Piesok

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22
Piesok

Príspevok od užívateľa miki1571 » 4. Februára 2008, 16:52

caute chcem sa opytat ze ci bude vadit ked chcem do teraria s B.smithi pridat piesok ale ten piesok je z pieskoviska ked by som ho dal do mikrovlnky a potom jej ho dal do teraria ci by to nejako vadilo. Chcem ho tam dat cisto ako dekoraciu nenahradzujem za raselinu len na jedno miesto :)
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 4. Februára 2008, 17:40

jezis zasa miki a jeho nadherne dobre napady..podla mna by to tam vadit nemalo ale vo svojom prirodzenom prostedi B.Smithy urcite piesok nema.Tazke by som ti ako dekoraciu odporucal dat radsej dodosovu drt alebo nieco podobne rastlinneho povodu..

(..boze lutujem tie tvoje pavuciky.. :roll: )

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 4. Februára 2008, 17:48

No tým, že B. smithi nemá piesok vo svojom prirodzenom prostredí by som si nebol až taký istý ( Obýva suché oblasti Mexika ), ale aj tak si myslím, že s tým pieskom to nie je dobrý nápad. Niektorý ľudia hovoria, že piesok sa môže dostať do pľúcnych vakov pavúka a môže mu spôsobiť problémy. Neviem, čo je na tom pravdy, ale ja by som to neriskoval. :wink:
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Februára 2008, 18:00

Nie je piesok ako piesok...

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 4. Februára 2008, 18:16

Dudo napísal:Nie je piesok ako piesok...
..pise tam ze piesok z pieskoviska..a tam moze byt vselico..a pod tym vselico myslim fakt vselico..

Užívateľov profilový obrázok
666JonDavis
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 19. Augusta 2007, 15:22
Bydlisko: Čereňany

Príspevok od užívateľa 666JonDavis » 4. Februára 2008, 18:23

Johny.700 napísal: ..pise tam ze piesok z pieskoviska..a tam moze byt vselico..a pod tym vselico myslim fakt vselico..
Napríklad striekačky narkomanov atď, že ? :lol:
"Satan has been the best friend the Church has ever had, as He has kept it in business all these years !"
Anton Szandor LaVey

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Februára 2008, 18:24

Mislel som čo sa týka štruktúry,to že tam bude plno sajrajtov mi je jasné.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 4. Februára 2008, 18:32

xexe..no striekacky som zrovna nemyslel...xe..tak ale urcite by sa naslo..xexe..myslim ze ked spravim zaver z toho co sme tu doteraz powedali tak ZIADNY PIESOK DO TERARKA

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 4. Februára 2008, 18:39

no si myslim ze by taka piesocnata plaz v terarku vyzerala dobre :D ale do svojich terarok sa nic take nechystam davat ani nikdy nedam :P

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 4. Februára 2008, 18:54

Pato napísal:no si myslim ze by taka piesocnata plaz v terarku vyzerala dobre :D ale do svojich terarok sa nic take nechystam davat ani nikdy nedam :P

..jasne..pieskova plaz hej..a co tak doniest tam trochu mora??..a potom zopar koralov,musli a krabov..??..a nakoniec aj nejake tie meduzky a zraloky??..xe..predstavivost nadovsetko..xexe..

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 4. Februára 2008, 19:09

ale keby piesok aj z prieskoviska viac krát dekantoval a prevaril, nič by sa pavúkovi nemalo stať
merda in inferno est

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 4. Februára 2008, 19:38

malo5 napísal:ale keby piesok aj z prieskoviska viac krát dekantoval a prevaril, nič by sa pavúkovi nemalo stať
..to by sa asi nemalo..sak ale pavuky radi vynasaju v cheliceroch zeminu ked sa im nieco nepaci ako im zariadil chovatel.A ak by sa nahodov pavukovy nepacilo miesto kde je piesok a zacal by to odnasat tak by sa mu to aj mohlo zaseknut medzi chelicermi a nemuselo by sa mu to dostat prec..

malo5
Príspevky: 123
Dátum registrácie: 6. Augusta 2006, 13:54
Bydlisko: Oslany, Ba

Príspevok od užívateľa malo5 » 4. Februára 2008, 19:58

moderátor jednej českej stránky o pavúkoch mieša lignocel s pieskom a že v
pohode
merda in inferno est

wHS*
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 8. Januára 2008, 17:33
Bydlisko: Bratislava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa wHS* » 4. Februára 2008, 21:18

co sa do neho zase navazate? si myslite ze v mexiku nie je piesok? a inac v obycajnom lignoceli je tiez piesok, aj ked je ho tam mrte malo ale je tam :roll:

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Februára 2008, 22:57

Piesok sa samozrejme do terárka dávať môže,musí však byť vhodný.Ide o to,že pokial má zlú konzistencu,može sa skutočne dostať do dýchacích orgánov atď...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 4. Februára 2008, 23:29

Ahoj

Ako by sa mohol dostat? pavuky okolo otvorov dychacej sustavy maju specialne filtracie stetiny, tie biele v zvlecke. Keby by brepústali prach tak by nase pavuky trpaly astmou a v prirode by nevedeli zit, v suchsom prostredi. a jatak nie su to vysavace, az taku silnu saciu silu nemaju.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 4. Februára 2008, 23:50

Nazdar,

niekde som to čítal,že pokial je piesok príliš jemný,môže sposobovať takéto problémy.Nejdem sa hádať, neštudoval som túto problematiku :)

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 5. Februára 2008, 13:38

Johny.700 napísal:jezis zasa miki a jeho nadherne dobre napady..podla mna by to tam vadit nemalo ale vo svojom prirodzenom prostedi B.Smithy urcite piesok nema.Tazke by som ti ako dekoraciu odporucal dat radsej dodosovu drt alebo nieco podobne rastlinneho povodu..

(..boze lutujem tie tvoje pavuciky.. :roll: )
vo svojom prirodzenom prostredi piesok podla mna urcite ma lebo zije na pustiach a polopustiach s coho plynie ze by tam piesok mal existovat.
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 5. Februára 2008, 13:40

brachy napísal:Ahoj

Ako by sa mohol dostat? pavuky okolo otvorov dychacej sustavy maju specialne filtracie stetiny, tie biele v zvlecke. Keby by brepústali prach tak by nase pavuky trpaly astmou a v prirode by nevedeli zit, v suchsom prostredi. a jatak nie su to vysavace, az taku silnu saciu silu nemaju.
Ahoj brachy ... ked teda hovoris ze by jej to nemalo vadit, tak jej ho tam mozem podla teba kludne dat hej ?
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Februára 2008, 13:56

miki1571 napísal:
brachy napísal:Ahoj

Ako by sa mohol dostat? pavuky okolo otvorov dychacej sustavy maju specialne filtracie stetiny, tie biele v zvlecke. Keby by brepústali prach tak by nase pavuky trpaly astmou a v prirode by nevedeli zit, v suchsom prostredi. a jatak nie su to vysavace, az taku silnu saciu silu nemaju.
Ahoj brachy ... ked teda hovoris ze by jej to nemalo vadit, tak jej ho tam mozem podla teba kludne dat hej ?
..ano..kludne jej ho tam daj..a tiez jej sprav terarko zo sadrokartonu a daj jej tam ako vyhrevne teleso sviecku.. :x :x :x

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 5. Februára 2008, 14:47

Johny.700 napísal:
miki1571 napísal:
brachy napísal:Ahoj

Ako by sa mohol dostat? pavuky okolo otvorov dychacej sustavy maju specialne filtracie stetiny, tie biele v zvlecke. Keby by brepústali prach tak by nase pavuky trpaly astmou a v prirode by nevedeli zit, v suchsom prostredi. a jatak nie su to vysavace, az taku silnu saciu silu nemaju.
Ahoj brachy ... ked teda hovoris ze by jej to nemalo vadit, tak jej ho tam mozem podla teba kludne dat hej ?
..ano..kludne jej ho tam daj..a tiez jej sprav terarko zo sadrokartonu a daj jej tam ako vyhrevne teleso sviecku.. :x :x :x
preco mas nervy ? ved som ti nic nespravil ? len som sa oyptal vas co si o tom myslite ...
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 5. Februára 2008, 14:54

Napadlo Ta niekedy, ze existuje aj ina pust ako len Sahara plna piesku ? Existuju aj kameniste puste, zemite puste, pust nerovna sa piesok.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 5. Februára 2008, 15:18

..ja na teba vobec nemam nervi..tie smajliky boli len tak..xexe..len ma niekedy dostanes do blbej nalady ked vymyslas taketo nieco..

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 5. Februára 2008, 16:06

Johny.700 napísal:..ja na teba vobec nemam nervi..tie smajliky boli len tak..xexe..len ma niekedy dostanes do blbej nalady ked vymyslas taketo nieco..
Asi tak,zbytočne si veci komplikuješ blbosťami,aj ked idu omnoho jednoduchšie :)

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 5. Februára 2008, 21:04

Ahoj

Poprve urcite by som tam nedal cisty piesok, lebo to zle drzy vlhkost a zle sa vnom hrabe a v Amerike nie su piescite puste, radsej ako hovorili kamenne. Piesok mozes pouzit ale len pomiesany s lignocelom alebo podobne.
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok


Napísať odpoveď