Piesok

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 6. Februára 2008, 11:49

Raqua napísal:Napadlo Ta niekedy, ze existuje aj ina pust ako len Sahara plna piesku ? Existuju aj kameniste puste, zemite puste, pust nerovna sa piesok.
Presne tak Raqua. Pod pustou sa chape extremne suche a teple biotopne makroklima, spolu s geologickym substratom, kt. v ziadnom pripade nemusi byt iba piesokv takej podobe ako ho poznaju mnohy z pieskovisk a co je este podstatne bez trvalej vegetacnej pokryvky- z coho vyplyva ziadna biomasa z coho vypliva strasne malo dekompozitorov z coho vypliva ziaden humus. :D :D :D

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 6. Februára 2008, 14:28

moja B.smithi ma v terariu raselinu jaj jej tam chcem dat iba taky pieskovy pas cez stred ako dekoraciu. Ja ten piesok nebudem vlhcit lebo ho umiestnim na miesto kde je sucho v terarku. Mne islo hlavne o to ci sa jej ten klasicky piesok s pieskoviska moze dostat do dychacich otvorov atd. Ale na to uz asi odpoved mam.
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 6. Februára 2008, 20:14

zdravim, mam pri niektorych pavukoch trochu piesku zmiesaneho s raselinou. (pomer asi 1:10) ak uz tak tuzis po piesku, skoc do nejakej akvaristiky a kup si cisty sterilny nezavadny piesok - na pieskovisko radsej zabudni, ktohovie aky bordel tam je
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
miki1571
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 10. Októbra 2007, 14:22

Príspevok od užívateľa miki1571 » 7. Februára 2008, 07:43

ok ok :) diki
Brachypelma smithi
Brachypelma albopilosum

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 20:16

brachy napísal:Ahoj

Poprve urcite by som tam nedal cisty piesok, lebo to zle drzy vlhkost a zle sa vnom hrabe a v Amerike nie su piescite puste, radsej ako hovorili kamenne. Piesok mozes pouzit ale len pomiesany s lignocelom alebo podobne.
ja mam tiez kamienky a lignocel a chcem sa spytat jednu otazku: lignocel treba zohriat do mikrovlnky na 5 min ci netreba ?? ja kupim lignocel dam do akwarka a zalejem do vody a napucne thakze treba zohriat lignocel??pred pouzitim? ˇ(SRY AK OTRAVUJEM)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Februára 2008, 20:20

lygnocela zalievam teplou vodou a tak necham presusit ,...., trosku hypermanganu do vody neublizi ,....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 12. Februára 2008, 07:34

no..ja neviem kto vymyslel ze sa to ma dat zohrievat do mikrovlnky..to seom este nikdy neskusal a neviem ci to spravi rovnaky ucel ako ked to dam do truby a necham to tam cca 15 min...

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 12. Februára 2008, 14:18

Johny.700 napísal:no..ja neviem kto vymyslel ze sa to ma dat zohrievat do mikrovlnky..to seom este nikdy neskusal a neviem ci to spravi rovnaky ucel ako ked to dam do truby a necham to tam cca 15 min...
POZOR! :D v mikrovlnke neodporúčam robiť takéto ošetrenie,minule som si nazbieral hrabanku z lesa pre zlatone, a dal som to do mikrovlnky :D(na 15 min. prečo nie ) no asi po 3 min som zacítil fdyma ked som rpišiel do kuchyne tam mikrovlnka bola celá zadymená miska v ktorej som to robil sa roztopila :D a jedlo ktoré sme tam potom robili bolo cítiť po lese,tak ako aj celý byt ešte asi mesiac :lol:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
Raqua
skúsený chovateľ
Príspevky: 489
Dátum registrácie: 4. Októbra 2006, 11:26

Príspevok od užívateľa Raqua » 12. Februára 2008, 15:44

A co je to za rozum to tam dat na 15 minut a este k tomu do plastovej misky ??!
Ja davam na 2 minutydo skleneneho pohara a nikdy nebol problem.
ROZPREDAJ CHOVU: http://www.lasiodora.sk/index.php?ad_id=657

Nepiste mi sukromnu spravu, ale email.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 13. Februára 2008, 15:49

Raqua napísal:A co je to za rozum to tam dat na 15 minut a este k tomu do plastovej misky ??!
Ja davam na 2 minutydo skleneneho pohara a nikdy nebol problem.
nj, bolo to tam cca 2-3 a išiel som do izby :D viem moja chyba :D
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 13. Februára 2008, 15:49

Raqua napísal:A co je to za rozum to tam dat na 15 minut a este k tomu do plastovej misky ??!
Ja davam na 2 minutydo skleneneho pohara a nikdy nebol problem.
:)
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 14. Februára 2008, 12:42

A do plastovej misky .... ked nerozmyslas tak sa necuduj ze to zle dopadlo .... to daj aspon do misky ktora sa moze pouzivat v mikrovlnke.

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 14. Februára 2008, 14:54

Tryri napísal:A do plastovej misky .... ked nerozmyslas tak sa necuduj ze to zle dopadlo .... to daj aspon do misky ktora sa moze pouzivat v mikrovlnke.
:lol: o čom točíš? kde si počul že plast. misky sa nemôžu používať v mikrovlnke?:D :wink: chyba bola v tom listi z lesa,čo už,človek sa učí na vlastných chybách najlepšie :D
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 14. Februára 2008, 20:55

Moja hlava, vy sa hladate o blbostiach :D:D:D :lol:

1. Su plasty co mozes dat do mkrivlnky a su take ktore nie
2. Do mykrovlnky nikdy nedaj suchy substrat lebo este nahodou musis zavolat poziarnikov... :?
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 14. Februára 2008, 20:57

brachy napísal: 2. Do mykrovlnky nikdy nedaj suchy substrat lebo este nahodou musis zavolat poziarnikov... :?
vlastná skúsenosť :D naozaj ho tam nedávajte :)
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 14. Februára 2008, 21:01

arsen8 napísal:
brachy napísal: 2. Do mykrovlnky nikdy nedaj suchy substrat lebo este nahodou musis zavolat poziarnikov... :?
vlastná skúsenosť :D naozaj ho tam nedávajte :)
no tak u mna sa to uz tiez stalo :D a neradil by som miesat kamienky zo lignocelom zroby sa len z toho dzabanina

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 19. Septembra 2009, 16:46

Zdravim,

V prvom rade chcem podakovat za skvele forum o vtackaroch. Som zaciatocnik a mnoho som sa tu dozvedel co mi pomohlo pri rozbehnuti chovu.
Vela veci sa tu 100x omiela dookola, no mam otazku co som tu este nenasiel.

Pouzivate niekto orig. piesok do teraria (zlty, cerveny napr. od EXO Terra) nemiesany v ziadnom pomere s nicim? Su to male gulicky cize ziadne nebezpecne hrany a nie je to az tak drobne ako obycajny piesok ze by sa to mohlo dostat pavukovy do jeho dychacieho ustr. a zadusit ho?...

---
Chcel by som mojej smithi-ne urobit sahara-stile, ale nemam skusenost s nicim inym ako lygnocel (raselina)

Prosim zdrzte sa odpovedi typu "na co vymyslam staci raselina atd)

vdaka za kazdu radu :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Septembra 2009, 17:03

Piesok ako piesok ci je to exo tera ci je to s kamenolomu oba mozes preosiat a podla velkosti sita ziskas zrnitost aku chces.

Ale k tvojej otazke raselina, lignocel alebo ich kombinacia su uz rokmi odskusane a overene ze su dobrym podkladom. S pieskom ako takim sa vela s druhov v prirode ani nestretne.
Ako primes s lignocelom pre tvoju smithinu nic nepokazis tento pavuk obyva suche mexicke oblasti kde sa s pieskom urcite stretava.
Ak chces ho pouzit cely ako podklad tak radsej nie cast tera (kut) mozes ale uvidis ze aj tak sa bude zdrziavat len na lignoceli.
A to uz nehovorim o prenasani substratu s cistym pieskom NO NEVIEM.
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 19. Septembra 2009, 18:26

Zmiesanim piesku , napr. cerveny ...., s lignocelom sa da dosiahnut pekny efekt do tera ...

Predpokladam, ze ti ide prave o to ....,

Schvalujem nove napady ...., a pokial to nie je naozaj prasny piesok ( pekne zrnity ....) pavukovy neublizi.

Na pekny efekt sa da primiesat aj akvarijny , ci iny riecny strk.

Vyuzite bude hlavne pre druhy zijuce v suchsich oblastiach ..., lebo pri vyssich vlhkostiach to je neprakticke a mozu nastat komplikacie s cistenim a pod.


Drzim prsty ...,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Septembra 2009, 19:27

cerveny piesok s hnedym lignocelom nevyznie az tak dobre su to dost pribuzne farby na kontrastny efekt by som pouzil skor ten zlty
nic moc foto ale co je treba to tam vidno je:
Obrázok
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Spark
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 21. Augusta 2009, 10:14

Príspevok od užívateľa Spark » 19. Septembra 2009, 20:27

vdaka za rady.
Ano jedna sa mi presne o ten efekt v terarku.
Strk mam dostupny zakupit bud pre plazy (exoterra) alebo akvaristicky. Je skoda ze nedoporucujete pozit cisty. Vyzera to nadherne. U nas v tera-predajni maju nasipany cisty cerveny a s pekne tvarovanym konarom to vyzera nadherne, ale bolo by to asi fakt neprakticke.
Zmiesam to teda v nejakom pomere a skusim pre kontrast pouzit zlty. Uvidime co z toho vznikne :)

Užívateľov profilový obrázok
Z0oMb3E
skúsený chovateľ
Príspevky: 1586
Dátum registrácie: 18. Januára 2009, 18:16
Bydlisko: Lipt. Osada
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Z0oMb3E » 19. Septembra 2009, 21:38

to mas uplne jedno kludne aj stavebny, s kamenolomu, puste, plaze... dolezita je akurat zrnitost a s estetickeho hladiska aj farba
ale nezabudni na dezinfekciu :wink:
Okrem toho čo neviem, viem všetko! (Sokrates)

Užívateľov profilový obrázok
Sturm
Príspevky: 663
Dátum registrácie: 28. Júla 2009, 14:32
Bydlisko: Kosice

Príspevok od užívateľa Sturm » 1. Apríla 2010, 14:43

A čo hovorite na ANTUKU ??Dá sa použiť ako substrát ?? Ta ktorá je mne dostupná (zo školského dvora :P ) je dosť ako prášok no keď sa presitkuje tak sa s nej dajú spraviť malé červené kamienky o veľkosti cca 1-3 mm. Nedávno som robil terarko pre stromáky aj s 3D stenou a tým som to vysypal vyzerá to pekne a práškovú vrstvu ktorá sa neprilepila som zmietol dole.

Užívateľov profilový obrázok
Jednasest
Príspevky: 837
Dátum registrácie: 23. Júna 2009, 19:41
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Jednasest » 1. Apríla 2010, 16:09

pouzit by sa to dalo, ale najlepsie este s niecim zmiesat, aby ti to drzalo vlhkost, ked to chces ako substrat
Môj web
Hľadám samca Acanthoscurria juruenicola NEMUSI BYT ADULT kupim/vymenim/pol kokona.
Boaedon fuliginosus predaj

Milan.svk
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 28. Marca 2010, 11:52
Bydlisko: prievidza

Príspevok od užívateľa Milan.svk » 20. Septembra 2010, 20:34

caute chalani, kupil som neska farbeny piesok v chovaku, a nevem ci ho mam pouzit ci nie, - je tam napisane "atestovane s pitnou vodou" to co znamena? :D
- je to dost "prachove" zrnitost asi iba 0,2-0,5mm, ale pochybujem zeby sa to dostalo do plucnych vakov a nejako to ublizilo pavukovi, ved su aj omnoho mensie castice a pavuk sa z niecim takim isto stretne aj v prirode a neskape nato
- chcem to zmiesat z lignocelom a dat to ako podkald pre Eucratoscelus pachypus takze to moc vlhcit nebudem ale mate stym niekto skusenosti?


Napísať odpoveď