Zaujmova cinnost : Deti , pavuky a exot. zvery.

Tu sa môžete voľne pozhovárať o svojich chovoch, pochváliť sa úspechami, zvlekmi, čo máte v chove nové, dohodnúť si schôdzky, obchody.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx, thefox

Ma tento projekt sancu , bol by zaujem a podopra ?

Ano
8
24%
Urcite nie
4
12%
Sanca je, ale treba ...
22
65%
 
Celkom hlasov: 34

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 2. Apríla 2008, 17:08

Nazdarek , ako vidim tema sa ujala a rozprudila sa pekna debata.

Mam nove konkretne info pre vas , preto som pisal predtym vseobecne. Najskor vsak trosku zareagujem na prispevky , sorac ze to nebudem editovat , ale nechce sa mi :oops:

1. Nemyslim si ze by deti o to nemali zaujem, a mamicky nie su az taky problem, vsetko je otazkou dohody a sposobom jednania s ludmi.

2. Mladez fetuje, chlasta a drohuje preto lebo nema iny zmysel zivota , nic nerobi a nudi sa . Ved aj predtym bolo konope a ludi ani nenapadlo ho fajcit .
Ja im dam moznost venovat sa niecomu co je neobzcajne , a kazdy si v podstate vyberie na akej urovni sa tomu bude chciet venovat. Byt iba laikom , alebo sa naucit mnozit a odchovavat.

3. Niekto tu pisal ze v Presove mala byt nejaka vystava , co vtedy dopadlo peknym fiaskom. To som vtedy organizoval ja s kamosom. Niekto si teraz mozno pomysli ze aj teto projekt dopadne takto ...
Ale nabral som skusenosti , uzma aj lepsie poznate , dufam, atd.

No tak celkovo mozem povedat , ze som nasiel kamosa, byvaleho spoluziaka , kt. je viac trafeny do exot zvierat ako ja ...., a ma jednu vec co veeeeelmi pomoze .
Ma vlastny pozemok na kt. ide robit taku malu cukraren, a bude mat na nom miesto , a chce tam este urobit maly 3 poschodovy domcek a chovat tam.
Tak sme sa dohodli , on ma prachy a miesto , ja mam now how ,
Uvidime ako dlho to este potrva , ale ak to padne tak tam budeme aj tak chovat , takze nie je co stratit.

Este jedno info. Zase to idem robit ja :roll: , a bude to v Presove.

Som rad ze niekt. napisali ze su ochotny pomoct. napr. Spiderman ak by si napr. iba zapozical par adultov tak by to hned znizilonaklady , ale to je este daleko o tom uvazovat.

Este piste , piste , mozno tu najdem nieco co pomoze a bude fajn.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Apríla 2008, 18:04

ked to rozbehnes tak po grafickej stranke ti mozem pomoct aj ja alebo mozno aj Terno ak si najde cas :) Kazdopadne ti drzim prsty ... Mna zaujma este jedna vec je to hobby alebo hobby aj praca lebo ak len hobby tak to nemusi mat dlhu zivotnost. Je smutne ale ka v niecom nie su prachy tak to casom konci ako projekt. Treba to financovat a akym sposobom chces financovat chovnu exotickych zvierat ? Mozno Euro fondy pokial su nevycerpane ... alebo ja no neviem neviem je okolo toho viacej otazok. Dalej casovo vsak ked toho bude vela musis tam mat stale ludi ktory a o to staraju ked iny nemozu. Niektory to budu robyt zadarmo a iny si za to nechaju zaplatit...

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 3. Apríla 2008, 09:27

chcem dosiahnut taku vec aby sa mi podarilo robit to co ma bavi ....,

a financovanie nebude az take narocne ak sa to spravy tak ako je to navrhnute teraz , ale vsecko musi prejst casom ..., ulezat sa .....,

a sam to urcite robit nebudem ...., to bz som bol iny extremista asi ...., mam tu aj super kamosa co mi pomaha aj teraz ..... ze Kubo :wink:

tak zatial ....,
Naposledy upravil/-a adi v 5. Apríla 2008, 10:23, upravené celkom 1 krát.
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 3. Apríla 2008, 10:13

adi napísal:chcem dosiahnut taku vec aby sa mi podarilo robit to co ma bavi ....,

a financovanie nebude az take narocne ak sa to spravy tak ako je to navrhnute teraz , ale vsecko musi prejst casom ..., ulezat sa .....,

a sam to urcite robit nebudem ...., to bz som bol iny extremista asi ...., mam tu aj super kamosa co mi pomaha aj teraz ..... ze Mr. bombastic master cappo tutti napolitana :wink:

tak zatial ....,
To je samozrejme, ale prepis tu zdrobnelinu, ktoru si spravil z mojho mena, lebo sa citim ako radiator.
Naposledy upravil/-a SKUUUUUBI v 6. Apríla 2008, 00:29, upravené celkom 1 krát.

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 5. Apríla 2008, 10:22

OK , uz ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 5. Apríla 2008, 11:27

Kubko bolo krajsie ... a Skubi ked si to citoval tak to tam mas stale :D

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 6. Apríla 2008, 00:30

Uz nie tak som si to precitoval a povedal adi ajto co nepovedal.

caresheet
Príspevky: 41
Dátum registrácie: 17. Októbra 2006, 22:10
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa caresheet » 8. Apríla 2008, 21:53

AJ u nas to je ADI a to, by si mohol vediet.Ked som bol prcek tak som tam chodil, no myslim, ze to uz zaniklo. V kolmanovej zahrade. nemyslim, ze by si s takym niecim uspel

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Apríla 2008, 10:58

caresheet napísal:AJ u nas to je ADI a to, by si mohol vediet.Ked som bol prcek tak som tam chodil, no myslim, ze to uz zaniklo. V kolmanovej zahrade. nemyslim, ze by si s takym niecim uspel
Nj viem , ....., ale co tam mali , resp. este maju ,....., a teraz sa podrzte ....,

Ta organizacia : Ekocentrum Hola Hora , zacina stavat v Presove ZOO.
Projekt na meste bol schvaleny a peniaze uvolnene .....,

Takze trosicku mi to naburava harmonogram , ale uvidime ...., stavim sa ze to bude take trapne ako v KE ...., a tak trocha viem o ludoch co sa 100% do toho uz vtlacili a ide im o pekne peniaze ... staly prijem ...,

Uvidime ako dlho to budu robit a ako to sprevadzkuju ....,


Inak dnes zas odchadzam s5 do UK ... tak sa ozvem co najskor ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 14. Apríla 2008, 11:45

Ano nasiel som nieco na nete a je to pod taktovkou ABCcentra v PO, tak ved preco nie ked niekto co sa snazi vyslovi svoj napad nahlas, vsak adi..... :(

Užívateľov profilový obrázok
Pipo
Príspevky: 111
Dátum registrácie: 10. Novembra 2007, 10:11

Príspevok od užívateľa Pipo » 14. Apríla 2008, 15:33

Zdravim, minule sme v skole preberali pavukovce a tak ma napadlo ze by som si pripravil referat, zameral som sa na theraposidae a ze donesiem spoluziakom ukazat nejake pavuciky aby sme aspon raz videli to, o com sa na bilogii ucime. Rozmyslal som co doniest a tak som si vybral adult samicku A.geniculata a jednu samicu P.imperator... aby videli nielen pavuka.Myslim ze sa to velmi pacilo a bol som zahrnuty nespocetnymi otazkami a celkom k veci, az na to ze sa ma dost ludi opytala ci je tato TARANTULA jedovata atd. tak som vysvetlil ze to ziadna tarantula neni a ze to vyberanie jedovych vackov je blbost. Niekolko spoluziakov dokonca aj spoluziacka mi povedali ze by nejakeho toho pavucika chceli..samozrejme mohol to byt len prvotny osial no uvidime ale ked sa taketo nieco chytilo u veku 17+ tak myslim ze u mladsich by to nemal byt taky problem.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 14. Apríla 2008, 16:10

Pipo napísal:Zdravim, minule sme v skole preberali pavukovce a tak ma napadlo ze by som si pripravil referat, zameral som sa na theraposidae a ze donesiem spoluziakom ukazat nejake pavuciky aby sme aspon raz videli to, o com sa na bilogii ucime. Rozmyslal som co doniest a tak som si vybral adult samicku A.geniculata a jednu samicu P.imperator... aby videli nielen pavuka.Myslim ze sa to velmi pacilo a bol som zahrnuty nespocetnymi otazkami a celkom k veci, az na to ze sa ma dost ludi opytala ci je tato TARANTULA jedovata atd. tak som vysvetlil ze to ziadna tarantula neni a ze to vyberanie jedovych vackov je blbost. Niekolko spoluziakov dokonca aj spoluziacka mi povedali ze by nejakeho toho pavucika chceli..samozrejme mohol to byt len prvotny osial no uvidime ale ked sa taketo nieco chytilo u veku 17+ tak myslim ze u mladsich by to nemal byt taky problem.

ja som to isté spravil v mojej school, tiež to malo úspech , no na durhý deň mi triedna povedala že nech sa to neopovážim doniesť ešte raz :D vraj kvôli hygienikom .. ale jednotku som zato dostal :lol:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 14. Apríla 2008, 16:20

jaaaj ze kvoli hygienikom to co za blbost... na ZS sme mali v kabinete BIO samy bordel, este aj crievicky tam chovali :D
ja by som to do skoly nemohol doniest... mame v triede velmi vela exotov ktori su schopny vsetkeho ale su aj taky co ich to zaujima... raz ma spoluziak podrobil polhodinovemu vysluchu :lol:

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 14. Apríla 2008, 17:24

SKUUUUUBI napísal:Ano nasiel som nieco na nete a je to pod taktovkou ABCcentra v PO, tak ved preco nie ked niekto co sa snazi vyslovi svoj napad nahlas, vsak adi..... :(

mas pravdu , ak sa nad tym hlbsie zamyslim ... tak ma chyta zlost ...,

asi tam niekedy skocinm ....., zeby August ???!!!!

Aj tak skoda ....., tak trocha nasa hlupost a velka dovera v ludi ...., :cry: :cry: :cry:
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Evolution
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 13. Novembra 2007, 18:48
Bydlisko: Martin
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Evolution » 14. Apríla 2008, 21:20

U nas na skole zase chovali pavuka a skorpiona(este daaavno pred tym ako som sa o chovatelstvo zacala zaujmat ja) v laboratoriu (teda... :lol: ak sa to laboratoriom da vobec nazvat). No chovali ako chovali....na nasej skole je bohuzial vacsina ludi trafena - a tak som sa neskor dozvedela ze terarium, v ktorom bol pavuk, nechal niekto pootvorene a pavuk si pri uteku rozbil abdomen (zrejme pad na zem). No a chudak skorpion skapal od hladu a ususil sa....mile, ze?

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 15. Apríla 2008, 06:34

no...bohuzial nie mile ale smutne..ze niekto dokaze spravit toto so zvieratami..aj ked tebe nic nevycitam..

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 15. Apríla 2008, 12:45

adi napísal:
SKUUUUUBI napísal:Ano nasiel som nieco na nete a je to pod taktovkou ABCcentra v PO, tak ved preco nie ked niekto co sa snazi vyslovi svoj napad nahlas, vsak adi..... :(

mas pravdu , ak sa nad tym hlbsie zamyslim ... tak ma chyta zlost ...,

asi tam niekedy skocinm ....., zeby August ???!!!!

Aj tak skoda ....., tak trocha nasa hlupost a velka dovera v ludi ...., :cry: :cry: :cry:
Nj a ze som skepticky to nie to to je realita.


Napísať odpoveď