avicularia metallica sa zle zvliekla ale to bola moja chyba / prekladal som ju 1 den pred zvlekom / :( kto to mohol tusit ...


Napísať odpoveď