Pomoc vo vybere..

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:
Pomoc vo vybere..

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Decembra 2007, 13:04

cawko vsetci,mal by som zaujem o nejakeho stromoveho pavucika ale neviem sa rozhodnut co by to malo byt.Rozmyslal som nad A.versicolor ale nikde ju neviem zohnat.Ak viete tak prosim poradte nejaku rozumnu nahradu za versicolor a ak nieco podobne aj vlastnite tak pls napiste mi sukromnu spravu a mohli by sme sa aj nejako dohodnut.Dakujem

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 26. Decembra 2007, 13:30

cafko, no ja osobne bych ti poradil bud metalicu nebo jakoukoliv jinou avicularii.. mozna i p. irminia ale pokud chces avicularii tak jsou tady odborníci na stromaky doufam ze ti pomuzou oni :)
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 26. Decembra 2007, 13:35

>raDex< napísal:cafko, no ja osobne bych ti poradil bud metalicu nebo jakoukoliv jinou avicularii.. mozna i p. irminia ale pokud chces avicularii tak jsou tady odborníci na stromaky doufam ze ti pomuzou oni :)
poradil si mu spravne ako nahradu za aviculariu mozes aj irminku aj ked ma uplne ine spravanie ale je to stromak. Ak sa nebojis toxicanov tak Poecilotheriu. Inac mozes cakat na versicolorky. A Avicularie su v ponukach chovatelov aj ked ine...

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Decembra 2007, 14:05

heh, ja by som takému chovatelovi čo nemá skúsenosti so stromovými pavúkmi neradil vôbec Poecilotheriu, Za prvé nevie čoho sú schopné stromové pavúky a za druhé, Poecilotheria nie je zrovna naajlepsia na začiatok. A to isté platí o Aviculariach. Skor by som mu doporučil Psalmopoeusa cambridgeiho pretože je lacný, rýchlo rastie a v dospelosti sa ukáže jeho skutočná povaha...čiže zbadáš práve ako sa taký stromák správa a čo od neho mozes cakať, potom by som ti odporučil Poecilotherie, či Avicularie, a ak sa nebojíš skutočného extrému tak Heteroscodru. Musis si uvedomit ze stromové pavúky zijú iným sposobom zivota, ako zemné, a majú tak i iné nároky na vlhkosť a teplotu. Veľa šťastia dúfam, že sa rozhodneš správne.
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26
Re: Pomoc vo vybere..

Príspevok od užívateľa Raqua » 26. Decembra 2007, 14:31

Johny.700 napísal:cawko vsetci,mal by som zaujem o nejakeho stromoveho pavucika ale neviem sa rozhodnut co by to malo byt.Rozmyslal som nad A.versicolor ale nikde ju neviem zohnat.Ak viete tak prosim poradte nejaku rozumnu nahradu za versicolor a ak nieco podobne aj vlastnite tak pls napiste mi sukromnu spravu a mohli by sme sa aj nejako dohodnut.Dakujem
Pokial chces Avic., tak ja mam momentalne v ponuke braunshauseni, ktore su podla mna daleko lepsie ako versicolorky. 2x tak velke, zostavaju modre s cervenym zadockom a nohami a menej rozsirene za cenu o 50sk vyssiu ako sa standardne predavaju versiny, cize naozaj zadarmo ak ratam, za kolko som ich kupoval .... :roll:
Ale dost bolo inzercie.. :)
Metallicu ani A.avicularia Ti neodporucam kupovat, dostanes hybridny bordel, o ktorom nikto netusi co to vlastne je...
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 26. Decembra 2007, 14:36

Razor napísal:heh, ja by som takému chovatelovi čo nemá skúsenosti so stromovými pavúkmi neradil vôbec Poecilotheriu, Za prvé nevie čoho sú schopné stromové pavúky a za druhé, Poecilotheria nie je zrovna naajlepsia na začiatok. A to isté platí o Aviculariach. Skor by som mu doporučil Psalmopoeusa cambridgeiho pretože je lacný, rýchlo rastie a v dospelosti sa ukáže jeho skutočná povaha...čiže zbadáš práve ako sa taký stromák správa a čo od neho mozes cakať, potom by som ti odporučil Poecilotherie, či Avicularie, a ak sa nebojíš skutočného extrému tak Heteroscodru. Musis si uvedomit ze stromové pavúky zijú iným sposobom zivota, ako zemné, a majú tak i iné nároky na vlhkosť a teplotu. Veľa šťastia dúfam, že sa rozhodneš správne.
Nesuhlasim s Tebou.
Vacsina Psalmopoeusov co mam doma je daleko agresivnejsia ako Poecilotherie, cize odhliadnuc od toxicity, prave naopak, radsej by som odporucil Poecku, aj ked je to podla mna jedno.
Jedine s cim s Tebou suhlasim je, ze africke stromace nie su na zaciatok prave najvhodnejsie.
Ale z Poeciek netreba robit bubaky.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Decembra 2007, 17:22

urcite máš pravdu, vies poecky nechovám tak ti neviem povedať, ale vsak to máš jedno cosi kupis ako prvé, vsak ked ti zdochne naucís sa ako to chovat, clovek sa ucí na svojich chybách a chybách iných...aj ked niekedy nevieme preco pavúk skonal....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 26. Decembra 2007, 18:53

Razor napísal:urcite máš pravdu, vies poecky nechovám tak ti neviem povedať
Tak preco si sa opat vyjadril ku teme o ktorej nic nevies? Preco si daval odporucania ohladne Poeciek ked ich nechovas?
Razor napísal:ale vsak to máš jedno cosi kupis ako prvé, vsak ked ti zdochne naucís sa ako to chovat
Tak to sa potom asi naucim lepsie pitvat a preparovat ako ho chovat.
Naposledy upravil/-a Sceptic v 26. Decembra 2007, 19:40, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 26. Decembra 2007, 19:30

Razor napísal:ale vsak to máš jedno cosi kupis ako prvé, vsak ked ti zdochne naucís sa ako to chovat
Tak to sa potom asi naucim lesie pitvat a preparovat ako ho chovat. [/quote]

No..ked mi to secko podochne tak potom sa naucim akurat tak plakat.. :D ..ale wed aj to patri k tomu..xexe...ja si vyberam medzi P.Irminiou a A.Versicolorkou..este fakn newem co vlastne xem..ale wed teraz sa blizy novy rok tak by sa mala konat nejaka burza tak tam si urcite vyberiem dalsich chovancov..ale teraz idem urcite kupit P.Irminia..mam uz aj vyhliadnute.

Dakujem aj tak seckym za radu..pomohli ste mi..

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 26. Decembra 2007, 20:01

Sceptic napísal:
Razor napísal:urcite máš pravdu, vies poecky nechovám tak ti neviem povedať
Tak preco si sa opat vyjadril ku teme o ktorej nic nevies? Preco si daval odporucania ohladne Poeciek ked ich nechovas?
Razor napísal:ale vsak to máš jedno cosi kupis ako prvé, vsak ked ti zdochne naucís sa ako to chovat
Tak to sa potom asi naucim lepsie pitvat a preparovat ako ho chovat.
poecky nechovám, a čo má byť, vsak som to tam napísal, že by som ich neodporucal na zaciatok, TY musíš každý príspevok rozpitvávať. Vedel by som ich chovat, ale nechcem tie pavúky, viac ma zaujímajú zemné druhy ako rod Acanthoscurria, ty brániš zase Brachypelmy kazdý je za niečo iné.....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 26. Decembra 2007, 20:20

Razor napísal:
Sceptic napísal:
Razor napísal:urcite máš pravdu, vies poecky nechovám tak ti neviem povedať
Tak preco si sa opat vyjadril ku teme o ktorej nic nevies? Preco si daval odporucania ohladne Poeciek ked ich nechovas?
Razor napísal:ale vsak to máš jedno cosi kupis ako prvé, vsak ked ti zdochne naucís sa ako to chovat
Tak to sa potom asi naucim lepsie pitvat a preparovat ako ho chovat.
poecky nechovám, a čo má byť, vsak som to tam napísal, že by som ich neodporucal na zaciatok, TY musíš každý príspevok rozpitvávať. Vedel by som ich chovat, ale nechcem tie pavúky, viac ma zaujímajú zemné druhy ako rod Acanthoscurria, ty brániš zase Brachypelmy kazdý je za niečo iné.....
tak sem neprispievaj ked o tom nič vieš! :evil: všade ideš prispievať ako niejaký odborník , a potom ked ťa zvozia že píšeš hluposti tak sa vyhováraš :?: :!: :x

ked poecky nechováš, tak prečo sa k nim vyjadruješ a odradzuješ ho od nich?ked ich nepoznáš

:wink:

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 26. Decembra 2007, 22:05

Razor napísal:heh, ja by som takému chovatelovi čo nemá skúsenosti so stromovými pavúkmi neradil vôbec Poecilotheriu, Za prvé nevie čoho sú schopné stromové pavúky a za druhé, Poecilotheria nie je zrovna naajlepsia na začiatok. A to isté platí o Aviculariach. Skor by som mu doporučil Psalmopoeusa cambridgeiho pretože je lacný, rýchlo rastie a v dospelosti sa ukáže jeho skutočná povaha...čiže zbadáš práve ako sa taký stromák správa a čo od neho mozes cakať, potom by som ti odporučil Poecilotherie, či Avicularie, a ak sa nebojíš skutočného extrému tak Heteroscodru. Musis si uvedomit ze stromové pavúky zijú iným sposobom zivota, ako zemné, a majú tak i iné nároky na vlhkosť a teplotu. Veľa šťastia dúfam, že sa rozhodneš správne.
no cambridgei neni nejlepsi, lepsi je uz ta irminia, ten cambridgei je nesmysl.. poecka taky, ale pokud se nebojis jako ja tak ornata neni nejhorsi na zacatek.. jinak odbornici sou porad k mani myslim ;)..
Naposledy upravil/-a >raDex< v 29. Decembra 2007, 16:54, upravené celkom 1 krát.
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 26. Decembra 2007, 22:08

Razor napísal:heh, ja by som takému chovatelovi čo nemá skúsenosti so stromovými pavúkmi neradil vôbec Poecilotheriu, Za prvé nevie čoho sú schopné stromové pavúky a za druhé, Poecilotheria nie je zrovna naajlepsia na začiatok. A to isté platí o Aviculariach. Skor by som mu doporučil Psalmopoeusa cambridgeiho pretože je lacný, rýchlo rastie a v dospelosti sa ukáže jeho skutočná povaha...čiže zbadáš práve ako sa taký stromák správa a čo od neho mozes cakať, potom by som ti odporučil Poecilotherie, či Avicularie, a ak sa nebojíš skutočného extrému tak Heteroscodru. Musis si uvedomit ze stromové pavúky zijú iným sposobom zivota, ako zemné, a majú tak i iné nároky na vlhkosť a teplotu. Veľa šťastia dúfam, že sa rozhodneš správne.
Razor jinak ja sem se stromovyma nemel zadne skusenosti a jako prvniho stromoveho sem volil krasnou poecilotheriu ornatu.. zalezi na kazdem jak si vybere :)
Naposledy upravil/-a >raDex< v 29. Decembra 2007, 16:54, upravené celkom 1 krát.
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 27. Decembra 2007, 02:22

niekde som to tu uz asi pisal, ale mojim prvym pavukom bola Poecilotheria rufilata. Odporucam!

Užívateľov profilový obrázok
terno
skúsený chovateľ
Príspevky: 459
Dátum registrácie: 17. Novembra 2006, 07:44
Bydlisko: Nitra
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa terno » 27. Decembra 2007, 08:38

mojim uplne prvym vtackarom bol p.cambridgei. Nikdi som s nim nemal problemy a bol to aj prvy pavuk ktoreho som rozmnozil......
facebook: Marek Terno
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 27. Decembra 2007, 11:31

terno napísal:mojim uplne prvym vtackarom bol p.cambridgei. Nikdi som s nim nemal problemy a bol to aj prvy pavuk ktoreho som rozmnozil......
Plne súhlasím s ternom. Cambridgei ako prvý stromák je podľa môjho názoru úplne ideálny. Veľmi rýchlo rastie- za 4 mesiace čo ho mám, stihol 4 zvleky a narástol o niekoľko centimetrov. Zatiaľ som s ním nemal žiaden problém, okrem jedného úteku, ktorý bol našťastie neúspešný. Ďalšou výhodou je dostupnosť a aj nízka cena. Toľko môj názor.

Chovu zdar :!:

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 337
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 27. Decembra 2007, 12:09

no..diki moc za vsetko..som si to zhodnotil a rozhodol som sa pre P.Cambridgei.Je uz tak povediac na ceste ku mne a verim ze sa jej u mna bude darit...tak este raz..diki za rady..pomohli ste mi..

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 28. Decembra 2007, 00:38

Zdravim mojim prvim stromakom aj ked sa tam na 100% neradi bola H. maculata, a dopadlo to aj tak usla sice bola len 3zvl. ale nasiel som ju. Bol to moj 3 pavuk a mal som asi 2-3 mes. skusenosti. Ale keby sa to malo zopakovat tak to spravim znova aj za tu cenu. Aspon ma to naucilo ze opatrnosti nie je nikdy dost a hlavne ze sa nestalo nikomu nic. :?

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 28. Decembra 2007, 10:41

SKUUUUUBI napísal:Zdravim mojim prvim stromakom aj ked sa tam na 100% neradi bola H. maculata, a dopadlo to aj tak usla sice bola len 3zvl. ale nasiel som ju. Bol to moj 3 pavuk a mal som asi 2-3 mes. skusenosti. Ale keby sa to malo zopakovat tak to spravim znova aj za tu cenu. Aspon ma to naucilo ze opatrnosti nie je nikdy dost a hlavne ze sa nestalo nikomu nic. :?
neviem ale ak je to 3 zvl tak ti to ani kožu neprekusne :?

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 29. Decembra 2007, 14:23

Mal som stastie ze sa o to ani nepokusila, teda nestihla sa. :lol:

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 29. Decembra 2007, 14:45

ste ma nahovorili na tu peknu P.Cambridgei jedna otazka k nej kto ju predava :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 29. Decembra 2007, 14:47

napr aj ja uz za daky tyzden, este sa musia nymfy zvliect do 1. zvleku.

mariko925
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 26. Decembra 2007, 15:08
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mariko925 » 29. Decembra 2007, 14:50

hned ako som napisal ze zhanam Psalmopoeus cambridgei som sa pozrel na kamosovu stranku (monsterflyho) a ma ju 3 zvlek 50 sk to sa podla mna velmi oplati


Napísať odpoveď