Uteky vasich milacikov.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Samot129
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 16:42
Kontaktovať užívateľa:
Uteky vasich milacikov.

Príspevok od užívateľa Samot129 » 1. Októbra 2007, 16:49

Chcel by som sa ako zaciatocník spytat co mam robit ak mi v byte utiekol subadult samec Poecilotheria Regalis uz mi niekde v byte beha dva mesiace a stale ho neviem najst utiekol mi tesne po zvleku z teraria........pripomínam ze nie je agresivny casto som ho braval aj na ruku
Dakujem za rady

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 17:00

1. to ze si ho bral na ruku je podla mna nezodpovedne
2. ak utiekol po zvleku a 2 mesiace si ho nenasiel je velka sanca ze uhynul na dehydrataciu
3. ak este zije vyskusaj vlhku handru a cvrcka v skatulke
4. ak nepomoze modli sa aby bol dead a nekusol

PS: poecky patria mezdi agresivnejsie duhy .... a tam vonku v tvojej izbe nanho inaksie vplyva prostredie ako v terariu tak je jasne ze sa bude aj inak spravat ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 1. Októbra 2007, 17:00

...na tmave a teple miesto daj nejaku nadobu alebo napr. vacsiu krabicu. Malo by tam byt vlhko takze nejaku nie premocenu handru na spodok. Ak to vyde tak by sa tam mohol zahniezdit. Hlavne to daj niekam kde bude dostatocny klud. Mohlo by to fungovat tak to aspon vyskusaj.

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 1. Októbra 2007, 17:04

No ja by som ho nepostrasil tak tou agresivitou ako kusnutim :) Ked ta kusne ver tomu ze uz ziadne pavuka nezoberes na ruku ani roseu tak sa budes bat :) Keby kusol mojho brata tak ho asi zabije :( Srdcove problemi

A ako zaciatocnik si kde k nemu dosiel ? Lebo pokial ti ho niekto daroval alebo odporucil tak by som mu ruky dolamal lebo je to s jeho strany nezodpovedne. Niektori chovatelia si nedovlia chovat poecky ani po dvoch rokoch :)

andy
Príspevky: 46
Dátum registrácie: 23. Septembra 2006, 08:54
Bydlisko: Senica

Príspevok od užívateľa andy » 1. Októbra 2007, 20:20

Tak to naštve.S tou vlhkou hrabankou alebo handrou je to celkom fajn nápad.Známi tak ulovil svoju Brachypelmu, keď si spravila výlet.Ale dva mesiace je dosť.To si ho za tú dobu ani nevidel?Pochybujem že ešte žije ak neutiekol niekde do šachty.Ale na takéto druhy treba dávať poriadny pozor!!

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Októbra 2007, 20:37

bude za chladnickou ... / moja skusenost / vyskusaj, ovsem ak este zije... je velka pravdepodobnost ze uz nie je ani v izbe kde bol ked usiel a hladaj len neskoro vecer po tme s baterkou...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 1. Októbra 2007, 21:00

no presne .... na toxicitu som zabudol ......, jasne .... eno-nuno ... supis pupis jedovaty pavuk ..... skus Bite reports .... ake mali chlapci krce a opuchy atd. a za chladnickou je to fajn .....,

a ak hladat s baterkou tak po spickach ... vemi po spickach ..... a s cervenym svetlom

ale manualne hladanie uz v tejto faze neodporucam ....., bud ho najdes hned , do tyzdna .... alebo uz len ta handra a nastrazene jedlo ....., zive jedlo ...., mozno ho to prilaka ....,

vela zdaru ..... a dufam ze byvas sam .... :?
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 2. Októbra 2007, 14:55

Adult samec Poecilotherie ? Ak by si ho mal este v izbe, tak Ta tak ako mna moj dnes urcite coskoro zobudi okolo 4-5 hodiny rano hlasitym bubnovanim. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Októbra 2007, 20:21

Raqua napísal:Adult samec Poecilotherie ? Ak by si ho mal este v izbe, tak Ta tak ako mna moj dnes urcite coskoro zobudi okolo 4-5 hodiny rano hlasitym bubnovanim. :)
dobry postreh :)

Thores
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 31. Augusta 2007, 12:49

Príspevok od užívateľa Thores » 2. Októbra 2007, 21:39

panove on psal subadult
jinak bych se asi posral ve spanku :D

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 3. Októbra 2007, 18:37

ja mam 2 mesiace v izbe na uteku subadultnu maculatu, prehladal som vsetko, vyskusal som handru a nic.. :(
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Októbra 2007, 19:57

Thores napísal:panove on psal subadult
jinak bych se asi posral ve spanku :D
Ups, no som si nevsimol .. Tak potom mozno o par mesiacov :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Októbra 2007, 20:24

mne za uctihodnu dobu usiel len jeden pavuk : Stromatopelma calceatum , ale to bolo uz dost davno ... samozrejme ze som ho nasiel :) / asi po 7 dnoch /

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Októbra 2007, 21:10

PiXeL napísal:mne za uctihodnu dobu usiel len jeden pavuk : Stromatopelma calceatum , ale to bolo uz dost davno ... samozrejme ze som ho nasiel :) / asi po 7 dnoch /
Hlavne ze z Poecilotherii si vyklepany a mas Stromatopelmy .. :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Októbra 2007, 22:38

Raqua napísal:
PiXeL napísal:mne za uctihodnu dobu usiel len jeden pavuk : Stromatopelma calceatum , ale to bolo uz dost davno ... samozrejme ze som ho nasiel :) / asi po 7 dnoch /
Hlavne ze z Poecilotherii si vyklepany a mas Stromatopelmy .. :)
heh MAtko , pisal som hore : to bolo uz davno , ked som toho pavuka kupoval bolo mi povedane : ma trosku silnejsi jed ale inac pohodka :D , ked som si sam zistil co som si vlasne kupil tak som to daroval s5 majitelovi zo slovami : diky za 150 Sk istu smrt nechcem , bolo miasi okolo 15 - 16 r.

Samot129
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 1. Októbra 2007, 16:42
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Samot129 » 5. Októbra 2007, 07:43

ked ujde taky pavuk tiez potesi

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Októbra 2007, 14:34

PiXeL napísal:
Raqua napísal:
PiXeL napísal:mne za uctihodnu dobu usiel len jeden pavuk : Stromatopelma calceatum , ale to bolo uz dost davno ... samozrejme ze som ho nasiel :) / asi po 7 dnoch /
Hlavne ze z Poecilotherii si vyklepany a mas Stromatopelmy .. :)
heh MAtko , pisal som hore : to bolo uz davno , ked som toho pavuka kupoval bolo mi povedane : ma trosku silnejsi jed ale inac pohodka :D , ked som si sam zistil co som si vlasne kupil tak som to daroval s5 majitelovi zo slovami : diky za 150 Sk istu smrt nechcem , bolo miasi okolo 15 - 16 r.
Istu smrt ???!!?! Tak ja som asi zombie :)))))
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
thefox
Administrátor stránky
Príspevky: 99
Dátum registrácie: 13. Februára 2006, 23:50
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa thefox » 6. Októbra 2007, 14:42

Raqua napísal:
PiXeL napísal:
Raqua napísal: Hlavne ze z Poecilotherii si vyklepany a mas Stromatopelmy .. :)
heh MAtko , pisal som hore : to bolo uz davno , ked som toho pavuka kupoval bolo mi povedane : ma trosku silnejsi jed ale inac pohodka :D , ked som si sam zistil co som si vlasne kupil tak som to daroval s5 majitelovi zo slovami : diky za 150 Sk istu smrt nechcem , bolo miasi okolo 15 - 16 r.
Istu smrt ???!!?! Tak ja som asi zombie :)))))
Ale práve príjemné to nebolo, či? :-)
Quidquid latine dictum sit, altum sonatur.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 6. Októbra 2007, 15:05

Od smrti to ale malo daleko .. :) Aj dve by som prezil :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Oravák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22. Júla 2007, 15:00
Bydlisko: Tvrdošín
Re: utek Poecilotheria Regalis

Príspevok od užívateľa Oravák » 7. Októbra 2007, 16:30

Mne utiekla dvojzvlekova irminia. Myslel som si že to bude s ňou koniec, mo nedalo mi to. Tak som velmi teda rozmýšlal akou trasou mohla isť. Našiel som ju o tretej ráno. Neuveríte ale irminka sa usidlila v zárubni v otvore pre zámok a začala si tam robiť už pavučinové hniezdo.

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13
Re: utek Poecilotheria Regalis

Príspevok od užívateľa Lukas » 8. Októbra 2007, 01:26

Oravák napísal:Mne utiekla dvojzvlekova irminia. Myslel som si že to bude s òou koniec, mo nedalo mi to. Tak som velmi teda rozmýšlal akou trasou mohla is�. Našiel som ju o tretej ráno. Neuveríte ale irminka sa usidlila v zárubni v otvore pre zámok a zaèala si tam robi� už pavuèinové hniezdo.
Este stastie ze sa v noci nezamykas:) to by bol s nou amen...

Užívateľov profilový obrázok
leon33
Príspevky: 51
Dátum registrácie: 7. Apríla 2007, 12:48
Bydlisko: Klenovec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa leon33 » 13. Októbra 2007, 11:25

Jak tak čítam,dúfam,že mne žiadny pavúk neutečie,aj ked nemám velmi jedovaté druhy.Ale aj taký utečený môj A.geniculata by mi asi nedovolil v klude zaspať :lol: .
XXX

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 13. Októbra 2007, 18:19

Zdravec, moja skusenost : mal som 3 zvl. maculatu a zdrhla, tak som ju nemohol najst skusal som handry nic :( robil som reviziu bytu a jadra nic :? a neskor som ju nasiel preliezla po stene do prazdneho terarka a tam som ju chytil :wink:

h.daniel´s
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 26. Augusta 2007, 16:55

Príspevok od užívateľa h.daniel´s » 18. Januára 2008, 13:12

mne zdrhala albopiloska v 5.zvleku a brat ju nasiel rano po dvoch dnoch.doberal si mav ze neviem chovat pavuky a na druhy den mu zdrhala p.fasciata 5.zvlekova samica.bolo to akurat vcera v noci dufam ze ju najdeme lebo to bol dost oblubenec ale rychla a prchka je nenormalne.ked ju daval do terarka z krabicky ta mu vbehla pod tricko som ju musel chytat. potvora utiekla cez dvojcentimetrovy otvor vo vrchu terarka kde sa trochu odlepila vetracia sietka. :idea:

Užívateľov profilový obrázok
sklipo
Príspevky: 78
Dátum registrácie: 23. Júla 2007, 15:10
Bydlisko: oravska lesna

Príspevok od užívateľa sklipo » 18. Januára 2008, 17:46

mne raz usiel h.hercules.sam si posunul dvierka na terarku a zdrhol...ked som prisiel do izby a vsimol si otvorene terarko az ma tak zamrazilo....ale po par minutach som ho nastastie nasiel na policke medzi druhimy terarkami...ale mal som aj ja dost.predsa len herkules je toxicky vyznamny a neparti prave medzi tie pokojnejsie pavuky...


Napísať odpoveď