Fenomen prirody

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:
Fenomen prirody

Príspevok od užívateľa adi » 9. Októbra 2007, 22:55

michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 10. Októbra 2007, 23:10

...tak tieto videa vravia sami za seba. Aj nasi chovanci maju svojich nepriatelov. Pokial sa vsak nemylim tak Eupalaestrus weijenberghi je jedinym druhom ktory si dokazal vytvorit dokonalu obranu proti tymto osam a zaroven si s nimi dokaze poradit. Teda pokial sa nachadza v blizkosti svojej nory. To je aspon jedna vec ktora ma tesi pri pohlade na tieto videa..

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Októbra 2007, 09:59

diki .... akurat som si nemohol spomenut na ten druh kt. to dokaze .....,

nj ... ma tak osposobene brusko a noru , ze sa tam zasprajcuje a osicka si moze tak akurat zaspievat a zabzucat ..... :D
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 11. Októbra 2007, 10:15

o tych osach som vedel, ale nevedel som, ze prave tento druh (ktory aj sam chovam) sa dokaze branit :D
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 11. Októbra 2007, 14:13

to co je vlastne preboha ????? toto na tom prvom videu ??? ja to neviem popisat daqco take ako pavuk ale ma to kridla atd
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 11. Októbra 2007, 15:09

Shadow napísal:to co je vlastne preboha ????? toto na tom prvom videu ??? ja to neviem popisat daqco take ako pavuk ale ma to kridla atd
je to nieco ako osa ... specializuje sa na lov vtackarov ...

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 11. Októbra 2007, 15:50

loool to fakt ????? preboha..... boze to take nieco existuje ????a to ako vtackar ju nevie zabit ??? abo co lebo jak som videl to video tak ten vtackar ani vypad ani nic ....
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 11. Októbra 2007, 16:02

PiXeL napísal:
Shadow napísal:to co je vlastne preboha ????? toto na tom prvom videu ??? ja to neviem popisat daqco take ako pavuk ale ma to kridla atd
je to nieco ako osa ... specializuje sa na lov vtackarov ...
jedna o osi rodu Pepsis. Vtackarov nezabijaju priamo dospele jedince tychto os ale ich larvy. Dospele samice paralizuju vtackare a nakladu do neho vajicko. Pavuk potom normalne zije az do doby ked sa v nom z vajicka nevyliahne larva dokonca pri niektorych druhoch osiciek az do doby zakuklenia larvy. Mal som doma podobnu osicku vyliahla sa mi z jedneho vtackara ktory pochadzal z odchytu. Normalne zil u mna asi dva mesiace potom sa zacal spravat cudne a nakoniec asi po tyzdni uhynul.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 11. Októbra 2007, 16:21

uz len doplnim, ze pavuk sluzi larvam ako potrava, ktore ho zozieraju zvnutra :twisted: dufam, terno, ze sa nemylim
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 11. Októbra 2007, 16:52

prebohaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa pocul som o tych ossach presnejsie o tom ich nazve pepsis ale nemyslel som si ze takto vyzeraju
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 11. Októbra 2007, 16:52

ale preco pavuk ich ani nenapadne???
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Októbra 2007, 23:19

to video je kratke , ale - osy maju usposobeny sposob lovu ...., su rychle a obratne a v neposlednom rade vdia lietat co je pekna vyhoda ..., a vypad do vzduchu vtackar nevie , a podla vsetkeho vtackara dokazu aj dezorientovat , kedze sa pavucik riadi vnimanim kmitov , ale to uz je len dohad ... nic presnejsie som nenasiel .... ak ma niekto link o Pepsis sem s nim .... rad pocitam
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Októbra 2007, 03:17

..myslim ze tieto osi vypustaju urcity zapach ktory dokaze pavuka akoby omamit alebo paralizovat. Dokonca niektore druhy Avicularii sa dokazu na niekolko minut skryt pod hladinu vody, kde pockaju pokial sa prestanu citit v ohrozeni.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 12. Októbra 2007, 10:00

sebra napísal:..myslim ze tieto osi vypustaju urcity zapach ktory dokaze pavuka akoby omamit alebo paralizovat. Dokonca niektore druhy Avicularii sa dokazu na niekolko minut skryt pod hladinu vody, kde pockaju pokial sa prestanu citit v ohrozeni.
To máš skade, že sa dokážu skryť pod hladinu? Osa vypúšťa zápach, ktorý omámi pavúka? O takýchto poznatkoch som ešte nepočul.
Osy zabíjajú pavúka svojím dlhým žihadlom, a potom doň nakladú vajíčka z ktorých sa liahnu larvy. Tie pavúčika skonzumujú zvnútra ! Osy pritom zvykli odkladať pavúka do neakej si nory.
A ešte viem o jedných muchách, ale neviem ich presný názov, ktoré nakladú do vtáčkarovho abdomenu vajíčka a ked sa vyliahnu larvy, pavúka za živa zožerú, smrť nastáva po poškodení dôležitého orgánu napr. srdca, ktorý je prítomný v abdomene. škoda, že neviem ich názov, sú to také malé chlpaté muchy....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Októbra 2007, 10:29

Razor napísal:
sebra napísal:..myslim ze tieto osi vypustaju urcity zapach ktory dokaze pavuka akoby omamit alebo paralizovat. Dokonca niektore druhy Avicularii sa dokazu na niekolko minut skryt pod hladinu vody, kde pockaju pokial sa prestanu citit v ohrozeni.
To máš skade, že sa dokážu skryť pod hladinu? Osa vypúšťa zápach, ktorý omámi pavúka? O takýchto poznatkoch som ešte nepočul.
Osy zabíjajú pavúka svojím dlhým žihadlom, a potom doň nakladú vajíčka z ktorých sa liahnu larvy. Tie pavúčika skonzumujú zvnútra ! Osy pritom zvykli odkladať pavúka do neakej si nory.
A ešte viem o jedných muchách, ale neviem ich presný názov, ktoré nakladú do vtáčkarovho abdomenu vajíčka a ked sa vyliahnu larvy, pavúka za živa zožerú, smrť nastáva po poškodení dôležitého orgánu napr. srdca, ktorý je prítomný v abdomene. škoda, že neviem ich názov, sú to také malé chlpaté muchy....
pokial viem spravne tak ta osa pavuka nezabije , ale len paralizuje a nasledne nakladie do obsahu jeho tela vajicka ktore potom ziju a vyvijaju sa vo vnutry tela pavuka... co si potom neskor aj opisoval vo svojom prispevku ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Októbra 2007, 18:37

RAZOR: ..niekedy je lepsie prestudovat nejake stranky na nete a potom pisat prispevky takeho mudreho stylu akym bola tvoja reakcia. To ze si o tom nepocul to neznamena ze sa svet toci okolo teba. Co tak zadat do vyhladavaca napr. Pepsis a hned mozes byt o nieco mudrejsi :wink: ..a co sa tyka toho ze sa dokazu skryt pod hladinu vody, tak to by si mohol vediet. Avicularie sa predsa vyskytuju v dazdovych pralesoch.

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 12. Októbra 2007, 19:29

..este k Aviculariam: presnejsie sa ponaraju pod hladinu, ktora sa udrzuje v parazitickych bromeliach a tam zotrvaju dokonca niekolko minut. A co sa tyka tych musiek, tak su to parazitycke osicky ktorych larvy pozieraju najprv organy, ktore pavuk najmenej potrebuje a tak prechadzaju na dalsie az kym sa dostatocne nenasytia. Je to velmi zdlhave a bolestive umieranie pre pavuka.


Napísať odpoveď