Zemne druhy - vseobecne

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno
Zemne druhy - vseobecne

Príspevok od užívateľa cvabo » 4. Marca 2006, 12:51

nazdar , ked mate nejake zemne druhy( hercules, lividum) a kontrolujete ich tak im zvyknete prehrabat tera , aby ste ich uvideli ?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 4. Marca 2006, 21:50

Ahoj

No nerobim je to velmi stresujuce pre pavuka. Niekedy nevidim napr: H. herculesa aj 2 mesiace. Obcas vecer vzdy vylezie za potravou a to je jedina moznost ako zistim ze zije :) . Inak ak mu na zaciatku nadobu zatemnis napr papierom a pod. spravi si popri stene chodby a ty ho mozes pekne pozorovať.

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 5. Marca 2006, 01:32

ja to mam tak vyriesene ako pisal Sceptic. cize ziadne prehrabavanie krabicky nie je nutne a mam v pohode prehlad o tom co pavuk robi :) ale ked sa mi v mojich zaciatkoch zacali zakopavat parahybany, tak som vykopal par krat. ale to bolo z neznalosti.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 5. Marca 2006, 07:58

dik , ja ich sem tam vidim , ale niekedy potrebujem vediet ci su dost nazrate ....

mirror
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23. Februára 2006, 15:40
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:
nazdar

Príspevok od užívateľa mirror » 8. Marca 2006, 17:48

Mojej Lividumke som ani nemusel davat papier sama si spravila noru popri stene atkze vidim urcity pohyb v noci je stale vonku este sa chcem spytat kde sa zvliekaju podzemnde druhy v norach alebo na povrchu ??? alebo je to raz tam raz tam podla vlhkosti co mu vyhovuje??
Dik za odpovede

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 8. Marca 2006, 18:30

tak ako pises, raz priamo v nore a inokedy na povrchu, ako im to lepsie vyhovuje. mne sa H. hercules zvlieka pravidelne v nore ale dvakrat sa zvliekal aj na povrchu. a H. lividum, ta ma celu krabicku pretvorenu na jednu noru, ona tam povrch ani nema ... :)

mirror
Príspevky: 26
Dátum registrácie: 23. Februára 2006, 15:40
Bydlisko: Košice
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa mirror » 9. Marca 2006, 20:19

Hehe tak lividumku mam nieco kolo 2 tyzdnov takze s tym skusenosti nemam ale dost som toho cital mam par druhy Nhandu,A.Seemanni a myslim ze aj tie sa skorej budu zvliekat v norach nie ako taka Geniculata ta si nekope nic....aspon u mna ...... :D dikk za odpovede inak bebekexx ty nieco predavas???

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 11. Marca 2006, 08:48

mne sa zvliekaju herkulesy na povrchu , ale mam par kusov kt. pod zemou ...

@06h
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa @06h » 19. Septembra 2006, 23:53

hm, je aj pterinochitus murinus zemnu druh? :?: nie som si uplne isty,... ma niekto s nim skusenosti? ake prostredie je pre neho najlepsie? aka vlkost, teplota... :?: .. od mojej predchadzajucej gramnostoly je "trosku" dost agresivnejsi... :) :twisted:

Leon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Septembra 2006, 16:38
Kontaktovať užívateľa:
Leon

Príspevok od užívateľa Leon » 22. Septembra 2006, 12:15

No aj ja mam doma P. Murina a je to moj prvy kusok tak nemam vela skusenosti. Tiez by som poteboval poradit ohladom tohto druhu pretoze na nete som nic moc nenasiel....ale zatial sa mu chalanovi dari :D Diki

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Leon

Príspevok od užívateľa Sceptic » 22. Septembra 2006, 13:13

Leon napísal:No aj ja mam doma P. Murina a je to moj prvy kusok tak nemam vela skusenosti. Tiez by som poteboval poradit ohladom tohto druhu pretoze na nete som nic moc nenasiel....ale zatial sa mu chalanovi dari :D Diki
Pre zaciatocnika absolutne nevhodny toxicky vyznamny pavuk, ktory moze pri pripadnom uhryznuti vyvolat nepekne komplikacie viz: http://lasiodora.sk/index.php?clanok=vt ... itereports

Spravny nazov je Pterinochilus murinus ... na internete o nom najdes kopec informacii uplne postacuje : http://www.arachnomania.cz/Casopis/4/Pt ... urinus.php , http://www.arachnomania.cz/Clanky/clank ... tilova.php.

Agresivny a velmi jedovaty pavuk z rodu Pterinochilus "povahovo" asi najhorsi.

Leon
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 17. Septembra 2006, 16:38
Kontaktovať užívateľa:
Leon

Príspevok od užívateľa Leon » 22. Septembra 2006, 16:33

to: Sceptic
Diki moc za info, hned si ten clanok checknem. To ze je "trosku viac" jedovaty, agresivny a nevhodny pre zaciatocnikov som vedel.........ale hej, ved nezijeme vecne, nie ? :wink:

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Septembra 2006, 07:05

no da sa povedat ze je to zemny druh ... ja ich mam v krabicach pre zemne druhy ....

Užívateľov profilový obrázok
asddsa
Príspevky: 68
Dátum registrácie: 26. Februára 2006, 14:02
Bydlisko: Partizánske
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa asddsa » 23. Septembra 2006, 21:15

Cvabo, ja by som ani nepovedal, ze P. murinus je zemny druh. To ze ich mas v krabiciach pre zemne druhy neznamena ze "sa da povedat ze je to zemny druh."
+ citacia z Arachnomania.cz:"Terárium: pro stromové sklípkany s vysokým práhem."
I pwn, therefore I am.

Užívateľov profilový obrázok
cvabo
Príspevky: 1022
Dátum registrácie: 25. Februára 2006, 07:20
Bydlisko: PP / Brno

Príspevok od užívateľa cvabo » 23. Septembra 2006, 22:59

jasne ved hej , ale aj ked som ich mal vo vysokych krabicach tak ten priestor vobec nevyuzili ....

KOLEKTOER
Príspevky: 43
Dátum registrácie: 4. Septembra 2006, 14:30
Bydlisko: CZE

Príspevok od užívateľa KOLEKTOER » 26. Septembra 2006, 12:07

P. murinus si v přírodě vytváří hnízda jak nadzemní (ne však vysoko), tak i pod kameny a při kořenech stromů atd.

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa Razor » 22. Mája 2007, 19:39

cvabo napísal:nazdar , ked mate nejake zemne druhy( hercules, lividum) a kontrolujete ich tak im zvyknete prehrabat tera , aby ste ich uvideli ?
A len tak mimochodom od kedy je hercules zemny pavuk??? hm? ja viem tak ze je norový a lividum tiež !
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa Sceptic » 23. Mája 2007, 12:29

Razor napísal:
cvabo napísal:nazdar , ked mate nejake zemne druhy( hercules, lividum) a kontrolujete ich tak im zvyknete prehrabat tera , aby ste ich uvideli ?
A len tak mimochodom od kedy je hercules zemny pavuk??? hm? ja viem tak ze je norový a lividum tiež !
H. hecules je zemny pavuk, ktory si budeje nory ... skus zacat Kovarikom.
Nazov norove druhy pavukov je skor chovatelsky zargon... napr: vo volnej prirode obyvaju hlboke nory aj A. seemani, C lamanai, A. suina tiez su podla tvojho meritka norove vtackare?

Norove druhy - pre napodobenie ich prirodzeneho prostredia je vhodna vyssia vrstva raseliny na vyhlbenie nory. Ked ich budes chovat ako zemny druh, nic sa im nestane.

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa asa_thor » 23. Mája 2007, 15:04

Sceptic napísal:
Razor napísal:
cvabo napísal:nazdar , ked mate nejake zemne druhy( hercules, lividum) a kontrolujete ich tak im zvyknete prehrabat tera , aby ste ich uvideli ?
A len tak mimochodom od kedy je hercules zemny pavuk??? hm? ja viem tak ze je norový a lividum tiež !
H. hecules je zemny pavuk, ktory si budeje nory ... skus zacat Kovarikom.
Nazov norove druhy pavukov je skor chovatelsky zargon... napr: vo volnej prirode obyvaju hlboke nory aj A. seemani, C lamanai, A. suina tiez su podla tvojho meritka norove vtackare?

Norove druhy - pre napodobenie ich prirodzeneho prostredia je vhodna vyssia vrstva raseliny na vyhlbenie nory. Ked ich budes chovat ako zemny druh, nic sa im nestane.
taze mozem aj crawshayia chovat v terarku s nizsou vrstvou substratu? viem ze lepsie pre neho bude viac lignocelu ale chcem ho aj vidiet obcas :P

Oops
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 22. Marca 2007, 22:48

Príspevok od užívateľa Oops » 23. Mája 2007, 17:15

v niecom mas celkom pravdu ale neviem ako by sa to pacilo napr. H.HERCULES keby mal 5 cm raseliny :?: kludne moze prestat zrat a odmietat vsetko zivé a skape. (mam o tom informacie z praxe) :)

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Mája 2007, 11:04

Oops napísal:v niecom mas celkom pravdu ale neviem ako by sa to pacilo napr. H.HERCULES keby mal 5 cm raseliny :?: kludne moze prestat zrat a odmietat vsetko zivé a skape. (mam o tom informacie z praxe) :)
akoze mas pravdu, vsak moj hercules nie je nidke inde len v nore, by bol v strese keby ze nemá dostatok zeminy. Vska hercules ma preto taku stavbu tela lebo je norovy pavuk jezisi, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naco ma pretiahnute brusko ako menis valcek, nie pre srandu, a naco ma silne 2 páry zadnych noh? na to aby sa bicykloval sotva! aby sa mohol zapriet pri kopani !!!!!!!!!!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Mája 2007, 13:36

Razor napísal:
Oops napísal:v niecom mas celkom pravdu ale neviem ako by sa to pacilo napr. H.HERCULES keby mal 5 cm raseliny :?: kludne moze prestat zrat a odmietat vsetko zivé a skape. (mam o tom informacie z praxe) :)
akoze mas pravdu, vsak moj hercules nie je nidke inde len v nore, by bol v strese keby ze nemá dostatok zeminy. Vska hercules ma preto taku stavbu tela lebo je norovy pavuk jezisi, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naco ma pretiahnute brusko ako menis valcek, nie pre srandu, a naco ma silne 2 páry zadnych noh? na to aby sa bicykloval sotva! aby sa mohol zapriet pri kopani !!!!!!!!!!!
niektore vtackare, ktore si hrabu nory maju prisposobene telo, hlavne silne zadne koncatiny, v mojom prispevku to nikde nepopieram, je mozne, ze im nedostatok substratu moze sposobovat stres, aka je vhodna vyska aby netrpeli stresom 5, 10, 15 cm? Citas im myslienky, alebo ti to ukazu svojou inteligenciou, skus teda ten pokus s nahananim do filmovky. :wink:

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 24. Mája 2007, 14:45

Sceptic napísal:
Razor napísal:
Oops napísal:v niecom mas celkom pravdu ale neviem ako by sa to pacilo napr. H.HERCULES keby mal 5 cm raseliny :?: kludne moze prestat zrat a odmietat vsetko zivé a skape. (mam o tom informacie z praxe) :)
akoze mas pravdu, vsak moj hercules nie je nidke inde len v nore, by bol v strese keby ze nemá dostatok zeminy. Vska hercules ma preto taku stavbu tela lebo je norovy pavuk jezisi, !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Naco ma pretiahnute brusko ako menis valcek, nie pre srandu, a naco ma silne 2 páry zadnych noh? na to aby sa bicykloval sotva! aby sa mohol zapriet pri kopani !!!!!!!!!!!
niektore vtackare, ktore si hrabu nory maju prisposobene telo, hlavne silne zadne koncatiny, v mojom prispevku to nikde nepopieram, je mozne, ze im nedostatok substratu moze sposobovat stres, aka je vhodna vyska aby netrpeli stresom 5, 10, 15 cm? Citas im myslienky, alebo ti to ukazu svojou inteligenciou, skus teda ten pokus s nahananim do filmovky. :wink:
:D no diki :D do filmovky, nie nie vies co herculovy dospelemu aj 30 cm by som dal :D a jeho inteligencia mi vravi, že hercules je dost normálny a pokojný tvor, pokial sa mu nesprtáte v nore alebo okolo nej, inac v pohode
Sceptic ty si vázne robís srandu s tou inteligenciu, no myslel so mto ako povaha vtáckara, už si spokojný ?
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa Sceptic » 25. Mája 2007, 14:28

asa_thor napísal: taze mozem aj crawshayia chovat v terarku s nizsou vrstvou substratu? viem ze lepsie pre neho bude viac lignocelu ale chcem ho aj vidiet obcas :P
uz som pisal, ze ak chces spravit pre Citharischius crawshayi naj podmienky to znamena nie len dodrzat teplotu, vlhkost ale aj dodrzat vyssiu vrstvu substratu. Viem, ze je lakave vidiet pavuka stale, respektivne mat ho na ociach ale o tomto pre mna chovatelstvo nie je. U tohto druhu si proste musis zvyknut, ze vidiet ho nebudes tak casto ako by si si prial. Vo vizitke som pisal o hrabavom spôsobe života tohto pavuka.

http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... _crawshayi

Užívateľov profilový obrázok
asa_thor
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12. Marca 2007, 11:08
Bydlisko: Snina
Kontaktovať užívateľa:
Re: Zemné druhy - všeobecne

Príspevok od užívateľa asa_thor » 25. Mája 2007, 16:10

Sceptic napísal:
asa_thor napísal: taze mozem aj crawshayia chovat v terarku s nizsou vrstvou substratu? viem ze lepsie pre neho bude viac lignocelu ale chcem ho aj vidiet obcas :P
uz som pisal, ze ak chces spravit pre Citharischius crawshayi naj podmienky to znamena nie len dodrzat teplotu, vlhkost ale aj dodrzat vyssiu vrstvu substratu. Viem, ze je lakave vidiet pavuka stale, respektivne mat ho na ociach ale o tomto pre mna chovatelstvo nie je. U tohto druhu si proste musis zvyknut, ze vidiet ho nebudes tak casto ako by si si prial. Vo vizitke som pisal o hrabavom spôsobe života tohto pavuka.

http://www.lasiodora.sk/index.php?page= ... _crawshayi
cital som vizitku, nehadam sa ze naj by bolo, keby mal vela substratu, ale som chcel vediet ci by mu vadilo, keby ho mal trochu menej.....co mam 6.zvlekoveho jedinca tak ten je strasne aktivny, stale ho vidim, casto vychadza z nory taze neni problem zatial


Napísať odpoveď