Velkokupa na lasiodore

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Velkokupa na lasiodore

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 2. Decembra 2007, 14:03

Zdravim chcel by som sa opytat ci by nebolo vhodne nazbierat sa zopar ludi z lasiodory a zrobit nakup vo velkom najlepsie zo zahranicia. Trebarz priamo cez cloveka z krajiny povodu zvierat. Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Decembra 2007, 00:43

Hm ... a uz si to niekedy robil ? (Basnicka otazka..)
:lol:
Myslim, ze nie. :)
A co podla Teba znamena vykup vo velkom ? A aky druh by to mal byt ? Odkial ? Myslis, ze tych par ludi, co u nas chovaju vtackare by sa vobec zmohlo na nieco, co by sa dalo kvalifikovat ako nakup vo velkom ?

:roll:
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 4. Decembra 2007, 02:18

ak sa najde spolahlivy clovek co to donesie, da zoznam druhov co moze doniest tak preco nie.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Decembra 2007, 09:38

bebekexxx napísal:ak sa najde spolahlivy clovek co to donesie, da zoznam druhov co moze doniest tak preco nie.
toto sa tu uz organizovalo, len nie na tomto fore :) Ja som si osobne objednal 5 pavukov a vsetky mam a maju sa dobre...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 4. Decembra 2007, 09:58

Hej, len presne, potrebujes niekoho kto chodi do zahranicia a moze to doniest a hlavne sa zahadne nestrati s peniazmi :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 4. Decembra 2007, 14:44

Tryri napísal:Hej, len presne, potrebujes niekoho kto chodi do zahranicia a moze to doniest a hlavne sa zahadne nestrati s peniazmi :D
Ja potznam ludi ktory taketo akcie organizuju, su aj na tomto fore ... mozno sa nieco chysta o5 , sak oni napisu ked to bude aktualne, nemaj srach ... Ked som si ja objednaval pavucikov peniaze som posielal az ked som ich drzal v ruke a videl co mi prislo , nie naopak. Tak ze su seriozny !

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 4. Decembra 2007, 16:57

Hej, tak to je uz o inom, ale su aj taky ktory nemaju peniaze a preto chcu platit vopred, aby mali vlastne za co kupovat.

Užívateľov profilový obrázok
Skippy
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 20. Októbra 2007, 19:58
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Skippy » 4. Decembra 2007, 17:05

Ja takto pravidelne "objednavam" hmyzy z Argentiny a Thajska, iked s pavukmi nemam skusenosti. Poznam ale jedneho typka v Argentine co ma i stranku o pavukoch a ten by s tym mohol pomoct , vyzeral byt ako distributor. Problem je v tom ze neviem ci je moc super posielat pavuky z takej dialky postou, lebo co mam ja skusenosti ide to k nam niekedy viac ako 8-10 dni, cize sa popritom asi dost vystresuju :(

Jedno vam ale poviem , pravdepodobne najblizsi cas mozem zverejnit email adresy ludi ktorym rozhodne neverte !!! , poslete peniaze a oni nic , tak sa to stava a nikdy to nerobte i tak , treba hladat ludi , ktorym sa plati az sa zive dorucene tvory , takze asi tak ;)

Ano organizuju sa taketo akcie , ci uz hromadne rozposielanie alebo pomocou nejakej osoby.

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 4. Decembra 2007, 17:10

Som rad , ze ste tomu nakloneny a pocul som aj ja o tom ze sa nieco chysta. (Zdravim inak toho co to organizuje). Velmi by som bol rad ak by sa to podarilo, len dufam ze to bude vsetko seriozne. Budem rad ak ma niekto kontakt na cloveka a zorganizuje to. Dakujem.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 4. Decembra 2007, 22:25

PiXeL napísal:
bebekexxx napísal:ak sa najde spolahlivy clovek co to donesie, da zoznam druhov co moze doniest tak preco nie.
toto sa tu uz organizovalo, len nie na tomto fore :) Ja som si osobne objednal 5 pavukov a vsetky mam a maju sa dobre...
5 pavukov je podla Teba velkoodber ?! Uz viem, preco si po prvych dvoch odomna kupenych chcel mnozstevnu zlavu ! :lol: :lol: :lol:
Ale nie, teraz vazne. Volakedy som sa aj ja dohodol s kamosmi, vybehol do Prahy a vsetkym doniesol co si naobjednavali a oni mi za to zaplatili cestu. To ale podla mna nie je velkoodber. To je par pavukov.

Tu bola ak som to spravne pochopil rec skor o importe priamo z krajiny povodu. Poznam viacerych ludi, co to robia a aj som sam kedysi na niecom podobonom spolupracoval, ale nie je to ziaden zazrak, pretoze vacsina tych ludi z bananovych republik Ti naslubuje kadeco a ak potom nieco poslu, tak to na 99% nie je to co si chcel. Musel by si mat seriozneho cloveka a taki sa tazko hladaju. A pokial to chces legalne, tak sa ani nepytaj kolko Ta to vyjde penazi a vybavovania. Aby ste mali predstavu, legalne len cez Prahu a cena za poslanie min. 20 000.
Este niekto chce robit importy ?
Cloveka dost nastve, ked si objedna 50 ks Encyocratella olivacea a pride 50 ks Pterinochilus murinus, z toho 20 mrtvych. Hlavne ak za to vysoli 40 000 a plati sa VZDY vopred. :D
Prajem vela stastia s importom pavukov.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
shivaling
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 27. Novembra 2007, 20:22
Bydlisko: Prievidza

Príspevok od užívateľa shivaling » 4. Decembra 2007, 22:58

Zdravim :D ak by sa naozaj nasiel niekto seriozny, ktoremu mozes verit, isiel by som tiez do toho s nejakymi par pavucikmi do mojich terariek. :wink:

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 4. Decembra 2007, 23:08

Mojim chovatelskym tuzbam zatial dostatocne vyhovuje nas alebo okolity trh, takze importovat nemusim :) A ako pozeram, tak to by bolo skor ze si 20 ludi objedna kazdy po 5 pavukoch ... uz chcem vidiet toho kto to bude mat na starosti ,,administrativne,, chudak zosedivie ....

Ja som zatial robil 2 obchody s ludmi ktory nepatria medzi tych lepsich chovatelov a skoro ma mr*lo .... neplatili, neskore dodavky, nulova komunikacia, nedodrzanie dohodnutych pravidiel, atd...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 5. Decembra 2007, 11:08

Tiez si myslim, ze sa jedna len o tuzobnu fikciu brat pavuky priamo zo zdroja spojenim sil na fore. Problemy uz vymenoval Raqua. Pri takychto sumach a predaji pavukov na SK by trebalo kopec chovatelov, ktori by sa potrebne desatisice poskladali. Pochybujem, ze tolko ludi pojde do rizika stym, ze mozno ani nedostanu to co kupovali. V najhorsom pripade nedostanu vobec nic. Pavuky vam mozu prist v dezolatnom stave, normalny je aj uhyn casti nakladu, treba pocitat zo stratami. Momentalne su dovozi napr: z J. Ameriky obtiaznejsie.


Castejsie je uz nosenie pavukov kamaratom z burz. Pavuky vam cestou zdochnu alebo sa nieco neocakavane stane a mate problem. Odporucam sa presne dohodut na podmienkach pred cestou lebo sa moze stat, ze rychlo o nich pridete.

Bezna prax, ked som si daval brat pavuky z vonku - ak chces zobrat tovar musis zaplatit cast nakladou na cestu, co je podla mna normalne. Tak neocakavajte, ze vam to niekto bude robit ako milodar a budete sa citit ukrivdeny ked si od vas vypyta nieco navyse.

Ps: cista fikcia - ak by sa podarilo nieco taketo rozbehnut a tym by sa kazila cena a stagnoval predaj nasim predajcom som zvedavy, kolki by sa s vami postupne prestali rozpravat. :)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 11. Apríla 2010, 20:04

Viem,že ste sa s touto témou zaoberali prakticky pred piatimi rokmi,ale si prečítajte v knihe od p.Kovaříka,keď v nej spomína osobné skúsenosti s importom pavúkov z Mexika.Myslím,že viezli cca min.500 pavúkov.A ešte na letisku v Prahe ich zastihla snehová búrka,odvoz v nedohľadne.Výhoda snáď bola,že si to viezli sami.A keď Vám to vezie niekto čo nemá ku pavúkom vzťah buďte si istý,že v takomto prípade vám nikto nič nedovezie.Budete sa pozerať len na mŕtvy náklad.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Apríla 2010, 20:16

Po niekolkych rokoch sme sa naucili ako to funguje a ako sa tahaju pavuky zo zahranicia a vsetky veci s tym spojene.

A k tychto knihach su dost casto neaktualne informacie.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 11. Apríla 2010, 23:40

A ty si bol niekde v zahraničí pre pavúky?

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Apríla 2010, 09:40

KaruzoRB napísal:A ty si bol niekde v zahraničí pre pavúky?
Takto to nefunguje. :wink:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 12. Apríla 2010, 15:16

za prve chcem povedat za seba ze importy nepodporujem (iba v maximalne nutnej miere na zavedenie druhu do chovu) ale ku tvojej otazke...

da sa aj tak ked ides dakde na dovolenku namiesto skvarenia sa na plazi obracias na luke kamene. avsak vo velkom sa to robit samozrejme neda.

robi sa to tak ze sa najde nejaky seriozny importer (google ti vsak nepomoze) seriozni si inzeraty davat nemusia lebo to nepotrebuju maju dostatok klientov a nemusia hladat dalsich.

pavuky sa vacsinou ako samostatny imprt balicek nerobia vo vacsine sa zvezu popri vsetkom ostatnom (cicavce,hady, zaby, plazy, chrobaky, ine bezstavovce...)

americke pavuky sa do sveta dealuju vacsinou cez usa, africke cez tanzaniu a azia cez jednotlive staty zvlast, ku australii sa legalne dostat neda (alebo da ale len na specialne zoo povelenia)

dalej ako importer do EU musis mat zvladnutu administrativu ktora zahrna vsetky veterinarne povolenia dovozne, vyvozne a dalsiu tonu papierov. Nehovoriac o tom ak chces dovazat zvierata chranene dohovorom cites je to tona papiera naviac. pripominam vo vsetkych krajinach kde sa imp. zvierata objavia.

potom si radsej rozmyslis ci sa do toho chces pustit alebo to nechas ludom ktori uz v tom behat vedia

ak sa chces presvedcit osobne skus napisat sem nech ti vsetko vysvetlia co a ako sa robi http://www.goniatit.cz/
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)


Napísať odpoveď