Zameranie ano/nie ?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 1. Októbra 2008, 15:46

no vies zalezi aj od mladych odkial su a ake su pri kupe ... vsetko ovplyvnuje rast ... len si davaj bacha ci ti to povie clovek co ma 1ks z kazdeho alebo viac a da sa to porovnat ....

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 1. Októbra 2008, 20:56

zviretom napísal:terno:Díky.ano vím,že tam moc druhu nebude ale přece jenom.Proč si myslíš že to je těžký chovanec?ptám sejen proto,jelikož určitě s nima máš zkušenosti. :wink:
nevravim ze patry medzi tazko chovatelne druhy ale ani medzi najlahsie. Samotny chov nie je narocny ale su trosku problemy s odchovom. Pomerne casto sa stava ze uhynu odparene samice alebo samice ktore urobili kokon. Ja som napr. c.sanderi paril niekoko krat ale kokon mi neurobila ani raz. Nakoniec z nicoho nic uhynula.
Ale urcite su to velmi zaujimave vtackare.
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Phoneutria79
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 27. Apríla 2012, 11:01
Bydlisko: Sydney ,Australia
Re: Zameranie ano/nie ?

Príspevok od užívateľa Phoneutria79 » 27. Apríla 2012, 13:31

po 15ti letech chovu jsem se rozhodl, že se zaměřím speciálně na čeledi Ctenidae a Hexathelidae . úžasní tvorové, radost na ně koukat celou noc a v práci být na litrech kávy :D :D speciálně jsem byl zvědavý na chování Phoneutrie, spousta " odborných " článků z ní udělalo agresivní mrchu která je nejjedovatější na světě... :lol: ano, je velmi toxicky významná, když se jí člověk ale naučí, jde to lehce. udržuji ji nakrmenou, pravidelný přísun potravy z ní udělal hodného neagresivního pavouka. opatrnosti ale není nikdy dost že. Dříve mě velmi bavil Hysterocrates h. a gigas, Latrodectus hasselti, nyní bych rád doplnil chov a pavouky z Hexathelidae, hlavně atrax, časem snad i Hadronyche. chci je všechny :))))

Užívateľov profilový obrázok
metalkohol
Príspevky: 503
Dátum registrácie: 29. Decembra 2008, 14:19
Bydlisko: Pezinok
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zameranie ano/nie ?

Príspevok od užívateľa metalkohol » 20. Septembra 2012, 22:07

ja som chcel, na začiatku iba velké americké"chlpáče". Potom ma pobláznili africké, hlavne som chcel Ceratogyrusy, pretože ich nieje až tak veľa v ponukách, majú roh atď. Ale už mám aj poecky :D a keď dám preč nejaké samce z tých chovancov čo mám, tak určite pribudne do mojho chovu dvojica Ch.huahiny a P.muticus(teda dúfam). čiže mišung, skôr to beriem tak selektívne, čo sa mi páči to si nechám, ostatné striedam :)
FB: Michal Rybo Rybák
Prípadne FB stránka Rybak exotics


Napísať odpoveď