Polystyrenova stena

Diskusia viazaná na terárium, jeho zariadenie, prírodné materiály a pod.

Moderátori: Sceptic, bebekexxx

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky
Polystyrenova stena

Príspevok od užívateľa ibelin » 1. Marca 2008, 11:26

Ahojte všetci,
chcel by som sa opytat na to ci mate skusenosti s polystyrenovou zadnou stenou v terarku. Predstavujem si to tak ze by na nej bol nalepeny piesok alebo nejaka kora. Ako to urobit? ake lepidlo použit a tak? ake skusenosti s tym mate. DIKI

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 1. Marca 2008, 12:58

zadnu stenu nechaj pekne cistu :) MAs lepsi pristup , a vidis na terarium ked si ho vyberes aj zo zadu. Ja osobne som proti tomu aby sa nieco lepilo na zadnu stenu. A este k tomu polystyren :) Skus sa na to vy*rat

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 1. Marca 2008, 23:03

PiXel, to je tvoj nazor. podla mna ta stena vobec nijako pavukovy neskodi. Podla mna je tam vyhodna lebo lepsie izoluje teplotu vnutri teraria. A ak mas do terarka dobry pristup aj ked ho nevyberies tak zozadu don nepotrebujes pozerat. Aspon si myslim.
Ak sa mylim a ma to aj zly vplyv na pavuka tak ma opravte. Dik

Užívateľov profilový obrázok
FeRo1251
Príspevky: 182
Dátum registrácie: 9. Januára 2007, 09:04
Bydlisko: Banská Bystrica
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa FeRo1251 » 2. Marca 2008, 00:29

Kazdy ma na to svoj nazor. Ano/Nie? Vyber si, je to jedno a je to len na tebe. Pavuk z toho nebude mat stres, takže je to OK. Niekto chce mat uplny prehlad v terrarkach a preto tam ten polystyren (resp. hocičo iné) nemá.
Ak sa ti to pači tak si to tam daj, pavuk to len privíta :lol: :lol: :lol:
My Spiders: B.smithi-2x, B.vagans-2x, G.rosea, N.chromatus-2x, L.parahybana, C.crawshayi, H.hercules, H.lividum, H.longipes, O.aureotibialis-2x, Cyriopagopus sp. Blue-2x, A.braunshauseni-2x, A.versicolor, H.maculata-2x, P.irminia, P.murinus TCF, P.murinus RCF, P.fasciata-2x, P.formosa, P.metallica, P.ornata, P.pederseni-2x, P.regalis, P.rufilata, P.subfusca.
_________________
Kúpim: Ephebopus murinus 2-6zv.

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 2. Marca 2008, 00:46

ok napisem ti jeden priklad:

zadna stena kora z dreva prilepena nejakym lepom ... vyzera to fajn...mas tam adult pavuka... hodis cvrcka a on tam za to zalezie lebo vlhkom sa kora deformuje. Potom sa pavuk zvlieka a ten cvrcek hladny vybehne von a pusti sa rovno do cerstvo bieleho pavuka ...mnam mnam. Pavuk na nasledky poranenia zomrie. Toto je priklad z ralneho zivota. Ziaden vymysel. Takto vdaka skvelemu pozadiu prisiel moj bratranec o velkeho a krasneho Psalmopoeus cambridgei. Cest jeho pamiatke.

A to je len jeden dovod preco nie :wink: Ale ako pisal FeRo , volba je na tebe...

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 2. Marca 2008, 06:18

no ja si myslim ze ked si spravi tu stenu a nalepi tam piesok tak stim nic nepokazi. ja to mam a nestazujem sa .

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 2. Marca 2008, 08:26

ja som si spravil pozadie s polystyrénu nasledovne:

1. narezal som si polystyrén na mieru steny terária a nalepil som naň mensie kúsky tak aby tvorili nerovnosti. lepil som ich lepidlom na polystyrén.
Obrázok


2. potom som stenu opálil zapaľovačom tak aby som odstránil pravidelné hrany ale dá sa to aj teplovzdušnou pištoľou.
Obrázok


3. takto opálenú stenu som natrel stavebným lepidlom v dvoch vrstvách
Obrázok
Obrázok

4. po vyschnutí som ju natrel duvilaxom a posypal pieskom tiež v dvoch vrstvách
Obrázok

niekde som čítal že niekto to potom ešte natiera lakom na detské hračky ale ja som to nenatieral lakom a je to v pohode.


A takto to vyzerá v konečnej podobe
Obrázok
Obrázok
Obrázok

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 2. Marca 2008, 10:54

PiXel,

ten priklad co si použil ti beriem. V tom máš pravdu. A pavuka mi je luto, ale podla mna ked si das zalezat da sa to urobit aj tak aby sa žiaden cvrček nevedel za to dostať. Proste to pekne nameriaš aby to presne kopirovalo stenu terarka a v pripade ak su tam nerovnosti stale vieš vyplniť tak aby to bolo tesne. v tomto pripade podla mna odpada starosť o to ze nejak pavukovi ubližiš. Inak ake ine dovody si myslel prečo nedavať stenu?

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 2. Marca 2008, 10:55

PiXel,

ten priklad co si použil ti beriem. V tom máš pravdu. A pavuka mi je luto, ale podla mna ked si das zalezat da sa to urobit aj tak aby sa žiaden cvrček nevedel za to dostať. Proste to pekne nameriaš aby to presne kopirovalo stenu terarka a v pripade ak su tam nerovnosti stale vieš vyplniť tak aby to bolo tesne. v tomto pripade podla mna odpada starosť o to ze nejak pavukovi ubližiš. Inak ake ine dovody si myslel prečo nedavať stenu?

Lukas
Príspevky: 45
Dátum registrácie: 16. Februára 2006, 21:13

Príspevok od užívateľa Lukas » 5. Marca 2008, 13:08

Herodes...mas to super urobene :shock: :shock: :shock: aj ten navod jednoduchy ale ked je to s fotkami...inspiroval si ma :) ja som tiez robil par zadnych stien ale tak ze som na sklo nalepoval take "kamienky" (dava sa to ako dekoracia do vacsich kvetinacov, take hnede vyzeraje ak sopecneho povodu:) a malo to celkom dobry efekt len to bolo pracne jak hovado a po case sa ich par odlepilo lebo som to lepil silikonom...

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 13:48

ja som robil chamikovi terarko tak ze som mu lepis stiepany kamen na stenu a koru ale aj to sa mi paci aj ked mi je to eset zbytocne lebo zatial mam pavuka len v male doze

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 5. Marca 2008, 19:23

to bolo cielom aj som som tiez vela pobludil po nete kým som na nieco prisiel a viem ze foto spravi moc. ale ak mate niekto aj nejake ine skusenosti s tvorbou pozadi dajte vediet potesi ma to a skusim

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 5. Marca 2008, 20:00

no ja som o spravil trosku jednoduchsie ale paci sa mi to. Totiz som iba narezal polystyren na pozadovanu velkosť, zapalovačom som ho spracoval aby sa trochu zvlnil a aby mal nerovnosti. Pototm som ho poriadne natrel DUVILAXOM (treba si dat zalezat aby bol v kazdej skare) a posypal som to lignocelom. Keď to trohu uschlo tak som lignocel poriadne popritlacal aby to držalo. A vysledok je celkom pekny

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 20:03

:D neverim ukaz :D

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 5. Marca 2008, 20:07

si robis sradnu? snad si to dokazes predstavit nie?

belarus
Príspevky: 69
Dátum registrácie: 2. Marca 2008, 17:29
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa belarus » 5. Marca 2008, 20:08

aj ano aj nie neviem ako si to mam predstavit :roll: ale ok netreba

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 5. Marca 2008, 20:11

ok ja ti to odfotim, aj som skusal ale cez sklo to nejde. a moja genikulata je teraz nalepena uplne pri hornom skle takze to ani otvorit neviem. Hnd ako sa bude dat tak ti to odfotim a hodim sem

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 6. Marca 2008, 14:55

ibelin napísal:ok ja ti to odfotim, aj som skusal ale cez sklo to nejde. a moja genikulata je teraz nalepena uplne pri hornom skle takze to ani otvorit neviem. Hnd ako sa bude dat tak ti to odfotim a hodim sem
daj svetvo niekde na druhu stranu teraria a ona tam urcite zbehne a odfot to aj ja by som to rad vydel

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 6. Marca 2008, 16:58

chalani musim vas sklamat. Musel som tu stenu vybrat prec lebo moja albopiloska ju rozoberala. Ked som prisiel z prace tak mala kopu polystyrenovych kuskov po terarku a zo steny vylupany kus asi 5x5cm. takze z tej fotky nic nebude. Skda lebo to fakt vyzeralo celkom pekne

PiXeL
Príspevky: 829
Dátum registrácie: 6. Júla 2007, 21:35
Bydlisko: born:KE, work:BA

Príspevok od užívateľa PiXeL » 6. Marca 2008, 17:16

ibelin napísal:chalani musim vas sklamat. Musel som tu stenu vybrat prec lebo moja albopiloska ju rozoberala. Ked som prisiel z prace tak mala kopu polystyrenovych kuskov po terarku a zo steny vylupany kus asi 5x5cm. takze z tej fotky nic nebude. Skda lebo to fakt vyzeralo celkom pekne
no po prve si zvolil zly material ... A ako radu do buducna da sa kupit tvrdeny polystyren ktory je sice horsie opracovatelny ale ma pevnost !

Užívateľov profilový obrázok
AAA
Príspevky: 497
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 14:27
Bydlisko: BA
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa AAA » 6. Marca 2008, 17:16

odfot as hod sem . . .na tu dierzu som zvedacvsdi jak na cele terarko

ibelin
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 1. Februára 2008, 14:21
Bydlisko: Nové Zámky

Príspevok od užívateľa ibelin » 6. Marca 2008, 19:14

no vec sa ma tak ze ked som to z terarka vybral tak som to vyhodil. Ale vyzeralo to tak, ze na okraji to pavuk zacal rozoberat atie male kusocky( vies ako vyzera polystyren a ako je cleneny) pstupne odlupoval. sestra mi hovorila ze to robil makadlami a prvym parom kracavych noh. ( ja som to nevidel len mi ona vravela) Zacal od okraja a pokracoval smerom k stredu

Užívateľov profilový obrázok
herodes9
Príspevky: 60
Dátum registrácie: 9. Augusta 2007, 20:26
Kontaktovať užívateľa:

Príspevok od užívateľa herodes9 » 6. Marca 2008, 22:50

no po prve si zvolil zly material ... A ako radu do buducna da sa kupit tvrdeny polystyren ktory je sice horsie opracovatelny ale ma pevnost ![/quote]

No tak s tim tvrdenym by som nevravel ze je horsie opracovatelny skor opak ja som drohe terarko robyl akurat s tvrdeneho a bolo to uplne v poho. ja by som skor ako ja ten polystiren stvrdil stavebnym lepidlom a as potom robyl finalnu upravu.

Užívateľov profilový obrázok
koliostro
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 21. Februára 2008, 18:10
Moja stena

Príspevok od užívateľa koliostro » 17. Apríla 2009, 23:29

Tu je moja stena. Este to chcem trochu vyaladit ale ta stena ma ako zaciatocnika velmi tesi.

Pre zvacsenie kliknite na obrazok

Obrázok

Jacob
Príspevky: 576
Dátum registrácie: 15. Januára 2009, 13:41

Príspevok od užívateľa Jacob » 18. Apríla 2009, 12:07

koliostro, pekna stena :D .................... čo všetko si na to použil aky material ?


Napísať odpoveď