kde je mu lepsie?

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice
kde je mu lepsie?

Príspevok od užívateľa Shadow » 27. Novembra 2007, 15:13

Stale som si kladol otazku. Kde je pavukovy lepsie? bud vonku v prirode alebo v zajati neviem ale ja osobne si myslim ze vonku aj ked tam nemoze matpravidelny prisun potravy ako ked je v zajati no vyjadrite sa [/i]
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26
Re: kde je mu lepsie?

Príspevok od užívateľa Raqua » 28. Novembra 2007, 20:59

Shadow napísal:Stale som si kladol otazku. Kde je pavukovy lepsie? bud vonku v prirode alebo v zajati neviem ale ja osobne si myslim ze vonku aj ked tam nemoze matpravidelny prisun potravy ako ked je v zajati no vyjadrite sa [/i]
Kde je Ti lepsie ? V jaskyni mimo civilizacie alebo doma pri pocitaci ?
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 28. Novembra 2007, 22:56

Nech sa snazim ako chcem, tak to nedokazem toto tvoje porovnanie prirovnat k pavukom :D

Myslim ze pre pavuka je pohodlnejsie ked ho chovas , pretoze neviem ci si nejaku uvedomuje to ze je proste v zajati (ako napriklad pes, keby si ho mal cely zivot v nejakej malickej klietke tak by asi nebol moc nadseny) ma pohodlie, teplo, vlhko, pravidelnu stravu, cisto atd.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 29. Novembra 2007, 07:15

Raqua v jaskyni :D
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 29. Novembra 2007, 08:37

Shadow napísal:Raqua v jaskyni :D
zabudol si : Raqua v jaskyni aj s PC.

Shadow
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 17. Septembra 2007, 21:51
Bydlisko: kosice

Príspevok od užívateľa Shadow » 29. Novembra 2007, 14:06

pixel presne toto som chcel napisat :D
jop parahybanka 9 zvl.... :))))a dalsie pavuciky
Kosice

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Novembra 2007, 22:57

Jasne, slapem na bajku aby som mal elektriku tuna v jaskyni ... :) Ked si dost naslapem, mozem pouzivat 2h notebook, kym sa zas nevybije :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 30. Novembra 2007, 23:01

Tryri napísal:Nech sa snazim ako chcem, tak to nedokazem toto tvoje porovnanie prirovnat k pavukom :D
Nemusis si to prirovnat, ale odpoved je presne rovnaka v oboch pripadoch :)
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 1. Decembra 2007, 01:10

No ja si myslim ze mu je lepsie vonku ak sa vsetci snazime doma nasim chovancom napodobit ich povodne podmienky v ktorych ziju nie? A to ze maju viac potravy ako vo volnej prirode je podla mna viac na skodu ako na uzitok.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 12:14

SKUUUUUBI napísal:No ja si myslim ze mu je lepsie vonku ak sa vsetci snazime doma nasim chovancom napodobit ich povodne podmienky v ktorych ziju nie? A to ze maju viac potravy ako vo volnej prirode je podla mna viac na skodu ako na uzitok.
ale doma ho nenapadne had, vtak a iny predator ....

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 1. Decembra 2007, 14:58

No ak si myslis ze je to preto lepsie ze je v umelych podmienkach tak ja si myslim nieco ine. Ak ho zozerie vo volnej prirode iny zivocich to znamena ze nebol dostatocne silny, ale schopny si najst ci vytvorit ukryt na to aby sa pred tym uchranil, takze takyto jedinec bol prirodzene odstrany a teda do dalsej generacie sa dostanu len tie silnejsie geny. Jedincovi to neprospieva ale populacii jednoznacne ano!

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 15:29

tak ze ak plavas v mori a roztrha ta zralok, si dost slaby jedinec lebo si nestihol ujst ? :D

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 1. Decembra 2007, 15:41

to pixel: zajimave prirovnani...ale do jiste miry je to tak i v tomhle pripade...protoze ten jedinec je slaby (rozumej slabomyslny), ze tam vubec lezl kdyz tam na neho ciha nebezpeci...

bohuzel si lidi oblibili srovnavat nesrovnatelne, tedy cloveka s primitivnimi zviraty...myslim, ze to je jedna velka demagogie...

a na zaver moje vyjadreni k tematu: myslim, ze tem pavoukum je to uplne fuk, pokud clovek dokaze uspokojit jejich zakladni potreby...

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 1. Decembra 2007, 18:38

PiXeL napísal:
SKUUUUUBI napísal:No ja si myslim ze mu je lepsie vonku ak sa vsetci snazime doma nasim chovancom napodobit ich povodne podmienky v ktorych ziju nie? A to ze maju viac potravy ako vo volnej prirode je podla mna viac na skodu ako na uzitok.
ale doma ho nenapadne had, vtak a iny predator ....
mas pravdu lebo ho mozes zabit prave ty a mozno aj tym ako sa mu snazis pripravit podobne podmienky :)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Decembra 2007, 20:12

FoXo napísal:
PiXeL napísal:
SKUUUUUBI napísal:No ja si myslim ze mu je lepsie vonku ak sa vsetci snazime doma nasim chovancom napodobit ich povodne podmienky v ktorych ziju nie? A to ze maju viac potravy ako vo volnej prirode je podla mna viac na skodu ako na uzitok.
ale doma ho nenapadne had, vtak a iny predator ....
mas pravdu lebo ho mozes zabit prave ty a mozno aj tym ako sa mu snazis pripravit podobne podmienky :)
toto bolo od teba dost nepekne , 3x otce nas a 6x zdravas Maria ...

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 1. Decembra 2007, 20:29

podla mna mu je lepsie vonku ... moze si uzivat ... (sex) atd. lebo ked nemam samca tak si moc neuzije :(

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 1. Decembra 2007, 23:42

No neviem ale ja som sa stale zamyslal nad tym ked som mal nejake zvierata doma ze co je lepsie a stale mi bolo luto toho ze je to v obmedzenom priestore, no na stastie ho pavuciaky tolko nepotrebuju. Ale napriklad operenca by som nikdy nechcel uz teda. A to s tym zralokom to je ako keby ty si bol cvrcek a tvoj pavuk zralok. Dali ta do obmedzeneho priestru kde to je nove pre teba a nedali ti moznost uniku. To mas jasne zeby ta rozflakal ale ten zralok by rozflakal aj hrocha keby tam plaval. Takze to je extrem a nie tvoj nazor.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Decembra 2007, 00:34

SKUUUUUBI napísal:No neviem ale ja som sa stale zamyslal nad tym ked som mal nejake zvierata doma ze co je lepsie a stale mi bolo luto toho ze je to v obmedzenom priestore, no na stastie ho pavuciaky tolko nepotrebuju. Ale napriklad operenca by som nikdy nechcel uz teda. A to s tym zralokom to je ako keby ty si bol cvrcek a tvoj pavuk zralok. Dali ta do obmedzeneho priestru kde to je nove pre teba a nedali ti moznost uniku. To mas jasne zeby ta rozflakal ale ten zralok by rozflakal aj hrocha keby tam plaval. Takze to je extrem a nie tvoj nazor.
to nebol nazor, to bol priklad :) ma to dost daleko od seba. Pozdravujem zraloka :idea:

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 2. Decembra 2007, 13:57

No aj tak vsetko ma svoje vyhody aj nevyhody ale predsa nie nadarmo sa hovori, ze prirodzene prostredie.


Napísať odpoveď