Lebky zvierat ako ukryt

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:
Lebky zvierat ako ukryt

Príspevok od užívateľa AAA » 21. Februára 2008, 15:11

Ja mozne pouzit ako ukry pre B.smithi lebku napr. barana mozno trochu upravenu :) mozgovu dutinu
Je potrebne ju pred tym nejako dezinfikovat?

Užívateľov profilový obrázok
Sceptic
Administrátor stránky
Príspevky: 2392
Dátum registrácie: 28. Decembra 2005, 16:20
Bydlisko: ZA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Sceptic » 24. Februára 2008, 17:32

Nejako mi zle rozdelilo temu od spamu vybral som teda aspon niektore prispevky k veci:

Raqua
Videl som to pouzite viac krat, ale pride mi to ako vrchol gycu.
Proti gustu ziaden disputat ale. Neviem ako sa to puravuje, pocul som cosi o hodinach varenia, kym z toho neopada vsetko maso.

ExCeL
Take ako napriklad lepky barana ked ešte ma mäso najlepšie je to dať do mraveniska ale v zime ťažko....

gryf
To by som nerobil, kyselinu mravciu ktoru produkuju mravce pavuky neznasaju.

ExCeL
Nemusiš davať hned z mraveniska lepku do terarka.

Adi
co sa tyka upravu lebiek pred pouzitim ... , tak z toho som robil skusky .... (polovnictvo) .... ak ma nekto zaujem napisem mu to mailom alebo SS , je to trosicku dlhsi text ...., ale to je skor pouzitie ako trofej nie ako ukryt ...., ale urcite to je hygienicky nezavadne .... a ani chemikalie sa nepouzivaju (ak chces ) ....

ale moj osobny nazor je ze je lepsia kora alebo kokos ....

Sklipo
podla mna je to v pohode.mam takeho stareho konicka-preparovanie zvierat.kedysy som dal malemu herkulovi do terarka lebku kralika.celkom v pohode to vizeralo.ale lebku barana by som tam nedal.je moc velka.nejake male lebky na dekoraciu,napr.macku,kralika,bazanta,kuna ale ako ukryt nie.

AAA
to si nemyslim sak lebku mozes kludne upiect na 100-200 stupnou a to vyhuby vsetko . . a okrem toho tir veci sa drzia v mekkych tkanivach . . .taka dobrwe odstata lebka zo skryne podla ktorej sa kresli alebo modeluje uz asi nema v sebe nist . . . no kazdopadne jej truba pomoze . . a sadra to by som urcite neriesil naklolko to nie je zrovna trvacny material. . .(sadrova lebka je gic)

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2008, 23:20

AAA - trosku pochybujem o peceni uz odstatej lebky , ---- alebu uz upravenej lebky ...,

jednak to narusa vnutornu stavbu kosti ...., a po druhe to asi zhnedne nie .....

o tom som v zivote nepocul .....
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 26. Februára 2008, 23:34

ok ale neviem preco ked mozes cistit substrat alebo koren v trube nemohol by si aj kost (teda cisto teoreticky) . . urcitre je odolnejsia . . ale mas pravdu nikdy som to este neskusal . . . a co tak vyvarit vo vode?hmm . . .

Užívateľov profilový obrázok
adi
Príspevky: 2001
Dátum registrácie: 12. Novembra 2006, 15:39
Bydlisko: Prešov
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa adi » 26. Februára 2008, 23:37

kost je kost ...., a piect ju je blbost ....., uz pri uprave - preparacii ju zbavys vsetkeho .... a v kosti tak akurat roztoce mozu byt ... ale tie su vsade aj v substrate pri pavukovy ....., vacsinou neskodne ...
michaladamcak@gmail.com, www.terapresov.freevar.com

Hadat sa na internete je ako zucastnit sa paralympiady - aj ked vyhras - furt si retardovany. :-)

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 26. Februára 2008, 23:44

no lenze ja neviem ci tu lebku niekto upravoval , alebo ci ju len nasli dakde v lese, ale sak po takom peroxidovom kupeli bude dostatocne sterilna

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 6. Marca 2008, 23:49

Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
arsen8
Príspevky: 260
Dátum registrácie: 30. Septembra 2006, 12:35

Príspevok od užívateľa arsen8 » 7. Marca 2008, 10:16

AAA napísal:Obrázok
počuj tie obrázky čo máš pod nickom si kreslíš sám ? sú dobré :D :lol: :lol:
dospelý samec cyriocosmus leetzi,nepáril..info SS

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Marca 2008, 14:28

to je z hry, ale o tom je inde tema :)

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 7. Marca 2008, 14:38

AAA napísal:Obrázok
No čakal som viac kreativity, ale ak sa to páči tebe, tak nieje o čom... :roll:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 7. Marca 2008, 15:44

este nie je hotovka . . . :) sak obyvatel tam pride tak za rok a pol . . . este tam pribudnu vecicky

Užívateľov profilový obrázok
Razor
Príspevky: 1010
Dátum registrácie: 30. Apríla 2007, 15:46
Bydlisko: RS/NR
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Razor » 7. Marca 2008, 15:58

AAA napísal:este nie je hotovka . . . :) sak obyvatel tam pride tak za rok a pol . . . este tam pribudnu vecicky
:D no omg za rok a pol ? kto tam zatial bude byvať hajzlovy pavučik ? Ak mám byť úprimný tak je to príliž prečačkané, pre pavúka absolútne nevhodné a vyzerá to ako akvárium pre rybky. Tá lebka sa tam vôbec nehodí a neviem čo si tam ešte dal, umelu travu, ake vecičky tam chceš ešte dať ? Sepiovu kosť ? bazen ? ved to neni papagáj pre boha?!?! Ani nechcem vedieť čo je to za substrát. Sory ale mne sa to vôbec nepáči, neuraz sa. Obyčajne terárko pre B. smithi zoženieš za 250-300 sk. Radšej si kup terárium ak ti mam poradiť. A do terárka maximálne tak kokosovu škrupinu či misku z vodou, a nič viac !!!
Obrázok
Obrázok
Obrázok

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 7. Marca 2008, 16:12

no tak ti to vysvetlim . . . substrat cisty lignocel, rastinka je ta co je doporucana v sekcii rastliny (Hypoestes Phyllostachya) :) a nie je umela . . x navise tam ma iba borovicovu koru . . . vsetky veci presli dokladnym precistenim . . . a co je tam podla teba absolutne nevhodne brasko??? rad by som to pocul . . . tym ze este tam daco pribudne je max este korkova kora vecsia nech ma aspon dva ukryty . . .a lebke je podla mna idealna dutina pre takeho obyvatela . . ked to moze byt kokos . . . rad sa poucim ked mi napises nejake konkretne nedostatky . . .
Obrázok

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 7. Marca 2008, 18:53

nedaj sa odradit, podla mna je to gic :twisted: , ale ak sa to paci tebe tak potom nie je o com, vsak ?

Užívateľov profilový obrázok
oxYgen
Príspevky: 376
Dátum registrácie: 17. Februára 2008, 18:55

Príspevok od užívateľa oxYgen » 7. Marca 2008, 19:03

mne osobne sa ten napad s lebkou velmi paci...nezariadil by som si tak terarko,ale lebka v nom moze byt dost dobra

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 8. Marca 2008, 14:07

mate pravdu, este to nie je dokonale . . . este na zadnu stenu pribudne korkova kora (neviete poradit nejaky shop v BA kde sa da zohnat) + lebka sa trosku viac zakope a ten kamienok pojde do faka (dufam ze teraz som si naklonil aj puristov) hned jak bude hotovy vrch hodim foto a budem plny ocakvania na vase reakcie :) . . . inac niekde som videl davat do terarka taky ten popinavy brectan, mate s tym niekto skusenosti???? je to vhodna rastlina do terarka ( viem ze v sekcii rastliny nie je medzi doporucenymi ale v tolkych terarkach som to videl ze to asi nemoze byt az tak zle) ake potrebuje podmienky

Tryri
Príspevky: 527
Dátum registrácie: 14. Augusta 2007, 15:03
Bydlisko: Prievidza okolie
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Tryri » 8. Marca 2008, 16:20

Mne sa paci ze si robis terarko so zivymi rastlinami a pavuka tam das za 1,5 roka :) to si ho tam budes dovtedy robit ako bonsai ?

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 8. Marca 2008, 16:21

co si vsak ta rastlinka mu aj zdrevnatie aj uhlie z nej bude :D

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 8. Marca 2008, 17:10

naopak. . . .myslim si ze je to vhodne aspon zistim ci to neplesnivie ked budem polievat iba tu cast z rastlinami a zistim ci tam nie je nejaky zivot . . taka karantena kym tam dam pavuka, test biotopu . . .a aspon za ten cas zistim ako sa ta rastlina sprava a kolko svetla potrebuje a td . . a ci vlasstne tuto a nevimenit za inu . . . je lepsie to vediet dopredu ako potom rusit pavuka ked tam uz bude byvat. . .aspon si mylsim . . .

Užívateľov profilový obrázok
Pato
Príspevky: 165
Dátum registrácie: 22. Októbra 2007, 17:40
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Pato » 8. Marca 2008, 17:51

mno nadhera :D takze teras budes pestovat rastlinku ? to terarko vyzera fajn ale uz tam radsej nic nepchaj :P

Užívateľov profilový obrázok
Johny.700
Príspevky: 336
Dátum registrácie: 11. Decembra 2007, 14:04
Bydlisko: Lučenec
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa Johny.700 » 8. Marca 2008, 17:55

ano..aj mne sa to paci..ale uz je tam toho tak dost..moj nazor je taky ako predosly ze aby si tam uz viac veci nedaval..

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 8. Marca 2008, 19:39

robim komplet redizajn :) hned jak bude hotove posielam foto

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 9. Marca 2008, 15:01

Obrázok
Obrázok
Obrázok
mozno este pribudne nejaky zaujimavi koren. . . .

Užívateľov profilový obrázok
>raDex<
Príspevky: 187
Dátum registrácie: 18. Decembra 2006, 12:57
Bydlisko: ČR Ostrava
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa >raDex< » 9. Marca 2008, 15:29

koren uz bych nedaval je tam toho tak akorat se mi zda..
Často píšu bez diakritiky, omlouvám se.
[ >raDex< ]

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 9. Marca 2008, 17:14

No vidiš, že sa to dá... Je to o 100% lepšie než minule. Už tam nič nedávaj, takto to stačí...

P.S.: Pozor na ten mach...
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.


Napísať odpoveď