Vtačkare rodu : Poecilotheria

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

tyracek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7. Apríla 2009, 23:06
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tyracek » 25. Augusta 2009, 16:05

ahojte mam poecilotheriu striatu 3-4 zvlek v nádobe ma aj napájačku a každý večer zavlažujem a v sobotu idem zavlažovať a skoro ma vystrelo keď som videl že mala pod sebou nohy a keď som skúsil do nej sťuchnúť ledva sa pohla a mam doma ešte 5 zvlekovú regalisku a pederseni a majú také iste podmienky a tie sú v 100% stave lietajú jak divé žeru všetko !! , tak som dal tu striatu do inej nádoby spolu s mokrou vreckoukou ráno bola ešte stále taká že mi do par hod. uhynie ale som sa divil keď som na daľší deň zbadal že už nohy nedáva pod seba ale bola stále taká oťapená, pomalá , ale teraz dnes už vyzerá lepšie ale asi to nieje ešte 100% stav chcem sa opýtať či ju mam radšej až do zvleku nechať v nádobe a riadne jej zavlažovať tu vreckovku ? je to už necelé 4 dni čo sa drží myslite že to prežije ?
B.boehmei 6zv, B.smithi 6zv, P.irminia 8zv, H.maculata 2zv, P.murinus(RCF Usambara) 8zv, Poecilotheria regalis 5zv, Poecilotheria pederseni 3-4zv, Poecilotheria striata 3-4zv

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 25. Augusta 2009, 19:38

noo poecky trpia obcasnimi nevysvetlitelnimi umrtiami aj mne odisla 7zv regalis len tak. ostatne su v pohode. ale k otazke ked sa ti bude zdat OK tak ju mozes vratit spat do tera. no na druhej strane je otazne ze ci vobec prezije zvlek ak ano zatial si vyhral.

PS: ako rosis? rosis tak aby ostali kvapky vody na bokoch krabicky? ci len podu?
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

tyracek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7. Apríla 2009, 23:06
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tyracek » 25. Augusta 2009, 19:54

no rosím tak ze všetky steny aby stekali kvapky plus sem tam mierne pokropím aj poetku + mala aj napájačku takže neviem možno to nebolo kvôli vlhkosti ale len tak ju oslabilo a dávala nohy pod seba, netuším v čom to bolo koľko krát uhynie jedinec a pritom ma aj dobre podmienky , kamarát mi vravel že to mohlo byt preto že som vyhrieval sem tam večer im nachvíľku zapnem lampu tak na max na 2-3 hod a že sa tam stratila ta vlhkost aku potrebuju
Naposledy upravil/-a tyracek v 25. Augusta 2009, 19:59, upravené celkom 1 krát.
B.boehmei 6zv, B.smithi 6zv, P.irminia 8zv, H.maculata 2zv, P.murinus(RCF Usambara) 8zv, Poecilotheria regalis 5zv, Poecilotheria pederseni 3-4zv, Poecilotheria striata 3-4zv

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Augusta 2009, 19:55

Z0oMb3E napísal:noo poecky trpia obcasnimi nevysvetlitelnimi umrtiami aj mne odisla 7zv regalis len tak. ostatne su v pohode. ale k otazke ked sa ti bude zdat OK tak ju mozes vratit spat do tera. no na druhej strane je otazne ze ci vobec prezije zvlek ak ano zatial si vyhral.

PS: ako rosis? rosis tak aby ostali kvapky vody na bokoch krabicky? ci len podu?
nevyspitatelne umrtia ....

:lol: :lol: :lol:

Kazde umrtie ma svoju pricinu, a ani u poeciek niet vynimky. Tak ako bolo "odhalene" preco kapu avicularie, tak casom mozno prideme aj na to preco kapu poecky.

PS: Mne zatial z nicoho nic nezdochla ani jedna jedinka poecka ..., Mam teraz doma ima kamosovu mirandu na preliecenie, lebo je taka cudna, malatna a nerastie tak ako jej surodenci ... silno zostava ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

tyracek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7. Apríla 2009, 23:06
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tyracek » 25. Augusta 2009, 20:02

adi mohol by si mi poradit nejake vychytavky ohladom poetiek ? co si si overil a osvedsil atd , pls len mi nenapis ze vse je na fore atd to viem !
B.boehmei 6zv, B.smithi 6zv, P.irminia 8zv, H.maculata 2zv, P.murinus(RCF Usambara) 8zv, Poecilotheria regalis 5zv, Poecilotheria pederseni 3-4zv, Poecilotheria striata 3-4zv

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 25. Augusta 2009, 20:05

Poecky :

Vlhko a teplo , streidanim teplot cez den a noc sa mi kondenzuje voda na stenach nadobiek a poecky ani netreba rosit ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

tyracek
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 7. Apríla 2009, 23:06
Bydlisko: Prievidza
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa tyracek » 25. Augusta 2009, 20:09

adi kontaktoval som ta na icq pre viac info :-)
B.boehmei 6zv, B.smithi 6zv, P.irminia 8zv, H.maculata 2zv, P.murinus(RCF Usambara) 8zv, Poecilotheria regalis 5zv, Poecilotheria pederseni 3-4zv, Poecilotheria striata 3-4zv

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 26. Augusta 2009, 14:43

ono to moze byt este aj zlym vetranim porob viacej dier a uvidis
PS: a ano nevysvetlitelne umrtia su dovtedy kym sa nevysvetlia :lol:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 3. Februára 2010, 19:33

Co je toto ze poecku?? google to vyhlada pod nazovom ale Poecilotheria hanumavilasumica ale neviem o tom ze by mala taketo sfarbenie... alebo len nejako zaujimavo nasvietene??? dik za odpovede.. fakt nevem co si tom myslet...
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 3. Februára 2010, 20:14

falus napísal:Co je toto ze poecku?? google to vyhlada pod nazovom ale Poecilotheria hanumavilasumica ale neviem o tom ze by mala taketo sfarbenie... alebo len nejako zaujimavo nasvietene??? dik za odpovede.. fakt nevem co si tom myslet...
Obrázok

to sfarbenie je pravdepodobne sposobene cervenou ziarovkou, google vyhlada vselico, aj to ked muchu pomenujes ako vcela....
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
falus
Príspevky: 137
Dátum registrácie: 12. Mája 2009, 20:36
Bydlisko: Žiar nad Hronom

Príspevok od užívateľa falus » 3. Februára 2010, 20:35

No jo cakal som nieco podobne ale nedalo mi nespytat sa..

Užívateľov profilový obrázok
Horácio
Príspevky: 293
Dátum registrácie: 5. Marca 2010, 13:45
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Horácio » 30. Apríla 2010, 10:24

Nikde nemôžem nájsť nijaké info ohľadom P.striata.Ako:Taxonómia,výskyt,prostredie,teplota a vlhkosť.Ďakujem.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 30. Apríla 2010, 10:36

ako regalis a podobne poecky.

Skus poecilotheria.com
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)


Napísať odpoveď