Mucne cervy

Sem umiestňujte svoje otázky ohľadom chovu, starostlivosti a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Napísať odpoveď
Užívateľov profilový obrázok
feri
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 12. Apríla 2007, 22:52
Bydlisko: stara lubovna
Mucne cervy

Príspevok od užívateľa feri » 5. Júna 2007, 23:05

Mám problem s tým,že mi ztotej masi vychadzaju take malicke chrobaciky uz mam 2 generaciu vytera to ako zrnka hrubej muky a pohybuje sa to neviem co to moze byt nejake roztoce,alebo ????,,nekdy se ty larvy tak nejak divne obali tou strouhankou...nejaka nepovedena kukla ,,-to mi radil Avar,ale urcite nie,a lezie mi to von ako sa toho zbavit???

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 6. Júna 2007, 07:40

zober a preosej si substrat ......., povyberaj vsetky cervy a chrobaky a daj ich do novej nadoby ......, a mozes to sfotit ???, ja chovam mucnaky uz velmi dlho a este som nemal nieco take ....., jedine ak choroby alebo plesne ..... ale ziadne parazity ,........, skus to cvaknut .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
bebekexxx
Administrátor stránky
Príspevky: 691
Dátum registrácie: 27. Decembra 2005, 22:07
Bydlisko: Partizánske/Žilina
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa bebekexxx » 6. Júna 2007, 15:55

ja som to mal tiez co ty feri, strasne kvanta bielych chrobacikov akoby, predpokladam ze to su roztoce podla mna, neda sa s tym absolutne nic spravit, musis jedine vytiahnut vsetky cervy von a prelozit ich po jednom alebo to cele vykotit.

Užívateľov profilový obrázok
Avar
Príspevky: 64
Dátum registrácie: 8. Februára 2007, 21:51
Bydlisko: Olomouc - CZ

Príspevok od užívateľa Avar » 6. Júna 2007, 19:39

Heh az ted na foru jsem to pochopil, myslel jsem ze to je daleko vetsi...nicmene jsem se s tym nesetkal a radsi bych zacal novej chov...

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 31. Januára 2008, 16:58

Nieco malo o mucnych cervoch:

Kód: Vybrať všetko

http://www.edisk.sk/stahni/32942/tene.rar_3.41MB.html
Entomologicky naucny slovnik, 1984

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 7. Februára 2008, 12:12

cawte som zaciatocnik no mam uz 4 pawuky ale chcel by som sa spytat o tie mucne cerwy ja som ich kupil a chovam ich no lenze nieak mi zomieraju :D a newiem cim to je :cry: su take hnedo-cierne a twrde neviete co sa snymi stalo kto mi povie diky:)

Užívateľov profilový obrázok
SKUUUUUBI
Príspevky: 288
Dátum registrácie: 9. Októbra 2007, 16:33
Bydlisko: PO
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa SKUUUUUBI » 7. Februára 2008, 12:47

No mne scipali tiez a tiez boli tak do cierna, vraj to je od dehydrovania, ale podla mna nie tento druh chorbaka ma prisposobeny metabolizmus tak aby stiepil vodu z tuku pre zivot potrebuje minimu vody, mne tie cervy kapali ked som ich mal mnoho v nadobe je to prirodzena vec ked je niekde prilis vela na priestor. Ono sa to zredukuje na unosne mnozstvo. Ale skor odporucam priestranejsiu a plytkejsiu nadobu ako vysoku.

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 7. Februára 2008, 13:02

silver25 napísal:cawte som zaciatocnik no mam uz 4 pawuky ale chcel by som sa spytat o tie mucne cerwy ja som ich kupil a chovam ich no lenze nieak mi zomieraju :D a newiem cim to je :cry: su take hnedo-cierne a twrde neviete co sa snymi stalo kto mi povie diky:)
no tak to uz je umenie zabit take odolne zivocichy :lol:
prestuduj si zakladne info o ich chove, pochybujem, ze je to dehydraciou, oni dokazu prezit aj v cistej muke, lebo vedia z nej viazat vodu.. samozrejme obcas nieco stavnate nezaskodi :wink:
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 19:51

Puks napísal:
silver25 napísal:cawte som zaciatocnik no mam uz 4 pawuky ale chcel by som sa spytat o tie mucne cerwy ja som ich kupil a chovam ich no lenze nieak mi zomieraju :D a newiem cim to je :cry: su take hnedo-cierne a twrde neviete co sa snymi stalo kto mi povie diky:)
no tak to uz je umenie zabit take odolne zivocichy :lol:
prestuduj si zakladne info o ich chove, pochybujem, ze je to dehydraciou, oni dokazu prezit aj v cistej muke, lebo vedia z nej viazat vodu.. samozrejme obcas nieco stavnate nezaskodi :wink:
odolne cosi wed to zdochina jak swina

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Februára 2008, 20:17

ja chovam mucne cervy uz pomaly 8 rokov ,...., a mal som ich vzdy vo vyssom vedierku s cistou mukou a ovsenymi vlockami a tym papierom od vajec :D , a raz za pol roka rok ked secko zjedia tak to preosejem a dosypem muku a vlocky ....., a zdochynaju mi veeeeeelmi zriedka ....,

To cernanie je podla mna z nadprirodzenej vlhkosti ...., ked som tam zabudol jablcko tak mi zacali dochnut ..., akonahle mali sucho mnozili sa ako dive ....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 20:31

adi napísal:ja chovam mucne cervy uz pomaly 8 rokov ,...., a mal som ich vzdy vo vyssom vedierku s cistou mukou a ovsenymi vlockami a tym papierom od vajec :D , a raz za pol roka rok ked secko zjedia tak to preosejem a dosypem muku a vlocky ....., a zdochynaju mi veeeeeelmi zriedka ....,

To cernanie je podla mna z nadprirodzenej vlhkosti ...., ked som tam zabudol jablcko tak mi zacali dochnut ..., akonahle mali sucho mnozili sa ako dive ....
aha ta ja tam jablka a pomarance nechavam stale tak hned ich vytiahnem dik za radu

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 20:32

adi napísal:ja chovam mucne cervy uz pomaly 8 rokov ,...., a mal som ich vzdy vo vyssom vedierku s cistou mukou a ovsenymi vlockami a tym papierom od vajec :D , a raz za pol roka rok ked secko zjedia tak to preosejem a dosypem muku a vlocky ....., a zdochynaju mi veeeeeelmi zriedka ....,

To cernanie je podla mna z nadprirodzenej vlhkosti ...., ked som tam zabudol jablcko tak mi zacali dochnut ..., akonahle mali sucho mnozili sa ako dive ....
z tim papierom od vajec to mas ako nadekany papier alebo ako ???

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Februára 2008, 20:33

pomarance ????? :o :o to su europske mucne cervy ...., jabko staci ,,,,m
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 20:35

adi napísal:pomarance ????? :o :o to su europske mucne cervy ...., jabko staci ,,,,m
acha ok a ako ten papier???

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 11. Februára 2008, 20:35

silver25 napísal:
adi napísal:ja chovam mucne cervy uz pomaly 8 rokov ,...., a mal som ich vzdy vo vyssom vedierku s cistou mukou a ovsenymi vlockami a tym papierom od vajec :D , a raz za pol roka rok ked secko zjedia tak to preosejem a dosypem muku a vlocky ....., a zdochynaju mi veeeeeelmi zriedka ....,

To cernanie je podla mna z nadprirodzenej vlhkosti ...., ked som tam zabudol jablcko tak mi zacali dochnut ..., akonahle mali sucho mnozili sa ako dive ....
z tim papierom od vajec to mas ako nadekany papier alebo ako ???
to je ten recyklovany papiern v com predavaju vajcia ....., to aby mali co jest a po com lozit ....,
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 11. Februára 2008, 20:39

adi napísal:
silver25 napísal:
adi napísal:ja chovam mucne cervy uz pomaly 8 rokov ,...., a mal som ich vzdy vo vyssom vedierku s cistou mukou a ovsenymi vlockami a tym papierom od vajec :D , a raz za pol roka rok ked secko zjedia tak to preosejem a dosypem muku a vlocky ....., a zdochynaju mi veeeeeelmi zriedka ....,

To cernanie je podla mna z nadprirodzenej vlhkosti ...., ked som tam zabudol jablcko tak mi zacali dochnut ..., akonahle mali sucho mnozili sa ako dive ....
z tim papierom od vajec to mas ako nadekany papier alebo ako ???
to je ten recyklovany papiern v com predavaju vajcia ....., to aby mali co jest a po com lozit ....,
aha ok pomaranč uz je von aj jablka a mam im dat aj muku ked tak aku hladku polohladku hrubu?? a asi kolko mam ich okolo 10-15ks

Užívateľov profilový obrázok
Dudo
Moderátor - škorpióny
Príspevky: 526
Dátum registrácie: 18. Júna 2006, 12:02
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Dudo » 11. Februára 2008, 21:51

Pridaj.... Keď chceš začať s chovom,je najlepšie niekde na burze kúpiť celé "balenie", dáš im dačo nažrať a o nejaký čas budeš mať problém sa ich zbaviť.Chov múčnych červov sa ani nedá nazvať chovom :)

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 11. Februára 2008, 22:13

heh ja som sa o to v zivote nestaral :D ani nechcem...ked zdochnu kupim dalsie :P ale teras sa ich fakt neviem zbavit stale to zije :D nemaju tam nic len struhanku, nejedli asi 2 mesiace :D a mam tam dokonca tie chrobaky :P

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 11. Februára 2008, 23:25

Ahoj

Podla teba preco je to mucny cerv ? -struhanka je muka ono zere tu struhanku :lol:
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 12. Februára 2008, 07:00

to viem..ale ma sa tomu davat jablko a somariny ale asi vedia zit aj bez toho - bez vody :D

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 12. Februára 2008, 09:25

Pato napísal:to viem..ale ma sa tomu davat jablko a somariny ale asi vedia zit aj bez toho - bez vody :D
tak ze takto : cerv zozere uplne vsetko v uplne kazdom skupenstve... Ja im davam aj zvliecky, chleba, muku, ovsene vlocky, granule pre psa atd ... vodu im nedavam lebo nemam ako. Chovam ich v 5l flasi, zeru uplne vsetko a neriesim ci je to vhodne pre nich ... ak tam hodim zvliecku tak na druhy den je fuc ...

Užívateľov profilový obrázok
brachy
skúsený chovateľ
Príspevky: 327
Dátum registrácie: 6. Októbra 2006, 12:44

Príspevok od užívateľa brachy » 12. Februára 2008, 20:51

su schopny absorvovat vodu vodu viazanu v suchej strave
Deep respect, brachy
,,I like Megaphobema I love Poecilotheria but my queen is Monocentropus balfouri :)''
by Shroom

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 12. Februára 2008, 22:19

nj , vodu im priamo podavat netreba ,
davam aj granule a vlastne absolutne vsecko okrem zvleciek (PiXeL) :wink:jablcko a granule pre psy iba ako vyzivovy doplnok , ved to potom jedia pavuciky aby mali vytaminky ,..
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Puks
Príspevky: 279
Dátum registrácie: 25. Augusta 2007, 11:47
Bydlisko: SV-BB

Príspevok od užívateľa Puks » 13. Februára 2008, 08:56

ja im do substratu davam aj Plastin kvoli vitaminom, predsa len, mucnaky nie su najvyzivnejsou stravou...
Write "find chuck norris" in Google and click on "I'm feeling lucky".

Užívateľov profilový obrázok
silver25
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 7. Februára 2008, 11:25
Bydlisko: dzdedina :D
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa silver25 » 17. Februára 2008, 16:31

cim dlhsie tim viac mi zdochinaju tie mucne cervy su take cierne a tvrde neviete cim to moze byt? vlhostou alebo cim poradte


Napísať odpoveď