Vzťahy medzi chovatelmi na Slovensku.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 16. Februára 2008, 09:33

nechcem tymto nikoho urazit alebo tak...je to cisto kazdeho osobna vec..u mna ste vsetci vytany...lebo ja vzdusne zamky neslubujem...ani netaram.... :wink:

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 16. Februára 2008, 09:54

SKUUUUUBI napísal:
spiderman napísal:
mariko925 napísal: .
pravidelne zlavy zjednam po dlhom boji, :D
tazko sa zlavuje ked daco kupis za 100 nahodis si tam 50 predavas za 150 ako ked daco odchovas vymenis a potom predavas... :wink: ja nemam problem ist s cenou vlastneho odchovu aj o 30/40 perc menjej samozrejme staly zakaznik plus vacsie mnozstvo..ale tak moji vedia.. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 16. Februára 2008, 10:44

spiderman napísal:
SKUUUUUBI napísal:
spiderman napísal: pravidelne zlavy zjednam po dlhom boji, :D
tazko sa zlavuje ked daco kupis za 100 nahodis si tam 50 predavas za 150 ako ked daco odchovas vymenis a potom predavas... :wink: ja nemam problem ist s cenou vlastneho odchovu aj o 30/40 perc menjej samozrejme staly zakaznik plus vacsie mnozstvo..ale tak moji vedia.. :wink:
No vies, ja som stale hladal tie najnizsie ceny asi ako kazdy, nieco sa najde u pana Michala S. :D lacnejsie a nieco u tvojho brata, robil som si take porovnania cennikov a hlavne pred vystavami v Barci, ale vyslo mi to skoro na jednako ale bolo to druh od druhu rozdielna cena. Uvidime co prinesie tento rok, urcite ale hodnata investovanych penazi do nakupu bude minimalne este o 50% vyssia ako min. rok- tesim sa na ponuky a tvorbu mojho portfolia na tento nakupno- chovatelsky rok. :D :D :D

HnnbL
Príspevky: 234
Dátum registrácie: 24. Októbra 2007, 14:36
Bydlisko: NZ,BA,Hurbanovo,KN,TT
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa HnnbL » 16. Februára 2008, 11:51

ja kupujem zásadne len od rehorovcov.ceny dobre,osobny odber,poradia aj mega začiatočníkom.k rehorovcom sa oplatí ist nakupiť osobne už len koli tej ich izbe plnej pavukov :) ...

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 16. Februára 2008, 12:19

Ja som kupoval od Miša Šestáka, Lukáša Rehora a Raqu takmer všetky svoje pavúky a nikdy nebol žiadny problém. :wink:
Na týchto ľudí sa dá spoľahnúť a máte istotu, že sú seriózni.
Kupoval som aj od menších chovateľov a tiež som s nimi nemal žiadny problém.
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 16. Februára 2008, 23:02

Poviem k tomu len jedno, ak niekto povie, ze ma na Slovensku doma 1000 adultnych resp. odrastenych pavukov, tak klame.

Poznam sa velmi dobre s jednym chovatelom co zije v CR, ma, teraz tusim 150 alebo 190 druhov mi vravel doma (cize prakticky skoro vsetko, co sa da kupit), priestor pre pavuky ma vyhradenych 30m stvorcovych a urcite nema doma 1000 velkych pavukov.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 16. Februára 2008, 23:21

.....amen..... :wink:

Oravák
Príspevky: 42
Dátum registrácie: 22. Júla 2007, 15:00
Bydlisko: Tvrdošín

Príspevok od užívateľa Oravák » 17. Februára 2008, 11:56

Moje skúsenosti z chovateľmi su zatiaľ dobré. Nevidel som a ani som sa zo žiadnymi nikdy nestretol. Je to trocha škoda, ale pride ten čas že zajdem na nejaku tu burzu a prehodíme pokec. U mňa je jeden z najlepších chovateľov "Tomáš Rehor" aj jeho braško Lukáš. Tomáš je u mňa pán chovateľ. Kedykolvek som potreboval poradť nebol problém a debatovali sme aj trištvrte hodiny. Nikdy ma neodbil že nemá čas a to je u mňa podstatné. Kedˇsom potreboval niečo odložiť že navychádzali korunky tak mi to odložil bez problémov.
Mišo Šestak celkom fajn, ale zvleky ktore som si objedal tomu nikdy nezodpovedali boli menšie.
Keď budem objednávať tak jedine Od Tomaša Alebo Lukáša Rehorovcov.
"Chalaniska držím vám palce." Chovu zdar !!!

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 17. Februára 2008, 13:26

Ja mám zatiaľ dobré aj zlé skúsenosti. Kupoval som od Lukáša Rehora a Miša Šestáka. Michal má síce trošku problémy s počtom zvlekov ale ináč je seriózny. Žiaľ, bol som už aj oklamaný, keď som miesto lividumky dostal murinusa a pavúky som, samozrejme, nazad nedostal. No ale aj také sa stáva...

Chovu zdar :!:

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 17. Februára 2008, 14:39


Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 17. Februára 2008, 14:54

Myslim ze je kazdemu jasne ako sa veci maju, no ale za lenivost sa plati, alebo keby mal ist clovek do CR po veci tak si priplati za cestovne min. 1000 sk. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
spiderman
skúsený chovateľ
Príspevky: 232
Dátum registrácie: 16. Septembra 2006, 15:25
Bydlisko: Big ŠURANY
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa spiderman » 17. Februára 2008, 15:04

jasne ale zase plati vyhovorka sak v cechach je to lacnejsie..ale ked si to uz dakto ma kupit tak uz je to zase daleko...no pocul som uz aj taku verziu na burze..jaaj no naco nosit tolko veci sak sa to aj tak nepreda a neni miesta... :lol: :lol: ..a myslim ze ju poculi viacery...takze odvolavam sa zase na 1000 adultov... :roll:..vidim ze k nicomu to nevedie pome sa radsej venovat pavukom... :idea:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 18. Februára 2008, 21:11

dobry pokec ...., ani neviem co napisat ...., dlho som nebol doma ....,

Kobko , chystam prekvapko, mas doma miesto ...., heh ....,

K tym chovatelom , kazdy sa u nas snazi pretlct sa ako vie ...., bohuzial to ma dopad na kvalitu chovatelstva ako takeho ....., este ze je tu par ludi co stale nezabudaju ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 20. Februára 2008, 15:22

Ahojte, potreboval by som číslo na chovatela cvrckov vo Zvolene a nejako sa ho nemožem dopatrat :roll: . Ak mi viete pomoct tak poradte.

Jeho meno: Štefan Šnajder
Mesto: Zvolen

Vďaka...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 20. Februára 2008, 15:27

Už ho mám...
Terraburza zvolen organizátor Štefan Šnajder: 0904 481 933 - zlatý Google

Prosim vymazať tieto moje dva príspevky...
SORRY...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 7. Januára 2009, 18:03

Vyzerá to tak, že niekto chce zas zarobiť na ľuďoch :? :

Poecilotheria bara 1.sv € 50,00

Toto som našiel na nete:
* Poecilotheria bara CHAMBERLIN, 1917: Sri Lanka = Poecilotheria subfusca POCOCK, 1895: Sri Lanka (Kandy, Punduloya, Peradeniya, Haragama)

Takže podľa tohto je to len synonymum pre Poecilotheria subfusca :idea:
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

cruelty
Príspevky: 105
Dátum registrácie: 28. Augusta 2007, 23:34
Bydlisko: Brno / CZ
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa cruelty » 7. Januára 2009, 19:31

666JonDavis napísal:Vyzerá to tak, že niekto chce zas zarobiť na ľuďoch :? :

Poecilotheria bara 1.sv € 50,00

Toto som našiel na nete:
* Poecilotheria bara CHAMBERLIN, 1917: Sri Lanka = Poecilotheria subfusca POCOCK, 1895: Sri Lanka (Kandy, Punduloya, Peradeniya, Haragama)

Takže podľa tohto je to len synonymum pre Poecilotheria subfusca :idea:
Jde o to, že jsou dvě verze Poecilotheria subfusca "lowland" a "highland". Tzn. že P.subfusca je rozdělena na nižinné a horské formy do dvou druhů. A právě nížinná forma je označována jako P. bara. Více informací by mělo vyplout na povrch v blízské době, momentálně se vytváří publikace na určení výše uvedených forem.

Užívateľov profilový obrázok
sophie87
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 27. Marca 2008, 00:42
Bydlisko: Bratislava, Karlova Ves
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa sophie87 » 8. Januára 2009, 10:26

ja som objednavala zatial len raz cez net, uplne v pohode, poslal mi to na nivy a ted, co som si druhykrat objednala od ineho, on mi to dokonca prinesie do ineho mesta :o) takze super :o)


Napísať odpoveď