Chacoana vs. juruenicola.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:
Chacoana vs. juruenicola.

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 24. Februára 2008, 11:59

Akurat sme rozoberali s kamosom rod Acanthoscuria on tvrdil ze A. juruenicola je opradena inianskymi poverami ja som tvrdil ze chacoana a nasiel som to aj v Kovarikovej knihe- Svet sklipkanu na str. 70. Co vy na to???

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Februára 2008, 12:10

čauko. Ja hovorím že A. juruenicola. Tu je dôkaz :) http://www.arachnomania.cz/phpBB2/viewt ... 4011c985eb
hned prvý príspevok :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Februára 2008, 12:18

a ešte niečo na spečatenie mojej pravdy :)

Vtáčkare si vydobyli rešpekt vďaka jedu. Hystéria sa úspešne traduje z pokolenia na pokolenie napriek tomu, že neexistuje jediný dôveryhodný dôkaz o smrti, vyvolanej pavúčím uhryznutím. Ak ste však vyrastali medzi Indiánmi z okolia Mato Grosso, vašu vieru vám brať nebudem. Veď len sám Najvyšší vie, prečo už pri samotnej zmienke o pavúkovi Acanthoscuria juruenicola v kmeni zavládne úzkosť a panika. Pritom juhoamerické deti si vtáčkara ako obľúbeného psíka vodia na povrázku.

zo stránky:http://www.inzine.sk/article.asp?art=7698

podnadpis nepodliehať panike :wink:
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Februára 2008, 12:36

a ešte nejaké info :)
A. juruenicola
Z amerických druhů sklípkanů je poměrně toxicky významější. Dočetl jsem se že pralesní indiáni používají jed z Acanthoscurrie juruenicoly k lovení opic. Pro jeho lepší účinnost ho smíchají se šťávou z jedné rostliny, ale už si nevzpomínám na název.
Obrázok
Obrázok
Obrázok


Napísať odpoveď