Prvý pavúk

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 22. Januára 2007, 12:08

Můj první pavouk je brachypelma auratum,pak jsem si koupila grammostolu roseu,brachypelmu vagans a teď po půlročním shánění mi konečně dorazila grammostola pulchra.Teď mi chybí akorát grammostola grossa a budu nejšťastnější člověk na světě. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 22. Januára 2007, 12:50

no a este netreba zabudat na krasne druhy ako Grammostola iheringi, Grammostola actaeon, Grammostola alticeps, Grammostola aureostriata ;)

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 22. Januára 2007, 15:26

Kdyby záleželo jenom na mě,tak je mám doma všechny,ale manželovi jsem musela slíbit,že ta grammostola pulchra je už opravdu poslední a taky máme dost malý byt,ale místečko na tu grossu si určitě časem najdu. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 23. Januára 2007, 00:27

neboj sa, to sa casom upravi, ked manzel pride na to ake su to uzasne tvory. Treba ho k tomu len viest aby si vzbudila zaujem, mozno sa casom dockas aj nejakeho darceka v podobe pavuka... :) inac je to zvlastne ... vacsinou v tomto bojuje manzel s manzelkou.. :)

Užívateľov profilový obrázok
griwe
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 22. Júla 2006, 13:38
Bydlisko: PP/KE
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa griwe » 23. Januára 2007, 06:56

No moja priatelka je strasna arachnofobicka :D a ked zistila ze mam doma prve pavuky tak bola v soku :D ale zaujimalo ja sa na to kuknut alebo tak..ale nesmel som to otvarat pri nej a tak...teraz uz aj pohladka Albopilosku, ta je jej oblubena..pomenovala si ju Bracho a tej sa moc neboji...ale respekt ma stale:P ale uz sme rozmyslali ci nebude mat vlastnu jednu albopilosu teda..ale od toho cuvla..ale myslim ze casom to pride 8) :twisted:

Užívateľov profilový obrázok
scorpion
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 21. Januára 2007, 17:24
Bydlisko: Karviná ČR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa scorpion » 23. Januára 2007, 16:55

Možná mi neuvěříte,ale já mám strašnou arachnofobii na ty malé pavouky,čím menší pavouk,tím větší křik. :D :D před 7 lety jsme byli na výstavě sklípkanů a štírů a mě tihle tvorové tak uchvátili,že jsem začala doma přemlouvat manžela.Nejdříve o tom nechtěl ani slyšet,ale nakonec svolil,koupil mi knížku o štírech od Františka Kovaříka,já jsem ji prostudovala a hned jsem běžela do zverimexu než si to rozmyslí.Takže štíra mám už 7 let,pak byla menší pauza a ty pavouky jsem si kupovala postupně,vždycky jsem doma oznámila,že nám přibude další terárko. :D :D Nedávno jsem po 6 měsících shánění konečně sehnala vysněnou grammostolu pulchru. :D Manžel má k mým pavoukům takový neutrální vztah.Slíbila jsem,že ta pulchra je už poslední,máme malý byt,ale určitě se najde ještě místečko,kde bych dala terárium s grammostolou grossou,ta mi ještě chybí ke štěstí. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
FoXo
Príspevky: 194
Dátum registrácie: 18. Februára 2006, 23:11
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FoXo » 23. Januára 2007, 17:32

Co by som dal za to keby som mal taku zenu ako si ty :) A neboj tych terariek bude este viacej :)

kurec
Príspevky: 317
Dátum registrácie: 1. Marca 2007, 20:58
Bydlisko: Krnov ( ČR )
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa kurec » 7. Marca 2007, 07:39

a. geniculata :c)

Oops
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:48

Príspevok od užívateľa Oops » 22. Marca 2007, 23:15

grammostola rosea bol prvi :arrow: lasiodora :arrow: geniculata :arrow: a potom to uz islo akosi samo :lol:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 15. Mája 2007, 21:23

môj prvý pavúk bol grammostola rosea, a potom som zohnal herculesa, a postupne brachypelmu smithi a :arrow: crawshayi, heteroscodra, spolu s pterinochilusom, dalsi smithi, a a najnovsie mam geniculaty a chromatusy, okrem ineho chovam aj pandidusa imperatora, ale to nie je pavuk však :D
Chcel by som zohnat este psalmopoeusy irminia, mne osobne sa najviac pácia, moje srdcovky :) , no a uvidim co pride to doplním a budem rozvíjat chov !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 6. Júla 2007, 10:46

noo mne akurat dnes dosli 2 Rosei takze som very happy. planujem svoj chov rozsirit o Parahybanu, N.Chromatus a nejaku Brachypelmu

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 6. Júla 2007, 13:04

Chruno napísal:noo mne akurat dnes dosli 2 Rosei takze som very happy. planujem svoj chov rozsirit o Parahybanu, N.Chromatus a nejaku Brachypelmu
Cau, a vrelo odporúčam aj Acanthoscurriu geniculatu
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Chruno
Lingvistický diktátor
Príspevky: 230
Dátum registrácie: 5. Júla 2007, 19:48
Bydlisko: Wild Wild East

Príspevok od užívateľa Chruno » 17. Júla 2007, 10:37

aj Geniculatu uz mam a tiez Parahybanu, Chromatusa, Irminiu a malu Maculatu (som dostal ako darcek- neviem ci velmi vhodny...)[/quote]

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA
moj prvy pavuk a co bolo dalej ? ....

Príspevok od užívateľa PiXeL » 17. Júla 2007, 10:49

Moj prvy pavuk bola B. Vagans / dal som za nu 300 Sk a bola asi v 3 zv. / bolo to v roku 1995 a potom som kupil Smitku / myslim ze 500 Sk za kus a to bolo v 1 zv./ Mal som radost ze mam pavuka, ktory je skoro na kazdej titulke knih o pavukoch :) asi o rok na to som kupil L. parahybanu za cenu ktora je mensia ako dnesna cena lignocela... Ale mal som zase radost. Doma som to tajil, choval som to pod postelov. Asi rok o mojich milacikoch nevedela rodina / ale brasko otom vedel bol to taky " dupackar " bol este deculo ale tesil sa :) rovnako ako ja. Dnes su tieto pavuky u rodicov a staraju sa o nich z laskou. Otec je fanda prirody a niekedy pracoval v ZOO tak mu to ostalo. Ked som bol doma / KE / otec nechcel aby som si ich vzal na byt / BA /. Tak som mu ich nechal. No co uz ma ich rad :) Aj takyto mozu byt rodicia :lol:

thor
Príspevky: 38
Dátum registrácie: 18. Apríla 2007, 15:50
Bydlisko: lucenec

Príspevok od užívateľa thor » 17. Júla 2007, 11:40

cawte
no moj prvy pavuk bol tento no do teraz neviem o aky dbuh ide :? bol my predany pod nazvom paraphysa manicata,no mne sa viac podoba na b.albopilosa je cca v 8zv.
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 17. Júla 2007, 15:11

aj ja by som povedal albopiloska ... ale este nex sa zvlecie a bude to 100 % .. na manicatu sa mi to velmi nepodoba ...

SeBra
Príspevky: 156
Dátum registrácie: 18. Júla 2007, 03:54
Bydlisko: Pardubice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SeBra » 18. Júla 2007, 04:39

Prvy? hm.. tak ako prva bola Poecilotheria rufilata :lol: a Avicularia versicolor. Boli este len v prvom zvleku ale aj napriek tomu som mal pred poeckou ohromny respekt. Pamatam si ako sa mi triasli ruky ked som s nou v zaciatkoch manipuloval :D Potom pribudol P. cambridgei, N. chromatus, G. rosea (cervena aj oranzova), Eupalaestrus w. a Xenesthis immanis. ....a este dalsie mi pribudnu a potom dalsie a dalsie :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 18. Júla 2007, 08:08

to mas celkom pestry zaciatok :) ....

Ritchie
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 24. Augusta 2007, 22:28

Príspevok od užívateľa Ritchie » 30. Augusta 2007, 08:46

moj prvy bol chromatopelma cyaneopubescens ktoreho som bohuzial nemal od 1.zvleku...mal 1 zvlek do adultu..ma niekto chromatopelmu???

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Augusta 2007, 08:47

Ritchie napísal:moj prvy bol chromatopelma cyaneopubescens ktoreho som bohuzial nemal od 1.zvleku...mal 1 zvlek do adultu..ma niekto chromatopelmu???
To si mal celkom divoký začiatok :lol:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Augusta 2007, 09:15

preco ? moj kamos zacinal s 50 usambarami ... to je divoky zaciatok :) ...

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Augusta 2007, 09:34

Zrejme s malými,nie? Mať ako prvého pavúka skoro dospelú chromatopelmu podlamna teda nie je tiež úplne ideálne :)

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 30. Augusta 2007, 10:44

ako sa to vezme, je mensia pravdepodobnost ze ju zabije nevhodnymi podmienkami lebo velka vydrzi iste viac ako mala ...

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 30. Augusta 2007, 12:03

A co je zle na cyano ? Je trosku naspeedovana, ale nejako extremne narocna alebo agresivna mi nepripada.

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 30. Augusta 2007, 12:50

No,ved prave kvoli tej rychlosti a prchkosti hovorím že nie je zrovna najvhodnejšia ako uplne prvý pavúk.Inač nejak extra naročna važne neni :)


Napísať odpoveď